PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küçük Kask Bulamıyorum !!!

lavitran
17 Ekim 2015, 22:26
Merhaba arkadaşlar mt revengenin xs modelini denedim bi tık büyük geliyo hafif oynama oluyo kafada kalın balaklavayla giyince oynama birazdaha hafifliyo ama forumlarda okudumda hafifde olsa oynama varsa almayın deniyor karar veremiyorum iç padlerine bişey yapılabilirmi ilk kaskım olucak başka markalar baktm ama onlardada xxs model bulamadım bütçem en fazla 300 tl falan ufak beden mt satan bi magaza outlet ne bilim belki fabrika satıs telefonu yani bişeyler yardımcı olursanız çok sevinirim büyük boşluktayım.. :( kafa ölçülerim 51-52 ye falan denk geliyo sanırım

shruikan
17 Ekim 2015, 22:33
Alttan ipini, kayışını neyse artık, bağlayınca kafandan çıkmıyosa sorun olmaz. Azıcık da oynasın kask. Oynamasın denen şey, boşta döner gibi dönmesin, kaskın ön yüzü kafanın yan yüzüne gelmesin. Yüzünü, yanağını, kafa derini/saçını da beraberinde sürüklüyosa, kafidir; yoksa sımsıkı kask kan dolaşımını engeller, o da kasksız dolaşmak kadar tehlikeli.

emrb
17 Ekim 2015, 22:46
Alttan ipini, kayışını neyse artık, bağlayınca kafandan çıkmıyosa sorun olmaz. Azıcık da oynasın kask.

yanlış bilgi vermeyelim lütfen.İlk motorum 5. kaskım olduğu için ben kask konusunda biraz tecrübeliyim.Arkadaşın dediği gibi kan dolaşımını engellemeyecek ama yüzünde de dönmeyecek kask.Kask denemeye gidince kafanıza takın arkasından ileri doğru ittirin serçe parmağınızı alnınıza doğru sokmaya başlayın girerse büyüktür.

lavitran
17 Ekim 2015, 22:56
tşkler cevaplar için yarın gidip tekrar deniycem kaskı..
- birde iç padlarine bi ek yapılabilir mi
- başka markanın padini satın alsam mtnin içine olabilme ihtimali var mı..
- son olarakta havalı padler duydum böyle bişey var mı nedir ne değildir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim..

shruikan
17 Ekim 2015, 22:56
yanlış bilgi vermeyelim lütfen.İlk motorum 5. kaskım olduğu için ben kask konusunda biraz tecrübeliyim.Arkadaşın dediği gibi kan dolaşımını engellemeyecek ama yüzünde de dönmeyecek kask.Kask denemeye gidince kafanıza takın arkasından ileri doğru ittirin serçe parmağınızı alnınıza doğru sokmaya başlayın girerse büyüktür.

hey Allah'ım! Orda mesajımda oynama koşularını da belirttim. Dediklerimin içinden cımbızla kelime seçip yazıyonuz.

yunusus
17 Ekim 2015, 23:28
Dert etme her saça göre tarak vardır.

DKN
17 Ekim 2015, 23:29
dalga geçmek gibi algılanmasın ama çocuk kaskı olabilir belki

lavitran
17 Ekim 2015, 23:35
evet ölçü çocuk kaskına giriyormuş ama onlarda da saçma modeller ve renkler falan var.. o hafifliği iç padlerin altına yumusak pad gibi bişeylerle doldurmanın bi zararı olmaz diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum sizce

avusturya1
17 Ekim 2015, 23:53
Kaska zarar vermeden Boya , Sticker vs uygulanabilir fikrimce ?

yeknet
17 Ekim 2015, 23:55
Benim 8 yaşında oğlum var. XS beden kask oluyor. Belki bir balaklava ile sorunu çözersiniz. Çocuk kaskı çok küçük.

lavitran
18 Ekim 2015, 00:42
anladım teşekkürler evet balaklavayla iyi oluyor biraz daha ama yazın nasıl olcak ondan biraz çekiniyorum ve padler genişleme yapar mı

savinelli
18 Ekim 2015, 00:49
ben kaskımı ilk aldığımda sımsıkı idi, sonra o padler baya kendini saldı ve kask biraz sola sağa oynar hale gelmeye başladı. satıcı zamanla pedlerin açılacağını, bu sebeple zaten normal geleni değil yanaklarıma hafif baskı yapan modeli almam gerektiğinde ısrar etmişti. doğru olduğunu 6 ay kullandıktan sonra anlıyorum. o pedler zamanla açılıyor ve kask daha da geniş oluyor. bu sebeple dikkat edin derim.