PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik kazası geçirdim

Sayfa : [1] 2

sundowner
02 Aralık 2015, 21:59
Arkadaşlar olayı anlmadan önce allah kimseye kaza bela vermesin.

Olay 4 kasım sabahı işe motorumla (MT-09) ile gitmek için gerekli ekipmanlarımı giyerek duamızı da okuyayarak yolumuza çıktık.Hergün işe gidiş geliş toplan 13-14 km yol yapıyorum.

Malum sabahları da inanılmaz yoğunluk var bizde hep yağmur olmassa motoru tercih ediyorum,yağmur olursa da metroyu.

Olay günü hava güzel herşey güzel,motorumun üzerindeyken aklımdan şu cümleler geçiyor.Ben bu motoru asla satmam ya gidişi performansı rahatlığı göörselliği diye içimden geçirdim.Neyse biraz daha yol aldım.Işıkları geçtim 2. kanaldan aşağı doğru indim çarşı tarafına doğru yola alıyorum,malum yol kalaba da olunca bir ara kaldırıma çıktım ve bir sağa dönüş ara yolu kavşağının ortasında iken sağa ani kontrolsüz ve sinyalsiz bir şekilde trafikten kaçmak isteyen ve ani dönüş yapan bir servis aracı birden ben yolun yani ara kavşağın ortasını geçmişken onun sağ tarafından benim ise motorumun sol koruma takozuna denk gelen yerden girdik ve ben çarpışma şiddeti ile o anda arabayı görünce motoru sağa çevirip kendimi de motor kaputunun üzerine doğru attım ve motor kaputu üzerinden benim gidiş istikameti yoluna doğru yaklaşık olarak 3-5 metre civarı uçtuğumu hissettiğim anda hemen cenin pozisyonuna kapanarak kendimi korumaya çalıştım.

Yerde iken sol ayağım yerden kalmıyordu ve ambulans derken sol tibia(kaval kemiği) baş kımında çarpmanın etkisi ile kırılmış ve takip eden süreç içerisnde hemen ameliyata alındım ve platin takıldı.

Çok şükür ki bu kadarla atlattık hamd olsun.

Sadece dizliğim yoktu gerisi full koruma idi.
O gün sabah dizliğimide takim diye bir an içimden geçirdim ama nedense aklıma birden noluyon robokop gibi havamı atıyon diyecekler diye bir düşünce geldi ve dedim neyse takmiyim dedim ve kaza oldu.Belki dizliğin olsa daha farklı olabilirdi bilemiyorum ama kesinlikle takılı olması lazım ve kim ne der diye asla düşünmeyin arkadaşlar tecrübeler acı oluyor.

Kendim de sağlık çı olunca sağolsunlar gereğinden fazla ilgilenildi.Şuan olay olalı 28 gün oldu ve koltuk deynekleri ile yüreyebiliyorum.

Haa birde işin enterasan tarafı ben hastanedeyken polis rapor tutmuş v beni 100% suçlu bulmuşlar benim ifadem alınmadan.Bende evime gelen polise şikayetçi ve davacı olacağımı söyledim.
Bununlada yetinmeyip kendi sigortamı arayıp olayı anlattım tek taraflı bir rapordur dedim benim imzam yoktur dedim.Onlarda bana olayla ilgili poliçe bilgilerinize bildiren bir amil atın dedi bende kaza raporuna itiraz başlığı ile mail attım sonuçları bekiyoruz.Bu arada ben de karakola gidecek kadar ayağa kalkınca raporu alıp sulh ceza mahkemesine dava açıp üçü bilirkişi isteyerek davamı açmayı düşünüyorum.Tabiki devamında vücut bütünlüğümğü bozduğu için hem mal sahibine hemde şöfer ayrıca dava ve ayrıca da öğrendiğime göre de sigortadan yaralamalı kazalarda ödenen bir meblağ olduğunu öğrendim polis memurundan bunları takip edicez.

Olay anında bir motorcu arkadaş yardım etti sağolsun hala kim olduğunu bilmiyorum Allah ondan da razı olsun bir kaç resim çek dedim ben yerde yatarken.Biraz tam iyi açıdan çekememiş ama o esnada ancak bu kadar oluyor dedim.

Bu kadar yazdık bir kaç da resim atalım.
Bu arada iyiki koruma takozları almışım inanın çok faydasını gördüm.Motorumda iki koruma takozu+sol altarnatör kapağı+sol vites peg+sağ fren peg sadece bunlar değişecek motorda çizik bile yok şükür.Şuan servisde benim ayağı kalkmamı bekliyor.

Adana dan herkese selamlar.Allah sizlere kaza bela vermesin inşallah...

http://i.hizliresim.com/82dm8k.jpg (http://hizliresim.com/82dm8k)

http://i.hizliresim.com/O9LJV3.jpg (http://hizliresim.com/O9LJV3)

http://i.hizliresim.com/7XN27r.jpg (http://hizliresim.com/7XN27r)

http://i.hizliresim.com/YWN3Na.jpg (http://hizliresim.com/YWN3Na)

birde olayın olduğu kavşak.
http://i.hizliresim.com/4qMYzQ.jpg (http://hizliresim.com/4qMYzQ)

caglar48
02 Aralık 2015, 22:03
Geçmiş olsun şükür ucuz atlatmışsınızda siz yerde yatarken fotoğrafınızın çekilmesi ufak bi mizah katmış konuya sayın robocop

sundowner
02 Aralık 2015, 22:08
evt aynen ben motoru çek dedim ama o anda bizde kadraja girmişiz...

nazar48
02 Aralık 2015, 22:13
Çok geçmiş olsun.
Biz de aynı normal araçlar gibi şeridimizden gidip trafiğin açılmasını beklesek daha iyi olacak galiba...

Not: Sizi eleştirmiyorum, aynı yöntemlere ben de başvuruyorum çünkü.

SuleymanE
02 Aralık 2015, 22:15
Çok geçmiş olsun hocam. İnşallah biran önce sağlığınıza kavuşursunuz. Bizim ülkede çok yaygın kazada suçu hemen motorcuya yıkmak.

Çünkü motorcu hastaneye kaldırılırken halini anlatacak dermanı yokken araba sürücüsü istediğini söylüyor memurda hemen kapansın olay diye yalan yanlış tutanağı tutuyorlar. Hep olan şeyler.

Sırf böyle bir durumla karşılaşırsam delil olsun diye action cam siparişi verdim gelince kaskıma takacağım.

Yeniden çok geçmiş olsun

serdar1547
02 Aralık 2015, 22:17
geçmiş olsun...

aquarist4
02 Aralık 2015, 22:20
Çok çok geçmiş olsun.. Umarım son kazanız olur.

Murat.K.
02 Aralık 2015, 22:21
Büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim

mobyby
02 Aralık 2015, 22:37
Çok çok geçmiş olsun.. ALLAH (c.c.) acil şifa versin.

GP500-1st
02 Aralık 2015, 22:40
Çok geçmiş olsun...

Dizlik önemli bi koruma diz kemikleri açıkta ve beton zeminden aldığı darbede kırık çatlaksız kurtarmak imkansız..

İyilesip inşallah hakkınız olanı alırsınız

sailor33
02 Aralık 2015, 22:40
Çok büyük geçmiş olsun. Bir an önce eski sağlığınıza kavuşur ve tekrarını yaşamazsınız umarım.

beko12345
02 Aralık 2015, 22:42
Geçmiş olsun.

Takozlar görevini yapmış sanırım. En az hasarı almış motosikletiniz.

Sti
02 Aralık 2015, 22:42
Olayin gerginligini ve stresini ilk resimle azda olsa attim,cok guzel bi kare olmus,demezsinizki bu adamin ayagi kirilmis :) , cok gecmis olsun anladigim kadariyla siz kaldirimdan indiginizde serviste trafikten kacmak icin sagdaki sokaga girmis ve sizi farkedememis (bana normal gibi geldi) bukadariyla atlatmaniz sevindirdi,bir musibet bin nasihattan iyidir diyelim,bundan sonraki motor yasaminizda kazasiz belasiz surusler :) keske motor pert olsaydida siz cizik bile almasaydiniz

planet58
02 Aralık 2015, 22:47
Çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun.

Samet Ağır
02 Aralık 2015, 23:13
Rabbim sifa versin,tekrarini yasatmasin insallah...
Bu arada da herseyin lehinize duzelmesini dilerim...

Zuzuuw
02 Aralık 2015, 23:23
Öncelikle geçmiş olsun.

Bir kaldırımdan ötekine geçmek isterken size soldan çarptı anladığım kadarı ile servis.

yoldan değilde kaldırımdan gittiğiniz için suçlusunuz ancak sağa dönüşte orada motor değil yaya da olabilirdi ve hızını azaltmayıp kavşağı kontrol etmeden dalan servis sürücüsü de suçludur.

Ağır darbe almışsınız, motorunuz ile servis arasında sıkışan bacak kırılmış , ne hale gelmiş.

En kötü 1500 lira avukat + 750 lira bilirkişi 500 - 750 kadar da harç ödersiniz. 3000 lira paraya mal olur ama şikayetçi olmak boynunuzun borcudur. En kötü ihtimalle %50 servise kalacaktır ki güzel bir tazminat alırsınız, servis şoförüne ders olur, hastahane postahane masrafları da bu durumda karşı tarafa veya sigortaya yüklenir.

Şikayetçi olmaktan vazgeçecek gibi olursanız aşağıdaki resme br kez daha bakın, gencecik bir insanı ömür boyu koltuk değneğine, tekerlekli sandalyeye mahrum bırakacak bu tip davarlara dersini vermek lazım diye düşünüyorum. Kimse omzuna almıyor olabilir ama bacak bacaktır :)

http://i.hizliresim.com/YWN3Na.jpg

Cavalry
02 Aralık 2015, 23:55
Çok geçmiş olsun kardeşim.. Umarım bir an önce iyileşirsin..

DamienRice
03 Aralık 2015, 00:19
platin çıkacak mı ilerleyen zamanda

mete_han
03 Aralık 2015, 00:40
çok geçmiş olsun gardaş...Allah daha beterlerinden seni ve bizi korusun..ben yerde bir motorcu gördüğümde haklı veya haksız karşı tarafa direkt girişiyorum...sonra zaten yaralamalı kaza olmuş birde ortalığı iyice çorba ediyorum...elimde olmayan birşey bu...senin kaldırımda olmanı hiç konuşmayalım istersen...şimdilik iyileşmeni bekleyelim...

abeciMotoru
03 Aralık 2015, 00:51
Çok geçmiş olsun dostum

IRau
03 Aralık 2015, 00:54
Cok gecmis olsun

Levent
03 Aralık 2015, 00:58
Gecmis gitmis olsun.. Allah beterinden saklasin.. Alinacak dersleri aldiktan sonra devam.. Gecmis olsun tekrar..

berkcigdem
03 Aralık 2015, 01:08
Çok geçmiş olsun abi..

MUHAMMED82
03 Aralık 2015, 01:11
Çok geçmiş olsun kendi kendine nazar değirmişsin anlattığın kadarı ile

karşıyaka57
03 Aralık 2015, 01:14
Geçmiş olsun hocam kaza bela her an olabiliyor herkesin başına her an gelebilir.Umarım hızlı iyileşirsiniz.

biosferist
03 Aralık 2015, 01:19
hocam çok geçmiş olsun
ama yine de ucuz atlattığınızı düşünüyorum verilmiş sadakanız varmış geçmiş olsun tekrar

vsvr
03 Aralık 2015, 01:26
Çok geçmiş olsun.

A.Türker
03 Aralık 2015, 01:42
Çok geçmiş olsun. Platin sonradan çıkacak mı?

bahadircolak
03 Aralık 2015, 01:53
Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.
Bu koruma takozu dediğiniz nedir?

AlisanYılmaz
03 Aralık 2015, 02:22
Büyük Geçmiş Olsun Allah Beterinden Saklasın...

umuterdogdu
03 Aralık 2015, 02:26
Abi çok geçmiş olsun kaza çok kötü bişey inşallah en kısa sürede eski sağlığınıza gelirsiniz :)

scorpions_59
03 Aralık 2015, 02:41
geçmiş olsun dostum

Mvl
03 Aralık 2015, 02:52
bacağı kırılanın halinden, bacağı kırılan anlar... :mrgreen:

3 yıldır kaval kemiğinde platinle yaşayan birisi olarak, büyük geçmiş olsun... :)

hasmet
03 Aralık 2015, 03:20
Geçmiş olsun. Çok düşük hızda çok basit bir yere düşme neticesinde 3 aydır dizim ağrıyor. O gün bugündür dizlik takıyorum.

Tabi takmadıktan sonra korumanın bir anlamı yok. O yüzden kotun altına giyilebilecek, bütün gün çıkartılmasa bile rahatsızlık vermeyecek bir dizlik aldım:

http://images0.revzilla.com/product_images/0139/7450/dainese_easy_fit_knee_guards_black_zoom.jpg

Koruması aşırı kuvvetli değil. Ancak takmaya çıkarmaya üşenmiyorum, dışarıdan da çok belli olmuyor.

farcob
03 Aralık 2015, 03:34
Geçmiş olsun da Siz yerdeyken o fotoyu kim çekti nerden aklınıza geldi bu fotoyu çektirmek. Mizansen gibi geldi bana. Değilse özür dilerim. Ayrıca Kadraj çok iyi.

Shrieker
03 Aralık 2015, 06:51
Geçmiş olsun. Olayı anlatışınızdan tek kırıkla atlatmanız biraz şans olmuş gibi. Keşke dizlik de olsaydı. En kısa sürede iyileşmeniz dileğiyle :rendeer:

sundowner
03 Aralık 2015, 08:16
İyi dilek ve temennileriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Allah razı olsun...

Ben motor kullanmaktan daha çok kaza videolarını izleyen biriyimdir.Çünki biliyorum ki motor hata affetmeyen bir araçtır.Hep tedbirli oldum bu güne kadar,yani racingler de kullandım ve asla gereksiz yerlerde hız yapmadım. Yani demem o ki takdiri İlahi.Önüne geçilmez.Kaldırımdan gitmem,dizlik takmamam vs.. vs...

Haa benim suçum yok mu elbette var,ama bütün kusur bende olması beni biraz üzdü. Onuda mahkeme yoluyla Allah'ın izniyle hakkımızı sonuna kadar da arıyacam ondan da şüpheniz olmasın.

Fotoğraf işine gelince o anda akla gelmesi entersan tabiki ama,duyduklarımdan dolayı motorculara gereken saygı ve önem verilmediğinden bu hep aklımın bir köşesindeydi. O yüzden ilk olarak eşimi aradım, ben kaza geçirdim dedim şuan ambulans bekliyorum dedim ve ben seni ararım dedim.
İkinci olarak çalıştığım hastaneyi arayıp bilgilendirdim ve ardından da servisi aradım ordakileri de tanıdığım için, kaza yaptığımı ayağımın kırık olabileceğini gelip motoru almalarını rica ettim onlarda gelip aldılar.

Bu olanlar sadece ambulans gelene kadar 2dk içinde oldu.O an orda olan bir motorcu arkadaş yardımıma gelmişti, ondan rica ettim kardeş motorun resmini çekermisin, oda motoru yerden kaldırdı ve resmi çekmeye başladı bende bişey demedim. Aslında sonraki zamanda oluşabilecek haksızlıklara karşı elimde delil niteliği taşıması açısından çektirtim.

Bu arada sağlık personeli olmam hasabile ağrı eşiğimin yüksek olduğunu biliyorum,Yani kesik kırık olduğu zaman normal insanlardan çok daha az hissediyorum, mesela ilk acile gittiğimizde ayağımı önce yerine getirirken Dr. sordu ağrın var mı? dedim biraz var, dedi ayağını yerine getirecem dedim sıkıntı yok ve hemen yerine getirip atele alındı.
Ne olursa olsun önce tedbir sonra takdir...

Allah kimseye kaza bela vermesin.
Adana dan herkese selam sevgiler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:13 ----------

Aklıma gelmişken yaramdan çok sorandan usandım derler ya bende aynen öyle.
Eee artık bidaha binmessin,biz sana dedik,motor tehlikedir,bu sana ders olur,sat artık o motoru,bidaha aklından bile geçirme vs... aklıma gelenler bunlar.

Bu soruyu ben kendime soruyom benden bir cevap yok, ne binerim diyom nede binmem.Bakalım zaman göstercek.

muhahha306
03 Aralık 2015, 09:50
Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Kazanın oluş şeklini tam anlayamadım. Kaza olduğu sırada siz kaldırımda mı gidiyordunuz ? Yolda değilde kaldırımda gidiyorsanız zaten 8 de 8 veren memurlar haklı. Size zahmet biraz detay alabilir miyim ? Tekrar geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum...

bilginozi
03 Aralık 2015, 10:06
Geçmiş olsun.

Evrenalpar
03 Aralık 2015, 10:57
Çok geçmiş olsun, eski sağlığınıza kavuşmanız dileklerimle..

zileliorhan
03 Aralık 2015, 11:01
Napolyon "Ekipman, ekipman, ekipman" demiş, "Para, para, para" değil.

Geçmiş olsun kardeşim, dizliğin olsa idi herhalde kırık olmazdı. Allah başka kaza bela göstermesin.

Apices
03 Aralık 2015, 11:03
Geçmiş olsun, Allah şifa versin.

keremkrmn
03 Aralık 2015, 11:18
Çok geçmiş olsun bu kadar az hasarla kurtarabilmeniz sevindirici, umarım tekrarını yaşamazsınız. Maalesef ki ekipmanın değerini genelde kaza yaptıktan sonra anlıyoruz ama iş işten geçmiş oluyo..

fearlesboyy
03 Aralık 2015, 11:44
cok cok geçmiş olsun allahım bunun beterinden esirgesin

EthanHunt
03 Aralık 2015, 12:16
Geçmiş olsun. Çok düşük hızda çok basit bir yere düşme neticesinde 3 aydır dizim ağrıyor. O gün bugündür dizlik takıyorum.

Tabi takmadıktan sonra korumanın bir anlamı yok. O yüzden kotun altına giyilebilecek, bütün gün çıkartılmasa bile rahatsızlık vermeyecek bir dizlik aldım:

http://images0.revzilla.com/product_images/0139/7450/dainese_easy_fit_knee_guards_black_zoom.jpg

Koruması aşırı kuvvetli değil. Ancak takmaya çıkarmaya üşenmiyorum, dışarıdan da çok belli olmuyor.

Koruma kısmı sert durmuyor, pantolon koruması gibi.
Diz sadece senin ağırlığınla yere çarpmıyor. Birde motorun ağırlığını da hesaba katmak lazım.
Sert fakat içi rahatsız etmeyecek yumuşak dokulu dizlik şart. Dışardan ne şekilde göründüğün önemli değil.
Arkadaş fotoğraf koymuş. Dizlik görüntüsü, eziyeti taşıması çantaya koyması giymesi bunlardan daha iyi.

Panashira
03 Aralık 2015, 14:22
abi geçmiş olsun öncelikle.. bu hatayı bazen ben de yapıyorum dizliği bu gün takmayım diye ama son zamanlar en önemli yer ayaklarım olduğu için dizliği sürekli takmaya başladım.. ve senin olayından sonra sanırım ufak gidişlerde bile dizlik takacağım... tekrar geçmiş olsun en yakın zamanda iyileşmen dileğim ile.. sevgiler

hakanens
03 Aralık 2015, 14:31
çok geçmiş olsun abicim. Allah beterinden saklasın. Benimde buna benzer bir kazam oldu ama iyileştikten sonra tekrar motora binmek biraz tedirgin ediyor adamı aacaba tekrar bu sıkıntıyı yaşarmıyım diye ama bir süre sonra moda giriyorsunuz tabi.

enable
03 Aralık 2015, 14:42
Geçmiş olsun, Allah şifalar versin.

Zuzuuw
03 Aralık 2015, 18:03
Napolyon "Ekipman, ekipman, ekipman" demiş, "Para, para, para" değil.

Geçmiş olsun kardeşim, dizliğin olsa idi herhalde kırık olmazdı. Allah başka kaza bela göstermesin.

NApolyonun strength hakkında fazla bir bilgisi yokmuş anlaşılan. Adamın bacağı sıkıştığı için kırılmış, sünger dizlik aravanın çelik şasesinden daha mı sağlam olacak ? Bu kırık bu kazada kaçınılmazmış ve hatta bana göre, sevindiri bir yanı da var tabi, en hafif şekilde atlatılmış bir kaza.

burak5353
03 Aralık 2015, 23:38
çok geçmiş olsun Allah boş şifalar versin bu pilatin ömür boyumu kalacak cikartilacakmi yoksa