PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor alacağım yardım istiyorum.

kemalca1231
04 Aralık 2015, 23:10
Merhaba abiler kardeşler motor almaya karar verdim 600 cc civarı araştırmamı yaparken yamaha marka motorsiklet satan bir firmadan en sonunda yamaha mt 07 abs ve honda cbr 500r spor modeli arasında karar kıldım hem fiyat bakımından hem görünüşü açısından baya hoşuma gitti yalnız peşin değilde motorsiklet kredisi ile almayı düşünüyorum firma bu konuda yardımcı oluyor sizce böyle almak mantıklımı zorbir yanı varmı ve motor seçimim hakkında hangisini tavsiye dersiniz düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler

josepth_o6
04 Aralık 2015, 23:28
Cc olayina karismiyorum , anlasilan o ki yeni baslayanlara onerilen hic bir yaziyi okumamissiniz. Benim size nacizane tavsiyem krediyle 20-25 tl lik motosiklet almayin sonra uzulursunuz. Dusurursunuz , cizersiniz vs masrafi buyuk olur birde faizi var niye aldim ki dersiniz. Uygun fiyatli 3-5 bin liralik bir motor alip ihtiyaciniza gore buyutebilirsiniz. Motosiklet oyle herkezin kullanabilecegini dusundugu bir oyuncak degil dikkatli olun. En ufak dikkatsizliginizde bedelini cok aci bir sekilde sagliginiz oder, cebiniz degil.

caglar48
04 Aralık 2015, 23:30
Motora mt07 ile başlamak sadece intihar ne yazsak boş

crocodil
04 Aralık 2015, 23:36
Daha önce motosiklet tecrübeniz olup olmadığından bahsetmemişsiniz, eğer tamamen yeni başlayacaksanız bu iki modeli de size tavsiye etmem, çünkü her ikiside ( cbr 500 - 48 hp, mt 07 - 75 hp ) oldukça güçlü makineler. öncelikle motosiklet başlangıç eğitimi alıp, koruyucu ekipmanlarınızı da alarak çok daha küçük cc bir motosiklet ile örneğin 125-250 cc arası bir motosiklet ile başlamanızı tavsiye ederim.
Daha önce motosiklet tecrübeniz varsa zaten az çok bilirsiniz. mt 07 oldukça güçlü ve torklu naked bir makine, cbr 500 de oldukça güçlü bir sport makine. her ikisi sınıf olarak farklı makineler, öncelikle isteklerinizi belirleyin ona göre motosiklet seçiminizi yapın.

oakley
04 Aralık 2015, 23:37
Merhaba abiler kardeşler motor almaya karar verdim 600 cc civarı araştırmamı yaparken yamaha marka motorsiklet satan bir firmadan en sonunda yamaha mt 07 abs ve honda cbr 500r spor modeli arasında karar kıldım hem fiyat bakımından hem görünüşü açısından baya hoşuma gitti yalnız peşin değilde motorsiklet kredisi ile almayı düşünüyorum firma bu konuda yardımcı oluyor sizce böyle almak mantıklımı zorbir yanı varmı ve motor seçimim hakkında hangisini tavsiye dersiniz düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler

Kanka bence biraz daha bekle üzerine koyup mt 10 al. Mazallah mt 07 ile sakat flan kalıp bizi üzme.

Bide almadan bol bol buraları oku. Dutluk hep buralar (henüz)

Kal sağlıcakla (motor alana kadar)

avici
04 Aralık 2015, 23:41
R25'ile motosiklete başlayanlara çoğu kişi burada hayırlı olsun demekten öteye geçmedi, ama eşdeğer güçte üstelik abs ve dunlop lastikle gelen 500r'a laf etmek biraz abesle iştigal oluyor. Mt 07 biraz fazla olur sizin için ancak ben 500r' ı başlangıç motoru olarak önerebilirim. Özellikle abs günümüz trafiğinde artık vazgeçilmez oldu, o yüzden abssiz bir motosiklet kesinlikle almayınızı tavsiye etmiyorum. Kredi ile motosiklet alma konusunda yukarıdaki arkadaşın söyledikleri haklı olmakla birlikte, zengin berkcanı değilsen başka türlü bir şeye sahip olunmuyor. Diğer bir seçenek olarak rc 250 de düşünebilirsin, abs kaydırmalı debriyaj ve rossoII İle tam bir başlangıç makinesi.

oakley
04 Aralık 2015, 23:43
Ha bu arada ehliyeti olmayan tez canlı bir arkadaşım bu gün motosiklet almış. Al götür ben ehliyet alana kadar sen bin "alışırsın" dedi. Yok abi "eğitimlerim" henüz bitmedi diye geri çevirdim teklifini.

İyakşamlar

kemalca1231
05 Aralık 2015, 00:31
Bu arada belirtmeyi unutmusum yıllardır 100lük 125 lik motorlara çok bindim mobilet olsun pejo olsun deneyimim var yani suanda 150 lik kubam var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Bi berkcanda değilim biraz birikmiş yapıp almayı düşünüyorum bahsettiğim firmalardan birisi 250cc üstündeki motolarda 36 ay vade + %20 peşin fiyat istiyo 20bine bir motor alsam 5bin peşin versem geriye kalan 15bini taksit ile öderim diye düşündüm ne kadar mantıklı karar veremedim bende açıkçası

Sti
05 Aralık 2015, 00:31
Bu arada belirtmeyi unutmusum yıllardır 100lük 125 lik motorlara çok bindim mobilet olsun pejo olsun deneyimim var yani suanda 150 lik kubam var

250cc onerisi gelecektir buyuk ihtimal,ama 500r olabilir bence,ozellikle 2016 tasarimi cok şık oldu,mt07 fazlacs torklu gelebilir,500r dan sonra guzel secim olabilir,ama unutmayinki bu motorlarin calinma riskide fazladir,bide butcenize sigorta ve isterseniz kasko masraflarinida ekleyin,plaka ruhsatta bi 300 falan tutar sanirim,simdiden hayirli olsun

avici
05 Aralık 2015, 00:34

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Bi berkcanda değilim biraz birikmiş yapıp almayı düşünüyorum bahsettiğim firmalardan birisi 250cc üstündeki motolarda 36 ay vade + %20 peşin fiyat istiyo 20bine bir motor alsam 5bin peşin versem geriye kalan 15bini taksit ile öderim diye düşündüm ne kadar mantıklı karar veremedim bende açıkçası

Bahsi geçen firma hangisi acaba?

kemalca1231
05 Aralık 2015, 00:39
reklam olur diye yazmadım yazayım şimdi eğer sıkıntı olursa bilgilendirin kaldırayım ; kardeslermotosiklet.com/

avici
05 Aralık 2015, 00:48
reklam olur diye yazmadım yazayım şimdi eğer sıkıntı olursa bilgilendirin kaldırayım ; kardeslermotosiklet.com/

Geçen bi r25'e dizel motor yağı koymuş bunlar 10 bin bakımında. Komple motor bloğu değişecek çocuğun 1 ay parça bekleyecek. Bilmen gerekir diye düşündüm.

aydin-ist
05 Aralık 2015, 00:51

Madem deneyiminiz var, size Tork canavarı MT veya yarış motoru grubu 500r yerine, daha aklıselim Honda NC750X önersem? Emin olun pişman olmayacaksınız, hem çok az yakıyor, hem çok uzun yollarda rahatsız olmuyorsunuz. Ne MT nede 500r ile bu şekil uzun yolları yapmanız mümkün değil. Benim önerim, DCT otomatik vites yerine manuel i tercih etmeniz olacak.

kemalca1231
05 Aralık 2015, 01:04
Madem deneyiminiz var, size Tork canavarı MT veya yarış motoru grubu 500r yerine, daha aklıselim Honda NC750X önersem? Emin olun pişman olmayacaksınız, hem çok az yakıyor, hem çok uzun yollarda rahatsız olmuyorsunuz. Ne MT nede 500r ile bu şekil uzun yolları yapmanız mümkün değil. Benim önerim, DCT otomatik vites yerine manuel i tercih etmeniz olacak.

Tavsiyenizi dikkate alıcam o dediğiniz motorun aynısı abimde var bu arada :D ben daha sport tarzı bişey istiyorum yaş itibariyle özenç heralde :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

teşekkürler birçok firma var bu konuda hemen yarın gidip almıycam için araştırmak için sürem olucak çok teşekkür ederim