PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskın savurmasını nasıl engelleyebiliriz ?

caglar48
23 Ekim 2015, 20:08
Motor surerken genelde kafamı tutamıyorum sağa sola sallanıyo anlamadım sebebını ruzgar dırek vuruyor ruzgar kesıcek bıseyde yok kaskım xlıte 802r ve kafamı gayet ıyı kavrıyor ıcerı ruzgarda almıyor bunun sebebı kaskmı acaba yada baska bı etken mı cıddı anlamda kafam benden bagımsız hareket edıyo :D

MD.Murat
23 Ekim 2015, 20:16
Motor surerken genelde kafamı tutamıyorum sağa sola sallanıyo anlamadım sebebını ruzgar dırek vuruyor ruzgar kesıcek bıseyde yok kaskım xlıte 802r ve kafamı gayet ıyı kavrıyor ıcerı ruzgarda almıyor bunun sebebı kaskmı acaba yada baska bı etken mı cıddı anlamda kafam benden bagımsız hareket edıyo :D

Kafayı öne eğince azalıyor daha iyi yarıyorsun rüzgarı. O yüzden ss kullananların kafaları çok rahatsız olmuyor tam yattıkları için.

caglar48
23 Ekim 2015, 20:25
Kafayı öne eğince azalıyor daha iyi yarıyorsun rüzgarı. O yüzden ss kullananların kafaları çok rahatsız olmuyor tam yattıkları için.

naked motor ss pozısyonu almakta saçma gelıyor

MD.Murat
23 Ekim 2015, 20:30
naked motor ss pozısyonu almakta saçma gelıyor

O zaman hızlı gitmicen.
Bir seçenek de öne tur camı. Ama duke a o kötülüğü yapar misin bilmem.

Levent
23 Ekim 2015, 20:32
1 viteste takılmanı öneririm. Sorun olmayacağına dair %100 garanti verebilriim..

caglar48
23 Ekim 2015, 20:33
1 viteste takılmanı öneririm. Sorun olmayacağına dair %100 garanti verebilriim..

bizim 1. vitesimiz sizinki gibi 90lara 100lere cıkmıyor uzgunum :D gariban işi 30 40 falan :D

Levent
23 Ekim 2015, 20:34
bizim 1. vitesimiz sizinki gibi 90lara 100lere cıkmıyor uzgunum :D gariban işi 30 40 falan :D
O yüzden söylüyorum, ayrıca 90'da 100 'de kafa sallanmaz...

caglar48
23 Ekim 2015, 20:35
O yüzden söylüyorum, ayrıca 90'da 100 'de kafa sallanmaz...

buraya hız yazınca buyuk cc li arkadaslar gelip eziyor yazmıyorum o yuzden :D bende 140dan sonra baslıyor yalpalamaya :D

Levent
23 Ekim 2015, 20:37
buraya hız yazınca buyuk cc li arkadaslar gelip eziyor yazmıyorum o yuzden :D bende 140dan sonra baslıyor yalpalamaya :D

Aerodinamik yapısı rüzgar ve sürtünmesine göre dizayn edilmiş spoiler'i olan düzgün bir model edin,, fark ediyor..

something123
23 Ekim 2015, 20:52
Kask sallantisi kaskin kafana bi gıdım buyuk geliyor anlamina gelir bunu hic dusundun mu?

Uzulme bizde kucuk coplugumuzun kraliyiz;))

caglar48
23 Ekim 2015, 20:55
Kask sallantisi kaskin kafana bi gıdım buyuk geliyor anlamina gelir bunu hic dusundun mu?

Uzulme bizde kucuk coplugumuzun kraliyiz;))

hahah benim motorum büyünce duke1290 olcak :P Bılmıyorum ya tam gibi gelıyor ne çok morartacak akdar sıkı nede araya parmak gırebılecke kadar bol

something123
23 Ekim 2015, 20:57
hahah benim motorum büyünce duke1290 olcak :P Bılmıyorum ya tam gibi gelıyor ne çok morartacak akdar sıkı nede araya parmak gırebılecke kadar bol

Hava atma walla 5 kardes gelir;))
Azcikin büyük o kask ben sana diim ;))

dorion
23 Ekim 2015, 20:59
bende xlitr 802r dusunuyordum. pek yorum vs bulamadim. kaskla ilgili goruslerini paylasirsan cok iyi olur.

Tİme_shİft42
23 Ekim 2015, 21:01
Dik oturuyorsunuzdur selede geirye oturup öne eyilmek gerek motorunda şekli önemli kaskınızda bir kıdım büyük olabilir

Rc 200 vardı test edemedim Ktmyi andım bir anda sele yüksekçe 1 karış ön cam var dedimki bunla rüzgar follofoşu olurum :queen:

DKN
23 Ekim 2015, 21:03
shoei al :)

caglar48
23 Ekim 2015, 21:04
bende xlitr 802r dusunuyordum. pek yorum vs bulamadim. kaskla ilgili goruslerini paylasirsan cok iyi olur.

Kask hafif rüzgar sesini tabiki hissediyorsunuz ama rahatsız etmıyor pinlock olması bence cok ıyı ama vizorü kesinlikle siyah vizörle değiştirilmeli bana kalırsa arkadaşımda shoei gtair vardı deneme amaclı kullandım fazla fark yoktu kullanımda kaskı fiyatına gore uygun buldum onerebılırım

savinelli
23 Ekim 2015, 21:05
ben 90 a çıkınca rüzgardan motor havalanacak sanıyorum o yüzden üzerine yatıyorum. evet evet scooter'ın da üzerine yatılıyor. isteyince oluyor :)

caglar48
23 Ekim 2015, 21:08
ben 90 a çıkınca rüzgardan motor havalanacak sanıyorum o yüzden üzerine yatıyorum. evet evet scooter'ın da üzerine yatılıyor. isteyince oluyor :)

Önceki motorumda pcx125di scooterda daha iyisini görmedim kıvraklıkta ama hızda biraz aksıyor 122 yaptıgım gunlerde oldu sonra motora bi haller oldu 110a düştü en sonunda 100de kaldı motor :D

yunusus
23 Ekim 2015, 21:14
Gaz sabitleme aparatı takıp ellerinle kaskını tutabilirsin

caglar48
23 Ekim 2015, 21:16
Gaz sabitleme aparatı takıp ellerinle kaskını tutabilirsin

İlahi abi her yorumunda oldugun gibi bundada güldürdün :D

savinelli
23 Ekim 2015, 21:17
Önceki motorumda pcx125di scooterda daha iyisini görmedim kıvraklıkta ama hızda biraz aksıyor 122 yaptıgım gunlerde oldu sonra motora bi haller oldu 110a düştü en sonunda 100de kaldı motor :D

nasıl 122 yaptın? 109 da devir kesici ilerlemesine izin vermiyor da o bakımdan sordum. uzun yolda yokuş aşağı gazı daha yarı açamamışken motor frenini hissettiğim oldu. evet motor yokuş aşağı belki 140 da yapar ama teknoloji buna izin vermiyor :) yokuş yukarı zaten 80i görürsen dua et.

yunusus
23 Ekim 2015, 21:19
İlahi abi her yorumunda oldugun gibi bundada güldürdün :D

Çok ciddiydim halbuki :)

Bu yüzyılda anlamadı beni.
Işınla beni doktor spark!

caglar48
23 Ekim 2015, 21:20
nasıl 122 yaptın? 109 da devir kesici ilerlemesine izin vermiyor da o bakımdan sordum. uzun yolda yokuş aşağı gazı daha yarı açamamışken motor frenini hissettiğim oldu. evet motor yokuş aşağı belki 140 da yapar ama teknoloji buna izin vermiyor :) yokuş yukarı zaten 80i görürsen dua et.

Motoru 2. el aldıgımda 122 yapmıştı sonra bi kaza gecırdım kontroller tamır falan derken 110da kalmaya basladı artık 4. yılında oldugu ıcın motor 99 100 kalıyor :D O motorda sehırler arası yolda sollamak tam bir kumardı 100u gecmedıgı ıcın ınsallah gectıgım araba gaza basmaz diye dua ede ede ege turuna cıkmıstık :D

seta34
23 Ekim 2015, 22:29
Arai al bak keyfine
234662258 ilan kodu, dusunursen bir tanidigimin kaski ufak bi ikram yapar

yeknet
23 Ekim 2015, 22:37
Zayıfsın galiba. Kafa sallanırmıymış.

dorion
23 Ekim 2015, 22:54
Kask hafif rüzgar sesini tabiki hissediyorsunuz ama rahatsız etmıyor pinlock olması bence cok ıyı ama vizorü kesinlikle siyah vizörle değiştirilmeli bana kalırsa arkadaşımda shoei gtair vardı deneme amaclı kullandım fazla fark yoktu kullanımda kaskı fiyatına gore uygun buldum onerebılırım

tesekkur ederim. bende shoei kullaniyorum. alirsam pisman olmam umarim ;)

caglar48
23 Ekim 2015, 23:08
Zayıfsın galiba. Kafa sallanırmıymış.

187 75kg sanmıyorum pek zayıf oldugumu :D

crocodill
23 Ekim 2015, 23:30
Alkollü motor kullanma :)

caglar48
23 Ekim 2015, 23:31
Alkollü motor kullanma :)

hahah :D yinemi amcalar :D

acemi60
23 Ekim 2015, 23:59
Buda kask tokatlaması oluyor galiba. :) Bir kere böyle bir şey hissetmiştim.Sert rüzgarda sağdan soldan gelen darbelerle kask bayrak gibi dalgalanıyor(alkolsüz). Bence boyun kaslarını güçlendirmek gerekir.(Yada eğilmek)

caglar48
24 Ekim 2015, 00:03
Buda kask tokatlaması oluyor galiba. :) Bir kere böyle bir şey hissetmiştim.Sert rüzgarda sağdan soldan gelen darbelerle kask bayrak gibi dalgalanıyor(alkolsüz). Bence boyun kaslarını güçlendirmek gerekir.(Yada eğilmek)

Kardeşim boyun kasınıda ilk kez senden duydum :D:D ama kapanmadan kafa sabıt durmaz sankı vuruyolar gıbı bı saga bı sola gıdıyo cok ılgınc hakım olamıyosun :D

acemi60
24 Ekim 2015, 00:10
Kardeşim boyun kasınıda ilk kez senden duydum :D:D ama kapanmadan kafa sabıt durmaz sankı vuruyolar gıbı bı saga bı sola gıdıyo cok ılgınc hakım olamıyosun :D
Boyun ve omuz kasları özellikle güreşçilerde çok güçlüdür. Senin yerine bir güreşçiyi koysak kalıp gibi gider. :)

capozzz
24 Ekim 2015, 01:21
Rüzgar siperliği olmayan naked motosikletinde yüksek hızla giderken dik durmak istiyorsun. Ama bunu yapabilmek için yeterli vücut kütlen yok, boyun kasların da henüz kafan+kask+rüzgar basıncını tolere edebilecek durumda değil. Sorun burada. Ya daha yavaş gidiceksin, ya da öne yatıcaksın, çözümler bunlar.

Ahmetcan45
24 Ekim 2015, 02:06
Dostum tek çaren vücudunu biraz eğiceksin racing motorlardaki gibi, yüksek hızlarda rahat kullanmak istiyorsan. Nolan n86 var bnde R25 le 150 160 oldumu otomatikman eğiliyorum camdan gelen rüzgar direk kaska vurunca eğilmek zorundasn yatınca sıkıntı kalmıyor. Şimdi birde kamera aldm sol tarafa taktım sallanma biraz daha arttı,camın altına yatnca sıkıntı kalmıyor. Geçen arkadasın FZ600 ü aldm dönüş yolunda 6 ya attm 140 la felan geliyom sakin sakin doblo selektör selektöre gelio yol verdim ilerde yine arkamda kaldı yine yol verdim yine arkamda kaldı yavaşlıyo sonra bida aynı seyi yaptı dedim bu sefer olmaz 3 e çektim yattım göstergeye kadar tam geçerken bi asıldım 210 oldu ibre ama boynum kopcak sandım kamerada varya fena oldu ama geçemedi :D knk paran varsa sendeki kaskı artcı kaskı yap kendine aerodinamik i güzel olan bi kask al 2.500 civarı:queen: :cherry:

caglar48
24 Ekim 2015, 02:35
Dostum tek çaren vücudunu biraz eğiceksin racing motorlardaki gibi, yüksek hızlarda rahat kullanmak istiyorsan. Nolan n86 var bnde R25 le 150 160 oldumu otomatikman eğiliyorum camdan gelen rüzgar direk kaska vurunca eğilmek zorundasn yatınca sıkıntı kalmıyor. Şimdi birde kamera aldm sol tarafa taktım sallanma biraz daha arttı,camın altına yatnca sıkıntı kalmıyor. Geçen arkadasın FZ600 ü aldm dönüş yolunda 6 ya attm 140 la felan geliyom sakin sakin doblo selektör selektöre gelio yol verdim ilerde yine arkamda kaldı yine yol verdim yine arkamda kaldı yavaşlıyo sonra bida aynı seyi yaptı dedim bu sefer olmaz 3 e çektim yattım göstergeye kadar tam geçerken bi asıldım 210 oldu ibre ama boynum kopcak sandım kamerada varya fena oldu ama geçemedi :D knk paran varsa sendeki kaskı artcı kaskı yap kendine aerodinamik i güzel olan bi kask al 2.500 civarı:queen: :cherry:

zaten suanki kask 1600 mu 1700 lıramı ne artcı ıcın fazla be .:D

ZümeR
24 Ekim 2015, 09:11
Naked tarzlar için olması gereken bir durum zaten.
Bunu bir işaret olarak görmelisin.
Sana diyor ki;
"Bindiğin motor ve an itibariyle hava koşullarına göre fazla süratlisin"

Kurtulmak çok basit biraz gazı keseceksin bu kadar.

oggomoggo
24 Ekim 2015, 09:24
Arkadaşlar boyun ve omuz kasları konusunda arkadaşlar haklılıar bence.Motosiklete ilk başladığımda yine şu anki kilomdaydım(85). 90-100 km/h civarlarında hafif sağa-sola bakmaya çalıştığımda sanki biri bastırıyor gibi zor çeviriyordum kafamı. Yaklaşık 6 aylık spordan sonra yine aynı kiloda olmama rağmen hiçbir sorun yaşamıyorum. Bonus olarak artık boyun,omuz ve sırt ağrısı nerdeyse hiç çekmiyorum. :)

Levent
24 Ekim 2015, 09:51
zaten suanki kask 1600 mu 1700 lıramı ne artcı ıcın fazla be .:D

Niye fazla ? Artçının canı patatesten mi?

caglar48
24 Ekim 2015, 13:13
Niye fazla ? Artçının canı patatesten mi?

Artçı ile sürmeyi pek sevmem motorda artçı konforu ıcın uygun degıl zaten ve baskasının hayatının sorumlulugunu ustlenmeyı sevmem birde öğrenci oldugum ıcın kendıme bıle o kaskı zor aldım ki onu artcı ıcın ayırıp kendıme 3000 lıraya arai alacka durumum yok açıkcası can maldan önemlidir buna bişi demiyorum fakat elde olmayınca malında onemı yok :D

yunusus
24 Ekim 2015, 14:16
Artçı ile sürmeyi pek sevmem motorda artçı konforu ıcın uygun degıl zaten ve baskasının hayatının sorumlulugunu ustlenmeyı sevmem birde öğrenci oldugum ıcın kendıme bıle o kaskı zor aldım ki onu artcı ıcın ayırıp kendıme 3000 lıraya arai alacka durumum yok açıkcası can maldan önemlidir buna bişi demiyorum fakat elde olmayınca malında onemı yok :D

Şair burda artçıya 'mal' demek istemiş

kivancern
24 Ekim 2015, 14:28
Her kask salliyo bence. Benim de arai var ama 120 li hiza filan gelince agzim kaskin cene kismina yapisio.. buldugum tek cozum egilip on camin arkasina saklanmak.. kask kafama buyuk deil eminim yaklasim 20 30 kask denedim almadan kafam yuvarlak oldugu icin bana uyan hjc ve arai di