PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafama takılan birkaç soru var ?

dealimroadwi
18 Ekim 2015, 01:50
Arkadaşlar herkese hayırlı geceler. Benim ilk sorum a2 ehliyeti almayı düşünüyorum obur aya inşallah. Başlangıc motoru onerebilirseniz memnun olurum. super sport tarzı ilk başlangıcta önererilmiyor bildiğim kadarıyla.Fakat o tarzda birşey olsa fena olmaz rahat sürülse yeterli. İkinci sorum ise scooter motorlar da ehliyet gerekiyor mu ? Şimdiden herkese teşekkürler.

oguzhan6161
18 Ekim 2015, 01:53
Hayırlı geceler arkadaşım. Başlangıç motoru olarak neler öneriliyor bi bilsen ahh ah :cherry: Öneri konusunda yardımcı olamayacağım ama scooter için (elektrikli değilse) ehliyet gerekiyor. Umarım en kısa sürede hayalindeki motora kavuşursun.

AliTasc1
18 Ekim 2015, 02:38
Başlangıç olarak Ss biraz sıkıntı olabilir , oturuş pozisyonu vs. Ama bu tabi senin ne kadar istediğine bağlı. Anladığım kadarıyla kararsızsın. Bence pek kurcalamaa scooter al. İlla da vitesli olsun diyorsan cbr125 senin için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Tabi buradaki bilgili abilermiz kardeşlermz daha farklı fikirlerde sunabilirler orası ayrı.

yüksel66
18 Ekim 2015, 03:23
Burada genel olarak ybr önerilir ancak cbf ve tvs diyenlerde olacaktır. sen bize bütçe, tecrübe, ehliyet boy kilo vb. unsurlardan bahsedersen tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

A.Türker
18 Ekim 2015, 03:37
600ccye kadar scooter var gerekiyor mu ne demek :)
Başlangıç motorun cbr 125 rahatlıkla alabilirsin.

seta34
18 Ekim 2015, 03:38
Tecrubesi ve ehliyetinin olmadigi konudan anlasiliyor zaten.
Supersport diyorsun rahat surulsun istiyorsun o zaman supersport'u eliyorsun.
Al bitane fizy,spacy,apache,ybr gibi onunla 1 yil gez sonra zaten kendin karar verirsin tarzinin,aradigin gucun ne olduguna

BatuhanS
18 Ekim 2015, 13:43
Merhaba bende ehliyete yeni yazıldım ve 1 yıldır elektrikli kullanıyorum elektriklilerde ehliyet istenmiyor fakat 249 watt'ada kadar onun üstünde tekrar ehliyet isteniyor ben 1 yıldır araştıryorum ve başlangıç motoru olarak yamaha ybr'de karar kıldım vitesli istemezsen bence şuanda en iyi scooter Honda pcx olabilir zaten scooter alman senın içinde iyi olur bir süre motorun trafikte ki yerini nerde ne yapmanı öğrenirsin (Ben elektrikliyle bile sıkıştırılıyorum çok insafsızlar) :D

yunusus
18 Ekim 2015, 15:16
Olm standart 'başlangıç motoru' 'motor tavsiyesi' 'ehliyet alacam' 'ilk motor' 'ne alsam' 'bana ne gider' gibi açsana konuyu.
Te ellaaaam ya bizde bişey var sanıp geliyoruz.

dealimroadwi
18 Ekim 2015, 19:47
Herkese Sonsuz teşekkürler .. Pcx veya S3 Advance 250 düşünüyorum. Hayırlısı :)

Merhaba bende ehliyete yeni yazıldım ve 1 yıldır elektrikli kullanıyorum elektriklilerde ehliyet istenmiyor fakat 249 watt'ada kadar onun üstünde tekrar ehliyet isteniyor ben 1 yıldır araştıryorum ve başlangıç motoru olarak yamaha ybr'de karar kıldım vitesli istemezsen bence şuanda en iyi scooter Honda pcx olabilir zaten scooter alman senın içinde iyi olur bir süre motorun trafikte ki yerini nerde ne yapmanı öğrenirsin (Ben elektrikliyle bile sıkıştırılıyorum çok insafsızlar) :D

Sağol kardeşim S3 Advance 250 veya pcx ikisinden birini alabilirim o halde sağolasın. :)