PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bunlardan neden yollarda yok

savinelli
09 Kasım 2015, 12:49
internette rast geldiğim bir videoyu sizinle paylaşmak istedim. izlediğim kadarıyla frenlerle ilgili bir sıkıntısı var ama elektrikli bir motosikletin kullanan kişiye böylesine orgazm sesleri çıkarttırması nasıl bir histir :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=o3DiAecsh_0

dahası neden hala bunlardan yollarda yok? elektrikli motosiklet (hatta bisiklet) denince insanların aklına scooter dan bozma 30km den fazla yapamayan çinli modeller geliyor.

Levent
09 Kasım 2015, 13:00
Sessiz super sport olmaz :)

Pisman
09 Kasım 2015, 13:16
yüksek ve ani gelen tork, Ülkemizde de 50-80 hp arası aynı kasa üç farklı seçenek getirecekti çinli bir firma deneme sürüşünü izlemiştim. ama benzinli motorlarla hemen hemen aynı fiyatta olduğundan ve pil masrafından korkulduğundan ilk etapta çok tutulmaz gibi geliyor

savinelli
09 Kasım 2015, 13:21

ona hoparlörden motor sesi verirler bizim sanayideki ustalar :)

aquarist4
09 Kasım 2015, 13:22
Resmen mega tehlike. Diğerlerinin sessizliğinden, sağımızdan solumuzdan sessizce geçip tehlike yarattıklarından şikayet ederken bu nedir yahu? Güzel ama çok tehlikeli. Ayrıca bizim insanımız sesi için SS alıyor. Bu makine Türkiye'de kaybetmeye mahkum..

bilginozi
09 Kasım 2015, 13:22
Uzun vadede daha karlı oluyor ama şehirler arası yolculuk için uygun değil. Ancak şehir içinde kullanılır.

MUHAMMED82
09 Kasım 2015, 13:33

aynen ses önemli...
yalnız o çözülmeyecek birşey değil hoparlör bağlıyorlar ve gaza duyarlı şekilde çalışıyor. benim polo gti ım vardı ve arabanın içinde öyle bir ses geliordu ki lan bu 4 silindirli 1.4 turbo arabadan bu ses nasıl çıkıyor diyordum ve duyduğumda inanamadım ayrıca golf gti larda da bu şekilde. audi elektrikli bir r8 yaptı ve onda da ses hoparlör yardımı ile geliyor.
elektrikli motora gelince yamaha iki prototip yapmış biri arazi diğeri yol için ağırlıktan götürüyor işi 100 kg ağırlığında ortalama 15-20 hp llik gücü var ama torku oldukça yüksekmiş ve iki çeker tokyo motor show da tanıttılar. saffet üçüncü gösteriyordu dün 0 dan 100'e proğramında.

okoca
09 Kasım 2015, 13:49
bence ses hiç sorun değil hatta, üretimde hoperlör koysalar keser atarım fark ettiğimde..