PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GENİŞ ÇAPLI KARŞILAŞTIRMA (TAVSİYE EDİLİR)

AliTasc1
17 Ekim 2015, 02:49
2015 HYOSUNG GT 250R

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXDu5eIDL1oxQaf1F-PYaH0EtZ9mZKLCbQMr8FZg2y3zonZo9FKw

VS

HONDA CBR 250R

https://honda.com.tr/App_Assets/Models/10123/page_10369/26124568-8161-4ba0-82e7-443d140b13b4.jpg

KARŞILAŞTIRMA

TEMEL ÖZELLİKLER

HYOSUNG
HONDA

Tipi
Racing
Racing

Vites Türü
Manuel
Manuel

Beygir Gücü
28.04 hp
27 hp

Motor Hacmi
249 cc
250 cc

Azami Tork
21.04 nm
23.3 nm

Sele Yüksekliği
780 mm
780 mm

Ön Frenler
Çift Disk
Tek Disk

Arka Frenler
Tek Disk
Tek Disk

TÜM ÖZELLİKLER

TEMEL BİLGİLER

Yılı
2015
2015

Tipi
Racing
Racing

Garanti
2 YIL
Karşılaştırma sonucunda çıkmadı

MOTOR

Motor Hacmi
249 cc
250 cc

Silindir Çapı
57.0 mm
76 mm

Strok
48.8 mm
55 mm

Sıkıştırma Oranı
10.2:1
10.7:1

Ateşleme
Elektronik
Elektronik

Ateşleme Özellikleri
Bilgisayar kontrollü dijital transistörlü elektronik avanslı
✓Bilgisayar kontrollü
✓ dijital transistörlü
✓ elektronik avanslı

Çalıştırma
Elektrik
Elektrik

Güç Aktarımı
Zincirli
Zincirli

Soğutma Sistemi
Hava - Yağ
Sıvı

Silindir Adedi
2
1

Subap Adedi
Karşılaştırma sonucunda çıkmadı
4

PERFORMANS

Beygir Gücü
28.04 hp
27 hp

Azami Tork
21.04 nm
23.3 nm

Azami Devir
10000 d/d
8500 d/d

ŞANZIMAN

Vites Türü
Manuel
Manuel

Vites Adedi
5
6

AĞIRLIK & ÖLÇÜLER

Uzunluk
2090 mm
2035 mm

Genişlik
700 mm
720 mm

Yükseklik
1130 mm
1120 mm

Sele Yüksekliği
780 mm
780 mm

Yerden Yükseklik
130 mm
BELİRTİLMEMİŞ

Tekerlekler Arası Mesafe
1435 mm
1380 mm

Boş Ağırlık
171 kg
161 kg

FREN SİSTEMİ

ABS
Yok:pr:
Yok:pr:

Ön Frenler
Çift Disk
Tek Disk

Ön Fren Özellikleri
Çift Piston Kaliper
Cüruflu Metal Balatalı

✓ Çift Piston Kaliper
✓ Cüruflu Metal Balatalı

Arka Frenler
Tek Disk
Tek Disk

Arka Fren Özellikleri
Cüruflu Metal Balatalı
Tek Piston Kaliper

✓ Cüruflu Metal Balatalı
✓ Tek Piston Kaliper

YAKIT BİLGİLERİ

Yakıt Tankı Kapasitesi
17 lt
13 lt

Yakıt Sistemi
Enjeksiyonlu
Enjeksiyonlu

Yakıt Sistemi Özellikleri
PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi

✓ PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi

SÜSPANSİYON

Ön Amortisör
✓ Teleskopik
✓ Teleskopik

Ön Amortisör Özellikleri
37 mm130 mm Esneme Aralıklı✓
37 mm✓ 130 mm Esneme Aralıklı

Arka Amortisör
✓ Tek Amortisör
✓ Tek Amortisör

Arka Amortisör Özellikleri
✓ Helezonik Yaylı
Monoshock amortisör
Pro-Link
104 mm esneme aralıklı
Helezonik Yaylı

✓ Monoshock amortisör
✓ Pro-Link
✓ 104 mm esneme aralıklı

LASTİK ÖZELLİKLERİ

Ön Lastik Taban Genişliği
110 mm
110 mm

Arka Lastik Taban Genişliği
150 mm
140 mm

Ön Lastik Yanak Yüzdesi
70 %
70 %

Arka Lastik Yanak Yüzdesi
70 %
70 %

Ön Jant Çapı
17 inç
17 inç

Arka Jant Çapı
17 inç
17 inç

GENEL ÖZELLİKLER

-
✓ Arıza İkaz Lambası

✓ Boş Vites Göstergesi
✓ Boş Vites Göstergesi

✓ Devir Göstergesi
✓ Devir Göstergesi

✓ Gidon Kilidi
✓ Gidon Kilidi

✓ Hararet Göstergesi
✓ Hararet Göstergesi

✓ Hız Göstergesi
✓ Hız Göstergesi

✓ Katlanabilir Yolcu Basamağı
-

✓ LED Stop Lambası
-

✓ Mesafe Ölçer
✓ Mesafe Ölçer

✓ Saat Göstergesi
✓ Saat Göstergesi

✓ Yakıt Göstergesi
✓ Yakıt Göstergesi

✓ Yolcu Tutamağı
✓ Yolcu Tutamağı

KARŞILAŞTIRMALAR BUNLAR , DEĞERLENDİRMEYİ SİZDE YORUMLAYABİLİRSİNİZ. BENİM TERCİHİM HYOSUNGTAN YANA ALACAĞIM MOTOR'DA O OLACAK. TABİ Kİ ZEVKLER VE RENKLER TARTIŞILMAZ. SİZDE KENDİ FİKİRLERİNİZİ BU KONU BAŞLIĞI ALTINDA DİLE GETİREBİLİRSİNİZ. HEM KONU KİRLİLİĞİNDEN BİR NEBZE DE OLSUN KAÇIP TOPARLAMAK İSTEDİM. UMARIM BEĞENMİŞSNZDİR.

BU ARADA TOPLAM DA

%57 PUAN HYOSUNG - 14,772.00 TL
%53 PUAN HONDA - 14,000,00 TL

:king::king::king::king::king::king::king::king::k ing:

Espaniole
17 Ekim 2015, 03:42
Hyosung'un fiyatı ne ara 14.700 oldu :pr: Bu motoru sıfır almak mantıksız sanırım, hele ki ev arkadaşım geçen günlerde 3000 km de 2013 Hyosung'u 9500 liraya almışken..

mhmtesk
17 Ekim 2015, 04:05
R25 varken hyosungmu yani? :silent:

AliTasc1
17 Ekim 2015, 04:40
R25 varken hyosungmu yani? :silent:

r25'in yedek parçalarını tam olarak göremedim. İnternette araştırdım ama pek yedek parçasını bulamadım. Okuduğum kadarıyla da yedek parçası oldukça pahalı. Hyosung yedek parçası honda ile hemen hemen aynı arada 20-50 tl arasında değişmeler oluyor. Oda gülün dikeni. Ama yamaha cep yakar gibime geliyor. Ne kadar sağlam olsa da..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:36 ----------

Hyosung'un fiyatı ne ara 14.700 oldu :pr: Bu motoru sıfır almak mantıksız sanırım, hele ki ev arkadaşım geçen günlerde 3000 km de 2013 Hyosung'u 9500 liraya almışken..

Arkadaşınız adına sevindim , Umarım kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip olur. Evet sıfır fiyatı biraz tuzlu ama bir kere olsun ben ekmeğini suyunu esirgemem diyenler için uzun yıllar binilebilir bir motor. Ve sıfır alıp sadece sizin elinizin deymesi de ayrı bir güzellik. Yine de ikinci el düşük km'li temiz modelleri de değerlendirilebilir. Bu arada arkadaşınız memnun mu ? Gerçi 2013 ve üstü modellerde kusur aramak pek mantıklı değil çünkü en aza indirdikleri yıllar.

Espaniole
17 Ekim 2015, 05:14
r25'in yedek parçalarını tam olarak göremedim. İnternette araştırdım ama pek yedek parçasını bulamadım. Okuduğum kadarıyla da yedek parçası oldukça pahalı. Hyosung yedek parçası honda ile hemen hemen aynı arada 20-50 tl arasında değişmeler oluyor. Oda gülün dikeni. Ama yamaha cep yakar gibime geliyor. Ne kadar sağlam olsa da..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:36 ----------

Arkadaşınız adına sevindim , Umarım kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip olur. Evet sıfır fiyatı biraz tuzlu ama bir kere olsun ben ekmeğini suyunu esirgemem diyenler için uzun yıllar binilebilir bir motor. Ve sıfır alıp sadece sizin elinizin deymesi de ayrı bir güzellik. Yine de ikinci el düşük km'li temiz modelleri de değerlendirilebilir. Bu arada arkadaşınız memnun mu ? Gerçi 2013 ve üstü modellerde kusur aramak pek mantıklı değil çünkü en aza indirdikleri yıllar.

Arkadaş grubumda 3 tane Hyosung'u olan arkadaşım var ve hiçbir zaman motorlarını ezdirmezler :) Hepsi çok memnun motorlarından, ama sürekli bakım yapıp , farklı bir ses geldiği anda sanayiye giden tipler, bu yüzden sorun yaşamıyorlar.

AliTasc1
17 Ekim 2015, 18:33
Arkadaş grubumda 3 tane Hyosung'u olan arkadaşım var ve hiçbir zaman motorlarını ezdirmezler :) Hepsi çok memnun motorlarından, ama sürekli bakım yapıp , farklı bir ses geldiği anda sanayiye giden tipler, bu yüzden sorun yaşamıyorlar.

Bence en güzelini yapıyorlar , sonuç itibariyle motordaki en ufak aksaklık umursanmadığı sürece büyüyüp dağ gibi olabilir. Ve sonuçları daha üzücü olabilir. Takdir ettim arkadaşlarınız. Bu sadece hyosung için değil bence genel olarak her marka motorda bakımları tam olduğu sürece üzmez , ister 125 ister 1000 :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:39 ----------

Edit ; Karşılaştırma epey.com dan yapılmıştır. Onu eklemeyi unutmuşum. :)

Green Arrow
17 Ekim 2015, 18:52
Merhaba. Motora yeni başıyor iseniz GD250R sizin için daha mantıklı olacaktır. Ben GD250N sahibiyim. İlk motorum ve her anlamda çok memnunum.