PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 dan Bu Güne...

dionysos06
07 Aralık 2015, 00:41
2010 yılında motosiklete ilgi duymaya başladım. Ve araştırmalarım sonucu motosiklet.net'le tanıştım. Buradaki dostların yönlendirmesiyle kursa yazıldım. Ehliyet sınavına girdiğim gün, çıkışta doğru mağazaya gidip, maaşımı olduğu gibi verip ; kask, mont ve eldiven aldım. Uzun süre geçmesine rağmen geçim derdi, para biriktirip motosiklet parasını denkleştirmedim. Aldığım ekipmanları kullanamadan gerisini geri satmak zorunda kaldım. Aradan bir kaç yıl geçti, işim filanda düzene girince, bankalar kredi de vermeye başladı. Çektim bir kredi hem ekipman hamde hayalimdeki Cbr 125 aldım :) mutluluğumu inanın tarif edemem... Bu arada sağlık problemleri yaşıyordum ama ciddiye almıyordum. Derken motosikletime binemeden hastaneye yattım. Bir yandan canımla cebelleşiyorum bir yandan motosiklete binmenin hayaliyle yanıp tutuşuyordum. Uzun süre hastanede yatıp çıktıktan sonra, hemen özel motosiklet eğitimi aldım. Malum kurstan sonra baya Zaman geçmişti. İlaçlı tedaviye devam ediyordum bu arada. Yoğunluk ilaç kullanımından ve ağır ilaç kullanımdan dolayı sersemliyordum. Dikkatim dağılıyordu... Herneyse ayların acısını çıkarıyordum. Yeni ekipmanlar filan alıyordum. Cbr 125 satıp 250 liğini aldım. Bu arada evlenmiştim. Eşiminde motosiklet korkusunu yenmesi için birde şirin scooter almıştım. Yani anlayacağınız tam hayallerime kavuşmuştum. Ta ki bu yıl haziran ayına kadar. Haziranda, yoğunluk ilaç kullanmama rağmen yine sağlık problemi yaşadım ve apar topar hastaneye yatırdılar yine. Vücudum ilaçlara direnç gösteriyormuş. Hastanede yatışım yine uzun süreceğinden motosikletimi sattık :( çünkü masraflı bir süreç... Tam kavuşmuşken bir bir ayrılıyordum hayallerimden. :( bir iki ay yattıktan sonra çıkar çıkmaz scooterime bindim. Hatta ilk başta çalıştıramamıştım. Yine buradaki dostların yardımından sonra akü şart cihazı alıp sorunumu çözmüştüm. Rahatsızlığım hala devam ettiği için çıkamaz oldum dışarıya. Yazın resmen eve hapsoldum. Ağrılar, sancılar ve ızdıraplarla dolu günler geçirdim. Bu ay biraz daha iyi gibiyim şükür. Ağrılarım ve kanamalarım azaldı. Tabi doktor önerisiyle işimden de istifa ettim. Hastalığımdan dolayı engelli raporu verdiler. Artık sağlıklı günlerini özleyen engelli bir vatandaşım. Doktorun dediği stres, sıkıntı ve mutsuzluk senin düşmanın. Kesinlikle bunlardan uzak duracaksın. Ve seni mutlu eden şeyleri yapacaksın. Motosiklet beni mutlu eden şeylerin başında. Bu arada hastalığımı merak edenlere bağırsak hastası olduğumu söyleyeyim. Ülseratif kolit tıptaki adı. Bi kaç gün önce yine scootere bindim soğuklara aldırış etmeden. Ve ne kadar özlem duyduğumu bir kez daha anladım. Ama scooterim trafikte soluksuz kalıyor. Yeni bir motor almak istiyorum. Ve kesinlikle bir scooter olmalı bu. Hem şehir içinde kullanmalıyım hemde beni uzaklara götürebilmeli. Bu anlamda tavsiyelerinize ihtiyacım var... Umarım kafanızı şişirdiğim için bana kızmazsınız. Neden bu paylaşımda bulunduğumu bende bilmiyorum. Galiba dertleşmek mahiyetinde olsa gerek. Herşeyin başı sağlıkmış, geçte olsa anladım. Tüm dostlarıma sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. :) Scooter tavsiyesinide bekliyorum ;)

Aspenda
07 Aralık 2015, 00:51
Allah tüm şifa bekleyenlere Şafi ismi ile şifa versin inşallah... Kafamız şişmedi, bilakis mutlu olduk. ben tavsiye verecek donanıma sahip değilim eminim ki daha bilgi arkadaşlar vereceklerdir. Kendinize iyi bakın...

dionysos06
07 Aralık 2015, 00:55
Allah tüm şifa bekleyenlere Şafi ismi ile şifa versin inşallah... Kafamız şişmedi, bilakis mutlu olduk. ben tavsiye verecek donanıma sahip değilim eminim ki daha bilgi arkadaşlar vereceklerdir. Kendinize iyi bakın...

Amin... Duan içinde teşekkürler.

REASON
07 Aralık 2015, 01:00
Geçmiş olsun bağırsak hastalığı kötü bişey bi yakında vardı kaç metrelerce bağırsak çıkarmışlar içinden. Benim tavsiyem xmax.

dionysos06
07 Aralık 2015, 01:06
Geçmiş olsun bağırsak hastalığı kötü bişey bi yakında vardı kaç metrelerce bağırsak çıkarmışlar içinden. Benim tavsiyem xmax.

Maalesef benim rahatsızlığım da ileri safhada, yeni tedaviye cevap vermezse tamamen dışarı çıkarılmasından doktorlar söz ediyor. İnşaallah o safhaya varmaz. Xmax ve city arasındayım. İnşaallah tavsiyeler doğrultusunda şekillenecek. Teşekkürler bu arada...

Karalı
07 Aralık 2015, 01:09
Allah yardımcın olsun scooter pek bilmem ama sym'nin aletleri daha iyi diye duydum çevremden.

ardacik
07 Aralık 2015, 01:10
Cok gecmis olsun umarim hastaligini biran once atlatirsin. Seni en cok hangi marka model mutlu edicekse onu secmelisin en onemlisi bu olsa gerek...

dionysos06
07 Aralık 2015, 01:16
Allah yardımcın olsun scooter pek bilmem ama sym'nin aletleri daha iyi diye duydum çevremden.

Amin teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

Cok gecmis olsun umarim hastaligini biran once atlatirsin. Seni en cok hangi marka model mutlu edicekse onu secmelisin en onemlisi bu olsa gerek...

Güzel Dilek'lerin için teşekkürler dostum. Maalesef hastalık kronik, uyku dönemleri oluyor sadece. Belki bir gün kesin tedavisi çıkar inşaallah. Aslında Hondacıyım. Çünkü servisi evime yakın. Ama Onunda tek güçlü scooteri forza ve o da pahalı. Bütçem 13 civarı. Belki aprillamı satabilsem çıtayı azıcık daha yükseltebilirdim... Xmax ve xcity aferine kalıyor gibi...

mobyby
07 Aralık 2015, 01:27
ALLAH (c.c.) şifa nasip eylesin . Geçmiş olsun.

dionysos06
07 Aralık 2015, 01:29
ALLAH (c.c.) şifa nasip eylesin . Geçmiş olsun.

Amin, teşekkürler...

vsvr
07 Aralık 2015, 01:40
Çok geçmiş olsun. Sağlıkla motora bineceğiniz günler yakın olur inşallah. Rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva versin. Xmax Momo Dizayn çok hoş duruyor. Bir göz atın.

dionysos06
07 Aralık 2015, 01:50
Çok geçmiş olsun. Sağlıkla motora bineceğiniz günler yakın olur inşallah. Rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva versin. Xmax Momo Dizayn çok hoş duruyor. Bir göz atın.

Amin inşaallah. Teşekkürler. Bütün oklar xmaxı gösteriyor sanırım. Xcityden kimse söz etmiyor. Xmaxı detaylıca araştırmak lazım...

Lucas
07 Aralık 2015, 01:52
Geçmiş olsun acil şifalar.
Sanırım scooterlar arasında en tutulanı şu sıralar Yamaha Xmax.
Gönlünüzce olsun herşey.

Sti
07 Aralık 2015, 01:53
Gecmis olsun abi,bir dahada dert gormezsin umarim,xmax candir,tipi teskilati yerinde,al bi xmax dertlerini bi koseye birak,esinle birlikte mutluluk dolu yollara cik abi,umarim dusundugun hersey gerceklesir

dionysos06
07 Aralık 2015, 01:58
Geçmiş olsun acil şifalar.
Sanırım scooterlar arasında en tutulanı şu sıralar Yamaha Xmax.
Gönlünüzce olsun herşey.

Amin teşekkürler... 2014, 2015 xmax araştırayım ben en iyisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Gecmis olsun abi,bir dahada dert gormezsin umarim,xmax candir,tipi teskilati yerinde,al bi xmax dertlerini bi koseye birak,esinle birlikte mutluluk dolu yollara cik abi,umarim dusundugun hersey gerceklesir

Amin teşekkürler dostum. Valla tek hayalim o artık. Tekrar yatağa düşmeden, soğuk filan dinlemeden düşeceğim yollara :)

scorpions_59
07 Aralık 2015, 02:03
insanın hayallerini yaşayamaması nedir bilirim.

çok geçmiş olsun acil şifa versin yaradan.

dionysos06
07 Aralık 2015, 02:05
insanın hayallerini yaşayamaması nedir bilirim.

çok geçmiş olsun acil şifa versin yaradan.

Rabbim kimsenin hevesini kursağında bırakmasın. Amin teşekkürler...

UNdocab
07 Aralık 2015, 02:06
Öncelikle hastalığınız için büyük geçmiş olsun. İnşallah tam bir tedavisi olur. Sizde cevap verin şu tedaviye.Ayıp oluyor :)

Xcity öneririm. Xmax ile motoru ıvır zıvırı aynı. farkı plastik ve daha büyük jantlar. Hem daha büyük jant daha iyidir ;)
Plastik farkı için o kadar farkı ben vermem. Sizin tercihiniz de size ait tabi.

Şurada güzel bi karşılaştırma var.
http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/98646-yamaha-x-city-250-vs-x-max-250-resimli-karsilastirma.html

Arkadaşım satıyor. Arada bazen kullandığım oluyordu gerçekten hem şehir içi hem şehir dışı (aceleniz yoksa 140-150 basmayacaksanız :p) güzel bi scooter.

Açıklamalarda yazılanlar tamamen doğrudur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-servis-bakimli-aksesuarli-cok-temiz-248681381/detay

dionysos06
07 Aralık 2015, 02:12
Öncelikle hastalığınız için büyük geçmiş olsun. İnşallah tam bir tedavisi olur. Sizde cevap verin şu tedaviye.Ayıp oluyor :)

Xcity öneririm. Xmax ile motoru ıvır zıvırı aynı. farkı plastik ve daha büyük jantlar. Hem daha büyük jant daha iyidir ;)
Plastik farkı için o kadar farkı ben vermem. Sizin tercihiniz de size ait tabi.

Şurada güzel bi karşılaştırma var.
http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/98646-yamaha-x-city-250-vs-x-max-250-resimli-karsilastirma.html

Arkadaşım satıyor. Arada bazen kullandığım oluyordu gerçekten hem şehir içi hem şehir dışı (aceleniz yoksa 140-150 basmayacaksanız :p) güzel bi scooter.

Açıklamalarda yazılanlar tamamen doğrudur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-servis-bakimli-aksesuarli-cok-temiz-248681381/detay

Ah ah çok az hastada görülen dirençmiş o da bana geldi, hayırlısı ne diyeyim :) tekler bir arada. Şimdi videoları izlemeye çalışıyorum. X city videolarında çok bariz, kasislerden vs etkilenme var. Sanki amortisörleri yok gibi. Böbreklerde rahatsız, perişan olmayayım sonra :)

A.Türker
07 Aralık 2015, 02:16
Xmax gayet iyi sizin için de bu aylarda sağlıklı insan için bile motor problem senin sürmende sıkıntı olmaz mı? Bilmediğimden soruyorum lütfen yanlış anlama.

dionysos06
07 Aralık 2015, 02:24
Aslında evet soğuktan kendimi muhafaza etmem lazım. Ama hastalığımın iyice ilerleyip yatağa düşmekten korkuyorum. Bu yüzden zamanımı iyi değerlendirmek istiyorum. Genelde mevsim geçişlerinde hastalık iyice aktifleşiyor ve kesin hastanelik oluyorum...

UNdocab
07 Aralık 2015, 02:44
Şöyle bi karşılaştırma videosu varmış.Süspansiyonların sertliğinden burada da bahsetmişler

0kyt8EWaNv0

dionysos06
07 Aralık 2015, 02:48
Şöyle bi karşılaştırma videosu varmış.Süspansiyonların sertliğinden burada da bahsetmişler

0kyt8EWaNv0

Güzel tesadüf, bende tam bunu izledim ve gözlemlerimin doğru olduğunu teyit etmiş oldum. Teşekkürler. :)

abeciMotoru
07 Aralık 2015, 14:35
Geçmiş olsun Sami kardeşim, bir an önce sağlığına kavuşup güzel günlerde motosikletin ve sevdiklerinle olmanı diliyorum, Allah şifa versin, motor konusunda sym ve kymko'nun da skuterlerine bi bak derim.

ZümeR
07 Aralık 2015, 14:44
Motor, iş, güç, para vs. olur gider.
Allah sağlık versin önce Acil şifalar diliyorum.

AWESQME
07 Aralık 2015, 14:45
Öncelikle geçmiş olsun. Umarım bir an önce tamamen iyileşir ve sağlıklı günlerinize dönüp doya doya motorunuza binersiniz.

Motor konusuna dönersek benim tavsiyem Yamaha XMAX olur. 55 yaşındaki babamın da bir kaç yıl önce sahip olduğu bu seri gerçekten size hem konfor hem sürüş rahatlığı vericek hem de trafikte sizi üzmeyecektir. Model olarak XMAX 400 tavsiye ederim.

Tekrardan geçmiş olsun...

Levent
07 Aralık 2015, 15:51
Geçmiş olsun, şimdi bize buradan geçmiş olsun yazmak kolay ama, acısını çeken bilir. Allahtan acil şifalar diliyorum sana, inşallah hakkında hayırlısı olur. Hayatta herşeyin başı sağlıktır, bunu sağlığı yerinde olan bir birey pek de anlamaz açıkçası, anlasa da kendi dertleri hep daha büyük gelir ona.. Zor gerçekten sizlere sabır diliyorum.

Motosiklet konusunda ise XMAX gerçekten tam not alabilecek bir scooter. 15.000 binlik bir bütçe ile 250 ABS edinebilirsiniz. Tavsiye de ederiz..

dionysos06
07 Aralık 2015, 16:40
Tüm güzel dilekleriniz için ve derdime ortak olduğunuz için cidden çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız dostlarım. Motosiklet konusunda evet xmaxa karar verdim. Keşke Ankara dışına gidip alabilme durumum olsa. Absli modelinden alacağım inşaallah. Bu arada aprillam satılırsa 400 lük alabilirim. Yok satılmazsa 250 ilk alacağım.

AWESQME
07 Aralık 2015, 17:07
Tüm güzel dilekleriniz için ve derdime ortak olduğunuz için cidden çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız dostlarım. Motosiklet konusunda evet xmaxa karar verdim. Keşke Ankara dışına gidip alabilme durumum olsa. Absli modelinden alacağım inşaallah. Bu arada aprillam satılırsa 400 lük alabilirim. Yok satılmazsa 250 ilk alacağım.

Şimdiden hayırlı olsun inş başka sorun yaşamaz ve eşinizle bol bol yolculuklar yaparsınız.

linkinpark20
07 Aralık 2015, 17:25
kardeşim çok geçmiş olsun. ben de yaklaşık 10 senedir mideden çekiyorum hastalık. en son 1.80 boyla 52 kiloya düştüğümde hastaneye kaldırılmıştım. sonra doğru düzgün yemek yiyemediğimden spora başladım ve karbonhidrat tozu kullandım. bu sayede 76 kiloya kadar çıktım ve hayalim olan motosikletimi aldım. daha önce motosikletin üstünde duramazsın o kiloyla diyorlardı çünkü. şuan sporu bıraktım, 70 kiloyum. her gün mide bulantısı ve iştahsızlık sıkıntısı çekiyorum ama alıştım artık. doğru düzgün yemek yiyemiyorum. çaresi ameliyatla midenin yarsını almak diyorlar ama mide operasyonları riskli olduğu için yaptırmıyorum. gittiği yere kadar bu şekilde devam edeceğim.
Bu arada şuan 3. motorumu kullanıyorum. ileride kısmetse r25 veya cbr250'ye geçeceğim. motor kullanmak gerçekten insanı inanılmaz mutlu ediyor. bu nedenle halinden anlayabiliyorum. tekrardan geçmiş olsun.

F54
07 Aralık 2015, 17:44
geçmiş olsun
umarım en kısa zamanda istediğin motora kavuşursun

planet58
07 Aralık 2015, 18:56
Allah acil şifalar versin inşaallah, her şey gönlünce olsun kardeşim.

Erdost
07 Aralık 2015, 18:59
Daelim S3 öneririm, ikinci eli diğer motorlardan ucuzdur, sağlam ve performanslıdir.Birkaç artı özelliği vardır.

Çok geçmiş olsun,

dionysos06
07 Aralık 2015, 19:35
kardeşim çok geçmiş olsun. ben de yaklaşık 10 senedir mideden çekiyorum hastalık. en son 1.80 boyla 52 kiloya düştüğümde hastaneye kaldırılmıştım. sonra doğru düzgün yemek yiyemediğimden spora başladım ve karbonhidrat tozu kullandım. bu sayede 76 kiloya kadar çıktım ve hayalim olan motosikletimi aldım. daha önce motosikletin üstünde duramazsın o kiloyla diyorlardı çünkü. şuan sporu bıraktım, 70 kiloyum. her gün mide bulantısı ve iştahsızlık sıkıntısı çekiyorum ama alıştım artık. doğru düzgün yemek yiyemiyorum. çaresi ameliyatla midenin yarsını almak diyorlar ama mide operasyonları riskli olduğu için yaptırmıyorum. gittiği yere kadar bu şekilde devam edeceğim.
Bu arada şuan 3. motorumu kullanıyorum. ileride kısmetse r25 veya cbr250'ye geçeceğim. motor kullanmak gerçekten insanı inanılmaz mutlu ediyor. bu nedenle halinden anlayabiliyorum. tekrardan geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun sanalda dostum. Maalesef bende diyet yiyorum. Hemen hemen herşeyi yiyip içmem yasak... Kullandığım kotizonlardan dolayı 74kg Deniz 98kg ye çıkmıştım. Kortizonu bırakınca ve iştahta kesilince şimdi normale bindi kilom. Rabbim cümle hastalara içinde de bizlere şifalar versin. Kesinlikle motosiklet mutluluk veriyor. Ama son trafiğe çıktığımda ilaçlardan olsa gerek, dalgınlaştığımı, daldığımı fark ettim. Daha temkinli olmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

geçmiş olsun
umarım en kısa zamanda istediğin motora kavuşursun

Teşekkürler dostum güzel dileklerin için...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Allah acil şifalar versin inşaallah, her şey gönlünce olsun kardeşim.

Amin, çok teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Daelim S3 öneririm, ikinci eli diğer motorlardan ucuzdur, sağlam ve performanslıdir.Birkaç artı özelliği vardır.

Çok geçmiş olsun,

Dostum tşkler araştırayım Onuda ama xmaxta karar kıldım...

berkcigdem
07 Aralık 2015, 20:01
Çok geçmiş olsun. Evet motor sürmek çok farklı bi olay ama tabikide en önemlisi sağlık. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz ve işte o zaman çok daha güzelce motorunuzu yollara vurursunuz.

dionysos06
07 Aralık 2015, 23:46
Çok geçmiş olsun. Evet motor sürmek çok farklı bi olay ama tabikide en önemlisi sağlık. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz ve işte o zaman çok daha güzelce motorunuzu yollara vurursunuz.

Teşekkürler dostum. Insaallah, saglikla, mutlulukla hepimize kullanmak nasip olur...

pulsar_42
08 Aralık 2015, 09:08
Dostum öncelikle geçmiş olsun... Rabbim acil şifalar versin boyle samimi ve içten yazıldıktan sonra sayfalar dolusu olsada kafa şişirmez. Scooter konusunda sana yardımcı olamayacağım çünkü bende kendi motosikletimi alalı 2 ay kadar oldu. Bende hep ertelemiştim motosiklet hevesimi. Geç oldu ama güç olmasın inşallah bundan sonrası için de aynı temenni senin ve herkesin için de geçerli... Umarım biran evvel sağlığına kavuşur motosikletin üzerinde bol bol keyifli zamanlar geçirmeni dilerim...

Dipnot: Dün yanlış yere yazmışım mesaji, istemeyerekte olsa elemanın başliği trollemişim :) kusura bakmasin artik.

dionysos06
08 Aralık 2015, 17:03
Dostum öncelikle geçmiş olsun... Rabbim acil şifalar versin boyle samimi ve içten yazıldıktan sonra sayfalar dolusu olsada kafa şişirmez. Scooter konusunda sana yardımcı olamayacağım çünkü bende kendi motosikletimi alalı 2 ay kadar oldu. Bende hep ertelemiştim motosiklet hevesimi. Geç oldu ama güç olmasın inşallah bundan sonrası için de aynı temenni senin ve herkesin için de geçerli... Umarım biran evvel sağlığına kavuşur motosikletin üzerinde bol bol keyifli zamanlar geçirmeni dilerim...

Dipnot: Dün yanlış yere yazmışım mesaji, istemeyerekte olsa elemanın başliği trollemişim :) kusura bakmasin artik.

Dostum teşekkür ediyorum güzel dileklerin için... İnşaallah sende ağız tadıyla, Mutlu ve kazasız belasız kullanırsın...