PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahte ve gerçek Alpinestar eldivenin kesilerek karşılaştırması

hasmet
30 Kasım 2015, 16:22
http://youtu.be/DftIJD3BdPg

gurkanerkan
30 Kasım 2015, 17:29
Az önce eldiveni mi kestim ve gerçekmiş. Paylaşım için teşekkür ederim çok faydalı oldu.

SuleymanE
30 Kasım 2015, 18:11
Adamlar kendi "kazık" fiyatlı markalarına rakip 5 de 1 i fiyatlı fake rakip eldivenler çıkınca hemen başlamışlar yaygaraya...

Arkadaş bizde biliyoruz alpinestarın daha kaliteli olduğunu. Eldiveni kesip içini gösteriyorlar birde "yok bunda plastik ek destek varmış da zart da zurt..."

He anam he var, varda bana mı var? Bir eldivene 150-200$ para verebilene var o ek destek :)

Açıkçası bu video benim replikalara güvenimi artırdı. Tahmin ettiğimden çok daha sağlam olduğunu gördüm çakma eldivenin :)
Pist dışı normal yol kullanımı için bütçesi olmayanlar, çakma alpistarsa devam...

Tişikkirlir sipirmin... Viva la vida replica gloves :P

Levent
30 Kasım 2015, 18:34
Az önce eldiveni mi kestim ve gerçekmiş. Paylaşım için teşekkür ederim çok faydalı oldu.

Neden böyle bir yorum yaptınız?

BatuhanK
30 Kasım 2015, 18:44

siz neden böyle yorum yaptınız? biz neden yaptık?

gurkanerkan
30 Kasım 2015, 18:49

Önce başlığı okudum sonra içeriği izledim ve en uygun yorumun bu olduğuna karar verdim. Siz neden merak ettiniz ?

Levent
30 Kasım 2015, 18:53
siz neden böyle yorum yaptınız? biz neden yaptık?

Siz kimsiniz ? Biz kimiz bilmiyorum, ama yine de cevap vereyim. Arkadaşın yapmış olduğu yorum son derece gereksiz ve mesnetsiz bir yorum. Burası inci sözlük değil. İnsanlar bilgiye dair bir şeyler paylaşırken eldivenimi kestim, gerçekmiş gibi bir yorumu okuyor olmak rahatsızlık verici.

gurkanerkan
30 Kasım 2015, 18:56
Verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

A.Türker
30 Kasım 2015, 19:03
Siz kimsiniz ? Biz kimiz bilmiyorum, ama yine de cevap vereyim. Arkadaşın yapmış olduğu yorum son derece gereksiz ve mesnetsiz bir yorum. Burası inci sözlük değil. İnsanlar bilgiye dair bir şeyler paylaşırken eldivenimi kestim, gerçekmiş gibi bir yorumu okuyor olmak rahatsızlık verici.

doğru söze ne denir...

Levent
30 Kasım 2015, 19:04
Verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

Anlayışın için ''Teşekkür ederim'' aklı başında diye nitelendirdiğim veya düşündüğüm kişilerin de bu foruma yorumları ile değer katması gerekirken, konuyu trollemesini doğru bulmuyorum, şahsi fikrimdir.

keremkrmn
30 Kasım 2015, 19:09
Paylasim icin cok tesekkurler curuk elmalarla iyileri ayirt etmekte tabiki fayda var. Hele ki canimizi emanet ettigimiz seylere daha da fazla onem vermek lazim

Eldivenini kesen ark tebrik etmek lazim;) en azindan motor kullanirken eldiven takiyormus onu ogrenmis olduk :)

karşıyaka57
30 Kasım 2015, 19:11
Faydalı paylaşım.

Forumdaki ciddiyet kalp ben

gurkanerkan
30 Kasım 2015, 19:31
Paylasim icin cok tesekkurler curuk elmalarla iyileri ayirt etmekte tabiki fayda var. Hele ki canimizi emanet ettigimiz seylere daha da fazla onem vermek lazim

Eldivenini kesen ark tebrik etmek lazim;) en azindan motor kullanirken eldiven takiyormus onu ogrenmis olduk :)

Eldivenimin olması ve onu kesmiş olmam motosiklet kullanırken onu kullandığım anlamına gelmez ama yine de takdiriniz için teşekkür ediyorum.

Mitoqondri
30 Kasım 2015, 19:34
Faydalı paylaşım.

Forumdaki ciddiyet kalp ben

Güldürdün hocam. :mrgreen:

gursus
30 Kasım 2015, 19:36
aslında bu video orjinale verilen o kadar paranın hakedilmediğini gösteriyor, kesinlikle replika daha kaliteli sonucu çıkmasın ,orjinalinin gereksiz pahalı olduğunu anlatıyor,

replikaya gelince fiyatına göre bence kaliteli duruyor,130liraya kapına kadar geliyor aliexpresten alınca bence alınabilir, tipik bir çin malı kalitesizliği yok bence,

aslında bu test neşterle kesme yerine makete giydirilmiş 2 eldivenin motosikletten düşen birini temsil ettiği 200-300 metrelik asfalt ile temas şeklinde olmalıydı

IRau
30 Kasım 2015, 19:41
makarasına yorum yazmış arkadaş bu kadar büyütmemek lazım biraz eğlenmek lazım

metinkilic
30 Kasım 2015, 20:19
Peki ülkemizde motorsiklet mağazalarında satılan markalı ürünlerin gerçek mi, sahte mi olduğuna nasıl emin olacağız. Şahsen ben hiç birisine güvenmiyorum. Orijinal diye çakmasını satıp bir dünya para kazanan esnaf var bu ülkede.
Dün internette duracell'in çakma pillerini gösteren haber vardı. Artık ben bu ülkede hangi ürünün gerçek, hangi ürünün sahte olduğuna karar veremiyorum. Esnafımız kolay yoldan para kazanmanın peşinde. Sahte olduğunu bile bile orijinal diye iteliyorlar.

BatuhanK
30 Kasım 2015, 20:36

Gerçekten yapılan yorumun konu baltalamak veya ne gerek var böyle şeylere düşüncesi ile mi yazıldığını düşünüyorsunuz. Bilgiye veya kişisel düşünceye dayalı bir çok konuda tiye aldığınız mesajlarınızı bulabilirim. Duyar kasmak diyeceğim ama yüzde yüz düşüncelerimi de yansıtmıyor. Gnüne göre laubali, gününe göre ciddi mi olmalıyız nasıl olacak bu iş?

gurkanerkan
30 Kasım 2015, 20:55
makarasına yorum yazmış arkadaş bu kadar büyütmemek lazım biraz eğlenmek lazım

Konunun paylaşılma amacına ters bir yorum olduğunu sonradan farkettim. Mizah güzeldir ancak yeri ve zamanında. Arkadaş tepkisinde haklıydı.

hasmet
30 Kasım 2015, 21:56
Açıkçası ben bu replikayi almazdım. $60 az para değil. Çalışması şüpheli, özensiz üretilmiş ayrıntı içeren bir eldiven yerine, basit temel unsurları olan düzgün bir eldiven tercih ederdim.

Yakın fiyata, o kadar gösterişli olmasa da, ayası hakiki deri, dikişi düzgün, koruma süngeri sağlam birşey tercih ederdim. Deriye benzeyen sentetik malzeme, altmış km hızla asfalta sürtünce korumalarla birlikte yırtılırsa n'olacak? Kaliteli sentetik malzemeler var, peki sizce bu eldiven de kullanılmış mıdır? Bu eldiven ne amaçla üretilmiş sizce? Koruma amaçlı mı, yoksa kandırma (ya sizi, ya da sizin çevrenizi) amaçlı mı?

Bir de bu tür alengirli eldivenler, o kadar işçiliğe rağmen ilk takıldığında rahat olmayabiliyor. Derisi esneyip zamanla oturuyor. O kadar sert korumayı rahat bir şekilde sunmak zor iş. Hakikisi bile böyleyken sahtesini düşünemiyorum bile.

sonalp
30 Kasım 2015, 22:46
Arkadaşlar, rahat bırakın insanları özgürce ne düşünüyorlarsa yazıp çizsinler, küfür ve hakaret dışında fikirleri bir kalıba sokma, tek düzeleştirme dürtüsünden vazgeçelim, teknik dille yazan yazsın, mizahi yönden yaklaşan yazsın, bütçeye göre değerlendiren yazsın, sen hangisiyle ilgiliysen ona yanıt yaz, renk katalım, farklı açıdan bakalım, eğlenelim, öğrenelim, tartışalım... Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var.

MotorKafa
30 Kasım 2015, 23:04
ironiden anlamayanlar bi zahmet ölsün.

caglar48
30 Kasım 2015, 23:52
Sahte kask ile orjinali de kırılarak belli oluyormuş, kaskını da kır kaskafalı

Sokollu
01 Aralık 2015, 00:32
Iyi de haci birisi digerinin en az 5 kati pahali onu ne yapacagiz :)

40 dolarlik eldiveni 40 dolarlik baska bir eldiven ile karsilastirmak gerekiyor.

Yasasin cinli kardeslerim, yasasin Aliexpress :)

Anlayışın için ''Teşekkür ederim'' aklı başında diye nitelendirdiğim veya düşündüğüm kişilerin de bu foruma yorumları ile değer katması gerekirken, konuyu trollemesini doğru bulmuyorum, şahsi fikrimdir.

Gerçekten yapılan yorumun konu baltalamak veya ne gerek var böyle şeylere düşüncesi ile mi yazıldığını düşünüyorsunuz. Bilgiye veya kişisel düşünceye dayalı bir çok konuda tiye aldığınız mesajlarınızı bulabilirim. Duyar kasmak diyeceğim ama yüzde yüz düşüncelerimi de yansıtmıyor. Gnüne göre laubali, gününe göre ciddi mi olmalıyız nasıl olacak bu iş?

BatuhanK`a katiliyorum Levent abi. Bence cok yerinde ve komik bir yorumdu :mrgreen: Tamam tanim veya bilgi icermiyor ama forumda milleti trolleyeyim diye yazilmis onlarca GEREKSIZ mesaj var, bos yere anasayfada duran.

Ilk aklima gelen birisi alkollu motosiklet kullandigindan oturu ehliyetini kaptirdigina dair bir yorumda bulunmus ve uyeler yapici, uyarici mesajlar attiktan sonra `saka yaptim ki` meselesine donmustu.

Ozetle diyorum ki evet yazilmasa da olurdu ama en azindan bu komik, yani bi degeri var hic olmazsa :)

hasmet
01 Aralık 2015, 05:41
$60'a, $300'lik eldivene benzeyip düşünce korumayan eldiven almaktansa, aynı paraya daha sade, ama düşünce işe yarayan bir eldiven almak daha mantıklı.

Hoş bir video diye paylaştım ama ne ilginç tepkiler geldi. Hepsi OK de bu nasıl yorumdur, ne acaip ruh halidir.

Levent
01 Aralık 2015, 12:15
BatuhanK`a katiliyorum Levent abi. Bence cok yerinde ve komik bir yorumdu :mrgreen: Tamam tanim veya bilgi icermiyor ama forumda milleti trolleyeyim diye yazilmis onlarca GEREKSIZ mesaj var, bos yere anasayfada duran.

Ferhat 3 aşağı 5 yukarı tanırsın beni, espiriye mizaha son derece yatkın ve yakın birisiyim, kaldı ki kimseyi de sorgulamak gibi bir haddim olmadı, olamazda. Açık platform herkes bir şeyler söyleme hakkına sahip, istemeyen de okumak zorunda değil. Buraya kadar hiç bir sorun yok, herşeyin de farkındayım.

Yorum hoşuma gitmedi,belki ikinci yorumu olsa keyifle okuyacaktım, hoşuma da gidecekti, kendisi ile bunu paylaştım, isterse 20 kez alt alta aynı mesajı yazabilir. Hepimiz espiri yapıyoruz, gülüyoruz, dalga geçiyoruz yeri geliyor, ama bu mesaj hoşuma gitmedi bende söyledim, konu bu. Yoksa forumda troll dönüyor, buna mı takılıyorsun olayı değil.

HAZZILHAR
01 Aralık 2015, 14:25
$60'a, $300'lik eldivene benzeyip düşünce korumayan eldiven almaktansa, aynı paraya daha sade, ama düşünce işe yarayan bir eldiven almak daha mantıklı.

Hoş bir video diye paylaştım ama ne ilginç tepkiler geldi. Hepsi OK de bu nasıl yorumdur, ne acaip ruh halidir.

Büyüklerinden gördüğü okuduğu tepki yüzünden. Bir kişi bir espriye tepki gösterdi diye, hakaretle desteklemiş. Yaşına vermek lazım.

Ayrıca arkadaşın yazdığı oldukça komik ve saldırı içermeyen bir yorumdu. Bir şeyleri tiye almak, bu kadar sevimsiz bir tepkiyle karşılaşmayı hak etmemeli.

Konuya gelecek olursak; videoya göre imalat ve malzeme konusunda replikalarda kusur var. Ama bu kesinlikle alınmaz anlamına gelmiyor. Elbette sahte ürünlerin içinde de fasonun fasonu olanlar var. Önemli olan benzer bir kaliteye yakın olan replikaların ufak tefek kusurlarına bakılmaksızın alınabilirliği. Ha ben alır mıyım replika ürün ? Sanmıyorum. Mümkün mertebe orijinal fabrikasyona yönelirim. Neden ? Her üründe aynı kaliteyi ve ergonomiyi yakalayabilecek kadar araştırma ve geliştirme işine yatırım yapmalarıdır. Ama fiyatını hak eden ürünleri almaya çalışırım genelde. Çok ucuz ürünü de bütçemde bir sıkışıklık yoksa tercih etmem.

araltı
01 Aralık 2015, 14:39
ironiden anlamayanlar bi zahmet ölsün.

:)

bu daha da :)

Darkfriairs
31 Aralık 2015, 21:32
Ferhat 3 aşağı 5 yukarı tanırsın beni, espiriye mizaha son derece yatkın ve yakın birisiyim, kaldı ki kimseyi de sorgulamak gibi bir haddim olmadı, olamazda. Açık platform herkes bir şeyler söyleme hakkına sahip, istemeyen de okumak zorunda değil. Buraya kadar hiç bir sorun yok, herşeyin de farkındayım.

Yorum hoşuma gitmedi,belki ikinci yorumu olsa keyifle okuyacaktım, hoşuma da gidecekti, kendisi ile bunu paylaştım, isterse 20 kez alt alta aynı mesajı yazabilir. Hepimiz espiri yapıyoruz, gülüyoruz, dalga geçiyoruz yeri geliyor, ama bu mesaj hoşuma gitmedi bende söyledim, konu bu. Yoksa forumda troll dönüyor, buna mı takılıyorsun olayı değil.

Hoşuna gitmeyen bir yoruma garip bir şekilde hesap sorman hiç hoş değil. Ayrıca forumda eser miktarda bilgi paylaşımı mevcuttur. Video ise o kadar da bilgilendirici değil. Sahte ve orijinal malzemeyi ortalama zeka seviyesinde herkes farkedebilir.

@gurkanerkan olgunlukla karşılamış gereksiz hesap sormayı, üstüne özür dilemiş. Helal olsun diyorum.

gurkanerkan
31 Aralık 2015, 22:12
Hoşuna gitmeyen bir yoruma garip bir şekilde hesap sorman hiç hoş değil. Ayrıca forumda eser miktarda bilgi paylaşımı mevcuttur. Video ise o kadar da bilgilendirici değil. Sahte ve orijinal malzemeyi ortalama zeka seviyesinde herkes farkedebilir.

@gurkanerkan olgunlukla karşılamış gereksiz hesap sormayı, üstüne özür dilemiş. Helal olsun diyorum.

@Darkfriairs yorumunuz için teşekkür ederim ama bu konuyu tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Gülen güldü beğenmeyen sert eleştiride bulundu ve orada bıraktık. Karşılıklı saygı elden bırakılmadığı sürece eleştiriye açık olmak lazım.

biyeybaraküs
31 Aralık 2015, 23:35
benim gördüğüm sahte ürün her kuruşunu hak ediyor , orijinal ürün ise o fiyat nedir yahu 800-900 tl hak etmiyor

altı üstü eldiven bu sanki uzay mekiği yapmışlar orijinal ürün de çinde yapılıyor bildiğim kadarıyla 100 tl ye mal et millete 900 tl ye çak :farao:

Seko
31 Aralık 2015, 23:43
Bizde satılan 80 - 100 TL bandındaki 4Riders vs tipi eldivenleri bu çakma Alpinstars'tan iyi sanmayın. Onlar da Çin malı ama üzerinde marka yazmıyor. Öbürü hiç değilse bilinen bir markanın kopyası ve bence hiç de ucuz değil. Ayrıca Alpinstars'ın da o paralara değeceğini düşünmüyorum. Adamlar işin iyice suyunu çıkardılar. Sanırsın ki elinin üzerinden kamyon geçse bir şey olmayacak.