PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye-öneri

oguzyamann
07 Aralık 2015, 14:35
Merhaba arkadaslar. Hali hazirda motorum mevcut yamaha yzf r25 sahibiyim beraber 13bin km kadar yol yaptik kendisi ilk motorumdur cok ta memnunum gerek yakit olarak gerek sürüş olarak hic uzmedi beni trafikte cok rahat ve kivrak beni motorumda tek rahatsiz eden sey ses konusu malum 2 silindir ile 4 silindir sesi cok farklı bu sebepten bir arastirmaya girdim ve yamaha xj6 diverson f modelinde takili kaldim gerek yakit tüketimi gerek trafikteki rahatligi oturus pozisyonu gidon yuksekligi ve mesafesi ile ne uzun yolda ne de sehir icinde beni yormicak bir motor sorum su ki ben 24 yasindayim ve motorla 13bin km tecrubem var bu tecrube ile xj6 ya gecmem bana bir handikap olustururmu 😧? Bu konu altinda bunu tartismak istedim herkese tesekkurler.

Sti
07 Aralık 2015, 14:51
Buyuk ihtimal 500cc gecis onerisi gelicektir,4 silindir 600cc nin hareketli olmasindan bahsedilcektir,sen nasilki r25 gibi seri makinayla baslamis ve 13k km sonra bize bu soruyu sorabilmissen,ben xj6 yida evcillestirebilecegin kanisindayim,tabiki xj6 nin sesi duyup gaza gelmemek cok zor olacaktir,ama kendini bildikten sonra cok sorun yasamassin diye dusunuyorum,daha bilgili insanlar gerekli aciklamayi yapacaktir zaten,simdiden hayirli olsun,kazasiz belasiz

AWESQME
07 Aralık 2015, 14:55
Önemli olan km değil, o km'yi nasıl yaptığınız. Uzun yola çıktınız mı? Şehir içinde tek hamle de uzun süre kullandınız mı?

Şimdi ev-iş arasında git gel hep aynı yollarda sürerek bir tecrübe edinilmez. Farklı yollar, farklı trafik olucak ki tecrübe kazanılsın. Genelde başlangıç motorundan cc yükseltmeye 10.000-15.000 km barajı önerirler. Siz o barajı görmüşsünüz standartlarda yükseltebilirsiniz. Ancak dediğim gibi 13.000 km nasıl yapıldı önemli olan bu.

Ayrıca sadece ses için cc yükseltmeye gerek yok bence bunun için egzozlar var. Motorunuzdan memnunsanız boşu boşuna para harcamaya ne gerek var. Bahsettiğiniz motorun sıfırı 25.500 TL az değil.

Sti
07 Aralık 2015, 14:59
Önemli olan km değil, o km'yi nasıl yaptığınız. Uzun yola çıktınız mı? Şehir içinde tek hamle de uzun süre kullandınız mı?

Şimdi ev-iş arasında git gel hep aynı yollarda sürerek bir tecrübe edinilmez. Farklı yollar, farklı trafik olucak ki tecrübe kazanılsın. Genelde başlangıç motorundan cc yükseltmeye 10.000-15.000 km barajı önerirler. Siz o barajı görmüşsünüz standartlarda yükseltebilirsiniz. Ancak dediğim gibi 13.000 km nasıl yapıldı önemli olan bu.

Ayrıca sadece ses için cc yükseltmeye gerek yok bence bunun için egzozlar var. Motorunuzdan memnunsanız boşu boşuna para harcamaya ne gerek var. Bahsettiğiniz motorun sıfırı 25.500 TL az değil.

Baskan bence bi mt07 alsin,bide akrapovic,baslasin motovlog cekmeye,takipcisi olalim :queen: bitiyorum yav sesine,4 silindir hikaye geliyo bana,o 2 silindir 600cc nin amerikan arabasi gibi cikan o kukremesi.... Anlayamazsiniz... :D

Levent
07 Aralık 2015, 15:04
Diversion olur, öyle çok çılgın, heryerinden güç fışkıran bir makine değil, tabi R25 ile de kıyaslanmaz, fakat gayet kontrol edilebilir ve hata telafisi oldukça yüksek bir alet.. Barodiyi yakalayın forumdaki en aktif diversion sürücüsüdür kendisi.

Darkcity2000
07 Aralık 2015, 15:08
Uygundur, simdiden gule gule kullanin alirsaniz.

AWESQME
07 Aralık 2015, 15:15
Baskan bence bi mt07 alsin,bide akrapovic,baslasin motovlog cekmeye,takipcisi olalim :queen: bitiyorum yav sesine,4 silindir hikaye geliyo bana,o 2 silindir 600cc nin amerikan arabasi gibi cikan o kukremesi.... Anlayamazsiniz... :D

Aynen MT-07 2 silindir ama akrapovic ile neler yapıyor millet görüyoruz motovloglarda :) Maksat ses ise gidip 25.000 TL vermeye gerek yok :)

Sti
07 Aralık 2015, 15:48
Aynen MT-07 2 silindir ama akrapovic ile neler yapıyor millet görüyoruz motovloglarda :) Maksat ses ise gidip 25.000 TL vermeye gerek yok :)

Yu ar veri veri rayt dis sabjekt,ofkors if yu vant saund dis taym yu niid mt 07 end akrapovic :queen: ingiliççe hojdir ama benana

oguzyamann
07 Aralık 2015, 15:51

Şehiriçi ve dışıda dahil ve surekli farkli yerler farkli mekanlar. Dizilerde calisiyorum ben bu yuzden sabit bir isyerim yok😊 ekzozlarida arastrdim fakat 250 cc e ne takarsak takalim o sesi elde edemiyoruz ses te bi yerde Görünürlük demek. M7 07 konusuna gelicek olursak evet sesi güzel ama bana göre cok agresif ve hata kabul etmiyen bir makine o okadar tecrubeli görmüyorum kendimi

berkcigdem
07 Aralık 2015, 16:19
Barodi ateş seni çağırıyor :)

Ayrıca akrapoviçin seside bir yerden sonra çekilmiyor ya baş ağrıtıyor.

Tabikide 4 silindirin sesi böyle derinden derinden kulağa çok hoş geliyor o ayrı.

AWESQME
07 Aralık 2015, 16:59
Yani tabiki egzoz ile 4 silindirin motor sesi farklı şeyler. Ancak içtenlikle söylüyorum ki sırf ses için cc yükseltmek gereksiz bir şey. Motorundan memnun olmasan sana yetmese eyw dicem ama ben sırf ses olsun diye gidip 25-30.000 TL bayılamam :) Ne zaman altımdaki motor bana yetmez o zaman para saçarım :queen:

Yu ar veri veri rayt dis sabjekt,ofkors if yu vant saund dis taym yu niid mt 07 end akrapovic :queen: ingiliççe hojdir ama benana

Artık sayende ingilizce konuşamayacağım :salut:

ZümeR
07 Aralık 2015, 17:04
Sürekli kullanıyorum uysal makinadır severim kendisini birde alt devirleri MT-7 gibi olaymış dadından yinmezmiş..
Çok rahat kullanılır, şehir içi pek kıvrak sayılmaz ama.

Darkcity2000
07 Aralık 2015, 18:41
Şehiriçi ve dışıda dahil ve surekli farkli yerler farkli mekanlar. Dizilerde calisiyorum ben bu yuzden sabit bir isyerim yok�� ekzozlarida arastrdim fakat 250 cc e ne takarsak takalim o sesi elde edemiyoruz ses te bi yerde Görünürlük demek. M7 07 konusuna gelicek olursak evet sesi güzel ama bana göre cok agresif ve hata kabul etmiyen bir makine o okadar tecrubeli görmüyorum kendimi

Yalnız 4 silindirli xj6 yı da hafife almayın öyle uysal falan diyoruz ama boru değil 4 tane silindir ...

something123
07 Aralık 2015, 18:52
şöle bir dolanma fırsatım oldu diversion ile,
gayet rahat güzel makina, bilmem bana asi gelmedi, biraz ağır ama r25'e göre ama boy pos güç tolere edilir,
zamanla da alışır,
fikrim o ki kesinlik kullanırsın, zamanla yokmuş gibi gelir hatta, tipide çok güzel walla yolda geçerse hemencecik kafa çevirtior...

berkcigdem
07 Aralık 2015, 18:56
Şehiriçi ve dışıda dahil ve surekli farkli yerler farkli mekanlar. Dizilerde calisiyorum ben bu yuzden sabit bir isyerim yok�� ekzozlarida arastrdim fakat 250 cc e ne takarsak takalim o sesi elde edemiyoruz ses te bi yerde Görünürlük demek. M7 07 konusuna gelicek olursak evet sesi güzel ama bana göre cok agresif ve hata kabul etmiyen bir makine o okadar tecrubeli görmüyorum kendimi

Hangi branştasın dizide ?

oguzyamann
07 Aralık 2015, 18:57
Hangi branştasın dizide ?

Dit focus puller.

berkcigdem
07 Aralık 2015, 18:59
Dit focus puller.

Dit mi focus puller mı ? Sonuçta her ikiside farklı

oguzyamann
07 Aralık 2015, 18:59
şöle bir dolanma fırsatım oldu diversion ile,
gayet rahat güzel makina, bilmem bana asi gelmedi, biraz ağır ama r25'e göre ama boy pos güç tolere edilir,
zamanla da alışır,
fikrim o ki kesinlik kullanırsın, zamanla yokmuş gibi gelir hatta, tipide çok güzel walla yolda geçerse hemencecik kafa çevirtior...

R25 160 kg lerde diverson 200 lerde evet baya bi kilo farki var ama cok problem olcagini sanmiyorum boyum 1.80 77 kg yim

something123
07 Aralık 2015, 19:01
R25 160 kg lerde diverson 200 lerde evet baya bi kilo farki var ama cok problem olcagini sanmiyorum boyum 1.80 77 kg yim

işte yorumlarken insan kendi gibi dusunuyor.. 160 boy ve 57 kiloyum .. ben bu nedir alışabilir miyim diye dusunmüştüm..

O yüzden siz tolere edersiniz demiştim :P

oguzyamann
07 Aralık 2015, 19:01
Dit mi focus puller mı ? Sonuçta her ikiside farklı

Kimi işe dit gidiyorum kimi işe focus cokta farklı değiller dit zaten cok basit birsey. Piyasayı biliyosan bu cevre isi bostaysam dit gelirse giderim seklinde

berkcigdem
07 Aralık 2015, 19:05
Kimi işe dit gidiyorum kimi işe focus cokta farklı değiller dit zaten cok basit birsey. Piyasayı biliyosan bu cevre isi bostaysam dit gelirse giderim seklinde

Bilirim piyasayı. Yapım amiriyim bende. Ama ben reklam ve sinema çalışıyorum sadece. Dizi benden uzak olsun.

caglar48
07 Aralık 2015, 19:05
Diversion olur, öyle çok çılgın, heryerinden güç fışkıran bir makine değil, tabi R25 ile de kıyaslanmaz, fakat gayet kontrol edilebilir ve hata telafisi oldukça yüksek bir alet.. Barodiyi yakalayın forumdaki en aktif diversion sürücüsüdür kendisi.

Saygılar levent abi

oguzyamann
07 Aralık 2015, 19:07
işte yorumlarken insan kendi gibi dusunuyor.. 160 boy ve 57 kiloyum .. ben bu nedir alışabilir miyim diye dusunmüştüm..

Teşekkür ederim yorum icin 😊 siz nerde kullanmistiniz diverson u deneme motorumuydu yoksa bir arkadasinizin motorumuydu ?

berkcigdem
07 Aralık 2015, 19:07

1.70 boy var tenere kullanıyorum alışır alışır :queen:

oguzyamann
07 Aralık 2015, 19:10
Bilirim piyasayı. Yapım amiriyim bende. Ama ben reklam ve sinema çalışıyorum sadece. Dizi benden uzak olsun.

Belki bi kapi olmus olur beraber calisma firsati buluruz belki 😊 reklam sinema cevrem hic yok dizi calisinca bos kalmiyosun gönül isterdi reklam sinema calismak ama sartlar boyle napalim

berkcigdem
07 Aralık 2015, 19:16
Belki bi kapi olmus olur beraber calisma firsati buluruz belki �� reklam sinema cevrem hic yok dizi calisinca bos kalmiyosun gönül isterdi reklam sinema calismak ama sartlar boyle napalim

Kısmet bu işler :) Sete benden başkası motorla gelemez :bounce: ambargo uyguluyorum :queen:

oguzyamann
07 Aralık 2015, 19:19
Kısmet bu işler :) Sete benden başkası motorla gelemez :bounce: ambargo uyguluyorum :queen:

Valla denk gelmeyelim ozaman ben gelirim çünkü 😊

berkcigdem
07 Aralık 2015, 19:25
Valla denk gelmeyelim ozaman ben gelirim çünkü 😊

Herşey bir cinnete bakar :queen: Keserim valla lastiği :pl:

Gel tabi laa :)

oguzyamann
07 Aralık 2015, 19:27
konu dağılmış gibi oldu biraz. herneyse yinede herkese yorumları için teşekkür ederim. şuana kadar ki yorumlar benim kafamdaki düşüncelerle eşleşiyor. sadece ses için değiştiriyo gibi gözüksemde aslında ses değil tek sebep tabiki. daha güçlü olmasıda bir etken ama ben artçı ile gezen biriyim ve r25 in arka selesini ne siz sorn ne ben söylüyeyim. ayrıca 2 kişi ile rahat bir kullanıma sahip değil. ben motoru pratiklik ve zamandan tasarruf amacı ile kullanıyorum hiç bi zaman gaza gelip hızlanmak gibi huylarım olmadı bu sebepten düşüncelerim olumlu yönde bakalım önümüzdeki sezona artık zaten bu sezon kapandı artık.

something123
08 Aralık 2015, 00:21
Teşekkür ederim yorum icin �� siz nerde kullanmistiniz diverson u deneme motorumuydu yoksa bir arkadasinizin motorumuydu ?
Diversion duz ve naked denedim biri burdan arkadasin, kisa sureliydi, keyifli ama kesinlikle ben cok sevdim..

1.70 boy var tenere kullanıyorum alışır alışır :queen:

Berk boy gakiriyiz biz olum.. yapcak bisi yok aliscaz mecburen...

SerkanKivanc
08 Aralık 2015, 03:10
Sıfır 25.500 TL xj diversion f alacağınıza abs yok bence mt07 abs alıp akrapovici alın ortalama 26.000 TL civarı bi şu sesi dinlermisin.

https://www.youtube.com/watch?v=IbDeTrh7ais

oguzyamann
08 Aralık 2015, 03:39
Sıfır 25.500 TL xj diversion f alacağınıza abs yok bence mt07 abs alıp akrapovici alın ortalama 26.000 TL civarı bi şu sesi dinlermisin.

https://www.youtube.com/watch?v=IbDeTrh7ais

naked motor çok seven biri değilim mt-07 de pek hoşuma gitmiyor zaten çok kolay tekere gelen agresif bir motor. xj6 diverson f grenajlı bir motosiklet izledim videoyu evet sesi çok hoş ama görsel olarak bana hitab etmiyor zaten 2 motor çok farklı tarzlarda. dediğim gibi benim tarzım sport touring

Sinan Er
08 Aralık 2015, 06:02
Artçı konforu düşünüyorsan zaten seçimlerin ne naked ne de ss olmamalı.

Seni Versys paklar..

SerkanKivanc
08 Aralık 2015, 12:59
Honda Cbr 650F olabilir abs mevcut ve güzel makine