PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet Yagı tavsiyesi ?

1335m3rt
19 Ekim 2015, 09:51
Öncelikle selamin aleykum arkadaslar motorum ybr 125 2015 4000 km bakımını yaptırcaktım bayi 100 tl civarı istiyor cok degil ama zevkine fazla para vermeye gerek yok zaten garentiden cıkmıstır galiba 2 kere felan düstüm.Suraya varıcam bakımını yagı felan kendim alıp ustaya degistirttirmeyi düsünüyorum.malum ustanın hangi marka kullandıgı mechul simdi anlamıyoruzda neyse bakım için yagdan baska bişey almama gerek varmı ve hangi marka yag kullanmalıyım ?

EthanHunt
19 Ekim 2015, 10:18
Öncelikle selamin aleykum arkadaslar motorum ybr 125 2015 4000 km bakımını yaptırcaktım bayi 100 tl civarı istiyor cok degil ama zevkine fazla para vermeye gerek yok zaten garentiden cıkmıstır galiba 2 kere felan düstüm.Suraya varıcam bakımını yagı felan kendim alıp ustaya degistirttirmeyi düsünüyorum.malum ustanın hangi marka kullandıgı mechul simdi anlamıyoruzda neyse bakım için yagdan baska bişey almama gerek varmı ve hangi marka yag kullanmalıyım ?
A.S.

Yağ için ustaya götürmene gerek yok. Yağ değişimi için motorun altındaki tıpayı aç, atık yağı boşalt, motor sıcak olsunki eski yağın tamanına yakını boşalsın. Madem masraf olmasın diyorsun castrol power1 10-40w, veya 15tl fazla verip motul 5100 10-40w kullanabilirsin.

Hafa filtresine bakman lazım, km çok değil genelde 8000de değişir hava filtresi ve buji.

important22
19 Ekim 2015, 10:25
Castrol Power1 10-50

ferhatkars
19 Ekim 2015, 10:40
bundan 6-7 sene önce ıphone motul yoktu... boşuna onlara o kadar para bayılmaya gerek yok...
alın 1 litre 4t castrol yağ...değiştirin gitsin...
bu yağı da yibadaki motorculardan almayın...
hemen arka tarafındaki sanayideki yağcılardan alırsanız 4-5 lira gene cebinizde kalmış olur...
değiştirmeyi bilmiyorsanız getirin ben halledeyim... tamircisiyimdir...

1335m3rt
19 Ekim 2015, 13:51
A.S.

Yağ için ustaya götürmene gerek yok. Yağ değişimi için motorun altındaki tıpayı aç, atık yağı boşalt, motor sıcak olsunki eski yağın tamanına yakını boşalsın. Madem masraf olmasın diyorsun castrol power1 10-40w, veya 15tl fazla verip motul 5100 10-40w kullanabilirsin.

Hafa filtresine bakman lazım, km çok değil genelde 8000de değişir hava filtresi ve buji.

Cevabın için teşekkür ederim daha önce oto tamirinde çalısmıstımda motorsiklet üzerinde hic bir tamir bilgim yok kısmen aynı ama daha önce kıyıpda takım degdirmedim :D yagı degistirirzde hava filtresi buji felan degistirmem gerekirmi ?

Ayrton_SENNA
19 Ekim 2015, 18:13
Yağ filtresi de değişmesi gerekir buyük ihtimal. Kitapçıkta yazıyordur ne değişmesi gerektigi.