PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor almayı planlıyorum. 10.000 civarı

127
17 Ekim 2015, 00:17
Merhaba arkadaşlar. Henüz motor alemine giriş yapmadım ama ehliyetimi önümüzdeki 3 ay içinde alıp bir giriş yapmak istiyorum. Şehir içi kullanımda beni okuldan işe ordan eve getirecek çok yakmayacak ama karizmatik bir motor arayışındayım. Bu ölçü de gördüğüm en iyi model MT-125. Ancak sıfırı 13 bin tl şuan. O yüzden düşük 5.000 civarı KM lerde 2. el ilanlara bakıyorum. Şubat mart gibi kış ne zaman geçmeye başlarsa bir motorsiklet almayı düşünüyorum ve istiyorum. Açıkçası motorsikletlerden neredeyse hiç çakmam. Bu yüzden aylar öncesinden bilgi toplamaya başlıyorum. Şuan aklımda ki model MT 125 gerek görünüşü gerek benzin tüketimi gerekse masrafsız gelmesi(Kaliteli tekerlekler vs.). Ancak bu model görünüşe göre iki kişi tasarlanmamış. Ben ve sevgilim binsek toplamda 150 kg civarı yaparız ve bu motorda arka sele görünüyor ama pek oturulucak gibi durmuyor. Günlük kullanımda eve giderken işe giderken kullanabileceğim iki kişinin rahatça binebileceği bir model arıyorum açıkçası. Şuan ki bütçem 10 bin tl civarında. Max. çıkabileceğim miktar 11 12 arası olur.

Boy : 170
Kilo : 80

Önerilerinize ve tavsiyelerinize açığım. Günlük kullanımda az yakan iki kişi (150-160 kg civarı) rahatça taşıyabilecek boyuma uygun bir motor tavsiyesi bekliyorum sizlerden.

Not: Kesinlikle naked model almak istiyorum. Naked model bana çok güzel görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Birde MT 125 yeni modellerde ABS var deniliyor. Kaliteli tekerlekler ve ABS li model mi 12.750 tl olan sıfır fiyatı yoksa ABS yok mu kendi sitesinde ki ilanda.

halisakal
17 Ekim 2015, 00:21
2015 model Duke 200 ABS alabilirsin.

A.Türker
17 Ekim 2015, 00:24
naked istiyorsun ama ben yinede cbr 125 öneririm. en azından ikinci kişi(artçı denir)nin oturabileceği yer var. bütçene de bakarsan hem motor hem ekipman açısından sıkıntı yaşamazsın.

F54
17 Ekim 2015, 00:25
O psraya sym volf bakabilirsin
Mt 125 in kalıbına bakıpta aldanma artçılı Çekmez yani

127
17 Ekim 2015, 00:31
Açıkçası görünüşe daha çok önem veriyorum arkadaşlar. CBR naked model değil ondan çok bahsedilmiş ama sevmediğim birşeyi de almak istemem. KTM de aynı şekil görüntüsü çok hoşuma gitmiyor ve küçük motor. Ayrıca herkesin beğendiği turuncuyu ben pek beğenmedim. Ben daha koyu renkleri seviyorum. Şuan en çok istediğim model MT 125 ama tavsiyelere açığım dediğim gibi. Ancak 12.750 sıfırı olan model eğer ABS li ise %80 MT 125 alırım. Bu fiyata ABS li değilse de muhtemelen Duke 200 ABS modelini alırım. Ayrıca ikinci kişi kısmı da önemli tabi.

DKN
17 Ekim 2015, 00:39
mt125 almayı kafana koymuş gibisin şimdi öneride bulunsam bile dinlemeyeceğini tahmin ediyorum o yüzden hayırlı olsun diyelim :)

127
17 Ekim 2015, 00:55
Dostum ABS olayını bilmediğim için MT 125 de takıldım. Ayrıca bakarken aklıma iki kişi bineceğimiz de gelmedi pek. Bu ikisine uygun değilse zaten almam. Açıkçası ABS si yoksa bile ki 21 yaşıma geldim daha motora binmedim o yüzden güvenlik önemli, fikrimi direk değiştirebilirim. Şuan merak ettiğim yeni modellerinde ABS var mı bu aletin? Yoksa eğer KTM Duke 200 ABS şuan daha iyi duruyor bu fiyatlarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

MT 125 in yeni modelinde ABS var mı arkadaşlar araştırıp soran var mı bunu? Akşam saati olmasa direk arayıp adamlara sorardım da bu saatte açmazlar.

DKN
17 Ekim 2015, 01:04
şimdi 21 yaşındasın. her geçen sene daha farklı düşüneceksin gözlemleyeceksin tecrübe edeceksin. 1 senede kafa yapısı gerçekten çok değişiyor. hayalinide kurmuşun madem al derim ama fikrimide sorucak olursan kesinlikle pcx derim. 2 ay sonra satmayı düşünmek yerine her geçen gün daha çok seversin. ben artık 600 cc alıp binebilirim dediğin vakit geçersin vitesliye :) bu kadarını söyleyim yazmaklada bitmez

127
17 Ekim 2015, 01:08
Dostum bir heves ettik açıkçası. Ama inan naked dan başka model düşünmüyorum. Hiç almam diyorum naked almayacaksam. Şu an da bu fiyat segmentinde MT 125 den daha karizmatik naked da yok. O yüzden ona takılıp kaldım. Ama ABS yoksa da giriş seviyemde bana çok yardımcı olmaz bu.

oguzhan6161
17 Ekim 2015, 01:19
Şimdiden hayırlı olsun 127 :)

127
17 Ekim 2015, 01:23
Şimdiden hayırlı olsun 127 :)

Sağol dostum da ABS olayı hakkında bilgin var mı? MT 125 in yeni modelinde ABS var mı? Eğer yoksa KTM Duke 200 ABS modeline yöneleceğim sanırım. Bir yerlerimi kırmak istemem. Zaten hız yapmayacağım otobanda bile 90 ı geçmem sanırım.

oguzhan6161
17 Ekim 2015, 02:20
Sağol dostum da ABS olayı hakkında bilgin var mı? MT 125 in yeni modelinde ABS var mı? Eğer yoksa KTM Duke 200 ABS modeline yöneleceğim sanırım. Bir yerlerimi kırmak istemem. Zaten hız yapmayacağım otobanda bile 90 ı geçmem sanırım.

MT 125 2016 'da ABD var. Bence 90 ı geçmemek biraz zor :) İlla ki geçeceksin. Ama yine de dikkatli ol. Hız ecel değil kabiliyettir.

Bthndmrl
17 Ekim 2015, 07:55
Boşver naked ı al PCX artçında sende keyfine bak şekilde var. Yada absli Yamaha Nmax var oda gayet hoş artçı ile.

127
17 Ekim 2015, 11:39
Boşver naked ı al PCX artçında sende keyfine bak şekilde var. Yada absli Yamaha Nmax var oda gayet hoş artçı ile.

Dostum motor dediğin naked olacak bana göre. Ne sportif ne de chopper. Klasik istiyorum aslında ama ducati ler 20 binden başlıyor. Şimdilik iki naked modelden birisi ile devam edeceğim ama aklımda daha kullanışlı ucuz ve daha kaliteli malzemelere sahip MT 125 var. KTM in sıkıntıları daha çok oluyormuş hem 2.500 tl daha pahalı 2. elde hem de bakımlarında masraf çok daha fazlaymış.

CT.ATC
17 Ekim 2015, 15:03
şimdi 21 yaşındasın. her geçen sene daha farklı düşüneceksin gözlemleyeceksin tecrübe edeceksin. 1 senede kafa yapısı gerçekten çok değişiyor. hayalinide kurmuşun madem al derim ama fikrimide sorucak olursan kesinlikle pcx derim. 2 ay sonra satmayı düşünmek yerine her geçen gün daha çok seversin. ben artık 600 cc alıp binebilirim dediğin vakit geçersin vitesliye :) bu kadarını söyleyim yazmaklada bitmez

İyiymiş 600lük alıp bilebilirim dediğim zaman vitesliye geçeyim :) vitesli motor hata affetmez bir anda sert bırakılan debriyaj arka tekere inanılmaz bir güç verip asfaltla tanışmana neden olabilir küçük cc bu hataları affeder ki benim çok affetti ama büyük cc de ne olur bilemiyorum, öneri yaparken ilerisini gerisini bir düşünelim. Mt125 çok güzel kalıplı bir motor, ama o fiyatlara sym Wolf 250 var ve çok iyi olduğunu duydum bence onuda bir araştırın derim.