PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transalp 650 için zincir yardım

transalp3
23 Kasım 2015, 14:22
Arkadaşlar bizim transalpin zincir dişli takımını orijinal olarak honda serviste 3 sene önce değiştirmiştik.Ancak zincir bollaşıp gerecek mesafe kalmayınca bi ustaya bakla aldırdık.Ama becerememiş , şimdi zincir çok dengesiz dönüyo.Sürtme yapıyo.Honda servisi aradım , tek zincir 700 küsür lira , zincir dişli takımı 900 küsür lira fiyat verdiler.İnternetten bakıyorum , transalp için 250 liraya zincir takımı var.Orijinal almaya gerek var mı?Bazı arkadaşlar yurt dışından getirtiyo.Servise bu kadar para bayılmaya gerek var mı?Yol gösterirseniz memnun olurum.

DKN
23 Kasım 2015, 15:00
250 liralık zincir kopar maşaya dolanır ondan sonrasını hayal edin :)

bilginozi
23 Kasım 2015, 15:05
Yurt dışından bile 550-600TL yi buluyor zincir.

planet58
23 Kasım 2015, 18:53
Yanılmıyorsam transalp 520 zincir kullanıyor. D.İ.D zincir 220 tl ben yeni değiştirdim. 700 tl nedir ya uçmuş bunlar.

UNdocab
23 Kasım 2015, 19:18
700tl nedir ya adam mı öldürdün?
Eğer dışarıdan yerine servisten orjinal alırsan. Aynı şeyi farklı mağzadan alıp fazla para vermekten başka birşey olmaz.

Orjinal dediğin zinciri honda kendisi mi üretiyor ki orjinal zincir alasın :)

Muhtemelen D.I.D , RK veya EK firmalarından birine ürettiriyordur. Üzerine de fiyat koyuyor tabi.
Asıl amacı stokta zincir tutmak istememek, zincir satmamak satarsa da iyi kar marjı elde etmek. Çünkü 10 kullanıcının 8'i zaten bi şekilde 50tl-100tl bile daha ucuza bulsa bu markları alacak.

Neden? Çünkü "Neden fazla para vereyim?" Bunlarda dünya kalitesi markalar, farkı yok orjinalden mantığı ile hareket edeceğini bilir.

250tl bu markalar için normal bir fiyat. Al zincirini taktır, kullan. Hiç bir sorun yaşamazsın merak etme.

mephamd
23 Kasım 2015, 19:44
DID, regına marka olsun. Servise psra baymaya gerek uok. Ama DID nin orjinali konusuna dikkat etmek lazım. Altın elbiselı bu konuda bişeyler demişti.

F54
23 Kasım 2015, 23:24
Yıldırım motor U ara sor uygun fiyat verir
Pamukova yıldırım motor diye arat nette çıkar