PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet montu dirsek korumalarının konumu

topgun1111
28 Ekim 2015, 21:41
Herkese merhaba motosiklet montu aldım internetten üzerime tam oturdu kolların boyu da iyi ancak dirseklerdeki korumalar sanki biraz ilerde gibi yani kolumu yukarı doğru kıvırdığımda korumalar tam dirseğe gelmiyor daha çok elime doğru uzanıyor.Acaba bu bütün montlarda böyle mi yani düşünce geri doğru sıyrılacağı varsayılarak mı böyle yapılıyor yoksa benim montu değiştirmem mi lazım.Kolların ve belin uzunluğu tam oturuyor ama korumalar tam dirsek üzerinde değil.cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< iLk@yy >
28 Ekim 2015, 21:48
koldaki korumalar 2 parçalı olması lazım şekil olarak geniş kısmı dirsek kapağını kapatabilmeli uzun kısmıda eline dirsek arasındaki bölgede dirsekten aşağı doğru olmalı

eğer monttaki koruma bu şekilde tam yerine oturmuyorsa kullanmanızı tavsiye etmem

topgun1111
29 Ekim 2015, 00:01
dirsek bölgesindeki koruma tek parça ve baya uzun.korumanın üst kısmı dirsek kısmına temas ediyor ama tam örtmüyor sanırım korumalar ağırlıktan dolayı aşağı doğru kayıyor.galiba en iyisi mağazadan almak

GezeGeze
29 Ekim 2015, 10:33
Sandalyeye otur. Ellerini motosiklet kullanıyormuş gibi uzat; motosikletinin tipine göre kollarının konumunu aynı yapmaya çalış.

Yumuşakça kendini halının üstüne yan bırak; farzet ki düşüyorsun.

Ha, bak bakalım korumalar dirseklerini koruyor mu...

Halı demiştim, vazgeçtim. Bunu mutfakta fayansın üstünde yap, veya bahçede betonun üstünde.

Sandalyeden durduğun yerde yan gelip düşerken bile bir yerin acıyorsa, korumalarını baştan bi daha gözden geçir.

(Yazar burada bu deneyin "kaskından eldivenine" full korumalı olarak yapılacağını öngörmektedir. Dirseklerim iyi ama kafamı yardım diye gelmeyin!) :)