PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tricity Ile Anılara Yolculuk Başlangıç - Altin Elbiseli Adam

YouSuffer
17 Ekim 2015, 21:16
Bence altin elbiseli adamin en guzel videosu, sadece annesiyle buyumus biri olarak beni çok etkiledi.

Alışmak zormuş, verdigi huzuru bulmak imkansiz. Tarifi yokmus gercekten en sevdigini kaybetmenin
---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

[/COLOR]
https://www.youtube.com/watch?v=UhnzQQeO-tg

avici
17 Ekim 2015, 22:18
Buna inanan varsa cidden gidip tedavi olsun. Kızın annesi gerçekten ölmüş olabilir eyvallah ta, bariz bir şekilde yamaha'nın viral reklamını yapıyor barkın bey. Fakat çok amatörsünüz be abi, yalandan mimik yapmalar, durumun vehametini anlatmak istercesine siyah arka bir fon, alttan alta verilen YAMAHA YAMAHA mesajları. Yamaha böyle ossuruktan şeylere sponsor olacağına, bedava eğitim versin gençlere, ne biliyim yamahadan motor alanlara orta karar bir kask hediye etsinde daha az insan ölsün. Adamların tuzu kuru sağa sola arai kask fırlatmışlar, bahçede bir kamyon motor yatıyor, sıkıntıdan oyuncak arabalarla uğraşıyorlar falan. Bu sene içerisinde barkının herhangi bir yamaha motora kötü dediğini duydunuz mu? Eskiden honda honda diyen adam şimdi yamahada yamahada. 250 cc karşılaştırmasında cbr'a cg muamelesi yaptığını herkes gördü. Bırakın allah aşkına.

Sepya
17 Ekim 2015, 22:22
Acıtasyın kullanmadan da kendini izletebilecek reklam yapılsbilir. Sıkı bir AEA fanıyım fakat diyologlar bana biraz yapmacık geldi. Cansının oyunculuğuda harika. Başarılı bir reklam.

DKN
17 Ekim 2015, 22:33
bu işi barkın dışında yapabilen başka birisi yok. o olmasaydı bize sevdirmeseydi belki de çoğumuz motor kullanıcısı olmayacaktık. bende sizler gibi düşünüyorum ama bunları yazıya dökmeniz doğru değil arkadaşlar

furkanuc
17 Ekim 2015, 22:35
Eğer kızın annesi gerçekten ölmüş ve ölmüş annesi üzerinden acıtasyon yapıp reklam yapılıyorsa gerçekten yazık. Yok ortada ölen anne felanda yoksa o zaman durum daha vahim.

snappy x
17 Ekim 2015, 22:41
böyle reklam olmaz arkadaş

Onurhan D
17 Ekim 2015, 23:01
bu işi barkın dışında yapabilen başka birisi yok. o olmasaydı bize sevdirmeseydi belki de çoğumuz motor kullanıcısı olmayacaktık. bende sizler gibi düşünüyorum ama bunları yazıya dökmeniz doğru değil arkadaşlar

Bu ne kadar saçma bi düşünce böyle.Neden yazıya dökülmesi doğru değil !
Motosikleti sevdirdi diye bir yanlışı veya yanlış olduğunu düşündüğümüz bir şeyi dile getirmezsek işte yanlış olan şey bu olur.

DKN
17 Ekim 2015, 23:21
Bu ne kadar saçma bi düşünce böyle.Neden yazıya dökülmesi doğru değil !
Motosikleti sevdirdi diye bir yanlışı veya yanlış olduğunu düşündüğümüz bir şeyi dile getirmezsek işte yanlış olan şey bu olur.

evet evet :)

barodi
18 Ekim 2015, 00:11
reklam kokan hareketler bunlar

potasyum
18 Ekim 2015, 00:18
bende buradaki başlıktan sonra oturdum izledim de...
don cansın ın halini gören arkadaşları, durumu gördükleri zaman, gerçekten barkın a açmıştır, oluşan olayın üstüne kurguyu sonradan yapmış olabilirler ki...mimikler yapmacık görünmekte...
açıkcası ben cansının o anki ruh halinin gerçek olduğunu düşünüyorum...gerisi hikaye

reklam var mı kralı var...zalimin ekmeğini yiyen , zalimin kılıcını sallarmış...
yada ey musa sen haklısın ama bizim karnımızı firavun doyuruyor hesabı...yamaha iyidir hatta çok iyidir...olabilir normaldir.

ermanay
18 Ekim 2015, 00:19
Hiç bir şeyi beğenmiyorsunuz arkadaşlar,tabi ki kimden reklam alındıysa reklamı yapılacak. Sosyal medya üzerinden 10 dakikalık video izliyorsunuz size basit geliyor ancak ne emek olduğunun farkında mısınız ? Bu kadar vicdansız olmayın annesini kaybetmiş bir insanın rol yapabileceğini düşünecek kadar vicdansız olmayın allah kimsenin başına vermesin. AEA ekibi için çok mu önenmliydi bir minübüste geziye çıkmak,sırf yamahanın reklamı olsun diye yani.

turbocharge
18 Ekim 2015, 00:33
Videoyu izlemeden yorum yapıyorum. Kızın annesi gerçekten ölmüş. Nerden biliyosun dersen instagramda eski fotoğraflarının birinin altına yazmış annesiyle ilgili.

bozok_54
18 Ekim 2015, 00:48
Videoyu gördüğüm an içime kurt düştü. Benim arkadaşımın canı sıkılacak, ağlayacak üzülecek onu videoya alacam. Ağlama cansın ağlama derken de bir elimde kamera olacak ve de bir yandan iyi ki yamaha var yoksa yola çıkamazdık diyecem. Ha birde bunlar akşamdan sabaha olacak. Yola da sabah beşte çıkacam.
Bu çorbanın içinde minicik bir sinek var gibi geldi bana.

turbocharge
18 Ekim 2015, 00:56
Şimdi izledim. Cansının yaşanmış hikayesinden yola çıkarak çekilmiş sponsorlu bir video. Arkadaşında dediği gibi cansının üzülme anı kamera önünde de olsa gerçek. Diğer konuşma sahneleri kurgu. Bir şeyler üretiyorlar güzel olmuş. Reklamsa reklam ne var yani.

savinelli
18 Ekim 2015, 01:25
videoyu youtube bana önerdi de izledim bu akşam, sonra bu başlığı gördüm. zaten aea videolarının çoğunda bir markanın reklamı oluyor. hırsızlık dosyasında da bissürü marka ve satıcı reklamı vardı. onun haricinde dokunaklı bir video. en aklımda kalan yeri de "hepimiz motorla gidersek çok pahalı olur, sen motorla git biz minibüsle takip edelim" kısmı oldu. yamaha yı veya aea ı eleştirmeye gerek yok. belki gerçekten yaşandı bu olay. sonrasında böyle canlandırdılar. sonuçta fikrin nasıl ortaya çıktığının da bir şekilde aktarılması lazım. yamaha sponsor olduğu için de adını geçirmişler. acaip garip birşey yok.

Tİme_shİft42
18 Ekim 2015, 01:47
Bu güne kadar altın elbiseli adama ne faydamız oldu sponsor olacakta reklammı olmayacak maddi destekmi sağladık sizde kendi markanızla sponsor olsanız eminim markanızı gözümuze skardınız ,,

beko12345
18 Ekim 2015, 01:55
Böyle üzücü olayların reklamda kullanıldığını görünce sinirden elim ayağım titriyor.

Aynı recep tayyibin reklamda Çanakkale Şehitlerimize dua etmesi gibi. Sinirden kumandayı fırlatasım gelirdi gördükçe.Bari siyasi reklamına alet etme *****. ( boşluğu en içten dileklerimle doldururdum fakat forumda bayanlarında olduğunu bildiğim için * koydum.)

Cansın hanımefendinin acısı gerçekten büyük. Büyük ihtimalle oda istemeyerek böyle bir reklamda oynamak zorunda kalmıştır. Zorunda olduğu için.

Ben suçu Aea ekibine ve Yamaha da buluyorum.

Böyle bir videoya Yamahanın izin vermeyip illa reklam istiyorsa başka türlü olmasını istemesi gerekirdi bence.

Veyahut Aea ekibinin reklamı başka bir olayın üzerinden yapması gerekirdi.

Kendi fikirlerim bunlar...

barodi
18 Ekim 2015, 02:07
Böyle üzücü olayların reklamda kullanıldığını görünce sinirden elim ayağım titriyor.

Aynı recep tayyibin reklamda Çanakkale Şehitlerimize dua etmesi gibi. Sinirden kumandayı fırlatasım gelirdi gördükçe.Bari siyasi reklamına alet etme *****. ( boşluğu en içten dileklerimle doldururdum fakat forumda bayanlarında olduğunu bildiğim için * koydum.)

Cansın hanımefendinin acısı gerçekten büyük. Büyük ihtimalle oda istemeyerek böyle bir reklamda oynamak zorunda kalmıştır. Zorunda olduğu için.

Ben suçu Aea ekibine ve Yamaha da buluyorum.

Böyle bir videoya Yamahanın izin vermeyip illa reklam istiyorsa başka türlü olmasını istemesi gerekirdi bence.

Veyahut Aea ekibinin reklamı başka bir olayın üzerinden yapması gerekirdi.

Kendi fikirlerim bunlar...
:bestmt: nokta.

potasyum
18 Ekim 2015, 02:10
yau arkadaşlar
biraz olsun kendinizden değer biçin...Rabbim gecinden, hayırlı ve sıralı ölümler versin ayrı dava da... hiç mi olmadı bir sevgilinizle ayrılık sonrası o gittiğiniz yollardan beraber geçtiğiniz yoldan tek başınıza geçmek...

don johnson ın koruyucusu gibi oldum sanki ama bu durumu reklam etmek gibi sayılmaz bu iş...bence

Sokollu
18 Ekim 2015, 02:30
Bizim millet önüne (Bu bir reklamdır) yazısı koymayınca anlamıyor herhalde, tabi ki reklam, videoda bile söylüyor Yamaha sponsorluğu, yeni bir şey keşfetmiş gibi tekrar etmeye gerek yok.

" Biz de seni çekeceğiz " diyor adam, bahçede 10 motor varken önünde "test et beni" yazan tricity ile gidiyorlar. Hala "Barkın para için yapıyor, yok bizi sevdiği için yapıyor " ayaklarını geçelim lütfen.

reklam var mı kralı var...zalimin ekmeğini yiyen , zalimin kılıcını sallarmış...
yada ey musa sen haklısın ama bizim karnımızı firavun doyuruyor hesabı...yamaha iyidir hatta çok iyidir...olabilir normaldir.

:cat: Artı 1, kalıbımı basıyorum.

Bu işi magazine döken,gündemde tutan, her videosunda ekipmanın önemi hakkında öneriler yapan Barkın'ı bu zamana kadar destekledim , destekleyeceğim de.

barodi
18 Ekim 2015, 11:37
Ölü uzerinden reklam yapmak abesliistigaldir.

GP500-1st
18 Ekim 2015, 12:36
Yahu arkadaşlar adam ne yapsa suç olmaya başladı.

Bence olayda acjitasyondan reklam çıkarma gibi birşey yok, yani bu olay gerçekten yaşanmış sonradan da kurgulanarak çekilmiş. Video spontane o an çekilmedi diye olmayan bi acı yaratılıp onun üzerinden bu tricity nin reklamı nasıl yaparız diye bi düşünce yok.

Yamaha R25 testinde ne dedi, neyi beğenmeyebilirsiniz? Cevap: fiyatını. Adam doğruları konuşuyormu konuşuyor.

Sektöre bu kadar emek vermiş hatta bu emeğin çoğunu bugune kadar geçen zaman da üreticilere değil motosilet kullananlara vermiş birine bu kıçı kırık tricity adlı motorun reklamını yapmasının ve geçimini sağlamasını çok görmek de biraz zalimlik.

Gidip hepimiz tricity almıyacaz ki. Ben dizi tadında izler geçerim.

Adam deseki arkadaşlar maddi problemlerden dolayı ekibimi dağıtıyorum ve Altın Elbiseli adam projesini 2-3 yıllık durdura kararı aldım aramızda banka hesabı açıp paramı yatırıcağız? Tabiki hayır:)

Hayatın gerçeklerini görmezden gelip adama yükleniyoruz ama bokunu da çıkarıyoruz gibi geliyor.

UNdocab
18 Ekim 2015, 13:08
Ne değişik kafalar var arkadaş ya.
Gerçekten bir hikayeye dayalı filmler yok mu ?
Gerçek biraz hüzünlü ise çekilen film sebebiyle "adamı/kadını gördün mü film yapmış üzerinden para kazanıyor" diyor musunuz?
Yoo demiyorsunuz. Hatta en güzel filmler hep gerçekten alıntı filmler değil mi?
Ee o zaman ?

Video da da paramız yok ayarlayamadık diyorlar. Olay yaşanmış ve madem bunu yapıcaz. Parayıda sponsor ile halledelim demişler.
Bunun nesi kötü?

DKN
18 Ekim 2015, 13:42
deveye diken yaranır

ZamboKage
18 Ekim 2015, 14:20
Ya reklam kokan hareketler diyenlere gıcık oldum ha forumda barkın abinin videolarını izleyip motorla ilgili birşey öğrenip motora başlayıp sonra adamı kötülemeyin canlı yayınlarda soruyorsunuz ama barkın abi şu lastik nasıl kask nasıl motor nasıl diye ama adam video yapınca ooo reklamcı pis adam yok öyle böyle aga adam reklam yapmasa parayı nerden kazanacak ? gençlere düzgün motor sürmeyi nasil öğretecek o içerikler bedava üretilmiyor o kameranın,işcilerin parası var kimse babasının hayrına birşey yapmaz çok konuşmayın hayatında emekle birşey yapmayıp birşeyin sahibi olmayan adamlar yorum yapar işte oo bak reklam sen şanşlısın sen emek harcamadan para kazanıyon ama o adam alın teri ne küfürler yedi adam neler yaşadı ne biliyonuzda ne konuşuyonuz izlemesseniz izlemeyin hem barkın abinin videoları ile motoru sevin hem adama ağızınıza geleni söyleyin bu ülke neden böyle arkadaş bir kere emeğe saygınız olun be bu kadar acizmisiniz yeter artık bu kadar kafayla biz ilerliyemeyiz öncelikle emeğe saygı duy sende emekle birşey yap birşey kazandır o adam o çekimleri yapmak için herşeyi göze alıyor kameraların parası adamlardan test için motoru istiyor birşey olursa cebinden ödemeyi göze alıyor benzini zartu zurtu 1 videonun çıkması bile para izlediğiniz her saniye para o videolarda gelmişssiniz reklam meklam izleme arkadaşım o zaman izleme varmı başka motorcuların sesini duyuran video yapan adam ? siz gidin makyaj kanalı izleyin o zaman arkadaşım adamın emeğine saygı duyun hadi.

Green Arrow
18 Ekim 2015, 14:45
Hepimizin ölmüş yakınları gani gani rahmet eylesin ve cennetlik olsunlar. Ancak bu kız bana acayip itici geliyordu. Üstüne birde böyle birşey yapmaları ve bunu sponsorluk adı altında videoya dökmeleri çok çirkin bana göre. Barkın Bayoğlu bana göre yola çıktığı çizgiyi kaybetti. Şuan NTV'de eleştirilen Saffet Bey'e doğru yol alıyor.

*Bir insanı veya yaptığı işi eleştirmekte, beğenmekte herkesin en doğal hakkı. Kimse karşı görüşe laf yapmayın etmeyin gibi cahil tavırlarla karşı çıkmsasın lütfen. Yorumunuz ve fikriniz 1 kişiliktir beğeniyorsanız yazarsınız ve geçersiniz...

iptaluyelik01
18 Ekim 2015, 14:51
Yapmacık geldi ileri ileri sardırarak izledim.

avici
18 Ekim 2015, 14:52
Kimsenin reklam yapmasına bişey dediği yok, bu işler tabiki reklamla dönüyor. Benim için etik olmayan bir ölümü reklam aracı olarak kullanmak ve bunun gerçekmiş gibi yayınlanmasıyla izleyiciyi mal yerine koymak. Bir gecede yamahanın sponsor olmasını nasıl sağladılar? Dükkana çadır almaya gidiyorlar o da ne hava aydınlık! Daha önceden planlanmış bişey olduğu aşikar.

bilginozi
18 Ekim 2015, 15:44
İlk izlediğimde kurgu bu dedim kendimce ama ses çıkarmadım. Bugün yorumlara bakınca bir tek kurgu olduğunu düşünen ben değilmişim dedim. Her şey iyi hoş da. Barkın beyi biz samimi ve bizden biri olması ile biliriz hep. Şimdi böyle bir kurgu yapmaları ve bu sanki gerçekten böyle olmuş gibi yutturmaya çalışmaları sanki insana kekleniyormuş hissi veriyor.

VONALI MURAT
18 Ekim 2015, 16:02
Çok sıkı bi AEA fanıyım fakat bu video olmamış. Olmamış abi tamamen yapmacık ve böyle acı bir olayı reklam için kullanmak hiç de hoş değil.

mücahit1
18 Ekim 2015, 16:16
hüngür hüngür aglayan birine motor verince dünyanin en mutlu insanına dönmesi acaip yani

GB79
18 Ekim 2015, 16:31
Mükemmel bir çalışma olmuş. Bence de AEA'nın şu ana kadar ki belki de en güzel çalışması. Hayat sadece motosikletten ibaret değil, arada böyle insana dokunur şeyler de yapmak lazım. Barkın ve ekibi eğer bunu okuyorlarsa boş yorumlara ve eleştirilere kulaklarını kapasınlar. Bu ülkede ne yaparsanız yapın insani olmayan eleştiriler hep gelecektir, o yüzden bu güzel işleri çıkarmaya devam edin, devamını merakla bekliyorum.

enxdesign
19 Ekim 2015, 00:26
Forumdaki bazı arkadaşların sinema eleştirmenliği yaptığını bilmiyordum.

Bazıları tamamen sanat yönetmenliği yapıyor sanıyorum.

Kimisinin üst düzey ekipman kullanıp çekim yaptığı ajans sahibi olduğunu düşünüyorum.

Kalanlar da sanıyorum senarist.

Bir senaryo üretmişler ve belgesel tadında çekmişler. Hikayenin gerçek olup olmaması size ne?
Mad max'i, resident evil'ı izlerken abi bunlar gerçek olamaz ya deyip, izleyenleri ve film yapımcılarını eleştiriyorsanız birşey diyemem.

YouSuffer
19 Ekim 2015, 09:45
Bazı mantıklı arkadaşlar cevap vermiş, acıtasyon diyen, reklam yea diyenler izlemesin arkadaşım. Yorumda yapmasın. Cidden deveyi diken hesabına çeviriyosunuz işi. 1 gram katkınız olmadan beleşe konmak size iyi geliyor. Her aradıgınız motorun incelemesini hiçbir katkı saglamadan izlemek, sizin o gram katkınız olmayan motosiklet bilincinin tanıtmaya çalışan birini kötülüyorsunuz. Acıysa acı hikaye ise hikaye sizene. Senin hikayen mi senin kaybettiğin kişimi arkadaşım, siz filmde izlemeyin AEA izlemeyin hiçbişey yapmayın. Öyle binin motora

Mamba09
19 Ekim 2015, 09:56
Benim tek yorumum var, bu kız çok itici geliyor. Şekli şemali konuşma tarzı, görünce videoyu kapatıyorum.

UNdocab
19 Ekim 2015, 10:23
Kaçırdığınız nokta bence şu.

Önce hangisine karar verildi sizce. Reklama acitasyon katalım denip mi kurgulandı, yoksa zaten insani bir durum vardı da bunu film tadına mı getirdiler?

yeknet
19 Ekim 2015, 10:28
AEA ekibi giderek kendini geliştirmeye çalışıyor internette veya televizyonda izlenecek bir iş ortaya koymak sanıldığı kadar kolay birşey değil. Özetle bu konu içinde ne profesyonel bir kameraman var, ne görüntü yönetmeni var, ne de kurgucu var anlaşılan hepsini kendileri hazırlamış. Kızın hikayesinin başlangıç fikri doğrudur belki ve sonradan canlandırılmış olmasının insanları kandırıp ajitasyon yapmakla hiçbir ilgisi yok. Muhtemelen sponsor fikri de sonradan çıktı. Tek acemilik bu noktada olmuş zaten "sponsor olmasaydı yapamazdık" pek inandırıcı gelmedi kimseye. Ekiptekilerin konuyu anlatış şekli ve o kısımların kurgusu çok başarılı olmuş. Kızın bindiği motor ne olursa olsun zaten gizlenemezdi illa ki reklam olacak bunda anormal bir şey yok. Çok basit detaylara takılmaya gerek yok. 1 kez izledim ve hoşuma gitti hepsi bu. Başka buna benzer video-log çalışması yaptığını zanneden acemilerin videolarına en fazla 30sn dayanabiliyorum.

uzaaklardann
19 Ekim 2015, 12:45
Reklammış, ajitasyonmuş, kurguymuş, yok yapılırmıymış vs. vs... Size ne? Ben kendi alacağım fayda ya bakarım. YAMAHA TRICITY UZUN YOL TESTİ'ni bir senoryaya bağlı olarak çekmiş Barkın. İzle!!! Çekmeseydi daha mı iyi olurdu? Olmazdı. Zira o zaman hiç göremezdik. Barkın Bayoğlu ve AEA ekibi para kazanmasın mı? kazansın. Kazansın ki motosiklet testleri devam etsin. Motosiklet sohbetleri devam etsin.

Kim ne derse desin adam ve ekibi Türkiye'deki bir açığı kapatıyor. Bu kadar başarılı başka bir örneği de yok!!! Keşke olsa. Lakin maalesef yok!.
Çok mu meraklısınız yabancı dilde çekilmiş testleri bölük pörçük anlamaya çalışmaya. Adam Türkçe çekiyor işte hazır. Sen ben bizim oğlan da yaya yaya izliyoruz bir taraflarımızı. Daha ne?

Birisi de çıkmış "Barkın'ın bu sene hiç bir Yamaha'yı kötülediğini gördünüz mü?" demiş. Asıl sen bu sene hiç kötü bir Yamaha gördün mü? MT-7, MT-9 her ikiside tüm muadillerine fark attılar. Bak satış rakamlarına. Rakipleriyle karşılaştır ve fiyat performanslarını mukayese et. Bence çok başarılı makinalar. Bir BMW R1200R ım var, benim bile gözüm kaldı.

X max 250 ise piyasada en çok gördüğüm maxi scooter. Yamaha bu sene bayaa iyiydi.

E.Gülbeyaz
19 Ekim 2015, 13:24
Eleştirilere bakıyorum da, "Böyle Şey mi olur" diye kavgaya çeviriyorlar.

"Barkın'a bu video için 5.000TL verdik bu nasıl kötü senaryo param ziyan oldu" der gibi.
Adam kendi yönetir kendi oynar. Sen de seviyorsan izlersin.

Kurgu kısmına takılanlar, çadırı geceden nasıl aldı diyenler, TV'de veya sinemadaki bir yapıtta sizce şu hangi ara oldu diyen yok mu?

Ne çok meylediyoruz yermeye. Cansın isimli kişi "annem yok bana yardım edin" de dememiş herhalde?

Iron&Road
19 Ekim 2015, 13:26
Ooof of. Sonuçsuz tartışmalar yine.

Arkadaşlar, acı her gün dizilerde filmlerde kullanılıyor, yani ilk defa Barkın kullanmadı. Özgün bir şeyler olabilmesi için insanlara hava alacakları alan bırakın azıcık. Her güzel iş yolunu bulur ve zamanla yaratıcı doğumunu gerçekleştirir. Barkın ve ekibi güzel bir oluşum, yaratıcı çalışmalar yapmaya çalışıyorlar ve bu süreç içerisinde kendilerini, gerçek yaratıcılıklarını bulmaları az biraz zaman alacaktır.

Şöyle düşünün en azından hem bir insanın hikayesini öğrendiniz, hem de bir motosiklet tanıtım videosu izlediniz.

Mengu16
19 Ekim 2015, 13:44
Seviye Esra Erol, Müge Anlı programları civarına düşmüş sanki.

pompei
19 Ekim 2015, 14:32
Aea ilk çıktığından beri izlerim, kendine hastır ama son zamanlarda bu video işini abartmaya ve taraflı olmaya başladı.Abicim sen motorları test et, tarafsız ol izleyelim ne gerek var böyle cansının üzerinden reklamlara.Bir kurgu yapılmaya çalışılmış ama olmamış be hocam.Çok üzülüyorsa gidin kabrine iki dua okuyun.Tekli röportajlar filan survivor çekiyonuz sanki.Kurmaca dedikodular.

Yarın öbür gün bu canısın başına her geleni çekilecek mi canısın evleniyor ama paramız yok yamahaya bize motor verdi kuaföre gittik.
Ekip üyeleride: -o gün canısın çok mutluydu saçına röfle yaptırmıştı bla bla
Aea : -Ben aileyi minibüsle alırım

smiles
19 Ekim 2015, 16:01
Hasta milletiz...
Hiçbir şey üretemeyen, yaratıcılıktan uzak, anca ona buna bok atarak kendini tatmin eden bir nesil ve bu insanların zihninde birer pencere açmaya çalışan öncüler. Birbirinin tıpatıp aynısı videoları izleyip durun, aman zihinleriniz, ufkunuz zorlanmasın. Ama bu yaratımları gerçekleştiren insanları, tüm çapsız lığınız ile eleştirmeyin.

Bu fikir ile ortaya çıkan kişi olsaydım, maddi kaynak yaratıp, tüm zorluklara katlanıp ortaya çıkan eserimle gurur duymak isterken mal mal yorumları okusaydım, o işi bırakırdım veya bu tip adamların beni takip etmemesi için elimden geleni yapardım.

Bir kısmı gerçek, o kısmı kurgu, bu kısmı bilmem ne diye yorum mu olur? Tam zamanlı yüksek kalite çekim yapan ortam kameraları mı döşeli olacak her yerde? Aralarında gerçekleşen konuşmaları ve olayları yeniden canlandırmışlar. Bunların gerçek zamanlı çekimler olduğuna inanmamız beklenerek kurgulandığını düşünen bile var. Bu zihniyet, bu kapalı zihinler, bir güç tarafından empoze edilen her fikre kapılmaya ama çemberin dışındaki her düşünceye muhalefet etmeye programlanmışlar.

İzlerken tabii ki rahatsız olacağız, üzüleceğiz, empati yapacağız. Ortada annesini kaybeden bir kızcağız var. Bu yolculuğa çıkılmasının sebebi, annesini kaybeden kişinin anılarına bir yolculuk yapmak, anıları tazelemek vb... İnsani bir anı yaşarken, o duygu yoğunluğunu nefrete dönüştürenler; sıkıntı sizde. Keşke azınlık olsanız...

YouSuffer
19 Ekim 2015, 16:14
Hasta milletiz...
Hiçbir şey üretemeyen, yaratıcılıktan uzak, anca ona buna bok atarak kendini tatmin eden bir nesil ve bu insanların zihninde birer pencere açmaya çalışan öncüler. Birbirinin tıpatıp aynısı videoları izleyip durun, aman zihinleriniz, ufkunuz zorlanmasın. Ama bu yaratımları gerçekleştiren insanları, tüm çapsız lığınız ile eleştirmeyin.

Bu fikir ile ortaya çıkan kişi olsaydım, maddi kaynak yaratıp, tüm zorluklara katlanıp ortaya çıkan eserimle gurur duymak isterken mal mal yorumları okusaydım, o işi bırakırdım veya bu tip adamların beni takip etmemesi için elimden geleni yapardım.

Bir kısmı gerçek, o kısmı kurgu, bu kısmı bilmem ne diye yorum mu olur? Tam zamanlı yüksek kalite çekim yapan ortam kameraları mı döşeli olacak her yerde? Aralarında gerçekleşen konuşmaları ve olayları yeniden canlandırmışlar. Bunların gerçek zamanlı çekimler olduğuna inanmamız beklenerek kurgulandığını düşünen bile var. Bu zihniyet, bu kapalı zihinler, bir güç tarafından empoze edilen her fikre kapılmaya ama çemberin dışındaki her düşünceye muhalefet etmeye programlanmışlar.

İzlerken tabii ki rahatsız olacağız, üzüleceğiz, empati yapacağız. Ortada annesini kaybeden bir kızcağız var. Bu yolculuğa çıkılmasının sebebi, annesini kaybeden kişinin anılarına bir yolculuk yapmak, anıları tazelemek vb... İnsani bir anı yaşarken, o duygu yoğunluğunu nefrete dönüştürenler; sıkıntı sizde. Keşke azınlık olsanız...

Ancak bu kadar güzel açıklanabilirdi evet böyleyiz. Bizim gelişememizin, bilinçli eğitimli ve ileri seviye olmamamızın sebebi bu ve bu gibi şeyler. Ben konuyu açarken biliyordum nerede nasıl bir toplumda yaşadığımı böyle şeyler yazılacagını vs. biliyordum. Umarım Barkın abi okumaz bu sayfayı..

- Acıya dayanarak reklam yaptı diyen mı dersin, konuyu Cansın ın hayatı zanneden mi. Bu bir oluşum ve hiçbir oluşum yenilik yapmadan ayak uyduramaz bişeylere ve gelişemez, herşey sizin gibi düz sıradan ve mecazi olarak tek parça kalmamalı. -

gurkanerkan
19 Ekim 2015, 17:27
Camianın böyle dolu bir ekran yüzüne sahip olması büyük bir şans iken en ufak reklama bile tahammülünüz olmaması gerçekten çok acımasızca.

turbocharge
23 Ekim 2015, 21:07
1. Bölümü yayınlanmış. İzlerken keyif aldım. Devamı uzun uzun gelir umarım.
https://www.youtube.com/watch?v=bmCXd-CBnpY