PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Problemi

Sahin35
07 Aralık 2015, 23:25
Arkadaşlar benim bir nacizane kanuni tiger 250 cc lik crusier motorum var..Son zamanlarda havaların soğumasıyla motoru marş sistemiyle çalıştıramıyorum..İlla ki önce vurdurmam gerekiyor motor ısındıktan sonra tek marşta çalışıyor sizce bu durum aküden mi kaynaklanıyor..Fikri olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim...

Crenox
07 Aralık 2015, 23:37
Hava soğukken jikle istiyor bu tarz motorlar. Kış mevsimindeyiz yakamıyor yakıtı birden, aküyle alakası olup olmadığını bilmiyorum yorum yapamayacağım :cat:

Recep M
07 Aralık 2015, 23:41
Aynı problem bende de oluyor, akü ile alakalı soğuk havalarda uzun süre çalışmadığı için zayıflıyor vurdurarak yada ayak marşı ile çalıştırıp motor sürüldükten sonra akü kendini şarj ediyor. daha sonra tek marş ile çalışır.

Sahin35
07 Aralık 2015, 23:48
Benim motorda ayak marşı olmadığı için her seferinde vurdurmak zorunda kalıyorum çözüm önerisi olarak bildiğiniz bişey var mı..Ne yapabiliriz bunun için...Ayrıca cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim..

Crenox
07 Aralık 2015, 23:49
Benim motorda ayak marşı olmadığı için her seferinde vurdurmak zorunda kalıyorum çözüm önerisi olarak bildiğiniz bişey var mı..Ne yapabiliriz bunun için...Ayrıca cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim..

Dışarda tutuyorsun sanırım motoru, mümkünse kapalı bir mekana koy çalışacaktır fazla soğuk olmadığı için.

Sahin35
07 Aralık 2015, 23:52
Öyle bi yerim yok üniversite öğrencisiyim apartmanın önünde duruyor motor kamera sistemi var diye oradan ayırmak istemiyorum açıkçası..

Crenox
08 Aralık 2015, 00:04
Daha güçlü bir akü sanırım çözüm o zaman.

Cavalry
08 Aralık 2015, 00:27
Aküden değildir.. Aküden olsa saçma sapan bi ses çıkar çalıştırmaya çalıştığın esnada.. Jikleyi açarak çalıştır..

Sahin35
08 Aralık 2015, 00:31
MEsela marşa basıyorum gıjgıjgıjgıjj takkkkkk diye bi ses geliyor motordan ilk çalıştırmaya çalıştığımda..Fakat akü ısındıktan sonra yani vurdurduğumda yaklaşık 5 dakika motoru kullanayım 1 saniye içinde marşla çalışşıyor...

Mamba09
08 Aralık 2015, 00:35
MEsela marşa basıyorum gıjgıjgıjgıjj takkkkkk diye bi ses geliyor motordan ilk çalıştırmaya çalıştığımda..Fakat akü ısındıktan sonra yani vurdurduğumda yaklaşık 5 dakika motoru kullanayım 1 saniye içinde marşla çalışşıyor...
Akün ölmüş dostum senin. O aküden genelde hayır gelmez.

Cavalry
08 Aralık 2015, 00:35
O zaman aküden =)) Çevirmeye gücü yetmiyo demek ki.. Sürekli motor kullanacaksan kendine bir akü şarj cihazı al.. Eğer idareten olsun diyorsan herhangibir motorcuya götür şarja taksınlar ancak ertesi gün alırsın.. Bir de eğer akü ömrünü doldurduysa çok kısa zaman içinde şarj olsa bile aynı şekilde yine biter.. O zaman mecburen akü almak zorundasın..

Sahin35
08 Aralık 2015, 00:40
Tüm yorumlar için teşekkür ederim bende aküden olduğunu düşünüyorum neden derseniz ben ilk aldığımda bi apaçilik yaptım ve led döşedim motoruma o akümü fena halde yedi söktüm ama galiba iş işten geçmiş akünün ömrünü bayağı tüketmiş oldum sanırım...

Sahin35
13 Aralık 2015, 11:39
Arkadaşlar dün itibariyle gittim aküm tamamen bitmiş konjektörümde bi sıkıntı yok şarj ediyor efsane..Motor aşırı rahatladı aküyü degiştirince çok teşekkür ederim ilginize tekrardan