PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kopruleri kullanmayin ####

antilop_skul
21 Kasım 2015, 10:56
Beyler kucuk motoru olan ( hafif ) ve motoru tam suremeyenler kopruyu kullanmasin bugunluk cunki acayip firtina var en sagdan en sola firlatiyo onu gectim onden yan ruzgarda geliyor dikkatli olun .

Levent
21 Kasım 2015, 11:01
Evet genel olarak köprüden geçme fobisi olanlar ve hafif motosikletler bu gün köprü konusunu düşünsünler, olmadı arabalı vapur tercih etsinler, cünkü arabayı bile köprüde tutmak mümkün olmuyor, bilgilerinize.

something123
21 Kasım 2015, 11:03
Evet genel olarak köprüden geçme fobisi olanlar ve hafif motosikletler bu gün köprü konusunu düşünsünler, olmadı arabalı vapur tercih etsinler, cünkü arabayı bile köprüde tutmak mümkün olmuyor, bilgilerinize.

kolu sargıda kaza yapanlar :) metrobus mu tercih etsinler.. yok bir arkadası gelip eve bırakır mı :rendeer:

spil
21 Kasım 2015, 11:16
iki gün önce dişli değiştim biraz tork düştü tabii,rüzgarda savrulunca dedimki acaba değişmesemiydim dedim kendi kendime,fakat sonra anladımki rüzgar fazla fenertepe yolu habibler yan yolları kullananlar dikkat etsin tam tepe olduğundan çok tehlikeli yolda yavaş bile gitsen sol şeride çekip durmak zorunda kaldım,sonra sağa geçip yavaş habibler sapağına kadar yavaş yavaş gittim,hal otogar sapagından fatihe kadar geldim sorun yok ufak motorlar sağ şeritten dikkatli gitsinler,yer yer savrulma oluyor.

DKN
21 Kasım 2015, 11:21
motoru hafif olandan sonrasını okumadım.

Nikkfurie
21 Kasım 2015, 12:17
10.00 da geçtim fena esiyor..

15-20 km ile ilerleyen bir nc integra geçtim, görünmez bir el tarafından tokatlanıyor gibi yanlaya yanlaya gidiyordu :)

bende kendimi bir otobüs şöförünün şefkatli kanatlarına attım maceraya gerek yok :P

bladekardes
21 Kasım 2015, 15:43
10.00 da geçtim fena esiyor..

15-20 km ile ilerleyen bir nc integra geçtim, görünmez bir el tarafından tokatlanıyor gibi yanlaya yanlaya gidiyordu :)

bende kendimi bir otobüs şöförünün şefkatli kanatlarına attım maceraya gerek yok :P

harika ya :D

k_ayhn
21 Kasım 2015, 17:13
Fena vuruyo dikkat edin

berkcigdem
21 Kasım 2015, 17:22
Geçmeyin geçmeyin :) altıma ettim korkudan :) bir sağdan bir soldan nerden geldiğini anlamadım. bacaklarımla motoru nasıl sıkıp tuttuğumu bilmiyorum. canım motorum yalvarıyodu vites değiştir diye :) pek küçük hafif motor farketmiyo valla büyüğüde güzel savuruyo. ama şuan biraz hafifledi galiba.geçen senede böyle birşey olmuştu ama bu daha kötü.

engin_deniz
21 Kasım 2015, 17:33
Bugün arabayla çıktım. İyiki motorumla çıkmamisim. Hiç abartmiyorum Köprüde arabam ile soldan sağa savruldum. Motorunuzu cikarmayin macera aramayin dostlar

oguzyamann
21 Kasım 2015, 17:38
bugün genel olarak çok rüzgar var

Ranay
21 Kasım 2015, 21:24
Yok canım ne olabilir ki diyerek yola çıktım ve ne olmayabilirmis ki ,

Rüzgar bir sağdan bir soldan Tokatlıyor, yetmiyor şeritden şeride atıyor, hızını alamıyor yön değiştirip sağlı sollu Tokatlıyor , oda yetmiyor sahil yoluna girince denizden kocaman dalgayi alıp üzerineze atıp ıslatıyor, ıslatmasi hafiften hoşunuza giderken tankdan süzülen su mağlum bölgeye geliyor yavaş yavaş ve işemis gibi hissttirip sizin moralinizi bozuyor bu rüzgar.

mgora
21 Kasım 2015, 22:39
Akşam 6 gibi Yamaha Ybr125 ile geçtim , trafik olunca biraz zor oluyor sörf yapar gibi gitmek gerekiyor.ortada scooterlı bir arkadaş kalmıştı.motor bir anda 1-1,5 Mt kayabiliyor dikkatli olup ve devirli gitmek lazım

weirdo1
21 Kasım 2015, 23:17
Bugün öğlen geçtim ama ecel terleri döktüm.
Köprünün ayaklarini gectim ama yan yan ilerliyorum italik şekilde, ilerde bi cbr gördüm sol seridin ortasinda durmuş neden durmuş diye merak ederken, bi ruzgar yedim en sağdan orta şeride kaydim orta şeritte bende durdum, Bugün orta seritte durmus kırmızı pcx gorduyseniz o bendim.
Neyse bi metrobüsun gelmesiyle harekete geçtim ama metrobus ün altından gelen ruzgar bile ciddi sekilde yamultuyordu.

Araç sürücüleri bile sarsilmis olacakki onlar bile yavaş gidiyordu.

19000 devir bile gitseniz riskli arkadaşlar denemeyin bile.
Yarın daha siddetli olacakmış.

Arabalı vapurda iptal olmuştu bugün.

Kanji
21 Kasım 2015, 23:33
Bahçeşehirden Suadiye sonra tekrar dönüş yaptım, aman yarabbi bu ne trafik, her taraf kilit, bir yandan rüzgar... Şerit atma yaşamadım ama rüzgar çok rahatsız etti, öyle 40-50 km falan değil hızı, çok daha hızlı esiyor çok net, mecbur değilseniz çıkmayın sakatlık çıkmasın :cat:

polo34
22 Kasım 2015, 00:27
camdan bakarken sokakta park halindeki scooter rüzgardan devrildi:)

imtarky
22 Kasım 2015, 00:35
Dün cuma günü haberlerde hafta sonu için lodos uyarısı verildi.Cuma akşamı köprüden geçerken hafiften esiyordu dubalar fln yola savrulmuştu.

Neyse Cuma akşamı işe gittim bu sabah işten çıktım eve giderken köprü üstünde müthiş aksiyon yaşadım şeritten atmalar vs vs :)

Bu akşam işe motorsuz geldim sabah metrobüs :D

berkcigdem
22 Kasım 2015, 03:21
birde şimdi geçsenize yeni geldim eve :thumleft: Deneyin ya bi nolur :flower: trafikte yok rüzgarı kesicek araçta yok :queen:

bahadircolak
22 Kasım 2015, 14:17
Dün (ctesi) 20:00 gibi NC750 ile geçtim, bayağı etkilensem de baska bir araca sığınma ihtiyacı hissetmedim; rüzgarda yüksek devirde kullanın (hızlı demiyorum, yani bir düşük vites ile) , motoru bacaklarınız ile sıkıca kavrayın, biraz da öne eğilerek rüzgara direnen yüzeyinizi küçültün.
2 saat sonra geri dönerken tekrar geçeceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

kolu sargıda kaza yapanlar :) metrobus mu tercih etsinler.. yok bir arkadası gelip eve bırakır mı :rendeer:
Hayrola, kol sargıda fln???

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Dün aksam geçtiğimden daha kuvvetli bir ruzgar var şu an. Kendi şeritimin içinde sağa sola gezindim.

ybalci
22 Kasım 2015, 14:36
Bugün öğlen geçtim ama ecel terleri döktüm.
Köprünün ayaklarini gectim ama yan yan ilerliyorum italik şekilde, ilerde bi cbr gördüm sol seridin ortasinda durmuş neden durmuş diye merak ederken, bi ruzgar yedim en sağdan orta şeride kaydim orta şeritte bende durdum, Bugün orta seritte durmus kırmızı pcx gorduyseniz o bendim.
Neyse bi metrobüsun gelmesiyle harekete geçtim ama metrobus ün altından gelen ruzgar bile ciddi sekilde yamultuyordu.

Araç sürücüleri bile sarsilmis olacakki onlar bile yavaş gidiyordu.

19000 devir bile gitseniz riskli arkadaşlar denemeyin bile.
Yarın daha siddetli olacakmış.

Arabalı vapurda iptal olmuştu bugün.

İtalik şekilde tabirine bayıldım. Daha iyi anlatılamazdı rüzgarda motorcu gidişi :)

Shamy
22 Kasım 2015, 15:27
Çok abartıyorsunuz bence, uygun oturus pozisyonu ve agirlik transferini iyi ayarladiktan sonra problem olmuyor. Ben eskiden lodosta kaç kere top speed yaptim. İş kullanicida biter,Yoksa belli bir ruzgar siddetine kadar problem olmaz pilot iyi ise

berkcigdem
22 Kasım 2015, 17:50
sen yap hocam topspeedini falan biz canımızı sokakta bulmadık.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/156423-dikkat-edelim-%BB-lodos-%95-ruzgarli-hava-%AB.html

kurubuz
22 Kasım 2015, 18:23
Çok abartıyorsunuz bence, uygun oturus pozisyonu ve agirlik transferini iyi ayarladiktan sonra problem olmuyor. Ben eskiden lodosta kaç kere top speed yaptim. İş kullanicida biter,Yoksa belli bir ruzgar siddetine kadar problem olmaz pilot iyi ise

Akıl hakkaten bedava !

Ranay
22 Kasım 2015, 19:03
büyük üstad bisiklet ile mi yaptınız top speed yoksa mobilet ile mi?

Ben dusuk yetenekliyim sanirim özellikle cumartesi olmak üzere ve Pazar günü şeritden seride attı rüzgar

Özel ders veriyorsunuz dur umarım.
Çünkü bir çok arkadaşım var benim igibi ezik olan.
Ben ve benim gibi Eziklere yok yordam öğretir misiniz?
Saati kaca?

TIGERSHARK
22 Kasım 2015, 20:18
Aman arkadaşlar dikkat edelim lütfen kimsenin başına bir şey gelsin istemeyiz.

something123
22 Kasım 2015, 22:27
Dün (ctesi) 20:00 gibi NC750 ile geçtim, bayağı etkilensem de baska bir araca sığınma ihtiyacı hissetmedim; rüzgarda yüksek devirde kullanın (hızlı demiyorum, yani bir düşük vites ile) , motoru bacaklarınız ile sıkıca kavrayın, biraz da öne eğilerek rüzgara direnen yüzeyinizi küçültün.
2 saat sonra geri dönerken tekrar geçeceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Hayrola, kol sargıda fln???

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Dün aksam geçtiğimden daha kuvvetli bir ruzgar var şu an. Kendi şeritimin içinde sağa sola gezindim.

Kaza yaptım bahadircim ; (((( iyiyim ama ; (((

Nikkfurie
22 Kasım 2015, 22:55
..........Çok abartıyorsunuz bence..........

sende abart yada ciddiye alsan iyi edersin...

http://www.hurriyet.com.tr/lodosun-savurdugu-motorsikletin-surucusu-oldu-40017131

svgblg
22 Kasım 2015, 23:08
Ne durumda rüzgar ? sabah geçilir mi köprüden rahat

VESPERA
22 Kasım 2015, 23:41
Bayağı hafiflemiş yarım saat önce avrupa --> anadolu boğaziçi geçişi yaptım. Tehlikeye düşürecek bir rüzgar yok

bahadircolak
23 Kasım 2015, 00:03
18:00 ve 21:00 de birer kez daha geçtim, fena değildi.