PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 160 lık arka lastiğe 180 takılmaz peki jantı 180 lik lastiğin takıldığı jant yapsak?

barodi
17 Ekim 2015, 00:00
xj6 motosikletim ilanda 1 aya yakın kimse aramadı bende vazgeçtim satmaktan zaten gönlümde yoktu satmaya. çünkü çok memnunum. ancak beni az çok tanıyanlar canım sıkılınca motosiklet üzerinde bir takım değişiklikler yaptığımı bilirler.
160 lık lastik olan xj6 ların arka lastiği 180 lik takılırsa viraj kabiliyeti düşer ve ortadan bombe oluşur dediler yakıt artar dediler vs vs.
peki arka jantı 180 lik lastiğin takıldığı orjinal jant yaparsak ne gibi sorunlar yaratabilir.?
yakıt artarmı yine?
virajlarda sıkıntı olurmu ;?
frenlemede sıkıntı olurmu;?
ivmelenme tork ve beygir düşermi?
ve xj6 ya uygun en iyi jant hangi marka model motosiklet jantıdır.? fazer 800 uygunmu veya daha uygun sıfır arka jant ?

DKN
17 Ekim 2015, 00:43
uğraşma barodi :) satmayı kafana koymuşun zaten. bu jant olayına falan girip masraf yapmaya kalkarsan daha çabuk satmak istiyeceksin. onun için kullanmaya devam et bisüre daha, almayı düşündüğün motorlar varsa onlarıda araştır bi yandan.

shooter1
17 Ekim 2015, 00:54
durduk yere yara açma kendine ona vereceğin paraya 1 takım lastik alırsın

avici
17 Ekim 2015, 01:22
2 haftadır xj6 diversion f bakıyorum malum siteden senin ilanı göremedim. Link alabilirmiyim acaba?

barodi
17 Ekim 2015, 01:39
2 haftadır xj6 diversion f bakıyorum malum siteden senin ilanı göremedim. Link alabilirmiyim acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-essiz-tok-sesi-ve-kamuflaj-desenli-diversion-f-228405702/detay/

okican
17 Ekim 2015, 09:58
Jantı değiştirince de aynı sonuçlar çıkar .
Yakıt artar.
Viraj yeteneği azalır .
Fren tepkisi değişir .
O modelin hp ve tork değerlerine, vites oranlarına göre en uygun lastik ölçüleri zaten kullanılmış durumda.

bilginozi
17 Ekim 2015, 10:13
Benim 600rr a önceki sahibi 180 lik yerine 190 lık lastik takmıştı. Ben lastik yenilerken 180 lik taktım. Viraj ve manevra kabiliyeti ciddi şekilde farketti 1cm lastik farkına rağmen. Siz 160 lık yerine 180 lik taksanız manevra kabiliyetini çok kısıtlar. Motorun satılmamasında üzerine işlediğiniz plastidipin etkisi olabilir bence. Onun boya olduğunu düşünenler vardır illaki.