PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooterden vitesli motora geçiş ya da vitesli motordan scooter e dönüş?

nazar48
08 Aralık 2015, 15:19
Evet arkadaşlar.
Vitesliye geçenler; "iyi ki geçmişim" mi diyorsunuz?
Scooter e dönenler; "vitesli motor hamallıktır" mı diyorsunuz?

Ya da daha farklı yorumlar ve yaşanan farklı duygular mı gelecek merak ediyorum.

akbird
08 Aralık 2015, 15:37
scooterden vitesliye geçmiş birisi olarakç Şehir içi scooter daha iyidir. Trafikte yormaz , ama hafta sonu gezileri için vitesli keyiftir, eğlencedir. Yüksek cc motosiklet sahiplerinin bir kısmında ufak scooter olur bide şehiriçi için.

Thracian
08 Aralık 2015, 15:37
Kısa ve öz yazayım ; Yıllar önce mobilet,scooter gibi vitessiz motosikletler kullandıktan sonra vitesliye geçtim.Vitesli motosiklet kullanmak çok daha zevkli.Vitesli motosiklette gücü çok daha iyi hissedip kontrol edebiliyorsunuz.En azından benim hissettiğim bu.Ama şehir içinde dur-kalklarda scooter gibisi yok.

ZümeR
08 Aralık 2015, 15:38
Şahsen;
Scooter da keyif alamıyorum.
Zevk için bineyim gezeyim diyemiyorum.
Ekipman bile hamallık gibi geliyor.
Tatmin etmiyor, yatmıyor, korkutuyor vs..

Vitesli ve güçlü olunca keyif geliyor
Heyecan geliyor
Hevesle ekipmanları kuşanıyorum
Yatıyor, bağırıyor, ön teker yerden kesiliyor
Araçları 6 dan 4 e çekip ani bir atakla sollayabiliyorsun

öyle işte.. :flower:

movibiker
08 Aralık 2015, 16:09
her ikisinide kullandım şehir içinde vitesli motor anlamsız geliyor bana.vitesli motosiklet olacaksa 600 cc ve üzeri bişey olmalı.

Proxy1
08 Aralık 2015, 16:13
Her ikisinin zevki de ayrı.
Bana göre scooter şehir içi konfor, vitesli uzun yolda zevkli sürüş demek.

rasitkoksal
08 Aralık 2015, 16:38
Eğer giyinip kuşanmaya üşenirsem kısa mesafe olan heryere pcx 125 ile gidiyorum.sıkışık trafik,kalabalık yerler veya park edecek yer problem olmuyor.Ama yıl içinde yaptığım km bakınca 1200GS ile yaptığımın %10'u kadar scooter kullandığımı anlıyorum.Bu da benim öncelikli tercihimin vitesli olduğunu belgeliyor.:cherry:

linkinpark20
08 Aralık 2015, 17:15
hyosung gt250r'den skutere geçtim. skuter bence inanılmaz bir rahatlık. çok az yakıyor. benim spacy alpha oldukça hafif kontrol etmek çok kolay. vites vs olmadığından trafiğe daha fazla konsantre olabiliyorsunuz.

Ancak, sürüş keyfi açısından, ilk başta otomatik büyük bir rahatlık olarak gelse de, önümüzdeki sezon yine r25 veya cbr 250'ye dönmeyi istiyorum. rahat batıyor heralde:D

bazen25
08 Aralık 2015, 17:58
95 bin km vitesli kullandıktan sonra xevo 400 ile 1 km sonunda kendi kendime "ulan ne hamallık yapmışım" demiştim. Ağırlıklı olarak şehir içi ve büyük şehirlerde scooter BANA GÖRE en mantıklısı. Birde akşam eve dönerken hanım bir şeyler istediğinde koltuk altı bagajı iyi hacimli ise süper. Keyif işin için kişiden kişiye değişir diyorum büyük hacimli scooter gerekli zevki veriyor bana. Kaldı ki ben zamanında "650 lik scootermi olur kardeşim" diye düşünürdüm oluyormuş.:)

dionysos06
08 Aralık 2015, 18:12
Viteslide öğrendim ben motosikleti. Daha sonrada eşim vitesliden korkuyor diye, sır ona sevdirmek adına scooter aldım. Ve scooter kullandıktan sonra keşke daha önceden scooter alsaymışım dedim :) Yani bundan sonra kısmet olursa scooter ile yola devam.

toomuchcc
08 Aralık 2015, 18:14
Scooterın olayını bir kez kapan birisi scooterdan vitesli motosiklete geçmez; scooterını tutar, yanına alıyorsa vitesli motor alır.

nazar48
08 Aralık 2015, 18:46
Gerçekten ilginç yorumlar geliyor.

Nikkfurie
08 Aralık 2015, 18:57
her ikisinide kullanan biri olarak sadece şehir içi 125 cc yi geçmeyen küçük bir sukuter idealdir bence...15 bin lira verecekseniz her türlü vitesli daha iyi hizmet eder vede keyif verir..

kyagmur
08 Aralık 2015, 18:57
alıcaksın bir maxi scooter paşşaa paşaaaa gezeceksin olur bir gün paramız bee :(

iptaluyelik01
08 Aralık 2015, 19:11
İkisinide kullanmış biri olarak viteslinin daha keyif verici olduğunu düşünüyorum.

Mexico
08 Aralık 2015, 20:39
Vitesli kesinlikle daha zevkli ona lafim yok.
Ancak scooter bana daha tarz ve rahat geliyor. Kask ve mont tasimadan tum ekipmanlari atiyorsun bagaja.
Bir gun parayi vurdugumda 1 pcx, 1 vitesli alacagim. Sehir ici pcxe vurucam kirbaci.

essegesse
08 Aralık 2015, 20:53
Örnek,ben. İkisini de kullanıyorum,ikisinin de zevki ayrı.

nazar48
09 Aralık 2015, 10:29
Ben de scooterle özellikle rampalarda huzursuz oluyorum. En azından 250 lik vitesli ye mi geçsem diye git gellerdeyim.

telike
09 Aralık 2015, 10:36
İşte benim başlığım. Güzel zamanlar hep vitesli kullandım. Kısa bir süre önce scooter aldım. İyiki almışım. Amaçlarım dahilinde açıklamasını yapıcam;
Ağırlık şehiriçi günde 50km izmirin o dandik yamalı anayol asfaltlarında kullanıyorum. Konfor yakıt ergonomi ön sıralardaydı benim için. Alayım bir scooter dedim. Aldım sele altı bagajı var konfor o biçim, rahat vitesle uğraşma yok, aldığım motor sym gts evo250i inanılmaz dengeli. Yürüme hızında bile giderken ayağımı yete koyma ihtiyacı hissetmiyorum tın tın dümdüz ilerliyorum.
Yakıt olarak 250cc lere göre müthiş. Şehiriçi 3.5 şehirdışı 3.2-3.3 sabit 110-120 ile yakıyorum. Tur için ideal büyük tur motorlarına ilgim azaldı.

Ve bu scooterı aldıktan sonra tek bir vitesli motora bakmaya başladım. Yıllardır hayalim olan z1000
Bundan sonra vitesli güçlü büyük cc bişey alırsam z1000 başka da motor almam.

Ha dip not olarak; arada bir araziyi özlemiyor değilim. Buradan sevgili arazici özellikle cem murat yusuf ve izmir mt mizin diğer çorpi li arkadaşlarımıza selam gönderiyorum.

IRau
09 Aralık 2015, 10:45
Ninja 250 den xmax 250 ye terfi ettim..xmax rahatlik konfor ama yanina mt-07 gerekiyor insallah 2016 sezonunda

smiles
09 Aralık 2015, 11:10
Motosiklet tecrübem henüz 17000+ km'den ibaret ve tamamı scooter ile. Vitesli motor hayalim var ama cesaret edemiyorum.

Aklımdaki sorular; eğitime zaman ve para ayırabilecek miyim? Ankara'nın iğrenç trafiğinde şu anki rahatlığımı arar mıyım? Vites, debriyaj, fren kombinasyonları sırasında yola verdiğim dikkat azalır mı? Şu anki cevaplarım hayır, evet, evet. Bunlar evet, hayır, hayır olduğu zaman bir Duke 200 veya 250 istiyorum. Tabii scooteri satmadan alabilirsem çok süper olur :)

Cavalry
09 Aralık 2015, 11:44
Araba kullanırken sıkılıyorum, daralıyorum.. Bazen firma araba veriyo nereye koyacağımı şaşırıyorum..
Vitessiz motor kullanırken de sıkılıyorum, hele oturma pozisyonu, alışmadığım için bana hiç güven vermiyo ve üzerinde idareten oturuyormuşum hissine kapılıyorum.. (Gaz fren) bunlar bana yetmiyor =)) El alışkanlığından dolayı scooterda birkaç sefer debriyaj diye fren sıkmışlığım bile var =)) Bazen kısa mesafe kullanmak zorunda kalıyorum ama ben kesinlikle tercih etmem..

mobyby
09 Aralık 2015, 12:30
Bence şehir içi ufak tefek gidişlere scotter . ama uzun yol geziler için vitesli. kullanıma gelince tabiki scooter daha rahat kullanılabilir .