PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IXS Evans mont inceleme ve bellik öneri

Romedon
03 Aralık 2015, 11:42
Merhaba Mootisklet almadan önce ekipmanları alıyorum.3 aydır bir işyerinde çalışıyorum sırf motosiklet için.Azimle ilerliyorum.İlk maaşımla ehliyete yazıldım.2. ay kredi çekebilmek için kredi kartı çıkarttım 3 ay maaşımla mont aldım.3 taksit ile sonra ise kaskımı alacağım 3 taksitle, ay ay sonra krediye başvuracağım büyük ihtimal çıkar diye düşünüyorum.Böylelikle motosiklet kredisi öderken diğer malzemeleri almış olacağım ve borcu bitmiş olacak.

Şimdi ise Montu anlatacağım.

Fiyat=490
Tip 4 mevsim

İXS Mont 4 mevsim ve gerçekten çok şık bir mont.
http://i.hizliresim.com/lrWOXr.jpg
http://i.hizliresim.com/VXMrOv.jpg
Sıcak tutmasını bu sabah test ettiğime göre 3 derece de gayet sıcak tuttu diyebilirim.Arakdaşımın motosikletinde rüzgara karşı dayanımı Gayet iyiydi fakat,altına bir termal içlik giyilmesi şart gibi.Ürünün içinde kendiliğinden gelen çıkanilen bir wind stopper bulunuyor. Yazın bunu çıkartmak büyük fayda sağlayacaktır.Korumaları ise kolda Safe tech marka italyan dirseklik ve omuzluk var.Bunları cidden beğendiğimi söyleyebilirim.Kullanımda uzun ömür vadede bilir.Kumaşı ise Soltotex denen yanmaz aşınmaya karşı dayanıklı su geçirmez malzemeden.Sırt korumalığı ise TecnoFoam V2. Bu bana pek sağlam gelmedi.Çok motosikelt montlarından anlamasam da Kamp matı tarzı pet sünger strafor tarzı birşey.Sağlamlığı tartışılır.Ben pek güvenmedim ve çıkarttım.

Monta uygun bana içine koymaya sırt koruma çnerir misiniz?

yüksel66
03 Aralık 2015, 11:45
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah. Takip ettiğin yolu tebrik ve taktir ediyorum. Allah tamamına erdirsin inşallah.

Romedon
03 Aralık 2015, 12:07
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah. Takip ettiğin yolu tebrik ve taktir ediyorum. Allah tamamına erdirsin inşallah.

Teşekkür ederim.

Eagle7
03 Aralık 2015, 12:10
ixs güzel marka bende de deri modeli olan canopus var. 3 senedir kullanıyorum gayet memnunum. İnşaAllah sende senelerce kullanırsın

Romedon
03 Aralık 2015, 12:19
Keşke birde sırt koruma önerseniz :)

Eagle7
03 Aralık 2015, 13:33
bak onu atlamışız kusura bakma :) ben sırt koruma kullanmıyorum ama bellik kullanıyorum. zandonanın 1003 modelini kullanıyorum. rahat ve kullanışlı. çantama da sığıyor. marka olarak zandonaya bakabilirsin kalite fiyat olarak bence idealdir.

Romedon
03 Aralık 2015, 15:58
bak onu atlamışız kusura bakma :) ben sırt koruma kullanmıyorum ama bellik kullanıyorum. zandonanın 1003 modelini kullanıyorum. rahat ve kullanışlı. çantama da sığıyor. marka olarak zandonaya bakabilirsin kalite fiyat olarak bence idealdir.

ama bana mont içine konulan lazım

Eagle7
04 Aralık 2015, 15:05
bunlar daha sağlıklıdır. Direk vücudunu sarıyorlar. Benim montum da olmasına rağmen ben ekstradan bellik kullanıyorum mesela

Romedon
04 Aralık 2015, 16:45
bunlar daha sağlıklıdır. Direk vücudunu sarıyorlar. Benim montum da olmasına rağmen ben ekstradan bellik kullanıyorum mesela

Bende ondan var içine mi takılıyor dışına mı? İçine taktım kambur gibi oldum :D

Mexico
04 Aralık 2015, 18:43
Hayirli olsun. Cabani takdir ediyorum. Knoxun sirt korumalarina bakabilirsin. Alpinestarda iyidir ama uyar mi bilmiyorum.

Eagle7
04 Aralık 2015, 18:46
Bende ondan var içine mi takılıyor dışına mı? İçine taktım kambur gibi oldum :D

içine giyiyorsun montun altına. Komple sırtlık alırsan evet biraz rahatsız edici olabilir ama zamanla alışırsın