PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir arkadaşım adına açıyorum konuyu Ybr&Bajaj discover

Burakesk
18 Ekim 2015, 20:48
Merhaba arkadaşlar bi çocukluk arkaşımla beraber açıyorum konuyu oda yanımda ve konuyu takip edicek. Hayatında hiç motor sürmedi desem yeridir bikaç kere benim motorlarda deneme sürüşü yaptı a2 ehliyetini aldı ama malum kurslar 1-2kere eğitim ardından biraz sürdürüp ehliyeti veriyorlar elimize yani kurstada öyle virajmış frenmiş eğitim yok genel olarak kabataslak sürebiliyor diyebiliriz kısacası. Şimdi 2.ci el 4000e kadar bi motor arıyor sorumuz şöyle 3000-3500tl arasına 10bin kmye daha gelmemiş bi çok bajaj discover var 125 modeli ve 4000e falanda 20-30binlerde ybrler var yada 4500e falan çıkılırsa daha az kmde temiz ybr bulmak çokta zor değil bu 2 karşılaştırmadan hangisini alması daha mantıklı olur boyu 170-173 kilosu 85-90 ben ybrye bindim tabiki güzel motor ama bajaj hiç kullanmadım nasıl olduğu hakkındada fikrim yok hangisi mantıklı olur özellikle bajaj discover kullanıcılarının yaşadığı kronik sorunlar varmı ? güç olarak discover bi adım önde gözüküyor 2bujili ve ybr 2valfken bajaj 4 valf buda bi artı sizce hangisi ?

E.Gülbeyaz
18 Ekim 2015, 21:03
Benim değil canım, arkadaşımın derdi :P

shruikan
18 Ekim 2015, 21:16
aynısı benim kaynımın başına geldi

yeknet
18 Ekim 2015, 21:38
Arkadaşına söyle, beraber gidip bir eğitime yazılın. Hem eğlenceli olur hem de motosiklet kullanmasını öğrenirsiniz sonra istediğiniz motoru ekipmanı alın.

yunusus
18 Ekim 2015, 21:49
aynısı kaynımda da var :D aaaaynı 'fıtık' :D :D :D

Onurhan D
18 Ekim 2015, 22:32
Forum ciddi anlamda çekilmez hale gelmeye başladı.Hemen hemen her konuyu trollüyolar !
Konuyu açan kişi,açtığına pişman olmuştur.Bence ikisi de üzecek motosiklet değil.Discover modeliyle türkiye turu yapanlar var.ikisinin de üstüne otursun hangisi içine siniyosa onu alsın.

yunusus
18 Ekim 2015, 22:38
Yöneticilere defalarca ''bakın konu açma konusunda bir sınırlama getirmezseniz site yakında şu şu şu hali alacak'' diye bende dahil onlarca arkadaşımız uyarıda bulundu. Baktık herhangi bir yaptırım yok. Bizde ayak uyduruyoruz. Sende dene pek bi zevkli oluyor :D

oguzhan6161
18 Ekim 2015, 22:42
Forum ciddi anlamda çekilmez hale gelmeye başladı.Hemen hemen her konuyu trollüyolar !
Konuyu açan kişi,açtığına pişman olmuştur.Bence ikisi de üzecek motosiklet değil.Discover modeliyle türkiye turu yapanlar var.ikisinin de üstüne otursun hangisi içine siniyosa onu alsın.

:cat: gerçekten gına geldi artık.. Konu açarken acaba nerden taş gelir kim nasıl troller diye düşünür hale geldik. Eskiler böyle böyle gitti işte ..

yunusus
18 Ekim 2015, 22:44
:cat: gerçekten gına geldi artık.. Konu açarken acaba nerden taş gelir kim nasıl troller diye düşünür hale geldik. Eskiler böyle böyle gitti işte ..

ben trollerim arkadaş peşinen söyleyeyim kendinizi sağlama alın :D

Usercom
18 Ekim 2015, 22:47
Vazgeçtim (alsanaonkarakter)

oguzhan6161
18 Ekim 2015, 22:49
ben trollerim arkadaş peşinen söyleyeyim kendinizi sağlama alın :D

Sana sınırsız trolleme izni var zaten paşam :cherry:
https://pbs.twimg.com/profile_images/2586246664/Walking_Troll_LOL.gif

hakikiteker
18 Ekim 2015, 22:51
Kullanıcısı olarak ybr tavsiye ederim, hata tolere etme konusunda üzerine motosiklet var mı bilmiyorum. Bence biraz daha biriktirsin, bize çok geliyor ama 1000 tl fark bile olsa çok bir fark değil esasen. Üzerine binip baksın, hangisi gönlünde yer edinirse onu alsın gitsin derim ben. Arkadaşımın sorusu konusunda hiçbir şey demiyorum :D

serkany
18 Ekim 2015, 22:51
Merhaba arkadaşlar bi çocukluk arkaşımla beraber açıyorum konuyu oda yanımda ve konuyu takip edicek. Hayatında hiç motor sürmedi desem yeridir bikaç kere benim motorlarda deneme sürüşü yaptı a2 ehliyetini aldı ama malum kurslar 1-2kere eğitim ardından biraz sürdürüp ehliyeti veriyorlar elimize yani kurstada öyle virajmış frenmiş eğitim yok genel olarak kabataslak sürebiliyor diyebiliriz kısacası. Şimdi 2.ci el 4000e kadar bi motor arıyor sorumuz şöyle 3000-3500tl arasına 10bin kmye daha gelmemiş bi çok bajaj discover var 125 modeli ve 4000e falanda 20-30binlerde ybrler var yada 4500e falan çıkılırsa daha az kmde temiz ybr bulmak çokta zor değil bu 2 karşılaştırmadan hangisini alması daha mantıklı olur boyu 170-173 kilosu 85-90 ben ybrye bindim tabiki güzel motor ama bajaj hiç kullanmadım nasıl olduğu hakkındada fikrim yok hangisi mantıklı olur özellikle bajaj discover kullanıcılarının yaşadığı kronik sorunlar varmı ? güç olarak discover bi adım önde gözüküyor 2bujili ve ybr 2valfken bajaj 4 valf buda bi artı sizce hangisi ?

Ne kadar süre kullanmak istiyorsun 1 sene altında kulanırım diyorsan bajaj derim, 1 senden daha uzun süre kullanırım diyorsan , YBR...Sonuçta aldıgını vermekte var 10-15 senelik YBR ler hala satılıyor, Bajaj ne olacak belli değil..Piyasa çok hızlı girip kaybolan çok sayıda model ve marka var...

karşıyaka57
18 Ekim 2015, 23:01
2.el temiz az km li z-one-s 180 al keyfine bak.

*Heka
19 Ekim 2015, 08:19
Bütçenizi biraz aşıyor ama göz atmanızı öneriyorum.

http://haojue.com.tr/HJ150-9.asp?s=3

Bu modelin facebook da aktif bir grubu da var, ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.
Genel kullanıcı yorumları vibrasyon olmadığı ve kendi sınıfındaki en performanslı alet olduğu.

https://www.youtube.com/watch?v=8mMY4aTCRII