PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüzgar vs yeni motor

antilop_skul
18 Ekim 2015, 15:28
Selam dostlar 100.000 km civari tecrübem var . suanki motorun pulsar 2015 model. Hazır kış gelmişken piyasa yavaşlamaya yakın yeni.motor arayışındaydı. 20000 TL kadar motor bakıyorum rüzgarı olabildiğince az alan yakıtı dusuk bakımı dusuk bi motor arıyorum tip olarak

Enduro
Scooter belki
Naked
Chopper

Farketmeksizin arayistayim . tavsiyemiz ne olur 10.000 - 20000 bandında ne tavsiye edersiniz. Uzun yolda ve şehir içi genelde kullanılacak bi motor .

Şimdiden teşekkürler.

avici
18 Ekim 2015, 15:34
Yamaha xj6 diversion f.

DKN
18 Ekim 2015, 15:47
şehir içi 125 cc scooter en ideali ama şehirdışı dediğin an maxi scooter de olsa elerim. 600 cc ve üstü olucaksa naked olabilir. enduro bişey diyemem tercihine kalmış. chopper/cruiser hepsinden ayrı bi dünya. tercih senin ne desek boş

yunusus
18 Ekim 2015, 15:54
Kendim o fiyata motor bakıyor olsam kesinlikle bir dl650 çekerdim en dolusundan. Yeni kasalar bana gore guzel olmasa da çok konforlu, düşük devirlerde rahat kullanılabilen doğal olarak şehir içinde de keyif alabileceginiz bi makina. 2007sini kullandım bi süre. Petrolden petrole durarak kontak kapatmadan 1000 km gittiğim makinadır. Yakıtı iyidir pek sorun cikarmaz. Sırf yeni kasasını beģenmediğimden versyse yöneldiğim motordur kendileri :) ama eski kasası alınır 2. El düşünüyorsan

antilop_skul
18 Ekim 2015, 16:03
Kaç model tavsiye edersiniz . bide bugün satışa çıkarsama sarkabilecek bi motor arıyorum daha çok

yunusus
18 Ekim 2015, 16:09
Yanlış hatırlamıyorsam 2012de yeni kasaya geçti dl650. 2012 öncesi modellerden değecek bir makinaya bakmak lazım. Satışında sorun yaşayacağını sanmam çok tutan bir makina. Uzun yol yapıyorsan ben bu makinayi al derim. Naked ile chopper ile uzun yol keyif vermiyor. Naked cadde motoru chopper sahil turu atmalik makina enduro turing kirmasi makinalar her olaya gelir :)

antilop_skul
18 Ekim 2015, 16:17
Şehir içinde 10000 km yapıyorsa tur olarak 2000 anca yapıyorum fakat belki yazar karadeniz turu yapicam ona gore bi lazım :)

yunusus
18 Ekim 2015, 16:24
Dl al sen dl. Yönetim kapatın konuyu arkadaşın kafası karışmasın.
Dl bak unutma. Hadi selametle :D :D

antilop_skul
18 Ekim 2015, 16:33
Eyvallah :) bi araştıralım bakalım yakıtı nekdar peki

yunusus
18 Ekim 2015, 16:47
Walla şöyle diyeyim 20 litre deposu var. 1 depo ile 280kmde gidebilirsin 560 km de :)
560km yapan arkadaş kesinlikle 90 kmh üzeri hıza çıkmayan ve bu menzili uzun yolda yapan bi arkadaş :) yani herkesin harcı değil o kmyi yapmak :) ortalama 4.5 litre civarları diyelim

Darkcity2000
18 Ekim 2015, 18:51
Dl 650 nami diger vstorm aea kliplerinde vistrom berbat frenleri ile nam salmis bir motor.. celik fren hortumlari ile degisimde kurtarmiyormus bilginize..

yunusus
18 Ekim 2015, 19:03
Aea nın hiçbir kıyaslamasını tarafsız bulmuyorum. Kim besliyorsa, kim kendisine kıyak geçiyorsa onu öven bir adam

Nikkfurie
18 Ekim 2015, 19:48
dostum senin makinan arkadaşında tavsiye ettiği üzere dl 650 dir..

TR de peynir ekmek gibi satılan bir makinadır,yedek parça fiyatları uygundur daha geçen hafta ön arka komple fren balatalarını 110 tl ye aldım taktım..

20bine çıkacaksan 4-5 daha ekleyiver kesinlikle yeni kasa 2012 üstü al..

ben 2004 ü 75 bin de sattım 2013 yeni kasayı da 40bin km dir kullanıyorum..

fren konusunda kafana takma arka fren biraz çabuk kilitlenmeye gider ama tehlikeye düşürecek kadar değil..

2007 üstü abs li tercih edersen fren konusunu kafandan çıkar zaten..

eski kasa daha heybetli olsada yenisi rüzgar konforu açısından çok daha ileri seviyede..

eski kasa ile şehir içi 5 lt nin altına hiç inmezken yenisi şu an aynı istanbul şehir içi güzergahında 4 lt tüketiyor..

bayramın 2. günü antalyadan artçılı fethiye,marmaris,izmir,bursa istanbul 1200 km yolu 10 saatte geldim 4 saat dinlendikden sonra Beşiktaş sahile çay içmeye indik..hem uzun yolda hem şehir içinde az yakan seri bir makina istiyorsan vstrom tavsiye ederim..

daha az yaksın dersen NC serisine bak derim ama akselerasyon olarak vstromla arasında dağlar kadar fark var,
rüzgar konforu da bana vasat geldi, 6000 devirde de makina bitiyor yürümüyor kullanımı alışkanlık istiyor..

versys de güzeldir lakin tr de piyasası ha diyince istediğin fiyata giden makina değil..
yüksek devirlerde de hafif titreşimi rahatsız ediyor bence..

bu 3 makina aradığın özelliktedir 3 ü de de hem şehir içi hem karadeniz seyehati gibi rotalarda keyifle kullanılır..

yunusus
18 Ekim 2015, 20:07
Walla ben en başında söylediğim üzere kendime göre yorumladım. Eğer ben bu fiyat aralığında motor bakıyorsam seçimim bu yönde olurdu. Yeni kasa olayı tamaamen zevk meselesi ama ben beğenmiyorum. Gözüme güzel görünmesi önemli. Sırf gözüme güzel göründüğü için gidip versys alabilirim :D
Dediğimi yap yaptığımı yapma diyorum ben hep arkadaşlarıma :D

A.Türker
18 Ekim 2015, 20:08
Dl 650 nami diger vstorm aea kliplerinde vistrom berbat frenleri ile nam salmis bir motor.. celik fren hortumlari ile degisimde kurtarmiyormus bilginize..
vstormu ilkkez kötüleyeni görüyorum.

antilop_skul
18 Ekim 2015, 20:09
Önerilerini için teşekkürler. Max 20000 .altıolursa daha iyi benm için ama bakalım artık yakıt ve bakım konusu en önemlisi çünkü günlük kullanacağım.bi motor olacak

engin_deniz
18 Ekim 2015, 21:01
Özelden mesaj attım size.

tyrung
18 Ekim 2015, 22:32
MT07 tracer geliyor. Fuardan sıfır alabilirsin bence. Parçası bol, servisi var, azda yakıyor.

Darkcity2000
19 Ekim 2015, 02:09
vstormu ilkkez kötüleyeni görüyorum.

Kotuleme gibi algilanmasin yabanci forumlar dahil dl650 nin durma mesafesinin cok uzun oldugu tartisilir guzel motor ama si var iste..

beko12345
19 Ekim 2015, 02:20
Dl 650 çok hoştur ama frenleri berbattır.

Üstelik benim 2008 model abs li dl 650 min hortumlarıda çelik fren hortumu , lastiklerimde metzeller tourance exp idi.

Fren hariç 1 tek yerine laf söyleyemem V-stromumun. Elcik ısıtmadan tut egzozuna , tur camına kadar takılıydı üzerinde. Ve sattığımda 87.000 km de idi. Tek marşta çalışır gram rolantisi sapmazdı. Taş gibiydi.

Maddi sebeplerden ötürü sattım şuan tvs apache kullanıyorum, nasıl özlediğimi anlatamam.

Velhasıl dl 650 yi şiddetle öneririm. Fren mesafini iyi öğrenip diğer araçlar ile aranızdaki boşluğu korumaya dikkat etmeniz gerekiyor. Gerçi kompresyonunu iyi kullanırsanız frenleri bir nebze tolere ediyor.

Benim aletimde tur camı takılıydı , rüzgar açısından ne kadar komforlu olduğunu anlatamam bile.

Bu arada çok ama çok satan bir motosiklet olduğu için birsürü yan sanayi parçasını ucuza alma imkanınız var.