PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : istanbul'uın göbeğinde motosiklet gaspı karakola 100 metre kala

barodi
20 Ekim 2015, 21:42
https://www.youtube.com/watch?v=YRMSgOkqRuM&feature=youtu.be

potasyum
20 Ekim 2015, 21:53
yuh artık...
diyicem de bu kadar olmaz hani...
arka plan da nasıl bir kirli iş vardır acaba...var mıdır?
yoksa brezilya gibi mi oluyoruz

tanertc
20 Ekim 2015, 21:53
Karakoldan bir müdahale olmadığına göre, gaspçılar işe hamdolsun diyerek başladı herhalde.

Tige-R
20 Ekim 2015, 21:54
Memleket iyice b.ka sardı. Hep youtubeda izlerdik Brezilya'da filan şimdi bize bile gelmiş

kurubuz
20 Ekim 2015, 21:59
Karakolun bahçesinde bile gasp etseler polis yine müdahale etmez. Polisin işi başından aşkın tayyipe hakaret edenleri içeri almakla meşguller.

dejavoo
20 Ekim 2015, 22:37
Çok başıboşlaştı memleket.Biran evvel hükümet krizi çözülsede sokaklarda asayiş sağlansa.
İşin kötü tarafı insanlar adaleti kendileri sağlamaya kalkarsa vay halimize.

hakikiteker
20 Ekim 2015, 23:10
Çok başıboşlaştı memleket.Biran evvel hükümet krizi çözülsede sokaklarda asayiş sağlansa.

Ben bile silah almayı aklıma getiriyorsam bunu çoktan yapmış olan insanlar vardır mutlaka.

avici
20 Ekim 2015, 23:25
Gidona biber gazı bağladım, arka çantadada kolayca alabileceğim bi yerde bıçak var. Bunların olabileceğini biliyordum ve başladı yavaştan artık.

A.Türker
20 Ekim 2015, 23:33
hırsızlığın önü kesilmezse olayın buna döneceği belliydi.

dejavoo
20 Ekim 2015, 23:35
Gidona biber gazı bağladım, arka çantadada kolayca alabileceğim bi yerde bıçak var. Bunların olabileceğini biliyordum ve başladı yavaştan artık.

Memleketimizde konuştuklarımıza bakın, ne kadar acı.Seçimlerden sonra iç işleri bakanına email yazalım hep beraber, bu rahatsızlığımızı vatandaş olarak dillendirelim.

A.Türker
20 Ekim 2015, 23:37
Bu olay diğer gaspçılara da örnek olacak görürsünüz.

avici
20 Ekim 2015, 23:38
Memleketimizde konuştuklarımıza bakın, ne kadar acı.Seçimlerden sonra iç işleri bakanına email yazalım hep beraber, bu rahatsızlığımızı vatandaş olarak dillendirelim.

Ortadoğuya hoşgeldin.

acemi60
20 Ekim 2015, 23:45
Karakolun çok yakınında adam ellerinden kaçmış. Aradan bir kaç dakika geçmiş. Polisi aramış da olabilir. Ama adamlar rahatlıkla gelip yarım kalan işi tamamlamışlar. Tuhaf. Çok tuhaf...

umuterdogdu
20 Ekim 2015, 23:47
Ne taşımalıyız yanımızda sağlam bir bıçak ? elektro şok bunları taşıdınmı polis görse hapise gireriz adamlar bizi gaps eder dışarıda dolaşır ..

shruikan
20 Ekim 2015, 23:49

hemen de dinlerler zaten; insanını çok seviyo ya bizim büyükler(!).

Ne taşımalıyız yanımızda sağlam bir bıçak ? elektro şok bunları taşıdınmı polis görse hapise gireriz adamlar bizi gaps eder dışarıda dolaşır ..

şok cihazı serbest diye biliyom? bıçak sıkıntı da...

dejavoo
20 Ekim 2015, 23:56
hemen de dinlerler zaten; insanını çok seviyo ya bizim büyükler(!).

Kamuoyunda rahatsızlık büyürse mecbur dinlerler, kapkaçta böyle olmadı mı?Başta milletvekillerine duyurmak lazım.

gurkanerkan
20 Ekim 2015, 23:58
Kasko şart oldu.

gokberk6426
20 Ekim 2015, 23:59
artik silah tasimamiz lazim sanirim gerci ozamanda katil olup 20 yil hapis yersin Allah islah etsin

shruikan
21 Ekim 2015, 01:24
artik silah tasimamiz lazim sanirim gerci ozamanda katil olup 20 yil hapis yersin Allah islah etsin

Duke 250 çalınır mı? (ne zaman seni görsem aklıma duke geliyo)

Seko
21 Ekim 2015, 08:34
Adamların sakinlğine çok şaşırdım. Sanırım motosikletin sahibi olan arkadaşın sersemliğinden bu kadar rahat davranıyorlardı. Beyazlı olanın son saniyede attığı tekmeye dikkat edin, etkisiz ama çok rahat atıyor.

Bu gibi durumlarda adamın elinde silah, bıçak yoksa suratının ortasına vurun arkadaşlar. Yumruğu atın ve isabet ettirin. Yumruk atmayı öğrenin, pratik yapın. Silahınız bu olsun. Karşınızdaki eğitimli değilse mutlaka işe yarayacaktır. Adamın cüssesinden, dayılanmasından, bağırmasından, pis suratlı olmasından korkmayın. Vurunca herkesin suratında aynı etki oluşuyor. Tek yumruk onu o arkadaşın son saniyelerdeki durumuna sokacaktır. Silah varsa bırakın gitsinler.

ZümeR
21 Ekim 2015, 08:58
Böyle durumda direksiyon kilidi kilitleyip kontağı uzak bir yere fırlatmak mantıklı olacaktır..

smiles
21 Ekim 2015, 09:04

İçişler bakanının haberi yok muymuş bu olanlardan?

keremkrmn
21 Ekim 2015, 09:46
Dilerim ki, ülkeyi bu hale getirenlere Allah gün yüzü göstermesin, en sevdikleriyle sınasın. Bu videoyu izledikten sonra kendi güvenlik önlemimi kendim alacağım, gerekirse (ki gerekiyor) elektro şok ve biber gazından sonra çantada silahta taşıyacağım.

akteni
21 Ekim 2015, 10:02
Bunun hükümet kriziyle ne alakası var allasen? Emniyet müdürlüğü kendi başına hareket edemeyecek kadar kapasitesiz insanlar değil. Siyasilerin ortada kriz var diye göstermek istemesi. Sanki boşluğun asayişi kötüye gittiğini göstermeye çalışması bunlar.

Böyle bir kafada olan hükümete zaten oy verilmez. Şimdi bunu yapan daha sonra kimbilir neler yapar.

Olaya gelince, sürücünün kaskı ekipmanı falan yoktu herhalde ki kolay lokma gibi görünmüş olabilir. Ekipman insanların gözünü korkutuyor.

ayzek
21 Ekim 2015, 10:26
ya bu olay bana çok saçma geldi tekrar tekrar izledim ama görüldüğü gibi değilse ya çalındığını sandığımız adam motoru calmıssa diğerleride motorun peşine düşüp dövüp almışlarsadiye düşünmedim değil beni biri kovalayacak hemde darp edecek motorumu calmak isteyecek karakola girmeyip 100 metre ötede gizlenmeye çalışıcağım çok saçma

keremkrmn
21 Ekim 2015, 10:35
Bunun hükümet kriziyle ne alakası var allasen? Emniyet müdürlüğü kendi başına hareket edemeyecek kadar kapasitesiz insanlar değil. Siyasilerin ortada kriz var diye göstermek istemesi. Sanki boşluğun asayişi kötüye gittiğini göstermeye çalışması bunlar.

Böyle bir kafada olan hükümete zaten oy verilmez. Şimdi bunu yapan daha sonra kimbilir neler yapar.

Olaya gelince, sürücünün kaskı ekipmanı falan yoktu herhalde ki kolay lokma gibi görünmüş olabilir. Ekipman insanların gözünü korkutuyor.

Bu kapasitesizlik sadece emniyette değil ülkenin tüm idari, siyasi kadrosunda var. Daha geçen haftalarda 15 tane motor çalan 2 tane soysuz polisler tarafından yakalandı. Adamlar çıkarıldığı savcı(Ki bence o adam savcılığın tam olarak ne işe yaptığını kavrayamamış ama)tarafından serbest bırakıldılar.

YouSuffer
21 Ekim 2015, 10:40

gidona nasıl bağladın? ben cebimde taşıyorum tamda böyle işler için

Mexico
21 Ekim 2015, 10:48
Bu iş motosiklet hırsızlığı değil gasp. Yani ceza olarak emin olmamakla birlikte cinayetle bir tutulabilecek bir suç. (Derecesine göre) peki bu annelerinin fırlatıp sokağa attığı çakallar nelerine güveniyorlar dersiniz? Bana nedense hükümet bizi bireysel silahlandırmaya itiyormuş gibi geldi.

Ayrıca o motoru benim altımdan alacaksa önce cesedimi yere sermeli. Hiç bir şey yapamazsam hızlanırken düşürürüm.

gokberk6426
21 Ekim 2015, 10:56
Duke 250 çalınır mı? (ne zaman seni görsem aklıma duke geliyo)

ahahahahahah dogrudur valla bende hergun ruyamda goruyorum :P

avici
21 Ekim 2015, 11:05
gidona nasıl bağladın? ben cebimde taşıyorum tamda böyle işler için

Gidona bağlamak için aparatı ile birlikte geldi. Ebaydan almıştım. Motosiklet için ama bu normal biber gazından farklı olarak aparat geliyor.

wehwetoz
21 Ekim 2015, 11:23
olacak cebinde tabanca sıkacaksın o bacaklarına orda yatacaklar ahh ceke ceke sende zevkle yakcan sıgara ızlıceksın . söyle bı 30dk sonra cagırcaksın ambulans

iptaluyelik02
21 Ekim 2015, 12:09
uyuşturucunun bu kadar kolay bulunabildiği,satılabildiği ülkelerde gayet normal şeyler bunlar.
kafası "bin beşyüz" olmuş adamın mantığı şöyle "Ulan gasbın idamı kaç sene,yatar çıkarız".Yani öyle tabancayı çekerim sıkarımla aşılacak gibi birsey değil.O an Kendisine sinek kadar kıymet vermeyen adam bıçağa göbek,mermiye kafa atmayı göze almıştır zaten.Kimse o duruma düşmesin,bu memleket tinercilerin katlettiği komando subayı gördü.

TIGERSHARK
21 Ekim 2015, 12:16
gasp sıradan hırsızlığa benzemez yakalandıklarında tutuksuz yargılanma gibi bir şansları yok o yüz'den bu 2 hırsız yakalandıktan sonra uzun bir süre aramızda olamayacaklar.

Memory42
21 Ekim 2015, 12:34
Motosiklet sahibi sanırım sarhoş, yoksa biner zaten uzaklaşır.Dayak atma sonucu değil adam kendi dengesini saglayamıyor ki dikkatli bakın doğal olarak cesaret vermiş gaspçılara...

HakanSAHIN
21 Ekim 2015, 12:53
ne diyelim . allah belalarını versinler . haksızlık tavan yapmış sonra uğraş dur

bir anlık öfke ile adamı deşsen - yaralasan suçlu sensin - hırsız onlar ama olan yine sana bana

yazıklar olsun . şerefsizlik dizboyu olmuş

polo34
21 Ekim 2015, 13:42

sihirli değnek mi bekliyoruz :) polis aynı polis, hükümet yok diye gevşekler mi:) hükümet olduğu zamanlarda bu olaylar yok muydu? motosiklet hırsızlığının cezası artmadıkça bu işlerle polisler uğraşmaz, onlar bıkmış artık, yakala sal yakala sal, yapanlar bilmem kaçıncı vukuatını yapıyor, çalanlar hep aynı kişiler, topluma kazandırılmadıkları için bu işi yapıyorlar, bu olayda gasp havası var, bunu bence yakalarlar, çünkü yakaladıkları zaman tutuklananlar gasptan uzun süre yatarlar, polisler de bir daha o adamlarla uğraşmazlar ...

problem bu sütü bozukları gebertirsen çıkıyor, leşleri pahalıya mal oluyor, vatandaş ne yapsın? kas gücüne güvenmiyorsa makinayı teslim etmeyecekse silah alsın, sonra başını belaya soksun, istenen buysa Amerika olma yolunda emin adımlarla gidiyoruz demektir, ne yazık ki bu duruma gelindi artık ...

kurubuz
21 Ekim 2015, 13:53
uyuşturucunun bu kadar kolay bulunabildiği,satılabildiği ülkelerde gayet normal şeyler bunlar.
kafası "bin beşyüz" olmuş adamın mantığı şöyle "Ulan gasbın idamı kaç sene,yatar çıkarız".Yani öyle tabancayı çekerim sıkarımla aşılacak gibi birsey değil.O an Kendisine sinek kadar kıymet vermeyen adam bıçağa göbek,mermiye kafa atmayı göze almıştır zaten.Kimse o duruma düşmesin,bu memleket tinercilerin katlettiği komando subayı gördü.

Katılıyorum, uyuşturucu madde etkisinde hırsızlar . Gasp yapacak adam 3 kuruşa satacağı çin malı motor için böyle cezası cinayetten bile ağır olan bir suç işlemez. Hem de alenen, hem de karakolun dibinde. Gasp yapacak adam tabancayı alır kuyumcu banka falan soyar, getirisi aldığı riske değer. Savaşkayan'ın dediği gibi fayda/risk analizi yapamayacak kadar uçmuşlar.

polo34
21 Ekim 2015, 13:55
Daha geçen haftalarda 15 tane motor çalan 2 tane soysuz polisler tarafından yakalandı. Adamlar çıkarıldığı savcı(Ki bence o adam savcılığın tam olarak ne işe yaptığını kavrayamamış ama)tarafından serbest bırakıldılar.

işte bu :) demokratik ülke böyle olunuyor :) her şey çok güzel, memleket refah ferah :) İzmir Karaburun'dan arsa bakan akrabam bir olay anlattı ve o olayın üzerine oradan arsa almaktan vazgeçti. Köy yerinde vatandaş evine Türk bayrağı asıyor, sonra birileri geliyor ve bayrağı indir diyor, vatandaş jandarmaya gidiyor, jandarma ona sen burayı artık terk et diyor :) vatandaş İstanbul'a geri dönüyor ...

Muş'a gidip gelen bir arkadaş görevliler Türk bayrağı orada asmama izin vermediler dedi :) Sivas'tan sonra tırlarına Türk bayrağı asanların araçları yakılıyor denmiş, yakılanlar hep Türk bayraklı olanlarmış...

Memleket hırsıza, uğursuza teslim edilmiş durumda, hakkını aramanın tek yolu kişisel silahlanmak oldu, Karaburun'daki olay benim başıma gelse içeriden tüfeği alıp adamları oracıkta öldürmek mi zorundaydım, neden terkedeyim 300-500 bin TL'lik çiftliğimi, cezalar caydırıcı değil, yapanın yanına her şey kar kalıyor, trafikte bile darp edenlere hiç bir şey olmuyor, dayağı yiyen sahipsiz ...

kuruCİKİ
21 Ekim 2015, 15:18
Bana na gasp değil gibi geliyor gasp yapmak için gecenin dördünde sokan çıkan adam eli boş çıkmaz ne bıçak ne silah hiçbişey yok. Haa olduda başımıza geldi bence en mantıklı çözüm özellikle bayan lar için motorun kontak kapatıp anahtarı kontakta kırmak. Calınmasından iyidir

Seko
21 Ekim 2015, 15:22
Aslında yakalananlara dayak atma cezası diye bir şey olsa çok güzel olur. Madem salacaklar adamları, dayağı atıp öyle salsınlar. O bile tek başına caydırıcı olur. Dayak derken iki tokat değil, böyle filmlerde hapisanelerde olay çıkaran mahkumlara atılan cinsten bir dayak olacak. Adama bir şey olursa da döven polisin canına okuyacaksın ki işin dozunu kaçırmasın. Eminim üç kere sağlam sopa yiyen hırsız dördüncü kez yeltenmez.

polo34
21 Ekim 2015, 17:09
Aslında yakalananlara dayak atma cezası diye bir şey olsa çok güzel olur. Madem salacaklar adamları, dayağı atıp öyle salsınlar. O bile tek başına caydırıcı olur. Dayak derken iki tokat değil, böyle filmlerde hapisanelerde olay çıkaran mahkumlara atılan cinsten bir dayak olacak. Adama bir şey olursa da döven polisin canına okuyacaksın ki işin dozunu kaçırmasın. Eminim üç kere sağlam sopa yiyen hırsız dördüncü kez yeltenmez.

bu dediklerinizin olabileceğine umarım inanmıyorsunuzdur, sorun belli işte, cezalar caydırıcı değil, kapkaç 10 sene cezası oldu ve bitti, bunun da artırılması lazım, yoksa içine edeyim böyle demokrasinin demiyormusunuz? bayrağımızı asamaz duruma geldik, rezillik yaşanıyor, farkında değilmisiniz? mevcut kanunlar kader değil, bunlar böyle değildi, yine değişir, istedikleri zaman tek gecede değişiyor, hatta adamına özel kanunlar çıkıyor, hal böyleyken vatandaşın feryadına aldıran elbette yok ...

ülgenhan
21 Ekim 2015, 17:58
Sorun hükümet krizi değil. Polislik doktorluk gibidir. Vicdani bir yanı da vardır. Tepede hükümet yok diye polislik yapmamak, yapmayanın liyakatını sorgulamaya gerektirir.

Sorun demokrasi de değildir. Demokrasi isteyen istediğini yapması rejimi değildir. Örneğin karşıtı sayılabilecek Monarşi işe yarar bir şey olsaydı şu an sadece dünyanın adaletsiz ve geri ülkelerinde hüküm sürmezdi.

Sorun sistemin tıkanıklığı. Mekanizma çalışmıyor ve tıkayanlar bizzat siyasi güçler.

Çözüm olarak bir şey öneremeyeceğim. (Öneririm de meseleyi başka boyuta çekmeye gerek yok.) Tek söyleyebileceğim önce can sonra mal arkadaşlar.

toseabul
21 Ekim 2015, 20:23

elektro şok aleti kullan herifi 5 saniyede bayıltır. paket edersin adamı.

iptaluyelik01
21 Ekim 2015, 21:19
Yazık yav :(

tamerozkul
21 Ekim 2015, 21:37
Ben 1. Katta oturuyorum motor dışarda yattığım odanın penceresinin demir korkuluklarına zincirle bağlı ve pompalıyı baza nın altında bulunduruyorum hirsız gelsin diye bekliyorum ama gelmiyorlar olurda birgün gelirler ise ayaklarına sıkacağım devlet adalet sağlamaz ise biz kendimiz sağlarız

toseabul
22 Ekim 2015, 19:00
Ben 1. Katta oturuyorum motor dışarda yattığım odanın penceresinin demir korkuluklarına zincirle bağlı ve pompalıyı baza nın altında bulunduruyorum hirsız gelsin diye bekliyorum ama gelmiyorlar olurda birgün gelirler ise ayaklarına sıkacağım devlet adalet sağlamaz ise biz kendimiz sağlarız

sen hırrızın bacagına sık. .D hırsız senden şikayetçi olursa 12 ay hapis cezasından yargılanırsın. ki hapse girersin.. bol şans..

Zuzuuw
22 Ekim 2015, 19:16
BİREYSEL SİLAHLANMA