PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta Fiyatları Yüzünden İlk Motorumu Binmeden Satiyorum

modifix
17 Ekim 2015, 10:45
Merhaba arkadaşlar, ögrenci halimle ayagımı yerden kessin diye bir scooter aldım (nostalji) milletin telefon aldıgı paraya, daha doğru düzgün binmeden zorunlu trafik sigortası adı altındaki soygun yüzünden satmak zorundayım. 2.600 e aldıgım motora 1 milyar altında sigorta teklifi veren sadece 2 tane şirket var onlarda 800Tl fiyat verdi. Hatta 19 milyar fiyat veren şirketler bile oldu. Daha önce hiç kazam veya aracım olmadı. İlk aracım oldugu için böyleymiş. E ben bu fiyatlarla nasıl ilk araca sahip olabilirimki bu ülkede.

mavipanda
17 Ekim 2015, 10:53
Bi yanlışlık olmasın 2.500 tl motora 19.000 tl sigorta nasıl olur? İnsanın aklı almıyor

mgdk
17 Ekim 2015, 10:54
Sigorta olmadan satışda yapılamaz

ömerky
17 Ekim 2015, 11:01
Aynen ben de onu dicektim, sigortan olmadan satışın da olmaz. Ama sigorta yaptırıp 2-3 gün içinde hemen satarsan ve satış belgenle sigorta yaptırdığın yere gidip sigortanı iptal ettirirsen paranın tamamına yakınını geri alırsın.

Bu arada sigortaya taksit yapılabiliyor kredi kartına, biraz daha araştırıp taksitle ödeyebilirsin en kötü. Dedikleri gibi ilk aracın olduğu için biraz yüksek çıkar, sonraki senelerde daha uygun yaptırırsın. Ayrıca yakın zamanda %60 gibi bi zam geldi heralde sigortalara.. :pr:

modifix
17 Ekim 2015, 11:06
Dediğiniz gibi yapıcam zaten başka çıkar yol yok. Satış yaptıktan sonra paramı geri alıcam.

Tİme_shİft42
17 Ekim 2015, 11:08
Demir sigortaya bak düşük fiyat veriyordu .

aliberkgngr
17 Ekim 2015, 11:27
bende de aynı sıkıntı olacak o yüzden motoru direk dedemin üzerinde aldım 70tl gibi cüzi bir miktar ödedim sigorta için keşke sende öyle yapsaydın

f terapist
17 Ekim 2015, 11:30
arkadaşlar satış yapmak için de sigorta gerekli demişsiniz ama satışı aldıktan sonra 1 aylık geçici tescil belgesinin süresi dolmadan satış yaparsanız gerek yok diye biliyorum yani 30 gün dolmadan satabilirsen sat

edit: sat sat demişim ama biraz daha soruşturmakta fayda var demir sigortayla çalışan bi bayi bul en uygun fiyatı onlar çıkartıyor. ben 21 yaşındayım ilk motoruma 350 istediler, diğerleri 700den başlıyordu ben de demire yaptırdım

mavipanda
17 Ekim 2015, 11:31
Geçici tescil belgesiyle sigorta yapmadan satabilirsiniz.

keremkrmn
17 Ekim 2015, 11:34
Geçici tescil belgesiyle sigorta yapmadan satabilirsiniz.

+1 bende arkadaşım için motor alıp sattım aynı gün kimse bana sigorta falan sormadı. Benim bildiğim satın alma tarihi 15 günü geçmediyse satış yapabilirsin.

error...
17 Ekim 2015, 11:37
motoru ehliyeti eski olan bir akrabanıza satın o sigorta yaptırsın ucuza;
kabul edecek birini bulabilirseniz işe yarar diye düşünüyorum
baba anne abi abla birileri bu işi çözebilir

DKN
17 Ekim 2015, 12:00
gerçekten çok para. bence de satmalısın

Bune
17 Ekim 2015, 12:00
Bende zorunlu trafik sigortasına zam geldi sanıyordum ama değilmiş, sigorta zarar kapsamları yeni yasayla değiştirilmiş ve karşılanan zararların kapsamı genişletilmiş.

Şimdi sen öğrenciyim zaten param yok bu trafik sigortası soygun diyorsun (ki bi yanda katılıyorum) ama bir de şöyle düşün 2.500 liralık motorunla gittin 750.000 bin liralık lamborghini yi izlerken bi anda cart diye adamın tamponuna girdin ve trafik sigortanda yok şimdi sen söyle hangi organını satacaksın da o aracın zararını karşılayacaksın?

850 liraya sigorta yaptırılsın eyvallah ama nasıl kaza yapıldığında o fiyat bi sonraki sene 2-3 katına çıkıyorsa kaza yapılmadığında da bi sonraki sene o fiyat 200-300 liralara düşebilmeli.

sweetblood
17 Ekim 2015, 12:13
25 yaşın altındaki arkadaşlar
motosikleti kendi adınıza almayın böyle saçma durumlarla çok karşılaşılır bundan sonra
mümkünse size kazık atmayacağını bildiğiniz aileden 50 yaş üzeri birinin üzerine alın
sigorta olmadan satabilirsin
vizesi olmasaydı satamazdın

methal
17 Ekim 2015, 12:22
ben babamın üzerine aldım motoru 70 lira siğorta ödedim :cherry:

karşıyaka57
17 Ekim 2015, 12:30
Satış işleminden sonra 15 gün boyunca eski sigorta geçerlidir ve bu süre zarfında yeni sigorta yapmadan tekrar satış yapabilir.Demir sigorta ile anlaşmalı bir sigorta bayisinden fiyat alın elbette ucuz bir sigorta çıkacaktır hemen satmayın.

karadenizz
17 Ekim 2015, 12:36
şöyle düşün 2.500 liralık motorunla gittin 750.000 bin liralık lamborghini yi izlerken bi anda cart diye adamın tamponuna girdin ve trafik sigortanda yok şimdi sen söyle hangi organını satacaksın da o aracın zararını karşılayacaksın?

:queen: :queen: Müdür naptın :santa:

Arkadaşların dediği gibi bana da yüksek fiyat verdiler demir sigortadan uygun fiyata yaptırdım.
Yüksek fiyat verenler zaten iş olsun, fiyat vermedi denmesin diye..

modifix
17 Ekim 2015, 12:42
Beyler demir sigorta felan gitmedigim yer kalmadı hatta forumda sigorta şirketi olan arkadşımızdanda fiyat aldım (by_cruise) nerdeyse hepsi 1000 lira civarı fiyat verdi, uzun süredir fiyat araştırdıgım için motoru alalı 20 küsür gün oldu zaten

DKN
17 Ekim 2015, 13:23
en mantıklı çözüm bisiklet. gideceğin yerler yakınsa

wehwetoz
17 Ekim 2015, 13:40
motosıkletını farklı motosıklet uzerıne sıgorta yaptır . bende cbr 125r var adam gıttım 800tl ıstedı dıgerıne gıttım 75tlye hallettık bajaj bılmem ne yazdı. trafıkte sorun olursa modelı bulamaladılar dersın dedı. gecen cevırmede polıs baktı ama ıncelemedı bıle hatta adam bana bunun sadece tarıhı gozukecek sekılde koy yeter dedı bana .

tlgylc34
17 Ekim 2015, 14:11
Bende tvs apachemi haziranda yaptirdim sigorta en ucuz 580 buldum istanbul yas 24 ilk motor olduğundan. Benim sigortada tvs atv vs. Gibi farkli yaziyor sikinti cikarmaz bu herhangi bir yerde. Eger cikarirsa sigorta sirketine yuklenirsin sonucta sen sase nosunu dogru yazdiysan sikinti yok :) en mantiklisi emekli birinin ustune almak yada plakasi 34 olmicak :) bi arkadas 10 plaka cbr 1000 ine 110tl odedi mesela yasida 24 :)

CT.ATC
17 Ekim 2015, 14:53
Farklı marka model göstererek çok çok ucuza yaptırabilirsin amaa, sigortacılardan duyduğum kadarıyla aynı motor olmadığı için kaza sonrasında biz karşılamıyoruz diye diretiyorlarmış. Ama polis kontrolünde falan bir sorun olmaz ruhsatı da alırsın.