PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babamı anlayamıyorum arkadaşlar...

Sayfa : [1] 2

furkanuc
06 Aralık 2015, 14:53
Bugün 20TL'lik kaskımı skuterimin bagajına koyarken elim çarpması sonucuyla vizörü kırıldı. Sonrasında babamın yanına gidip kaskın vizörünü gösterip ''Baba kaskın vizörü elimin çarpması sonucu kırıldı bana artık yeni ve daha kaliteli kask alalım'' dedim. Sonrasında Nasrettin Hoca durur mu yapıştırdı cevabı: ''Ne gerek var oğlum yeni pahalı kaliteli kaska, alsanda yere düşücek kırılacak zaten'' dedi hemen ortamdan koşarak uzaklaştım ve gittim vizörün camını japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım. Şimdi, bize ne kardeşim gereksiz konular açmayın diyecekler olacak desinler problem değil içimi dökmek istedim sadece insan bu kadar mı bilinçsiz olur arkadaş toplumda hala böyle düşünen insanlar var. Ayrıca kendiside motosiklet kullanıyor kask felan takmaz motosikleti zevk aracı değil şehiriçi git gel işlerde kullanmak için kullanır. Anlayacağınız tipik aile babası. Git çalış diyenler olacak üniversite sınavına hazırlanıyorum ve maalesef bir işte çalışacak vaktim yok. Tekrar iyi günler dilerim okuduğunuz için teşekkürler.

DamienRice
06 Aralık 2015, 14:56
20 liralık bir kask ile kafanı çarpsan da sonuç değişmez zaten

bir süre binme motora kış geldi zaten harclıklarını biriktir yeni bir kask al yada kredi kartına taksit yaptır

ogzcngdk
06 Aralık 2015, 14:56
dostum kaskını kendin satın almalısın, baban senin kötülüğünü istemez motosiklet ekipmanlarının önemi konusunda bilgisi yok anlaşılan..

furkanuc
06 Aralık 2015, 15:00
Motosiklete binmek zorundayım okula gidip geliyorum başka çarem yok okulumda uzakta şehirdışında Allah'ın unuttuğu bir yerde ne yazıkki

gurkanerkan
06 Aralık 2015, 15:05
Motosiklet ehliyetin varsa Turing eğitimine katılıp hem kask sahibi hemde eğitim almış olursun.
http://www.turing.org.tr/index.php?r=content/view&id=188&label=10-000-moto-kurye-egitim-projesi

jarre
06 Aralık 2015, 15:05
okulu uzakmış ALLAH'ın unuttuğu bir yerdeymiş .çarpılıp gidecen yazmayın şöyle abuk sabuk şeyler

crocodill
06 Aralık 2015, 15:07
Baban sana kask değil baret almış 20 liraya kask mı olur la :queen:

furkanuc
06 Aralık 2015, 15:10
Baban sana kask değil baret almış 20 liraya kask mı olur la :queen: 20 TL'lik kaskın kalitesini ölçebilirsiniz işte. Zaten korumayı geçtim kafamı bari soğuktan korusun diye giyiyorum kaskı. O da vizörün arasından soğuk alıyor başka çarem yok anlayacağınız. :mrgreen:

shooter1
06 Aralık 2015, 15:14
yazları 5. sınıftan itibaren çalışmış biri olarak söyleyeyim kaskımı, motosikletimi, montumu, eldivenimi kendim aldım çok mu zor yazın çalışmak veya harçlıkları biriktirmek şuan üniversite 2. sınıftayım halen birikmiş param var

DKN
06 Aralık 2015, 15:15
20 tl ye kaskı kim bulmuş. varsa bende alayım

avici
06 Aralık 2015, 15:16
Kafana karpuz kabuğu tak daha çok korur.

acemi60
06 Aralık 2015, 15:26
@furkanuc
Ben de senin gibi evlatları anlayamıyorum. Günde 24 saat mi ders çalışıyorsun? "Part time bir iş bulayım. Aileme yük olmadan kask alayım" diye düşünmek zor mu? Armut piş. Ağzıma düş. Hayat sana güzel. Bir de babanı eleştiriyorsun.

YERUÇAĞI
06 Aralık 2015, 15:42
Motosiklet ehliyetin varsa Turing eğitimine katılıp hem kask sahibi hemde eğitim almış olursun.
http://www.turing.org.tr/index.php?r=content/view&id=188&label=10-000-moto-kurye-egitim-projesi

yuh hepsi dolmuş full boş yer yok

plegus
06 Aralık 2015, 16:09
Muhtemelen o kaskı bantlamanla kafanı komple bantlaman aynı güvenliği sunacaktır. Çok büyük risk alıyorsun bence. Ekipmanı tamamlayamıyorsan motosikletini bi kenara koyup kendini koruyabilene kadar ara vermeni tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

okulu uzakmış ALLAH'ın unuttuğu bir yerdeymiş .çarpılıp gidecen yazmayın şöyle abuk sabuk şeyler

Senin yazdığın uzak ara daha abuk sabuk.

Şurada takılırsan daha rahat edersin diye düşünüyorum: http://goo.gl/NXr42j

furkanuc
06 Aralık 2015, 16:35
Yazın motosiklet tutkum bu kadar fazla değildi yoksa kafamda zaten çalışmak vardı. Üstelik istediğim kask öyle 1000-2000 TL'lik kask değil ki hepi topu 150 TL'lik beğendiğim bir kask var kafamı korusun yeterli benim için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Yazın motosiklet tutkum bu kadar fazla değildi yoksa kafamda zaten çalışmak vardı. Üstelik istediğim kask öyle 1000-2000 TL'lik kask değil ki hepi topu 150 TL'lik beğendiğim bir kask var kafamı korusun yeterli benim için.

Ayrıca kaskı ben almadım motosikletin yanında hediye olarak verilmiş.

something123
06 Aralık 2015, 16:45
Babalar bazen ole anlik seyler solerler, sende bozulup arkani dönup gitmissin, serde gurur var haklisin, bi kez daha dile getir durumu, bu sefer konunun onemini anlat, annene de konuyu aç ve dile getir, o anda maddi sıkışıklık vardir bisey vardir, aklindadir alicaktir emin ol, bidaha soyle sen, baba yuregidir.. beklenmedik anda aliverir sinirlenme..

jarre
06 Aralık 2015, 16:53
Muhtemelen o kaskı bantlamanla kafanı komple bantlaman aynı güvenliği sunacaktır. Çok büyük risk alıyorsun bence. Ekipmanı tamamlayamıyorsan motosikletini bi kenara koyup kendini koruyabilene kadar ara vermeni tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Senin yazdığın uzak ara daha abuk sabuk.

Şurada takılırsan daha rahat edersin diye düşünüyorum: http://goo.gl/NXr42j

oldu ati abi orda takılırım rahata ererim

ushuaia
06 Aralık 2015, 17:02
Hangi şehirdesin? Bende fazladan XL beden bir kask var, çok yeni değil ama iş görür.

mitmuallim
06 Aralık 2015, 17:28
Bence babandan helallık ve dua al sonrası gelir diye düşünüyorum... vesselam...

ulassscannn
06 Aralık 2015, 17:36
Kaskı babanın önünde duvara fırlat ve 30 kmh ile bir yere patladım bak ne oldu de. Bir süre surat as para biriktir kaskını al kendi gelip durumu düzeltecektir. Bir kask almak o kadar da zor değil yani motoru ve tüm ekipmanını kendi almış biri olarak söyleyeyim

Serk21
06 Aralık 2015, 17:37
Acaba kullandığın cep telefonunun marka ve modeli nedir?

gurkanerkan
06 Aralık 2015, 17:40
Acaba kullandığın cep telefonunun marka ve modeli nedir?

Yahu toplum olarak nedir bu cep telefonu düşmanlığı. Cep telefonuna bile lüks tüketim gözüyle bakılacak bir toplum haline getirmeyin kendinizi.

shooter1
06 Aralık 2015, 17:57
Yahu toplum olarak nedir bu cep telefonu düşmanlığı. Cep telefonuna bile lüks tüketim gözüyle bakılacak bir toplum haline getirmeyin kendinizi.
bu cevabın arkadaşla herhangi alakası yok sana şöyle söyleyeyim içmeye ayranı yok ama 4-5 ayda bir yeni telefon alan var

Serk21
06 Aralık 2015, 18:04
bu cevabın arkadaşla herhangi alakası yok sana şöyle söyleyeyim içmeye ayranı yok ama 4-5 ayda bir yeni telefon alan var

Aynen oyle dostum. Bugun 2. El bir samsung s3 ile whatsapp gibi onemli programlari kullabilirsiniz ama etrafa bakarsan s3 kullanan cok nadir gorursunuz. Bir suru iphone 6 kullanan ama arabasinin bitmiş lastigini degistirmeyen insan taniyorum. Bu ayni kisiler simdi 6s almak niyetinde. Arastirin bakalim dunyada kisi basina dusen gelir ve nufusa gore satilan telefon adedi olarak kacinciyiz?

Hayati seylere para bulamayiz ama is telefona gelince iphone6,sigaraya gelince malboro icmeyi cok iyi biliriz.

gurkanerkan
06 Aralık 2015, 19:05
Aynen oyle dostum. Bugun 2. El bir samsung s3 ile whatsapp gibi onemli programlari kullabilirsiniz ama etrafa bakarsan s3 kullanan cok nadir gorursunuz. Bir suru iphone 6 kullanan ama arabasinin bitmiş lastigini degistirmeyen insan taniyorum. Bu ayni kisiler simdi 6s almak niyetinde. Arastirin bakalim dunyada kisi basina dusen gelir ve nufusa gore satilan telefon adedi olarak kacinciyiz?

Hayati seylere para bulamayiz ama is telefona gelince iphone6,sigaraya gelince malboro icmeyi cok iyi biliriz.

Sizin tasarrufunuz cep telefonudur ama Yamaha YBR değil KTM alırsınız mesela. Arkadaş belli ki maddi özgürlüğünü henüz eline almamış ve babası da kaskı bir gereklilik olarak görmediği için oradan tasarruf yapıyor. Tutupta bu arkadaşa cep telefonunun modelini sormak ne kadar mantıklı siz karar verin.

Serk21
06 Aralık 2015, 19:27
Sizin tasarrufunuz cep telefonudur ama Yamaha YBR değil KTM alırsınız mesela. Arkadaş belli ki maddi özgürlüğünü henüz eline almamış ve babası da kaskı bir gereklilik olarak görmediği için oradan tasarruf yapıyor. Tutupta bu arkadaşa cep telefonunun modelini sormak ne kadar mantıklı siz karar verin.

Benim tasarufum degil, gereksiz goruyorum. Kullandigim telefon S4 ve 2. El aldim. KTM ye binerim, istesem 2 tane iphone 6s alabirim gucum var ama 500 tl lik telefon yettigi icin gerek gormuyorum.

Anlayamadiginiz şey ne biliyormusun? Ben o durumda olsam, okadar hayati bir ihtiyac icin satarim iphone 6 yi gider S4 alirim 2. El ve aradaki 1.500tl para ile arai yada shoei alirim.. eger kendisi de boyle bir durumda ise fikir vermek adina sordum ama sizin gibi dusunen zihniyet sayesinde konu bambaska yerlere gitti :)

Söz konusu olan insan hayatı, gerekirse bu ugurda nokia 3310 kullanmaya bile değer.

Darkcity2000
06 Aralık 2015, 19:32
http://www.youtube.com/watch?v=YLDssZaDg_o

gurkanerkan
06 Aralık 2015, 19:43
Benim tasarufum degil, gereksiz goruyorum. Kullandigim telefon S4 ve 2. El aldim. KTM ye binerim, istesem 2 tane iphone 6s alabirim gucum var ama 500 tl lik telefon yettigi icin gerek gormuyorum.

Anlayamadiginiz şey ne biliyormusun? Ben o durumda olsam, okadar hayati bir ihtiyac icin satarim iphone 6 yi gider S4 alirim 2. El ve aradaki 1.500tl para ile arai yada shoei alirim.. eger kendisi de boyle bir durumda ise fikir vermek adina sordum ama sizin gibi dusunen zihniyet sayesinde konu bambaska yerlere gitti :)

Söz konusu olan insan hayatı, gerekirse bu ugurda nokia 3310 kullanmaya bile değer.

Ben sizin söylediğinizi anladım kısmen hak veriyorum ama siz beni anlamaya çalışmıyorsunuz. Kaldı ki arkadaş babam Iphone 6 aldı ama kask almıyor dememiş.
Her neyse amacım polemik yaratmak değil ama olayı kesinlikle çok yanlış yorumladığınızı düşünüyorum.

Serk21
06 Aralık 2015, 19:54
Ben sizin söylediğinizi anladım kısmen hak veriyorum ama siz beni anlamaya çalışmıyorsunuz. Kaldı ki arkadaş babam Iphone 6 aldı ama kask almıyor dememiş.
Her neyse amacım polemik yaratmak değil ama olayı kesinlikle çok yanlış yorumladığınızı düşünüyorum.

Ben arkadaşa fikir veriyorum, eskiden insanlar zor durumda saatlerini satardi,bayanlar bilezik satardi vs.. gunumuzde insanlarin acil nakit ihtiyacinda sattigi sey telefon oldu.20 tl lik Kirik kask ile binecekse hic binmesin toplu tasima ile devam etsin, binmem şart ama bi ls2 ye 150 tl bulamiyorum diyorsa da bunu da dusunse iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=YLDssZaDg_o

Bu kaskı ithal edene,satışına onay verene, insanlara satan kişilere dava açılması lazim.. bu nedir boyle? Yogurt kovalari bile daha saglamdir. Inanmak mumkun degil.

furkanuc
06 Aralık 2015, 20:36
Tam yerine parmak bastınız kullandığım kask bu tür birşey içinde bildiğiniz elektronik eşyaları koruması için konan köpük malzeme var.

bozok_54
06 Aralık 2015, 21:45
Büyümüş de babasını beğenmiyor canına yandığımın ergeni. babasına dil uzatıp da böyle adamlar mı kaldı yea diyebilen adamın notları, puanları umarım çok iyidir ki çalışamam böğrüm ağrıyor sonra da derslerim aksıyor diyebilecek kadar gevşektir. Nerede kaldığın ya da nereden gittiğin çok da umrumda olmasa da otobüsle de gidebilecek yerdedir. Çünkü senin kadar bilinçli bir adamın ehliyetsiz motor kullanabileceği ihtimalini yok sayıyorum. Lise 1-2 de nasıl gittiysen ( o yaşta ehliyet alamazsın eğer ilkokula 10 yaşında başlamadıysan) öyle git.
Madem çok gururlusun, madem babana kendince atarlanıp laf sıkabiliyorsun, hepsinden öte babam dediğin adam gibi değil de lafta(!) toplum içinde yaşayabilecek nitelikte bir adamsın, madem çok da bilinçlisin o motora o kaskla binme!!!

Sti
06 Aralık 2015, 22:00
Gardasim her hafta sonu calissan,hadi hafta sonu 2 gunde sana 50 lira verseler,3 haftani alir,biyerinden biseyde eksilmez,zaten etkili ders calisma suresi 25 dakika ders 5 dakika ara vermek suretiyle,4 defa yapilandir,oyle aman aman,her saniye ders calismaya gerek yoktur anliyacagin,bazen babaya atarlanilir haklisin,belki babanin bu duruma bakis acisi cahilcede olabilir,ama dusmanini anlatmiyosun gardasim,karsindaki baban,ne olursa olsun babandir.

A.Türker
06 Aralık 2015, 22:09
@furkanuc
Ben de senin gibi evlatları anlayamıyorum. Günde 24 saat mi ders çalışıyorsun? "Part time bir iş bulayım. Aileme yük olmadan kask alayım" diye düşünmek zor mu? Armut piş. Ağzıma düş. Hayat sana güzel. Bir de babanı eleştiriyorsun.

okurken çalışmak iyi birşeymiş gibi gazlanıyor insanın hayatının en güzel zamanı koşturarak geçiyor. Ailesinin imkanı olan kimse okurken çalışmamalıdır. Okurken çalışıyorum ordan biliyorum.

Çok doğru söylüyorsun. 2 kuruş para biriktirip insanlar zevkine birşey alıyor oda herkesin gözüne batıyor.

Büyümüş de babasını beğenmiyor canına yandığımın ergeni. babasına dil uzatıp da böyle adamlar mı kaldı yea diyebilen adamın notları, puanları umarım çok iyidir ki çalışamam böğrüm ağrıyor sonra da derslerim aksıyor diyebilecek kadar gevşektir. Nerede kaldığın ya da nereden gittiğin çok da umrumda olmasa da otobüsle de gidebilecek yerdedir. Çünkü senin kadar bilinçli bir adamın ehliyetsiz motor kullanabileceği ihtimalini yok sayıyorum. Lise 1-2 de nasıl gittiysen ( o yaşta ehliyet alamazsın eğer ilkokula 10 yaşında başlamadıysan) öyle git.
Madem çok gururlusun, madem babana kendince atarlanıp laf sıkabiliyorsun, hepsinden öte babam dediğin adam gibi değil de lafta(!) toplum içinde yaşayabilecek nitelikte bir adamsın, madem çok da bilinçlisin o motora o kaskla binme!!!

Kendisinden kaç yaş büyük babasının umursamadığı güvenliği adam kendi düşünüyor ve suçlu oluyor öyle mi? Geç bunlar geç.

-------------------

başlığı açan arkadaşa gelirsek babanı biraz daha sıkıştır aldırırsın. LS2 ff351 istiyorsun sanırım.

gokberk6426
06 Aralık 2015, 22:10
kafani seviyorsan parani biraz biriktir ve o surede motor binme . sharp tedtinden 3 yildiz alan bi kask al en az 150-200 tlye . universite ogrencisiysen kesin kredi aliyorsundur 3-4 gune yaticak biraz az harca ama kafani koru derim

furkanuc
06 Aralık 2015, 22:53
LS2 FF375 modelini istiyorum güneş vizörü olduğundan dolayı. Üniversite öğrencisi değilim üniversite sınavına hazırlanıyorum.

Cevap 1:Konu döndü dolaştıda babamı sevmeme mevzusuna nasıl geldi arkadaşlar nerden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri? Ben babamın bilinçsiz olmasından yakındım sadece yoksa daha ileri kötü bir düşünce kesinlikle beslemiyorum. Sadece toplumumuzda babam gibi insanların çokça bulunduğunu dile getirdim. Hepimiz aynı görüşte değil miyiz? Babam kaskın ve motosiklet ekipmanlarının önemini gerçekten bilseydi daha ben istemeden kafama 1000-2000 TL'lik kask, eldiven ıvır zıvır almazmıydı arkadaşlar. Hepinizin yakındığı konulardan biri motosiklete ekipmansız binmek doğru değil mi sizcede?

Cevap 2: Babamla daha önceden bir işte çalışma hakkında konuşmuştuk 1-2 hafta önce. Kendisi, derslerime yoğunlaşmamı ve herhangi bir işte çalışmamı istemediğini söyledi. Ayrıca haftasonuda okul kurslarına gidiyorum. Sabah 8'de başlayıp akşam 16'da bitiyor ve eve geldiğimde gerçekten yorgun oluyorum. Pazar günleri ise sabahtan deneme sınavları oluyoruz geriye sadece pazar günleri öğleden sonraları kalıyor ordan kalan vaktimi arkadaşlarımla ve siz değerli abilerim-ablalarımla geçiriyorum. Ne bu tempo derseniz Anadolu Lisesinde okuyorum Anadolu liseleri -hele hele benim okulum- sınavlar, dersler konusunda çok titiz ve yoğun çalıştırıyorlar, Anadolu lisesinde okuyanlar bilir.

Cevap 3:Ehliyetim var eylül ayında aldım.

En son çare yaz tatilini beklemek kalıyor eğer güzel bir üniversite kazanırsam tadından yenmez. :)

erensipahi
06 Aralık 2015, 23:16
yok mu bu arkadaşa yardım edecek birisi kullanmadığı kaskı olan bi arkadaşımız mutlaka yardım edecektir diye düşünüyorum en azından kendi kaskını alana kadar arkadaşımızın işi görülsün bu forumda böyle insanlar var kendilerini bi göstersinler :bestmt:

gokberk6426
06 Aralık 2015, 23:35
LS2 FF375 modelini istiyorum güneş vizörü olduğundan dolayı. Üniversite öğrencisi değilim üniversite sınavına hazırlanıyorum.

Cevap 1:Konu döndü dolaştıda babamı sevmeme mevzusuna nasıl geldi arkadaşlar nerden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri? Ben babamın bilinçsiz olmasından yakındım sadece yoksa daha ileri kötü bir düşünce kesinlikle beslemiyorum. Sadece toplumumuzda babam gibi insanların çokça bulunduğunu dile getirdim. Hepimiz aynı görüşte değil miyiz? Babam kaskın ve motosiklet ekipmanlarının önemini gerçekten bilseydi daha ben istemeden kafama 1000-2000 TL'lik kask, eldiven ıvır zıvır almazmıydı arkadaşlar. Hepinizin yakındığı konulardan biri motosiklete ekipmansız binmek doğru değil mi sizcede?

Cevap 2: Babamla daha önceden bir işte çalışma hakkında konuşmuştuk 1-2 hafta önce. Kendisi, derslerime yoğunlaşmamı ve herhangi bir işte çalışmamı istemediğini söyledi. Ayrıca haftasonuda okul kurslarına gidiyorum. Sabah 8'de başlayıp akşam 16'da bitiyor ve eve geldiğimde gerçekten yorgun oluyorum. Pazar günleri ise sabahtan deneme sınavları oluyoruz geriye sadece pazar günleri öğleden sonraları kalıyor ordan kalan vaktimi arkadaşlarımla ve siz değerli abilerim-ablalarımla geçiriyorum. Ne bu tempo derseniz Anadolu Lisesinde okuyorum Anadolu liseleri -hele hele benim okulum- sınavlar, dersler konusunda çok titiz ve yoğun çalıştırıyorlar, Anadolu lisesinde okuyanlar bilir.

Cevap 3:Ehliyetim var eylül ayında aldım.

En son çare yaz tatilini beklemek kalıyor eğer güzel bir üniversite kazanırsam tadından yenmez. :)

inşallah kazanırsın eskişehiri kazanırsan beraber gazlarız arada :cherry:

bozok_54
06 Aralık 2015, 23:41
Kendisinden kaç yaş büyük babasının umursamadığı güvenliği adam kendi düşünüyor ve suçlu oluyor öyle mi? Geç bunlar geç.

Bi zahmet sen geç kardeşim sanki motor sürmesi çok elzem bir durum. Bu dunyada hiç kimse motorsuz yapamaz. Ben adama güvenliği düşündüğü için bir şey demiyorum. Ancak benim babam böyle böyle bana kask almıyor bak bak bu devirde böyle adamlar vara karşıyım. Babası motor ekipmanları konusunda bilgi sahibi olmayabilir ona göre kasklarının hepsi işe yarayabilir. İlgisi olmayan birisi için gayet normal.
Çok bilinçliyse o kaskla binmez, çok gurur abidesiyse çalışır alır, bunlar yoksa babasının almasını bekler. Bu iş bu kadar basit ağlamaya lüzum yok.

ulassscannn
06 Aralık 2015, 23:53
Bence Turing kaskını alıp bir kenarda bekleten yardımsever bir abimiz çıkacaktır konuyu güncel tut :)

furkanuc
07 Aralık 2015, 00:08
Teşekkürler arkadaşlar içimi dökmek güzel bir duyguydu. :)

zileliorhan
07 Aralık 2015, 00:12
Şu şarkıyı bir dinlesen: Ankaralı Namıktan "Ah Babam Sag Olsaydı"

http://www.dailymotion.com/video/xv6ug0_ankarali-namik-ah-babam-sag-olsaydi_music

gurkanerkan
07 Aralık 2015, 01:11
Şu şarkıyı bir dinlesen: Ankaralı Namıktan "Ah Babam Sag Olsaydı"

http://www.dailymotion.com/video/xv6ug0_ankarali-namik-ah-babam-sag-olsaydi_music

Amca sen yeni kask almıştın galiba. Şu eski kaskını arkadaşa göndersen de konuyu huzur içinde kapatsak ?

DKN
07 Aralık 2015, 01:36
herkes ailesi ile yaşadığı sorunları yazsın bakalım. hazır başlık açılmış gizli saklı kalmasın. dökün içinizi rahatlayın da başka başlık açılmasın

scorpions_59
07 Aralık 2015, 01:52
Amca sen yeni kask almıştın galiba. Şu eski kaskını arkadaşa göndersen de konuyu huzur içinde kapatsak ?

çok mantıklı aslında...

insanın durumu olmayabilir. ayrıca çalışmaya işte bulamayabilir. tamam bahane değil ama olabilir işte.

biraz daha iyimser olsak ya hep beraber.

adam benim babam çok kötü gibi bir şey demiyor. aslında çokta güzel konu babam bilinçsiz diyor.

benim babamda aynıydı hala aynı biraz alıştı yıllardır motosiklet tepesinde olunca mecbur kaldı.

umarım baban biraz daha bilinçlenir diyorun saygılar..

zileliorhan
07 Aralık 2015, 02:25

Tüm ekipmanı aldım, sadece kask kaldı.

beko12345
07 Aralık 2015, 02:39
Benim babamda 20 tl lik kask takacak kadar olmasada 1.000 tl de vermeyecek biri.

Hele eniştem. Bu sene İstanbuldaki fuarın ardından hazır İstanbula gelmişken Eniştemede uğrayayım dedim.

Konu fuardan açıldı. Kask fiyatlarını vs sordu. Arai den bahsettim. Bir küfür etmediği kaldı mesela. Ne gerek varmış, hepsi koruyormuş sonuçta, bu kask ölümsüzlük mü katıyormuş, uçuyormuy muş vs vs.

Güzelce anlat arkadaşım. Babanın karşısına geç. Kazaları anlat, sonuçlarını anlat, 20 tl ile 300 tl lik kaskların kıyaslandığı videolar var onları izlet. 20 tl lik kaskın elden bile düşünce nasıl karpuz gibi kırıldığı videoları göster.

Anlat yani babana. Bilinçlendir.

furkanuc
07 Aralık 2015, 13:32
Haklısınız arkadaşlar herkes bilinçli olamayabilir keşke herkesi bilinçlendirebilsek, her yerde seminerler verilse... ama o seminerlerede gitmez bizim insanlarımız.

capozzz
07 Aralık 2015, 13:59
Abicim, baban motosiklet ekipmanları konusunda bilinçsiz olabilir. Ama senin bilinçsiz olduğun konu daha vahim. İnsan, babasını böyle milyonlarca kişinin girip okuyabileceği açık platformda, toplum içinde gömer mi? Böyle bir derdini gider en yakınında olan, etrafa laf çıkarmayacak ve sana doğru tavsiyelerde bulanacak insana anlatırsın ancak. Adam seni bu dünyaya getirmiş, yedirmiş-içirmiş, okutuyor. Üniversiteye gitmeni istiyor (hayır çalışıp eve bakacaksın da diyebilirdi). Okuluna rahat gidesin diye motosiklet almış, ehliyetini yapmış. Sana bir tek ders çalışmayı bırakmış. Sen kalkıp adamı burada rezil ediyorsun. Kendi baban için insanların kafasında "babam benim canımı düşünmüyor" fikri yaratacak şekilde konuşamazsın, bu yapılmaz.

Serk21
07 Aralık 2015, 14:49
Adam ne yapsin arkadaş? Geçenlerde 550tl ye parmak arası terlik gordum.. 10 liraya almayani dovuyorlar.. sirf marka diye yaslamaca.. belki de babasi da durumu bu şekilde saniyordur? Gayet normal.. işin icinde olmayan biri termoplastik,kompozit plastik, geri dönüşmüş yoğurt kovası, karbon fiber,ABS plastik vs vs nerden bilsin? Hepsi ayni sanabilir. 3.000 tl lik kaskin ayni sekilde kirilabilecegini dusunebilir. Adamı asamayız, anlatmak ve izletmek lazim.

mesela ben uzun uzun anlatiyorum bazi arkadaşlarima, sonra getir bi yumruk atayim kaska diyorlar.. yumruk atarsan kask çöp olur,hatta elimden yere düşse bile artik guvenemeyecegimi soyledigimde neler neler soyluyorlar :) 2 unv. Bitirmiş adam bile anlattigim halde anlamiyor :)

furkanuc
07 Aralık 2015, 17:07
O an ki öfkeyle biraz sert çıkışmış olabilirim haklısınız. Sonuçta güvenlik önemli, bilinçsiz olmak kör kütük cahil olmak değil bir kişinin bir konu hakkında bilgisinin olmamasıdır. Ayrıca amacım babamı milyonlarca kişinin önünde yermek değil onun yanlışını göstermekti.