PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 temmuz,ağustos karadeniz turu

Ahmet Turan Peker
28 Ekim 2015, 14:05
2016 temmuz yada ağustos aylarında istanbul>>karadeniz gezisi yapmayı düşünüyorum(nasipse).kamp usulu gezeceğim.hesapsız kitapsız nerde akşam orda sabah olacak izmit karasudan başlayıp hopa (belki batum)sonrası keyfe keder.Adıyaman urfa olabilir.tek olursam mutlaka Sivas olacaktır

içkiyi sevmeyen içkili mekanlarda uzak durabilecek yemek yapmayı(tabii yemeyide)seven arkadaşlarla program yapabilirim.Sadece haydi şurda duralım bu gece yada şurada biraz vakit geçirelim isteği olunca(herhangi birimiz)uyulması gerekir.onun dışında ben

1-kalabalık yerleri çok sevmem.
2-kendim yemek yapmayı özellikle çay içmeyi severim
3-doğayla iç içe olmayı dağı bayırı otu çöpü severim

ZAMAN ÇOK VAR DAHA DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİ,ŞUNU YAPMAYI SEVERİM YADA ŞUNU SEVMEM AMA ŞUNA KATLANABİLİRİM ŞEKLİNDE KATKIDA BULUNURLARSA SEVİNİRİM

themaniacjoe
09 Ocak 2016, 00:41
Karadeniz güzel olur alkol yok yanlız vakit olayı nasıl ayarlanır o biraz sıkıntı :)

Ahmet Turan Peker
09 Ocak 2016, 00:46
Karadeniz güzel olur alkol yok yanlız vakit olayı nasıl ayarlanır o biraz sıkıntı :)

önce niyet sonra nasip ilk düşüncem ramazan bayramı gibi :)

AhmetCan1903
09 Ocak 2016, 00:51
Giresun yaylalarina(kumbet) gitmenizi tavsiye ederim yollar bozuktur ama yer insanlar doga mukemmeldir yayla suyunu bi icersiniz omrunuze omur gelir :) yollar baya bozuk.

Ahmet Turan Peker
09 Ocak 2016, 01:15
daha önce sahilden gittim değişik rota olabilir teşekkürler

crocodill
09 Ocak 2016, 01:28
Valla tam benim kafadansin abi ve ben de bu yaz karadeniz turu düşünüyorum :)

130'u_gördüm
09 Ocak 2016, 01:45
Bende gidecegim inşallah ama kurban bayraminda yani eylül de :)

Taner YILMAZ
09 Ocak 2016, 02:34
Ben 2015 yazı için benzer bir şey düşünmüştüm. İşlerimin yoğunluğundan yapamadım. Belki bu yaza kısmettir :)

altora
09 Ocak 2016, 02:51
Tabii yaa bencede ... ikili üçlü beşli grup gezi yapanlar yayınladıkları gezi fotoğraflarında masada içki kadehleri bira şişeleriyle poz vermeler. Bana ters . Bende karadenizliyim böyle bir geziyi düşünüyorum zaman yaklaşınca haberleşelim.

Ahmet Turan Peker
09 Ocak 2016, 22:13
Tabii yaa bencede ... ikili üçlü beşli grup gezi yapanlar yayınladıkları gezi fotoğraflarında masada içki kadehleri bira şişeleriyle poz vermeler. Bana ters . Bende karadenizliyim böyle bir geziyi düşünüyorum zaman yaklaşınca haberleşelim.

bilen biri daha iyi olur :)kimseye karışmak haddim değil,herkes istediğini yapmakta özgür.ben yapmam kişi sevdiğiyle beraberdir .

themaniacjoe
09 Ocak 2016, 23:49
Abi kurban bayramı da güzel olur aslında 10 güne yakın tatil

Zsrvc
10 Ocak 2016, 18:47
Bende 2016 temmuz ağustos aylarında Rize'ye geçmeyi düşünüyorum kendim Rizeliyim zaten Memlekete gideceğim yani eğer o zamanlar müsait olursam size Rize'ye kadar eşlik edebilirim

Machair
10 Ocak 2016, 20:12
2015 yılı Ramazan Bayramı'nda benzer bir gezi yaptık. Ben motor ile yalnız gitmeyi planlıyordum. Ya da kardeşim İstanbul'dan Trabzon'a kadar eşlik edecekti. Eşim araba ile gidersen bende gelirim deyince planlar değişti. Tabi rota tersten oldu. İzmir başlangıç olacak şekilde Eskişehir, Ankara, Erzincan, Artvin, Rize, Trabzon, Samsun, İstanbul şehirlerinde kalarak ilerledik. Arada Kars, Ordu, Amasya ve Bolu gezildi. Planımızda Bolu Yedigöller Milli Park'ta kamp vardı ama geç vardığımız ve rahatsızlık sebebi ile iptal olup direk İstanbul'a geçildi. Biraz plansızlıktan Arhavi, Maçahel, Batum, Samsun gezileri yapılamadı. 5150 km, 10 gün sonra İzmir'e döndük. Tavsiyem sahil yolundan kopup ara yaylalara girmeniz.

Zevkler, renkler ve inanışlar farklı tabi. Bende neredeyse her gittiğim yerde manzaranın tadı çıksın diye alkol aradım. :queen:

Kurban Bayramı'nda da yine motor ile 2 kişi İzmir çıkışlı, Konya, Malatya, Gaziantep, Mersin, Antalya, İzmir planlıyorduk. Zaman yetersizliğinden ve bazı diğer sebeplerden önce motor ile Kelebekler Vadisi'nde kamp yaptık. Tekrar ee dönüp bu sefer uçak ile Gaziantep'e gittik. Orada iken Antep, Halfeti, Balıklıgöl ve Göbeklitepe'yi ziyaret şansımız oldu. Yine sağlık sebepleri yüzünden Mersin Cennet Cehennem Mağarası gezisi ve Adıyaman Nemrut Dağı gezisi iptal oldu.

Şuan da güneydoğu gezisi pek sağlıklı olmayabilir. Her iki coğrafya - Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu - birbirinden oldukça farklı 2 yer. Ama ikisi de gezilmeye ve görülmeye değer. Zaman bulabilirsem her iki geziyi de burada paylaşacağım.

mstfcyln
12 Ocak 2016, 00:21
Haziran ayı gibi Niğde den başlayıp 1 haftalık akdeniz turu düşünüyorum motorum 150 cc tam arkadaşın yazdığı kafada bir insanım. ama değişen şartlara göre Karadeniz turuna katılmak isterim memleketim amasya mutlaka geldiğinde haber ver orada olursam ağırlamak isterim :)

TOTEMONS
12 Ocak 2016, 01:09
Umarım kafanıza yatan prensiplerinize uygun bir yol arkadaşı bulursunuz.
Şahsen ben özgürlüğüne düşkün bir insan olarak sınırsız ve kuralsız gezmeyi severim.
Bu yüzden her kafadan arkadaşlarla birlikte tur yapmaya açık birisiyim.Yeterki muhabbet olsun.Her kafadan tahsili,mesleği ne olursa olsun
tüm yol arkadaşlığına açığım.Yaşasın özgürlük :cat:

Lukocan
12 Ocak 2016, 02:09
bu yaz tek başıma kamplı nerde akşam orda sabah plansız bi gezim oldu batı karadenize amasya samsun-amasra rotasında kıyı şeridinden maks hız 60 olarak gittim geldim. gezinin samsundan batuma kadar olan kısmına katılabilirim. yemek çay konusunda da anlaşabiliriz sanırım. sivastan yola çıkacağım dönüşte sivası da gezdiririm sana olmazsa :). zaman yaklaşınca haberleşelim bu konu unutulmasın.

Ahmet Turan Peker
12 Ocak 2016, 02:18
bu yaz tek başıma kamplı nerde akşam orda sabah plansız bi gezim oldu batı karadenize amasya samsun-amasra rotasında kıyı şeridinden maks hız 60 olarak gittim geldim. gezinin samsundan batuma kadar olan kısmına katılabilirim. yemek çay konusunda da anlaşabiliriz sanırım. sivastan yola çıkacağım dönüşte sivası da gezdiririm sana olmazsa :). zaman yaklaşınca haberleşelim bu konu unutulmasın.

https://imageshack.com/i/p7gAWynRjToprağım sivastan çıkarız :) gelecem nasip olursa yazın.Bu yaz geldim ama 3 gün kalabildim motorla gezmeye vakit bulamadım garaja bıraktım sadece gelirken çorba için indik meydana ordan da yola çıktık

AhmetSe
09 Haziran 2016, 17:10
Temmuzun 2 sinde sabahın ilk ışıklarıyla şile üzerinden kıyıdan kıyıdan rizeye gitmeyi düşünüyorum.
2 Günü geçmemeye çaışacağım. Katılan yada benzer bir planı olan arkadaşlar haber ederlerse sevinirim.

efizikci
09 Haziran 2016, 22:26
Bende ilk kez bir karadeniz turu yapmak istiyorum ama tek gitmek istemiyorum birilerine dahil olmak isterim.

Ahmet Turan Peker
09 Haziran 2016, 23:29
Temmuzun 2 sinde sabahın ilk ışıklarıyla şile üzerinden kıyıdan kıyıdan rizeye gitmeyi düşünüyorum.
2 Günü geçmemeye çaışacağım. Katılan yada benzer bir planı olan arkadaşlar haber ederlerse sevinirim.

Şile den biraz mantıksız olur yakın yer her zaman gidilebilir karasu olabilir ordan başla akşam Amasrada ilk gece geçer sadece sürmek için o yola girilmez sindirmek lazım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Konuyu acali 5 ay olmuş zamanı geliyor
Tarih belli değil ama rota su
1. gün:İstanbul - samsun (terme de kamp.ve deniz)
2.3. gün:Trabzon sürmene ve Uzungöl (2 gün yayla gezili kamp)
4.5.6. gün ayder yaylası otel- kamp 3 gün yayla gezisi .
7.8 gün Hopa (belki batum) artvin goller ve Sivas üzerinden donus benim plan tabiiki nasip olursa

Machair
10 Haziran 2016, 15:40
Şile den biraz mantıksız olur yakın yer her zaman gidilebilir karasu olabilir ordan başla akşam Amasrada ilk gece geçer sadece sürmek için o yola girilmez sindirmek lazım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Konuyu acali 5 ay olmuş zamanı geliyor
Tarih belli değil ama rota su
1. gün:İstanbul - samsun (terme de kamp.ve deniz)
2.3. gün:Trabzon sürmene ve Uzungöl (2 gün yayla gezili kamp)
4.5.6. gün ayder yaylası otel- kamp 3 gün yayla gezisi .
7.8 gün Hopa (belki batum) artvin goller ve Sivas üzerinden donus benim plan tabiiki nasip olursa

Ahmet ya da Turan arkadaşım, hangisini seçeyim bilemedim, dediğin gibi zaman yaklaşıyor. Benim de içim kıpır kıpır. Eşim bu bayram iş sebebi ile Kanada'da olacak. Bende de bu sezon Inazuma yerine 660 Tenere olduğu için artık yeter bu geziyi yapacağım diyorum. Hem kendi rotamı planlıyor hem de bir yandan senin programı kesiyorum. :queen:

Bizim fabrika bayram tatili sonrası yıllık duruşa girdiği için benim iznim 2 hafta. Kendime şöyle bir rota belirledim ama hala kesin olmayan noktalar var. Ayıca Doğu Anadolu geçişi hakkında korkularım var.

1. gün İzmir-İstanbul ya da İzmir-Bursa ya da İzmir Bolu
2. gün İstanbul-Bolu ya da Bursa Bolu (direk Bolu Yedi Göller Milli Park'a gitmeme durumunda)
3. gün Bolu-Sinop
4. gün Sinop-Trabzon
5. gün Trabzon- Artvin Borçka Karagöl
6. gün Borçka-Kars
7. gün Kars-Sivas
8. gün Sivas-Malatya
9. gün Malatya-Gaziantep
10. gün Gaziantep-Nevşehir Göreme
11. gün Göreme-Antalya
12. gün Antalya-Muğla Akyaka
13. gün Akyaka-İzmir

Rota durakları değişebilir, kısayabilir, uzayabilir. Hedef 6000 km. Geçen sene gezemediğim Artvin, Adıyaman ve Mersin'i bitirme hayallerim var. Yeni, profesyonel çadır ihtiyacım var. Bunun için elimdeki çadır, eldiven, elcik koruma, katlanır ayna gibi sıfır sayılabilecek eski ürünlerimi satabilmem ve benzin parasını da kenara ayırabilmem lazım. Umarım rotalarımız denk gelir, sürüşün ve kampın bir kısmını beraber yaparız. Kardeşim motoru sattığı ve düğün arifesinde olduğu için İstanbul'dan dışarı adım atamayacakmış ve bana katılamayacakmış.

Ahmet Turan Peker
10 Haziran 2016, 18:20
Ahmet ya da Turan arkadaşım, hangisini seçeyim bilemedim, dediğin gibi zaman yaklaşıyor. Benim de içim kıpır kıpır. Eşim bu bayram iş sebebi ile Kanada'da olacak. Bende de bu sezon Inazuma yerine 660 Tenere olduğu için artık yeter bu geziyi yapacağım diyorum. Hem kendi rotamı planlıyor hem de bir yandan senin programı kesiyorum. :queen:

Bizim fabrika bayram tatili sonrası yıllık duruşa girdiği için benim iznim 2 hafta. Kendime şöyle bir rota belirledim ama hala kesin olmayan noktalar var. Ayıca Doğu Anadolu geçişi hakkında korkularım var.

1. gün İzmir-İstanbul ya da İzmir-Bursa ya da İzmir Bolu
2. gün İstanbul-Bolu ya da Bursa Bolu (direk Bolu Yedi Göller Milli Park'a gitmeme durumunda)
3. gün Bolu-Sinop
4. gün Sinop-Trabzon
5. gün Trabzon- Artvin Borçka Karagöl
6. gün Borçka-Kars
7. gün Kars-Sivas
8. gün Sivas-Malatya
9. gün Malatya-Gaziantep
10. gün Gaziantep-Nevşehir Göreme
11. gün Göreme-Antalya
12. gün Antalya-Muğla Akyaka
13. gün Akyaka-İzmir

Rota durakları değişebilir, kısayabilir, uzayabilir. Hedef 6000 km. Geçen sene gezemediğim Artvin, Adıyaman ve Mersin'i bitirme hayallerim var. Yeni, profesyonel çadır ihtiyacım var. Bunun için elimdeki çadır, eldiven, elcik koruma, katlanır ayna gibi sıfır sayılabilecek eski ürünlerimi satabilmem ve benzin parasını da kenara ayırabilmem lazım. Umarım rotalarımız denk gelir, sürüşün ve kampın bir kısmını beraber yaparız. Kardeşim motoru sattığı ve düğün arifesinde olduğu için İstanbul'dan dışarı adım atamayacakmış ve bana katılamayacakmış.

Bu ciddi uzun rota tek seferde (en azından benim için)dayanamam ben.Yani nereye gittiğin değil aslında güzel olan,ne aradığında önemli ben akdeniz ege turu yaptım 2 hafta önce güzeldi ama denizi seven biri için mükemmel olurdu benim için güzel di sadece
Ama karadeniz başka yav hele sakin zamanda gidersen daha başka (tabii sakinlik mi seversin bilemem)yaylalara çıkmak orda kalmak lazım .......
bakalım nasip diyelim

gri bulut
13 Haziran 2016, 21:47
Selam. Nihayet yeni motor aldım: Mondial Superboy X 150cc.
Allah'ın izniyle 8 Temmuz Cuma İstanbul'dan yola çıkacağım. Karadeniz bölgesini kıyı boyunca katederek Türkiye'nin en doğusuna kadar gideceğim. Oradan orta yoldan İç Anadolu'ya, oradan Hatay'a ve kıyı boyunca Akdeniz bölgesine geçip yine kıyıdan Ege'yi katedeceğim. Gelmek isteyenler bana katılabilir. Özelliklerim: Otel, pansiyonları sevmem. Doğada kalıp, en ekonomik bir seyahat yapmayı hedefledim. Bazı şehirlerde arkadaşlarım vardı, ama hepsinin izini adresini kaybettim. Yine de yardımcı olacak MT dostları çıkacaktır. Sağlıkla kalın.

egemen0zturk
13 Haziran 2016, 22:20

masaya çay koysak olur mu

Ahmet Turan Peker
15 Haziran 2016, 19:37
masaya çay koysak olur mu

😂 Bilemedim ki ne yazayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Selam. Nihayet yeni motor aldım: Mondial Superboy X 150cc.
Allah'ın izniyle 8 Temmuz Cuma İstanbul'dan yola çıkacağım. Karadeniz bölgesini kıyı boyunca katederek Türkiye'nin en doğusuna kadar gideceğim. Oradan orta yoldan İç Anadolu'ya, oradan Hatay'a ve kıyı boyunca Akdeniz bölgesine geçip yine kıyıdan Ege'yi katedeceğim. Gelmek isteyenler bana katılabilir. Özelliklerim: Otel, pansiyonları sevmem. Doğada kalıp, en ekonomik bir seyahat yapmayı hedefledim. Bazı şehirlerde arkadaşlarım vardı, ama hepsinin izini adresini kaybettim. Yine de yardımcı olacak MT dostları çıkacaktır. Sağlıkla kalın.

Benim için iddialı rota olur at arabayı çekmez ( araba motorum oluyor) ege bölgesi yazın çekilmez bence yav hicmi hayırsever yok yol kenarına 1-2 çeşme yapsın benzinlik yoksa susuzluktan ölür sün valla. Bütün kıyı ticarethane olmuş denize her türlü parayla ulaşabilirsiniz. Bedava ulaşabileceği niz yerlerde pislik içerisinde maalesef adam aksam çadır kurup kalmaya (extra yok) 30 tl istiyor görsellik olarak tamam ama durmak için sıkıntılı bence

Erdost
17 Haziran 2016, 23:35
Arkadaşlar ben de, bayram tatilinde Karadeniz turu düşünüyorum.Amasya memleketim oraya da uğrayacağım.İlk gün Gebze'den Ilgaz dağına gideceğim. http://www.kampingturkiye.com/yerler/dogal-kamp-alanlari-kirkpinar-yaylasi-ilgaz-cankiri/
Birgün kalıp sabah yola çıkıp Trabzon da biraz dolaşıp oradan Artvin'e kadar gitmeyi düşünüyorum.Doğal alanlarda kamp yapa yapa.

gri bulut
22 Haziran 2016, 00:45
Merhaba. Ben iki sene önce İstanbul-Mugla seferi yapmıştım. Ege kıyılarından gittim. Böyle rezil bir ülke görmedim. Herkes tatile çıkmış, yollarda sıkıştıran sıkıştırana. Tabii ybr125 vardı altımda ve çok zorluk çektim. İkincisi, kıyı kentlerindeki görgüsüzlük ve pislik beni çileden çıkardı. Otel ve pansiyonlar doluydu, ve kirliydi. Kamp yapmak istedim, orda duramazsın, burda yapamazsın diye illallah dedirttiler. Motorcu için bu ülke fazla lüks! Bu yüzden Karadeniz seferine çıkmayı düşündüm. Aslında amacım ülkemizin doğa harikalarını ve dağlarını, göllerini, ırmaklarını görmek. Gezi yazılarını, blogları takip ettim, pek çoğu bana dolduruş gibi geldi ve anlatım yok, adam gitmiş, ne yediğini ne içtiğini anlatıyor... Kültürel bir özellik yok yani. Üçüncüsü, bazıları hoşlanmasa da, Anadolu çomarlarına dikkat etmek lazım. Bunlar, kendi ülkesinin kendi kardeşini yolmakta beis görmeyen geniş bir kitle. Bilemiyorum, benim tarzım yolda olmak, tabiatı temaşa edip geçip gitmek. Tek sorunum, benzin parası dışında çok kısıtlı bütçemin olması. Ne otel, motel, ne kamp yeri, gazlayıp gitmek istiyorum... Selamlar.

oakgun68
12 Temmuz 2016, 13:59
kısmetse 15 haziran gibi eskişehir den başlayıp karasu bir hafta on güne sahil yolundan sinop ta olacak şekilde

derdim sadece yol yapmak değil daha çok aheste aheste gezmek tozmak

öncelikli çadırda konaklamalı

hız 50-60 km honda wave 110i cup

YouSuffer
12 Temmuz 2016, 14:34
arkadaşlar konuyu okuduktan sonra yazayım dedim, bayramda 9 gun ege turundan döndüm tek başıma. Ağustosta ya motor ile yada araba kiralıyarak 10 gun karadenız turu yapacagım bu sefer kız arkadaşımla. Tavsiyelerimi vereyim ve sorularıma geçeyim. Tavsiye: eşyaları iyi yerleştirin, sürekli yağmur yagıyormus yagmurluık takımınız tam motorunuz saglam lastıklı olsun, sureklı çadırda konaklamak yorabılıyor ınsanı otel tercıhınız aklınızda olsun. Uzungöl trabzon baya turıstık olmus gormeyi es geçebilirsiniz.

Acaba karadenizde yogun yagmur yol kapanması durumu agustosta ne olur?
kesinlikle gor dıyecegınız daha once gıden var mı?

Ahmet Turan Peker
13 Temmuz 2016, 00:45
arkadaşlar konuyu okuduktan sonra yazayım dedim, bayramda 9 gun ege turundan döndüm tek başıma. Ağustosta ya motor ile yada araba kiralıyarak 10 gun karadenız turu yapacagım bu sefer kız arkadaşımla. Tavsiyelerimi vereyim ve sorularıma geçeyim. Tavsiye: eşyaları iyi yerleştirin, sürekli yağmur yagıyormus yagmurluık takımınız tam motorunuz saglam lastıklı olsun, sureklı çadırda konaklamak yorabılıyor ınsanı otel tercıhınız aklınızda olsun. Uzungöl trabzon baya turıstık olmus gormeyi es geçebilirsiniz.

Acaba karadenizde yogun yagmur yol kapanması durumu agustosta ne olur?
kesinlikle gor dıyecegınız daha once gıden var mı?

Daha önce iki defa gittim arabayla Karadeniz gezmek ayderi uzungolu görmek değildir. Asıl yaylalarda konaklamak lazım ayderden yukarda Avusor yaylasında 1 gün kaldım daha önce.unutulmazdi.....
Gidebilirsem amacım böyle 2-3 yaylada kalabilmek o zaman karadenizi gezmiş olacağım.....
Temmuz ağustos en kuru zamanı oraların yanı tam zamani

Nomoreslow
17 Temmuz 2016, 04:18
Honda CBR 125R Veya 250 lik bir CBR'ım olsa seve seve katılmak isterdim hocam.

Karadeniz, çay, doğallık, sabah bir yumurta süper olurdu, ama Suzuki An 125 Hk motor benim, uzun yol yapabileceğini zannetmiyorum, yoksa seve seve katılmak isterdim cidden.

Şimdiden kolay gelsin tekerinize sağlık.

mgora
17 Temmuz 2016, 13:34
Bu yaz ağustos gibi benimde kars'a kadar gitmek planım var.grup sürüşünü sevmiyorum ve sınırlanmayı sevmem (elbette sana saygım var).Geçen sene Trakya'yı gezdim ve çok memnun kaldım.
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/151347-oyunageldim'in-topraklarinda.html
Birbirimizin tecrübelerinden faydalanabiliriz.
YouSuffer 'ın önerileri faydalı benzer tecrübesi olan arkadaşlardan da tavsiyeleri beklerim.Konuyu takibe alıyorum.