PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetsiz motor sürmek risklimidir ?

Emrecan34
07 Aralık 2015, 20:53
Yilbasinda motorumu almayi düşünüyorum ancak ehliyet almak vazgeçtim çünkü gerek duymadım bi arkadaşımda bana, kask tak sıkıntı olmaz demisti.Önerilerinizi almak istiyorum :)

berkcigdem
07 Aralık 2015, 20:55
::ban::::ban::::ban::::ban::::ban::::ban::::ban::: :ban::

http://i.hizliresim.com/p85Jgo.png

caglar48
07 Aralık 2015, 20:55
Tabiki hayır özellikle kazaya karışınca yada birine vurunca daha çok zevk alacaksınız emin olun

AlisanYılmaz
07 Aralık 2015, 21:03
http://i.hizliresim.com/826R8k.jpg (http://hizliresim.com/826R8k) :jocolor::jocolor::jocolor:

Sti
07 Aralık 2015, 21:04
Baskan bu nasil soruydu la

http://i.hizliresim.com/j1qbWG.jpg (http://hizliresim.com/j1qbWG)

Emrecan34
07 Aralık 2015, 21:04
Düzgün cevap almak istiyorum abiler kardesler

felix_bjk1903
07 Aralık 2015, 21:05
değil abim

Sti
07 Aralık 2015, 21:06
Düzgün cevap almak istiyorum abiler kardesler

Yav duzgun cevaplar sana kurban baskanda,soru ters,motorcu adam kazaya karisma riski en fazla olandir bence,gidersin yayanin birine carparsin,arabaya carparsin sonra ugras dur,cezasi zaten ehliyet kadar,al ehliyeti kurtul

Darkcity2000
07 Aralık 2015, 21:13
http://forum.hunturk.net/rsm/4769-yeter-lan-nedir-senden-cektigim-1333617076.jpg

shooter1
07 Aralık 2015, 21:15
birine çarparsın senin hiç suçun yokken üstüne çarptığın kişi ölürse direk hapistesin anlatabildim mi

Suerte..
07 Aralık 2015, 21:20
Emrecan'cım
Foruma girip üye olacak kadar yetenek sahibisin ama böyle bir sorulur mu sence. Ehliyet mutlaka almalısın. google a yaz bakalım ehliyetsiz motorlu taşıt kullanmamın cezası nedir diye. Ceza kısmını geçtim.Daha alın ermiyor ama ehliyetsiz kullanabilir miyim diye bir de burdan onay bekliyorsun. Ne olacak ondan sonra toplumumuzun hali? Ehliyet alırken kursta da trafik kurallarını öğrenmeye çalış. O arkadaşınla da muhabbeti bırak. Sana faydalı olabilecek insanları arkadaş edin.
Hadi bakalım kolay gelsin. Allah akıl vermiş değil mi ? kullanmak lazım. Hadi canım :)

shadowmaster
07 Aralık 2015, 22:41
1- Yasal suçtur
2- En basit kazada suçlu olunacağı için anlamsız bir risktir
3- Biraz aklı olanın yapmaması gereken bir davranıştır

cico06
07 Aralık 2015, 22:47
Tabi ki de ehliyetsiz motosiklet kullanabilirsin :) Biz eşeğiz çünkü ehliyet alıyoruz,durduk yere boş yere masraf bee ehliyet.4000 civarı bir miktar cezayı ödeyeceksen,her kazada suçlu sayılmayı göze alacaksan,sen ölsen bile suçlu sayılmayı düşünerek tabi ki binebilirsin :)

bektanist
07 Aralık 2015, 22:52
neden kullanılmasınki sanki ehliyetmi kullanıyor motoru der gibisin.
ehliyete yazılmak masraflarını karşılamak sana ağır geliyorda motora vereceğin para nasıl ağır gelmiyor.

weirdo1
07 Aralık 2015, 22:53
Motosikleti durduk yere çevireni görmedim, ama periyodik olarak farkli bolgelerde uygulama yapiyorlar butun motorcuları kenara çekip kontrol ediyorlar.
Hiç olmadık yerde mesela ışıklarda beklerken yunus abilerde ehliyet sorabiliyor.

ee_ee
07 Aralık 2015, 23:04
Bırakın sürsün içeri tıksınlar kurtulalım bir tanesinden ...

zileliorhan
07 Aralık 2015, 23:11
Sevgili Emrecan,
Sen yaramaz abilerine aldırma.
Honda CBR 1000 RR Fire Blade, Kawasaki Ninja H2R, Suzuki Hayabusa GSX1300RA ve Yamaha R1M ile ehliyetsiz kullanırsan, sorun olmaz. Bu 4 makine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre ehliyet kapsamı dışında kalıyor. Ama bunun dışındaki, ufak cc.li makinelerde gerek trafik polisleri, gerek diğer sürücüler ehliyetsiz sürdüğünü anlarsa, sorun çıkartırlar. Tabii, bu arada baban ne der, onu da dinlemek lazım. Karar senin.

YERUÇAĞI
07 Aralık 2015, 23:31
neden hep korka korka motora binip vede okadar riski de göze alarak motor kullanacaksın,düşün bir yakınını veya arkadaşını veya ailden birini arkaya bindirmiş önemli biyere gidiyorsun mesela düğün veya cenaze,,olduya en basiti rutin kontrol polis çevirdi ehliyet yok,,??napıcan o anda bi düşün bakalım,normalde ehliyetin olsa kontrol edip devam et diyecekleri halde,,ehliyetin olmadığı için hem motoru bağlıycaklar,hem ehliyetsiz kullanmaktan mahkemeye sevk edicekler hemde 4000 tl ye yakın ceza yiycen,vede üstüne üstlük gideceğin önemli yerede gidemeyeceksin,,değermi sence

valla beni 1 ay içinde 3 kere polis çevirdi ehliyet ruhsat ve özellikle trafik sigortası için,, vede telsizle merkezi arayıp ehliyetimin ve ruhsatımı problemi varmı yokmu diye teyit ettirdiler,sonrasında problem çıkmayınca buyrun gidebilirsiniz dediler,,,ben bunun üstüne askeri kimliğimi gösterdim ve aynı camiadanız deyince samimileştik ve neden bukadar inceliyosunuz diye sordum,bana valla bize emir geldi motor kullananları çevirin kontrol edin diye,çoğu ehliyetsiz trafik sigortasız plakasız geziyor,onları arıyoruz dedi,,sordum varmı diye 10 taneden 4-5 tanesi öyleymiş,çoğuda sucu,lahmacuncu,pizzacı motorlar,,

yani neyap yap ehliyetini al ,,ayrıca ehliyetsiz gezmenin ne avantajı olacak sana onu anlamıyorum

zileliorhan
07 Aralık 2015, 23:32
Son anda aldığım bir duyuma göre Honda CBR 1000 RR Fire Blade, Kawasaki Ninja H2R, Suzuki Hayabusa GSX1300RA ve Yamaha R1M motosikletlerine kask ve diğer ekipmansız binmek de serbestmiş. Madem ehliyet almak istemiyorsun, sen işi sağlama almak için bu motorlardan birine binmeye çalış.

(Kel başa, şimşir tarak. Böyle soruya, böyle cevap)

acemi60
07 Aralık 2015, 23:39
Yilbasinda motorumu almayi düşünüyorum ancak ehliyet almak vazgeçtim çünkü gerek duymadım bi arkadaşımda bana, kask tak sıkıntı olmaz demisti.Önerilerinizi almak istiyorum :)

Hay ağzına sağlık. Bunu ben de çok merak ediyorum. Sen şimdi bir motor bul. Bin trafiğe çık. Bul bir trafik polisi. Polise de ki "Abi ben ehliyetsiz motosiklet kullanıyorum. Riski var mı?" O sana anlatır. Aldığın bilgileri burada yazarsın. Biz de öğrenmiş oluruz :)

hakikiteker
08 Aralık 2015, 00:09
Önce arkadaşını sat, sonra üzerine az daha koyup ehliyet al :cat:

gurkanerkan
08 Aralık 2015, 00:33
Yok canım ne gerek var ehliyet filan.. Kursuydu, kartıydı, vergisiydi bir sürü para zaten. Hem motoru ehliyet mi sürüyor değil mi ?

Muhammed911
08 Aralık 2015, 02:52
Motosikletimi ilk aldiğimda ehliyetim daha çıkmamıştı 3 gün vardı çıkmasına dayanamayıp motoru çıkardım polis çevirdi zink 1600 lira ceza yazdı :D

mozgur
08 Aralık 2015, 09:30
İlla ehliyetsiz kullanmak istiyorsan git bir tane husqvarna al dağ bayır gez. O paklar anca.

serkan_emp
08 Aralık 2015, 09:52
Motoru eylül ayında sıfır aldım şuan 4800km de ve ehliyetim yok. İki defa da uzun yol yaptım ve bunların birinde plakada yoktu, daha çıkmamıştı, fatura üzerimdeydi. En azından çalıntı olmadığını ispatlamak adına.

Ama bakmayın böyle şanslı olduğuma. Tüm bunlar olurken ehliyet işlemleri de sürüyordu. Şuan dosyam hazır, bikaç güne a2 de çıkacak.

Seko
08 Aralık 2015, 10:09
Gün geçmiyor ki forumda böyle bir başlık açılmasın. Moderatör olsam daha kimse okumadan başlığı kaldırırım.

felix_bjk1903
08 Aralık 2015, 12:18
az daha koy ybr al :queen:

cico06
08 Aralık 2015, 18:28
Abi 600 rr 500rr ehliyetsiz ve kasksız binmekte serbest olmuş doğru mu ya ?