PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimi her gün yıkamaktan ve temizlemekten bıktım !!!

meystuna
20 Ekim 2015, 02:44
Ağaçlardan düşen yeşil tozlar vanıma yetiyor. Hergün yıkayıp köpürtüp parlatıcı sürmek hem maddi zarar hemde yorucu oluyor. Branda alacağım o aklımda fakat maddi açıdan benzin almaya para zor buluyorum (ÖĞRENCİYİM) Branda alana kadar nasıl temiz durur motosikletim ?

GECELERİ PARK HALİNDEYKEN TOZLANIYOR

Ros1n2
20 Ekim 2015, 02:50
Siyah renk sanırım genelde tozu bile gösterir hemen. Bırakın biraz kirli kalsın gözünüz alışsın bu kadar problem yapmazsınız.

caglar48
20 Ekim 2015, 03:08
Ağaçlardan düşen yeşil tozlar vanıma yetiyor. Hergün yıkayıp köpürtüp parlatıcı sürmek hem maddi zarar hemde yorucu oluyor. Branda alacağım o aklımda fakat maddi açıdan benzin almaya para zor buluyorum (ÖĞRENCİYİM) Branda alana kadar nasıl temiz durur motosikletim ?

çözüm basit okula gıtmedne once benzınlıge gıdıp 1 2 lıra yıkamacıya verıp su tutturacaksınız

A.Türker
20 Ekim 2015, 03:33
O kadar yıkamak boyaya zarar verir yahu. Benimki bir aydır çamur içinde hemde siyah renk yinede yıkamıyorum :D

bahadircolak
20 Ekim 2015, 07:55
Motoru fazla yıkamayın, özellikle de basınçlı suya dikkat derler. Ama arkadaş sadece siliyormuş, bir zararı yok. Yine de ucuz yollu bir branda edin en azından. Ben ağaçtan damlayan reçinelerden öyle kurtuldum.

ZümeR
20 Ekim 2015, 09:00
Kısaca takıntılı biriyim diyorsun yani :)
Bırak 2 günde 1 yıka sil.
Bende sabahları bakıyorum üzeri toz, toprak, pati izleri..
Çevre yoluna çıkıp biraz bastın mı ne toz kalıyor ne bişey :)

EthanHunt
20 Ekim 2015, 09:04

Nalburdan 5 x 5 naylon alıp üzerini ört, brandadan ucuza gelir ;)

kurubuz
20 Ekim 2015, 09:26
Motor o kadar yıkanmaz. Kaliteli bir cila al ve uygula. hatta 2 gün arka arkaya uygula. Motorun tozlandığında nemli bezle siliverirsin. Cilanın oluşturacağı film sayesinde toz zerrecikleri silerken motorunu çizmez. Cilayı 2 haftada bir her yıkama sonrası tekrarla. Branda rüzgardan kıpraşıp boyaya zarar verebilir.

AurorAbeam
20 Ekim 2015, 09:35
Parlatıcı alacağın paraya git branda al

MotorKafa
20 Ekim 2015, 10:27
Ahmet Kaya ne demiş?
-Bu ne yaman çelişki anne

1 hafta yıkamazsan motorun bozulmaz ve o 1 haftanın sonunda yıkamadan cebine kalacak parayla motoruna branda alabilirsin.
Sonuçta herkesin kafası matematiğe basacak diye bir kural yok. Benim de çok basmaz. Ama bu kadar da olmamalı :)

Cavalry
20 Ekim 2015, 10:52
Bildiğin lastikli çarşafı geçir gitsin.. Branda alana kadar idare eder..

Miy33
20 Ekim 2015, 11:55
Branda bulana kadar eski bir örtü, çarşaf ya da battaniye iş görür diye düşünüyorum :cat:

Sinan Er
20 Ekim 2015, 12:03

Aman Allahım çok korkunç bir durum. Bilmiyorum ne yapmalı..:pr:

Nedense aklıma masum damacana geldi. Geceleri senin motoru da birileri .... yok canım en fazla üstüne otururlar diye düşünüyorum. belki bir iki kedi üstünde uyur.

meystuna
20 Ekim 2015, 19:00
Alarmlı disk kilidim mevcut sokak giriş ve çıkışları 7/24 kamera ile izlenmektedir eskişehirin merkezinde stadyumun ve çarşının içinde ikamet ettiğim için çalıma korkusu yaşamıyorum. doğalgaz borusuna da zincirli zaten. Tek sorunum çam ağacından ve diğer ağaçlardan üstüne gelen sarı yeşil renk karılımı toz. BİR DİĞER PROBLEMİM HEPİMİZİN PROBLEMİ ZİNCİRİN YAĞI JANTA YAPIŞIYOR :) nayloncudan yada ucuz yollu bir branda edineceğim teşekkürler :)

SametSenel
20 Ekim 2015, 19:35
Motoru 8 ay yıkamadığımı biliyorum,yağmurda falan temizleniyordu işte kendince. Yağlama,bakım falan asla kaçırmamda yıkamak cidden dert. Bu kadar takıntılı olmayın,zamanınıza yazık.