PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Offroad/enduro sehir icinde kullanilir mi?

Powerslide
08 Aralık 2015, 13:49
Merhaba abiler,kardesler

Offroad/Enduro tarzdaki motorlar sehir ici asfalt kullanimda uygun mudur? Mesela kawasaki klx150l modeli.

berkcigdem
08 Aralık 2015, 14:15
Eğer şehir içinde kullanılcak ise neden cross motoru alıyoruz ki ? enduro her yerde kullanılır.

Cross motorunuza asfalt lastiği takarsanız kullanabilirsiniz tabikide ama araziyede çıkıcam diyorsanız arazi lastiğinizde olması gerekiyor.

Çünkü arazi lastiği asfaltta tehlikeli lastiktir. Asfalt lastiğide arazide hiç bir işe yaramıcaktır.

Powerslide
08 Aralık 2015, 14:22
sehir icin Kawasaki klx150l modeli uygun degil midir?

berkcigdem
08 Aralık 2015, 14:26
sehir icin Kawasaki klx150l modeli uygun degil midir?

sadece şehir içinde kullanıcaksan neden klx150 onu merak ediyorum ben.

Bence saçma şehiriçi için klx almak. Yani bu motorların asıl kullanım alanları arazidir.

Ama diyorum ya 2 takım lastiğin olur hem arazide hem asfaltta kullanırsın.

Powerslide
08 Aralık 2015, 14:28
klx tarzi motorlar hosuma gidiyor bu yuzden almayi dusunuyorum, ilginiz icin tesekkur ederim

berkcigdem
08 Aralık 2015, 14:30
klx tarzi motorlar hosuma gidiyor bu yuzden almayi dusunuyorum, ilginiz icin tesekkur ederim

Ben teşekkür ederim.

beko12345
08 Aralık 2015, 14:35
Ben sizi çok iyi anlıyorum.

Bende crf 250 alıp abartı dişli olmayan lastik alıp, hem arazide hemde asfaltta kullanmayı düşünüyorum.

Lastik önemli olan. Dişsiz bir lastikse veyahut abartı dişli değilse gayet güzel kullanırsınız şehir içi.

İnsanlar Türkiyeyi geziyor bu tip motosikletlerle.

Darkfriairs
08 Aralık 2015, 14:43
Lastikleri asfalt için uygun şekilde değiştirirsen problem olmaz. Güzel bir seçim olur.

Sti
08 Aralık 2015, 14:54
Alinir binilir,ama iyi bi lastikte ister

AWESQME
08 Aralık 2015, 15:01
Merhaba abiler,kardesler

Offroad/Enduro tarzdaki motorlar sehir ici asfalt kullanimda uygun mudur? Mesela kawasaki klx150l modeli.

Evet kullanabilirsin ancak lastikleri asfalta göre değiştirmen lazım. Yoksa büyük sıkıntılar yaşarsın. Bende Honda CRF 250 L almayı düşünüyorum. Bunun için "Motorcu Muhabbeti"ne mesaj atmıştım. O bir ara Yamaha X125R kullanmıştı şehir içinde. O da sadece lastikleri değiştirsen olur dedi.

Para sıkıntın yoksa Supermoto lara bir bak derim.

Eğer şehir içinde kullanılcak ise neden cross motoru alıyoruz ki ? enduro her yerde kullanılır.

Cross motorunuza asfalt lastiği takarsanız kullanabilirsiniz tabikide ama araziyede çıkıcam diyorsanız arazi lastiğinizde olması gerekiyor.

Çünkü arazi lastiği asfaltta tehlikeli lastiktir. Asfalt lastiğide arazide hiç bir işe yaramıcaktır.

Enduro larda düşük cc yok o yüzden arkadaş cross kullanmak istiyordur. Şuan sadece Mondial in RX3i Evo 250cc modeli var ancak o da alınır mı bilemem.

125cc arayan adama enduro önermeniz gidip BMW F650GS önermeye benziyor.

berkcigdem
08 Aralık 2015, 15:08
Evet kullanabilirsin ancak lastikleri asfalta göre değiştirmen lazım. Yoksa büyük sıkıntılar yaşarsın. Bende Honda CRF 250 L almayı düşünüyorum. Bunun için "Motorcu Muhabbeti"ne mesaj atmıştım. O bir ara Yamaha X125R kullanmıştı şehir içinde. O da sadece lastikleri değiştirsen olur dedi.

Para sıkıntın yoksa Supermoto lara bir bak derim.

Enduro larda düşük cc yok o yüzden arkadaş cross kullanmak istiyordur. Şuan sadece Mondial in RX3i Evo 250cc modeli var ancak o da alınır mı bilemem.

125cc arayan adama enduro önermeniz gidip BMW F650GS önermeye benziyor.

Ben önermedim ki kendisi sormuş bak.

Merhaba abiler,kardesler

Offroad/Enduro tarzdaki motorlar sehir ici asfalt kullanimda uygun mudur?

oenaj
08 Aralık 2015, 15:12
Yamaha WR125X şehir için için güzel bir tercih olur.

sodurlu88
08 Aralık 2015, 15:23
Aksini söyleyen arkadaşlar olabilir. Enduro bir motosiklet türünden çok yapılan spordur. Örneğini verdiğiniz motor çift amaçlı motorlar olarak adlandırılır ve hem şehir içi (onroad) hemde hafif arazide (offroad) kullanılan bir motordur.

Bu motorların şehir içindeki avantajları çoktur.. Yüksek olmasından dolayı daha iyi görüş sağlar. Gidon dönüş açıcı fazladır, daha iyi manevra yapabilir. Bozuk çukurlu yollarda insanı heder etmez. Hafif olanlarının kullanımı kolaydır. Sadece doğru lastikle sürüş yapmak gerekir.