PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enduro kask asflatta kullanılırmı ?

gokberk6426
06 Aralık 2015, 23:01
merhabalar mt uyeleri . aslında konuya girmeden neden boyle bir soru sorduğumu acıklamak istiyorum :cherry:. maden mühendisliği 3. sinif öğrencisiyim nasip olursa 2 sene sonra mezun olucam (okul uzadı uzatmayanmı varki :queen:). herneyse arazide felan 4 çekerle geziliyor genelde toprak çamur iş gereği var . endurolara acayip merak sardım hele o kaskları benı benden alıyor :pl: . konuya gelcek olursak asfaltta bu kasklardan alsak koruma olarak iş görürmü sonuçta bunlar toprak arazide koruma için .kaska ayırdığımız bütce 1000 tl civarinda ve sadece kaskım kaldı almadığım . ysd diablo yazlık ayakkabımıda kredim yatınca alıcam 2 gün sonra ozaman birtek kask kalmiş olcak . kask ile ilgili 2. konum ama enduro kasklar acayip sert duruyor :bounce: . zaten okula gıdıp gelıcem fazla sürahat yapmam yani yapabilceğim son hız 70 alcağımız motor ktm duke 200 ondan eminiz şuanlık .sahibinden gordum adam dukeye dişli lastik takmiş acaba boyle bişey yapıp bu motorla en azından boyle karda kışta arazide felan gitme durumu olurmu ? .yoksa salla olum dukeyi sen git bi wr125 felan al zaten hız merakında yok hem gidersin tarlaya bahçeye girersin gezersin hemde enduro temelini atmiş olursunmu dersiniz . şimdiden teşekkürler sayın mt uyeleri sizdeyiz :flower:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

up up güncel güncel :cherry:

furkanuc
06 Aralık 2015, 23:08
Asfaltta kullanılmak için tasarlanmış enduro kasklar var. Araştırabilirsin örnek Icon Variant.

Vmaxxx
06 Aralık 2015, 23:09
Nasil arazi icin arazi motosikleti , asfalt icin racin varsa ve özellikleri ona göreyse yapiliyorsa . Kasklarinda özellikleri amacina göredir.
bence kullan ,hic kasksiz olmakdan cok daha iyidir , ama güvenlik görüntüden önemlidir ,uzun vadede amacina göre kask ara imajina göre degil

saygilar

gokberk6426
06 Aralık 2015, 23:12
çok haklısınz ama görüntü de çok onemlı yani başkası ıcın değil kendı gozume cok hoş gelıyor. furkanuc un dediği gibi kaskları araştıracağım . bu fiyatta öneriniz varmı 1000 tl civari ?

Darkcity2000
06 Aralık 2015, 23:21
Caberg Tourmax

gokberk6426
06 Aralık 2015, 23:23
Caberg Tourmax

aradığım cevap :rendeer: . peki sizce duke ile azda olsa birazcık of road yapılırmı ? :)

Darkcity2000
06 Aralık 2015, 23:27
aradığım cevap :rendeer: . peki sizce duke ile azda olsa birazcık of road yapılırmı ? :)

yapamazsın

gokberk6426
06 Aralık 2015, 23:32
yapamazsın
çok fazla net oldu sanırım teşekkürler neyse bunla devam ediyim birazcık enduro havası olur ikinci motorum enduro olur artık :queen:. çok teşekkürler

Sti
07 Aralık 2015, 00:02
Gel baskan gel,sende bendensin,agv ax8,veya agv ax8 dual evo (vizorlusu),shoei hornet ds,arai x4 tour (sanirim boyleydi) butcene arai haric digerleri hitap edebilir,fc moto dan soyleyin gelsin,800 liraya falan geliyo shoei,120 den sonra bu kasklar siperliginden dolayi sallanti yapar,sen 70 diyosunki etki etmez,no pirablim,al pasa pasa bin,boy boy foto at bizde gorek yav,bende shoei hornet ds alicam,titan mat alicam,motorumda pcx yada fiddle olucak,miss :queen:

gokberk6426
07 Aralık 2015, 00:29
Gel baskan gel,sende bendensin,agv ax8,veya agv ax8 dual evo (vizorlusu),shoei hornet ds,arai x4 tour (sanirim boyleydi) butcene arai haric digerleri hitap edebilir,fc moto dan soyleyin gelsin,800 liraya falan geliyo shoei,120 den sonra bu kasklar siperliginden dolayi sallanti yapar,sen 70 diyosunki etki etmez,no pirablim,al pasa pasa bin,boy boy foto at bizde gorek yav,bende shoei hornet ds alicam,titan mat alicam,motorumda pcx yada fiddle olucak,miss :queen:

ahaha umarim yakin zamanda alirsin benim almama 2 ay var daha su kara kisi atlatalim helede bi :)) onerileirn icin cok sagil pcye geicnce dedigin kasklara bakicam ama internetten kask alamam tam uymasini istiyorum olmaz felan simdi

cıbırlover1
07 Aralık 2015, 01:03
Dostum sende artık bir karar versen ne alacaksın napacaksın :D Bu kadar kararsız insan görmedim valla Duke 200 dedin duke 390 dedin sonra rc yi gördüm hoşuma gitti şimdi enduro diyorsun :D

gokberk6426
07 Aralık 2015, 01:07
Dostum sende artık bir karar versen ne alacaksın napacaksın :D Bu kadar kararsız insan görmedim valla Duke 200 dedin duke 390 dedin sonra rc yi gördüm hoşuma gitti şimdi enduro diyorsun :D

duke390 hiç demedım ama dediğin doğru motor alıcak çoğu kişi böyle yapıyor sanırım nokta atışı yapmak çok zor bu kadar seçenek varken :D tek emin olduğum ktm alcağımız ekipmanlarım ktm oldu . ama bana hepsi yakın geliyor oyuzden sorma :queen:

Sti
07 Aralık 2015, 01:56
ahaha umarim yakin zamanda alirsin benim almama 2 ay var daha su kara kisi atlatalim helede bi :)) onerileirn icin cok sagil pcye geicnce dedigin kasklara bakicam ama internetten kask alamam tam uymasini istiyorum olmaz felan simdi

Ugra motosiklet ekipmani satan biyere,getirin uleyynnn de bedenini bul,fiyatini sor,hmm pahaliymis,ben daha sonra gelir alirim de,ver internetten siparisi gitsin yaoovvv neyi dert ediyosun baskan :queen:

gokberk6426
07 Aralık 2015, 02:49
Ugra motosiklet ekipmani satan biyere,getirin uleyynnn de bedenini bul,fiyatini sor,hmm pahaliymis,ben daha sonra gelir alirim de,ver internetten siparisi gitsin yaoovvv neyi dert ediyosun baskan :queen:

eskişehirde pek yok oyle mağazalar malesff :)

Sti
07 Aralık 2015, 10:17
eskişehirde pek yok oyle mağazalar malesff :)

Ozaman ben ne bileyim kime ne diyip demiyecegimi sasirmisim abi :)

caglar48
07 Aralık 2015, 11:26
Kasklar kafaya takarak kullanılmak ıcındır asflatta aynı performansı alamayabilirsiniz

ZümeR
07 Aralık 2015, 11:36
O kasklarla sağlam rüzgar yenir asfaltta..