PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zx9r Yardım.

seretorado
17 Ekim 2015, 16:19
Arkadaşlar 2000 model zx9r buldum bitane. 11 bin liraya pazarlik ettik. Acaba alayim mi? Sizin bu konudaki bilgi ve fikir sahibi arkadaşlarin yorumlarina ihtiyacim var. Lütfen.

DKN
17 Ekim 2015, 17:59
alınca motor yapmak gerekir artık. elektirik tesisatı falanda elden geçerse adam gibi olur. şasede falan bişey olmasın yeterli. ama masraf ve uğraşta gerektirir o kasayı alacak kadar seviyosan al yoksa yarı parasına 2014 bi scooter al devam et

seretorado
17 Ekim 2015, 18:14
Alacağim şahis motor tamircisi. Bana dediği motor blogu saglam. Sıkıntı yok dedi.Bi yandan da çekiniyorum.

BatuhanK
17 Ekim 2015, 18:36
Samimi olarak konuşmak gerekirse alınır mı alınmaz mı konusunu açacak birisi bu yaşta ve tarzfa motosiklet almamalı.
Bunu alacak ve anlayacak kişinin her kuşu sevip sırayı kargaya getiren birisi olması gerek

bilginozi
17 Ekim 2015, 18:58
2000 model japon bir motora ceset gozuyle bakmam. Masraf cikarabilir de cikarmayabilir de. Forum da bir abi var adini hatirlayamadim simdi. O 92 model motorlara biniyordu sikintisiz.

Hasan7
17 Ekim 2015, 20:41
ŞAHSİ GÖRÜŞÜM 2000 model 4 silinirli bi racing motor çöptür, hatta 2010 model racing modelde çöptür hele hele tamircide satılıyosa ss, scooter farketmez leştir ölüdür ruhu bile kalmamıştır arkadaşım sen sen ol tamirciden motor alma hele 4 silindirli dakikada 14 bin devir çevirebilen aletleri 2.el bile almamaya çalış ki canın sıkılmasın, cadde pazarda görüyoruz hepimiz adamda r1 var kafasında kask yok bu insanın motoruna nasıl baktığını az çok tahmin edebilirsiniz benden bu kadar son karar senin

ermanay
17 Ekim 2015, 21:02
Zx-9'u çok beğeniyorsunuzdur,hayalinizdir alabilirsiniz tabi. Günlük hayatta binecekseniz biraz mantıklı düşünürsek 16 yaşına gelmiş ve yüksek devir çeviren bir motosikletten bahsediyoruz. Kim bilir kaç sahip değiştirdi,kaç bin kilometre yaptı. Yeniden motor yapıldıysa orjinal parçalarla mı, nasıl toplandı. Eliniz anahtar tutmuyorsa bu motosiklet sizi yoracaktır. Eğer ki mekanik bir arıza verirse işiniz çok zor. Bu kadar bilinmez soru içerisinde karar size kalmış :)

serkany
17 Ekim 2015, 21:29
ŞAHSİ GÖRÜŞÜM 2000 model 4 silinirli bi racing motor çöptür, hatta 2010 model racing modelde çöptür hele hele tamircide satılıyosa ss, scooter farketmez leştir ölüdür ruhu bile kalmamıştır arkadaşım sen sen ol tamirciden motor alma hele 4 silindirli dakikada 14 bin devir çevirebilen aletleri 2.el bile almamaya çalış ki canın sıkılmasın, cadde pazarda görüyoruz hepimiz adamda r1 var kafasında kask yok bu insanın motoruna nasıl baktığını az çok tahmin edebilirsiniz benden bu kadar son karar senin

Hayatta en nefret etiğim şeylerden bir tanesi insan genellemesi ,falancalılar böyle olur şuralılar böyledir v.s v.s ama malesef çok haklısın hayatımda bir kez ben iki kezde çok yakınımdakiler aldı, Yeminliyim bende tamirciden almam, bedava verse bile çıkaracağı masraf ile sana temiz bir ikinci el ile aynı paraya gelir, yada ben hep kanı bozuklara denk geldim....Sanayide iki usta tanıyorum Kaza yapmış ama pert kaydı yaptırmamış arabalara atlar çıkma parçalar ile toplar satan tiplerdir açıkcası motorsiklet işi böyle mi bilmiyorum onuda söyleyim araba işi böyle..İkinci el bir aracı tamirciden alıyorsanız 180 defa düşünün taşının...Tabi üç beş aç gözlü şerefsiz yüzüne çogunluğu ekmeğini helal yoldan kazana dürüst tamircide malesef zan altında kalıyor..

tyrung
17 Ekim 2015, 21:31
11.000TL ye alırsan 11.000TL masraf yapar. 15 yıl binersin.

A.Türker
17 Ekim 2015, 22:02
Hayatta en nefret etiğim şeylerden bir tanesi insan genellemesi ,falancalılar böyle olur şuralılar böyledir v.s v.s ama malesef çok haklısın hayatımda bir kez ben iki kezde çok yakınımdakiler aldı, Yeminliyim bende tamirciden almam, bedava verse bile çıkaracağı masraf ile sana temiz bir ikinci el ile aynı paraya gelir, yada ben hep kanı bozuklara denk geldim....Sanayide iki usta tanıyorum Kaza yapmış ama pert kaydı yaptırmamış arabalara atlar çıkma parçalar ile toplar satan tiplerdir açıkcası motorsiklet işi böyle mi bilmiyorum onuda söyleyim araba işi böyle..İkinci el bir aracı tamirciden alıyorsanız 180 defa düşünün taşının...Tabi üç beş aç gözlü şerefsiz yüzüne çogunluğu ekmeğini helal yoldan kazana dürüst tamircide malesef zan altında kalıyor..

ne galeriden ne tamirciden araba veya motor almam. Allahtan malum site var da normal insanları bulup alabiliyoruz.

sorunuza gelirsek servis bütçeniz varsa alın binin yabancı forumlarda 90 model racingler uçuşuyor ama son paranızı yatıracaksanız(böyle insanlar çok var) almayın.

Macit250
18 Ekim 2015, 13:30
2010 model racing leri hurdaya ayıracağız yani. İnsan bu kadar sallar ha. Ulan o zaman çoğumuz çöpe biniyoruz yazık bize.

DKN
18 Ekim 2015, 13:38
avrupada 97-98 model 4 silindirliler saat gibi çalışıyo. kullan at yaparsan tabi çöp olarak ve çöp fiyatına gider ancak