PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Işıklarda dururken artislik yapan arabalar ....

Sayfa : [1] 2

BlackNaked
30 Ekim 2015, 17:06
Daha öncede yaşadım fakat bugün 2 kere tekrardan başıma geldi . Işıklarda duruyorum en öndeyim sol çarprazımdada Ford minibüs var 2 kişiler motoru kesiyorlar felan her neyse yeşil yandı bastım gidiyorum arkamda da yoğun trafik var sıkışmamak için hızlı kalktım . 30 metre sonra felan arkamdan deli gibi gelen ford minibüsü farkettim ve hafif sağ yaptım hızla geçti yanımdan herneyse dedim bir sonraki ışıklara geldik ben yine durdum yanında bu sefer ara gaz felan veriyor yeşil yandı bana bakarak patinaj yaparak kalktı gitti . Dönüş yolundayım bu seferde eski bir corolla aynı olayı yaptı kendi çapında benle yarışıyor felan anlamıyorum bu milleti neyin peşindeler ? :pr:

Levent
30 Ekim 2015, 17:11
Malesef bastırılamamış egonun dışa yansımasıdır bu durum. Hele ki superSport kullandığınızda neredeyse her kırmızı ışık, kesin bir kalkış macerasına dönüşmeye adaydır. Insanlar senin resmne sabrını zorlarlar bu durum böyle alışmak ve ayak uydurmamak lazim.

sweetblood
30 Ekim 2015, 17:13
motor ne kadar gösterişli ve kalıplı olursa o kadar tuhaf tepkiler gösteriyorlar benim gördüğüm ve insanımızın bu zihniyetiyle bunlardan kurtulmak mümkün değil sanıyorum

barodi
30 Ekim 2015, 17:15
Daha öncede yaşadım fakat bugün 2 kere tekrardan başıma geldi . Işıklarda duruyorum en öndeyim sol çarprazımdada Ford minibüs var 2 kişiler motoru kesiyorlar felan her neyse yeşil yandı bastım gidiyorum arkamda da yoğun trafik var sıkışmamak için hızlı kalktım . 30 metre sonra felan arkamdan deli gibi gelen ford minibüsü farkettim ve hafif sağ yaptım hızla geçti yanımdan herneyse dedim bir sonraki ışıklara geldik ben yine durdum yanında bu sefer ara gaz felan veriyor yeşil yandı bana bakarak patinaj yaparak kalktı gitti . Dönüş yolundayım bu seferde eski bir corolla aynı olayı yaptı kendi çapında benle yarışıyor felan anlamıyorum bu milleti neyin peşindeler ? :pr:

O dediğin ışıklarda banada oluyor. Ancak 100 metre sonra arkamda araba göremiyorum ve dusunuyorum acaba kirmizidami gectim diye :cherry:
Sonradan anliyorumki altimda 4 silindirli 600 lük bir motor olduğunu :cherry:

YouSuffer
30 Ekim 2015, 17:16
beni kalkışta hiçbir araba geçemediği için beni germeyen bi durum, olur öyle şeyler

Levent
30 Ekim 2015, 17:21
beni kalkışta hiçbir araba geçemediği için beni germeyen bi durum, olur öyle şeyler

Teori olarak evet, ama yol durumuna göre bazen sonuç istediğimiz gibi olamayabiliyor. Mesela beni bir keresinde geçtiler. Olay vatan caddesi historia mı astoria mı o avm'nin önündeki ışıklarda oldu, hemde 3.20 bmw.. 1 vitesi bitirdiğimde öndeydim, ama bir sonraki ışıklara gelmek üzereydim ve fren yapmak zorundaydım, cünkü araba gibi durmadığı aşikar, ve o daha geç fren yaptığı için bana nası koydum fln diye kafa sallamıştı diğer ışıklarda.. Böyle durumlar olabiliyor. :)

hakikiteker
30 Ekim 2015, 17:28
Eğer motorun gücü yetiyor ve ortam da müsaitse gidemiyormuş gibi kalkıp ilerde koyun ki ezilsin ve bir daha yapmasın :P Şaka bir yana salın gitsin, gereksiz riske sokarlar sizi. Bu yarışan tayfada belli başlı arabalar olur; her bmw-mercedes-audi, transit, siyah transporter, eski corolla, peugeot 106 vs.

YouSuffer
30 Ekim 2015, 17:33
Teori olarak evet, ama yol durumuna göre bazen sonuç istediğimiz gibi olamayabiliyor. Mesela beni bir keresinde geçtiler. Olay vatan caddesi historia mı astoria mı o avm'nin önündeki ışıklarda oldu, hemde 3.20 bmw.. 1 vitesi bitirdiğimde öndeydim, ama bir sonraki ışıklara gelmek üzereydim ve fren yapmak zorundaydım, cünkü araba gibi durmadığı aşikar, ve o daha geç fren yaptığı için bana nası koydum fln diye kafa sallamıştı diğer ışıklarda.. Böyle durumlar olabiliyor. :)

abi geyik yapıyorum ya geçsin :) ben ışıklarda felan kontrollu kalkarım nedeni malum genelde benim motor gibi egzozlu yada senin gibi ss makinalarla gaza gelip arabayla kapışan apaçileri geçiyorum yoksa ışıklarda geçsin ne olcak :)

LynXMaSTeR
30 Ekim 2015, 17:34
https://www.youtube.com/watch?v=7ob-a5RNDnY

Levent
30 Ekim 2015, 17:36
Eğer motorun gücü yetiyor ve ortam da müsaitse gidemiyormuş gibi kalkıp ilerde koyun ki ezilsin ve bir daha yapmasın :P Şaka bir yana salın gitsin, gereksiz riske sokarlar sizi. Bu yarışan tayfada belli başlı arabalar olur; her bmw-mercedes-audi, transit, siyah transporter, eski corolla, peugeot 106 vs.

Genel tespit doğru :) fakat bazen ister istemez insanin psikolojisi ile oynuyorlar, ve refleks göstermek zorunda kalabiliyorsunuz, ben 1-2 kez bu tip durumlar ile karşı karşıya kaldım, fakat bunların da kendi içlerinde cinleri var. Yerine yurduna göre yaklasim sergiliyorlar. :) Neyse en doğrusu hepimizin dediği gibi uzak durmak.

Bthndmrl
30 Ekim 2015, 18:00
Ben genelde ışıklarda kasksız cglerle kalkıyorum Antalyada her yer riskli değil sizinki gibi ama cgye uzaktan baksanız 180 boyunda kuyruk var üstünde adam yok kendi kendine gazlıyor 😅😅yatış o biçim

Darkcity2000
30 Ekim 2015, 18:04
Birkac ay once kirmizida 300 sec merso gaz veriyor bana bakarak onu kalkip iniyor arabanin.. soyle baktim kafami salladim "sana istedigini verecegim" seklinde yesil yaninca sadece gazi kokleyip actim.. ortada ne mercedes ne baska arac kaldi :mrgreen:

schumacher__
30 Ekim 2015, 18:16
Bana genelde yolda giderken (özellikle dizel araç sahipleriyle) oluyor bu durum, sağ şerit bomboş adama selektör yapıyorum yol istemek için, gururuna yediremeyen hemen köklüyor gazı. Yol müsaitse ben de arkasından gidiyorum sonuç olarak 130-140ta nefesi tükeniyor arabanın beni hala arkasında görünce mecburen yol verip yavaşlıyor ben de onu geçip yavaşlıyorum :queen:

LynXMaSTeR
30 Ekim 2015, 18:37
kalkışta tek tekeri koyup sonradan yolu vereceksiniz, arabayla yapsın aynısını da görelim :thumleft:

BlackNaked
30 Ekim 2015, 18:46
Arkadan ufak bir dokundurmasi bize çok büyük sonuçlar doğurabilir bu yüzden fazla takmıyorum ama bazen hadlerini bildirmek gerekiyor özellikle trafik olan yerlerde aradan uzayıp gidiyorum arkamdan yavru kedi gibi bakıyorlar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Ah ah hayalimde ki motor sende , olsa bizde de 0-100 4 , 5 saniyede çıkan bir makine 😤😄
O dediğin ışıklarda banada oluyor. Ancak 100 metre sonra arkamda araba göremiyorum ve dusunuyorum acaba kirmizidami gectim diye :cherry:
Sonradan anliyorumki altimda 4 silindirli 600 lük bir motor olduğunu :cherry:

biyeybaraküs
30 Ekim 2015, 18:52
bu güne kadar olmadı kapışmaya çalışan keşke olsa https://www.youtube.com/watch?v=Ny0UwlI3V08#t=2m10s ( yaklaşık 10 k ya kadar basıyorum sadece videoda kimseyle kapıştığım falanda yok zaten fikir versin sadece size ) 600 rr bu borumu

birde bu arkadaşa bakalım 2. vitese kaç km hızda atıyor acaba :queen: https://www.youtube.com/watch?v=qkBnpVwl48Q#t=1m10s

DKN
30 Ekim 2015, 19:03

gazı birden kesseydin ışıklar yüzünden bıraktığını anlardı :cat: ışıklarda artislik yapanlara cevap vermemek gerek bazen sadece yanındaki kıza hava atamasın diye bu yazdığımı unutabilirsin ama kontrolü elden bırakmamaya çalış

shadowmaster
30 Ekim 2015, 19:51
Yasalar ve uygulamalar düzenlenmeli öncelikle ... Yurt dışına çıkanlarınız uygulamayı görmüştür. Işıklara 10m mesafe kala yerde çizgi vardır. Araçlar orada durur, tüm motorlar yaya geçidi çizgisine kadar önde toplaşırlar ve yeşille birlikte gazlarlar. Tabii bizde o çizgide kaç kompleksli sürücü durur bilemem. Tabii bir de iğneyi kendimize batıralım, bizim ülkede kaldırımda bisiklet yolunda süren motorlar da mevcut özellikle Anadılu yakası sahilde.

savinelli
30 Ekim 2015, 20:09
başlığı okuyunca aklıma geldi anlatayım; birkaç saat önce işten eve dönüyorum ve gayrettepe ışıklardayım. ikimizde kırmızı ışıkta beklerken yanımdaki arabadaki adam açtı camı hangimiz daha hızlı kalkarız dedi. kendini 125cc scooter ile mi kıyaslıyorsun diyip bir kere beklentiyi düşürdüm. 125cc mi o falan derken o arada ışık yandı ve ben daha hızlı kalktım tabii :) ama dıt ettim oda arkamdan dıt etti saygılı bir şekilde ayrıldık yani sinir olarak değil.

Traveler
30 Ekim 2015, 20:39
Güvenliğinizi riske atmıyorsa takılın abi sonuçta buna zevk alalım diye binmiyor muyuz? Arada heyecan iyidir zaten stresli trafik..

kaanklky
30 Ekim 2015, 21:25
Şahsen Çanakkale'de bunlarla çok eğleniyorum ben. :cherry: Senaryo aynı, o yüzden tekrar aynı şeyleri anlatmayacağım. :) Altımdaki 250'lik bir cruiser ama 1 ve 2. vites aralıkları kısa olduğu için şimdiye kadar geçebilen olmadı. :queen:

Önerim, eğer arabadaki arkadaş size bakıyorsa veya kendini cool görünüyor sanıp donuk bir şekilde dümdüz karşıya bakıyorsa kalkıyormuş gibi aragaz verin, kırmızıda geçen falan çok oluyor. :cherry:

aquarist4
30 Ekim 2015, 22:09
XJ6 Diversion S varken tüm araçlar kalkışta arkada yok oluyordu. Şimdilerde MT 07 ile şansımı fazla zorlamıyorum doğrusu. Korkum tek teker yapmak. Çoğu zaman dozajı artırarak gaz vermeme rağmen 3. viteste gaz açtığımda bile yanlıyor küçük canavar..

Levent
30 Ekim 2015, 23:07
gazı birden kesseydin ışıklar yüzünden bıraktığını anlardı :cat: ışıklarda artislik yapanlara cevap vermemek gerek bazen sadece yanındaki kıza hava atamasın diye bu yazdığımı unutabilirsin ama kontrolü elden bırakmamaya çalış

Zaten aynı şekilde gazı birden kesip motoru yığmadan durdurmak zordur benim aleti, ama onun hayal dünyasında yarışın bittiği nokta bir sonraki ışıklar olduğu için, kendi ekseninde daha hızlı olduğunu düşündü.. Daha da hızlı olsun isterim :) Allah gönlüne göre de versin yani :)

Mengu16
30 Ekim 2015, 23:12
Bende de Pulsar var ama hiç gaza gelmiyorum, hızlı kalkan önden gitsin. Kalkışta çok gazlayınca aşırı yakıyo motor, 5000 devirde vites atarım ekonomik bir şekilde yol alırım.

bahadircolak
30 Ekim 2015, 23:30
İsanbul trafiğinde elinde telefon ile oynamıyorsa insanlar, vakit geçirmek için kendilerine başka meşgaleler buluyorlar :)

Mucit23
30 Ekim 2015, 23:37
Bende geçen gün ışıklarda beklerden yine motorlu 40-45 yaşlarında bir amca ile gündüz farı yüzünden tartışmaya giriyordum neredeyse:) ışıktan önce yanından baya hızlı geçmiş olsamki herhalde zoruna gitti bey amcanın. Işıklarda beklerken yanıma geldi aramızdaki şöyle bir muhabbet geçti

Bey amca: Farların yanıyor
Ben: Amca bunlarda far kapama düğmesi yok. Far gece gündüz sürekli yanar.
Bey amca: Olmaz öyle şey farını kapat yoksa birisi fren yaptığını sanıp kaza yapar :silent:
Ben: Amca bu motor avrupa malı. Avrupada motorların gündüz görülmesi için farlar açık kalmak zorunda... (Ben durumu anlatmaya çalışıyorum son derece iyi niyetimle)
Bey amca: olmaz öyle şey git düzelttir motorunu. :queen:

Bey amca böyle diyince "Amca sen kendi işine bak" diyip ışığın yanmasıyla uzadım. Yeminle yaşına hürmetim olmasa o sıra küfürü basacaktım.

BlackNaked
31 Ekim 2015, 00:30
Gece gece ne güldüm ya :D :D :D böyle cahillik geri kafalılık olmaz
Bende geçen gün ışıklarda beklerden yine motorlu 40-45 yaşlarında bir amca ile gündüz farı yüzünden tartışmaya giriyordum neredeyse:) ışıktan önce yanından baya hızlı geçmiş olsamki herhalde zoruna gitti bey amcanın. Işıklarda beklerken yanıma geldi aramızdaki şöyle bir muhabbet geçti

Bey amca: Farların yanıyor
Ben: Amca bunlarda far kapama düğmesi yok. Far gece gündüz sürekli yanar.
Bey amca: Olmaz öyle şey farını kapat yoksa birisi fren yaptığını sanıp kaza yapar :silent:
Ben: Amca bu motor avrupa malı. Avrupada motorların gündüz görülmesi için farlar açık kalmak zorunda... (Ben durumu anlatmaya çalışıyorum son derece iyi niyetimle)
Bey amca: olmaz öyle şey git düzelttir motorunu. :queen:

Bey amca böyle diyince "Amca sen kendi işine bak" diyip ışığın yanmasıyla uzadım. Yeminle yaşına hürmetim olmasa o sıra küfürü basacaktım.

Levent
31 Ekim 2015, 00:54
Yahu amca diyorsunuz :) adamcağız nereden bilsin :)

yeknet
31 Ekim 2015, 01:01
Bir de bazıları sanki kasıtlı yapar gibi duran trafikte kaldırıma yanaşıyor. bu akşam bostancı idoya yaklaşırken denk geldi. Adam duruyo sağından geçicem korna çaldım selektör yaptım tınlamıyor, önünde biraz mesafe var bana yol verebilir yani. En sonunda sağ aynasının dibine girdim camını tıklattım yol verirsen geçelim dedim. bir gaza geldi önce sol sonra sağ yaptı sonra yeniden sola yanaştı, yani ilk hamlede geçmeye kalksam beni kaldırıma yapıştırcak. Allaha havale ettim artık ya sabır. :pr:

Yiğit_
31 Ekim 2015, 01:03
Malesef bastırılamamış egonun dışa yansımasıdır bu durum. Hele ki superSport kullandığınızda neredeyse her kırmızı ışık, kesin bir kalkış macerasına dönüşmeye adaydır. Insanlar senin resmne sabrını zorlarlar bu durum böyle alışmak ve ayak uydurmamak lazim.

Hiç sorma abi benim 125 cc ss'ciğime neler yapıyorlar bi bilsen:mrgreen:Adamın biri geçenlerde ışıklarda kafasını çıkarttı yeğenim gaz verde dinleyelim dedi.Bende ''abi makine soğuk dedim:pale:'':queen: gaz versek rezil olcaz pıtı pıtı sonra ''ha tamam dedi kafayı soktu içeri.Orda Cem yılmaz espirisiyle kurtardım işi:mrgreen:Ama benim motorda R6'ın kopyası 600'lük veya litrelik sanıyorlar.Millet sürekli yarışmaya çalışıyor.

something123
31 Ekim 2015, 01:36
Ben isiklarda en onde durdugumda arkamda bir sessizlik hissediyorum bir fisirdasma ile bir birine vuruyor millet ;))gecen gazlayan olmuor ;))
1 2 kere 2 erkek kiz tavlamaya cikmis bmw li tipler isiklarda denk gelmek icin gazladi.. tozunu aldi .. yok yok ben gazladim die deil ya trafik oldu ya ben aradan ilerledim gittim ;)))

Yiğit_
31 Ekim 2015, 02:12
Ben isiklarda en onde durdugumda arkamda bir sessizlik hissediyorum bir fisirdasma ile bir birine vuruyor millet ;))gecen gazlayan olmuor ;))
1 2 kere 2 erkek kiz tavlamaya cikmis bmw li tipler isiklarda denk gelmek icin gazladi.. tozunu aldi .. yok yok ben gazladim die deil ya trafik oldu ya ben aradan ilerledim gittim ;)))

Az daha tavlanıyomuşun:mrgreen:

GP500-1st
31 Ekim 2015, 02:17
başlığı okuyunca aklıma geldi anlatayım; birkaç saat önce işten eve dönüyorum ve gayrettepe ışıklardayım. ikimizde kırmızı ışıkta beklerken yanımdaki arabadaki adam açtı camı hangimiz daha hızlı kalkarız dedi. kendini 125cc scooter ile mi kıyaslıyorsun diyip bir kere beklentiyi düşürdüm. 125cc mi o falan derken o arada ışık yandı ve ben daha hızlı kalktım tabii :) ama dıt ettim oda arkamdan dıt etti saygılı bir şekilde ayrıldık yani sinir olarak değil.

pcx 125 0-50 km arası gayet seri 80-90 hatta 100 beygirlik bi araba ilk anda direk geriye düşer. Ama PCX in 50-80 arası hızlanması bi anda ivme kaybı yaşanıyor.

CBR125 le 3 kalkış yaptım ard arda ilk 2 sinde benden yarım saniye erken kalkarak öne attı kendini ama 55-70 arası hep arkadan gelip geçtim.

Kavramaları aynı anda yaptığımızda ise 90 a geldiğimde 10-12 metre geride kaldı. Ama ilk kavrama bence çok başarılı varyatör güzel çalışıyor:cat:

PCX150 yüksek torktan cbr125 e karşı 90 a kadar önde olur gibi. PCX 150 ile 1.6 arabalarla 0-100 yanyana kalkılır

Mengu16
31 Ekim 2015, 02:22
pcx 125 0-50 km arası gayet seri 80-90 hatta 100 beygirlik bi araba ilk anda direk geriye düşer. Ama PCX in 50-80 arası hızlanması bi anda ivme kaybı yaşanıyor.

CBR125 le 3 kalkış yaptım ard arda ilk 2 sinde benden yarım saniye erken kalkarak öne attı kendini ama 55-70 arası hep arkadan gelip geçtim.

Kavramaları aynı anda yaptığımızda ise 90 a geldiğimde 10-12 metre geride kaldı. Ama ilk kavrama bence çok başarılı varyatör güzel çalışıyor:cat:

PCX150 yüksek torktan cbr125 e karşı 90 a kadar önde olur gibi. PCX 150 ile 1.6 arabalarla 0-100 yanyana kalkılır
90km'ye kadar 150'lik bütün motorlar arabaların 100 metre önünde ama ondan sonra motor kalıyo 100km'de arabalar başlıyo birer birer sollamaya :)

something123
31 Ekim 2015, 08:47
Az daha tavlanıyomuşun:mrgreen:

Tavlanmak;)) 1 2 gazciya pabuc mu birakcaz hiihh :king:

Levent
31 Ekim 2015, 09:07
Tavlanmak;)) 1 2 gazciya pabuc mu birakcaz hiihh :king:

Dimi gaza gerek yok yani aslında :)

something123
31 Ekim 2015, 09:14
Dimi gaza gerek yok yani aslında :)

Gazla anca araba gider yavrm, gönlümüz gazla gitmiyor :)

ayzek
31 Ekim 2015, 10:19
ara gaz veren kamyonete karşı bende ara gaz verdim sonra ara gazın dozunu arttırdı bende kesiciye soktum dıdıdıdıdıdı yaptı kamyonuyla yapamayacagını anlayınca birden mutlu oldu karşılıklı gülüştük efendi gibi yeşil yanınca kalkıp gittik :)

izmir3535
31 Ekim 2015, 10:46
Türkiye de 14 milyon deli varmış. Aman diyim yarışmayın kimseyle bi tampona bakar işimiz.Geceleri ölen bir sürü motorcu var.kimin vurduğuda belli değil.

smiles
31 Ekim 2015, 10:47

O seviyedeki yaşam formlarında ego geliştiğini sanmıyorum.

Levent
31 Ekim 2015, 11:16
O seviyedeki yaşam formlarında ego geliştiğini sanmıyorum.

#Budüzenböylegitmez :)

felix_bjk1903
31 Ekim 2015, 12:17
Adam atmış arabaya hatunu (Beyaz Şahin) bana şekil yapıyor, geçmeye çalışıyor(1000RR)
Ne dersin buna:queen:

Levent
31 Ekim 2015, 14:39
Adam atmış arabaya hatunu (Beyaz Şahin) bana şekil yapıyor, geçmeye çalışıyor(1000RR)
Ne dersin buna:queen:

Kim arar söyle kim RR diyorum.:)

felix_bjk1903
01 Kasım 2015, 09:53
Kim arar söyle kim RR diyorum.:)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

http://i.hizliresim.com/J6zbmY.jpg (http://hizliresim.com/J6zbmY)

caglar48
01 Kasım 2015, 12:50
Işıklarda sırf arkasında kız arkadası var diye durmadan aragaz verıp sonra yarışmaya çalışan r25 kız arkadasına rezıl olma dıye yarım gazla kalkıp gıttım böylede anlayışlıyım :D

schumacher__
02 Kasım 2015, 10:13
Daha dün akşam yaşadım yine bir benzerini,
TEM'de İstanbula giriş yaparken hava soğuk çok hızlı gitmeyeyim dedim 100-110'la giderken önüm tıkandı sol şeride geçtim, 300-400 metre arkadan da 120-130'la bi mercedes c180 geliyor, beni görünce taa oradan başladı selektör yapmaya ama gören de kamyon yolunu kesti fln sanacak gururuna yediremedi haspam.. Sonra yavaş yavaş yetişti ben de merak ettim nasıl bi tipmiş bu diye baktım siyah camlı bi merso iyi dedim gel bakalım yetişebilecekmisin, ben yüklendim gaza soluksuz 180e çıktım arkama baktığımda o selektör yapan mersodan eser yoktu, 150-160 gibi pes etmiş garibim :queen:

acemi60
02 Kasım 2015, 11:17
Hızı iyi olmayan arabasıyla kapışmaya çalışan biri insanı gıcık edebilir. Fakat onun dışında motorunuz racing bile olsa bu tür akla zarar işlerden uzak durmak lazım. Yollarımız çukur, mazot, yağ vs her türlü tuzakla dolu. Kazasız belasız sürüşler.

mzhastası
02 Kasım 2015, 11:31
bazen bana da oluyor motoru bi kesiyorlar bnle yarışıyo falan sonra aralardan bir sıyrılıyorum işte o bana yetiyor. hele kalkışta hiç affım yok.

X-Slim
02 Kasım 2015, 12:10
motor ne kadar gösterişli ve kalıplı olursa o kadar tuhaf tepkiler gösteriyorlar benim gördüğüm ve insanımızın bu zihniyetiyle bunlardan kurtulmak mümkün değil sanıyorum

aynen öyle malesef hocam :)

Traveler
02 Kasım 2015, 23:36
Araba kullanmadığımdan soruyorum, günümüz de pahal arabalar en fazla ne kadar hıza ulaşabiliyor? Arabalar ile motorların hızlarını karşılaştırabilirmisiniz?