PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windstopper içlik iş görür mü?

kamandes
15 Ekim 2015, 19:39
arkadaşlar herkese iyi akşamlar öncelikle, yaz kış motosiklet kullanıyorum kışın özellikle soğuğa karşı aldığınız önlemler nelerdir windstopper içlik ve kışlık motosiklet pantolonu almayı düşünüyorum özellikle bu ürünleri kullanlar görüşlerini ve marka tavsiyesinde bulunulursa çok memnun olurum, genelde uzun yol yapıyorum, aldığım termal içlikler bir işe yaramadı...

yeknet
15 Ekim 2015, 20:29
iş görür de kaç liralık ürün bunlar? benim bulduklarım mont kadar pahalı çıktı hepsi öyleyse değmez. normal termal içlik de pekala iş görüyor.

deprogadias
15 Ekim 2015, 21:18
decathlondan 35-40 tl ye alt üst takım alabilirsin. ben geçen sene aldım gayette iş görüyo. eğer arkadaşın söylediği gibi pahalıysa hiç gerek yok. al iki çift içlik değiştire değiştire kullan takım olarak.

Reşit
15 Ekim 2015, 21:25
Ürünü kullanmayanlardan şahane tavsiyeler.

Kış mevsimi için yapacağın ekipman yatırımı sırasında bence ilk sıradadır. Başta biraz fazla para verirsin ama yıllarca kullanırsın. Dört yıl önce aldığın knox marka ürünü hala kullanıyorum ve ilk günkü gibi. - derece sıcaklıklarda yüksek süratlerde kotun(kevlar) altında kullandım. Sıfır üşeme garantisi veriyorum. Tüm arkadaşlarıma aldırdım, herkes çok memnun. KEsinlikle tavsiye ediyorum. Standart termal içlik rüzgardan korumaz. Çok üşüyenler windstopper altına giyebilir :)

Kullandığım ürünlerin linklerini koydum, buyurun efenim

http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-pant-pmu669

http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sicak-coraplar-pmu667

http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-balaklava-pmu665

http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-top-pmu3177

kamandes
15 Ekim 2015, 21:57
kışın normal termal içliklerden bir fayda goremedim bu motomaxtaki içlikleri denicem teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

kışlık pantolon olarak uzun yolda önerebileceğiniz marka var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

decathlondan 35-40 tl ye alt üst takım alabilirsin. ben geçen sene aldım gayette iş görüyo. eğer arkadaşın söylediği gibi pahalıysa hiç gerek yok. al iki çift içlik değiştire değiştire kullan takım olarak.

üç takım aldım ama işe yaramadı

Darkcity2000
15 Ekim 2015, 22:22
http://www.decathlon.com.tr/techwool-50-ml-tiort-id_8316095.html

ultra memnunum

yeknet
15 Ekim 2015, 23:10
Geçen sene fuardan almıştım tavsiye ederim. İstanbul şehir içi yeterli, Ankara'daysanız bilemem orası fena soğuk.
http://www.termal-iclik.com/puhu-termal-ust-erkek-iclik

berkcigdem
15 Ekim 2015, 23:33
decathlon falan bilmem ama bende northface windstopper içlik var kendileri biraz pahalıdır 150 - 200 tl falan ama rüzgar müzgar işlemez. ayrıca bu ürünü yazında kullanabilirsiniz. çünkü ister istemez yazlık montlar file olduğu için sıcakta farketmeden göğsümüze deli gibi rüzgar alırız buda ileri yaşlarda bize ekmek yol su olarak geri döner.

A.Türker
15 Ekim 2015, 23:36
bilmediğimden dolayı soruyorum yün içlikler işe yaramıyor mu?

berkcigdem
15 Ekim 2015, 23:45
bilmediğimden dolayı soruyorum yün içlikler işe yaramıyor mu?

yaramaz çünkü yün içlik hava geçirir. evet sıcak tutar ama hava geçireceği için bir anlamı olmaz. windstopper dediği şey rüzgarı kesinlikle geçirmez ama yün içlik gibide sıcak tutmaz.

something123
15 Ekim 2015, 23:59
yaramaz çünkü yün içlik hava geçirir. evet sıcak tutar ama hava geçireceği için bir anlamı olmaz. windstopper dediği şey rüzgarı kesinlikle geçirmez ama yün içlik gibide sıcak tutmaz.

Benim windstopper tamam ruzgari az gecirior, tamam aldim eyvallah iyi oldu, ama usumemek icin bole kumassal bir sey gerekior genede.. bende ruzgari kesmek icin yatcilarin kullandigi yagmurluk aldim xl baktm esiomu hava yagmur var giyiniveriorum;)) decathlonda deniz bölümünden 89 tl ye aldim, yatch club urunleri tavsiye ederim..

berkcigdem
16 Ekim 2015, 00:03
Benim windstopper tamam ruzgari az gecirior, tamam aldim eyvallah iyi oldu, ama usumemek icin bole kumassal bir sey gerekior genede.. bende ruzgari kesmek icin yatcilarin kullandigi yagmurluk aldim xl baktm esiomu hava yagmur var giyiniveriorum;)) decathlonda deniz bölümünden 89 tl ye aldim, yatch club urunleri tavsiye ederim..

onun yerine kışlık mont alsaydın. kışlık montta ne rüzgar işliyor ne yağmur nede çamur. hemde seni korur.

something123
16 Ekim 2015, 00:10
Ben ekipmani motor olaylarindan once hic bilmeden aldim, simdi de yeni ne alsam oha onuda mi alcan yine ne kadar bayilcan oluyor.. aklimda monta iyi bir bayilmak yok mu saniosun tutuyorum kendimi ;)

berkcigdem
16 Ekim 2015, 00:14
Ben ekipmani motor olaylarindan once hic bilmeden aldim, simdi de yeni ne alsam oha onuda mi alcan yine ne kadar bayilcan oluyor.. aklimda monta iyi bir bayilmak yok mu saniosun tutuyorum kendimi ;)

ktm rc 200 almayı biliyosun ama...

bence böyle birşey için tutma kendini. ALLAH korusun düşşen windstopper yağmurluk falan korumaz mont korur.

something123
16 Ekim 2015, 00:19
Yok yahu montum var;)) 4 mevsim degil alirken nedense icligini falan almamisim ne oldugunu bilmiodumki ;)) revit montum var.. ama ole iyi goratex gibi iclikli dislikli kislik mont almadim.. koruma anlaminda bence giyinince robokop gibiyim ;))

berkcigdem
16 Ekim 2015, 00:21
Yok yahu montum var;)) 4 mevsim degil alirken nedense icligini falan almamisim ne oldugunu bilmiodumki ;)) revit montum var.. ama ole iyi goratex gibi iclikli dislikli kislik mont almadim.. koruma anlaminda bence giyinince robokop gibiyim ;))

zaten 4 mevsim alma bence. kışlık ve yazlık ayrı olsun. revitin kışlık montları var çok güzel. hatta benimkide revit tavsiye ederim. ol ol robocop iyidir.

something123
16 Ekim 2015, 00:27
zaten 4 mevsim alma bence. kışlık ve yazlık ayrı olsun. revitin kışlık montları var çok güzel. hatta benimkide revit tavsiye ederim. ol ol robocop iyidir.

Spidi kislik pantolon aldim, mont takim spidi alicam takim olsun.. yaz icinde dainese donucem, tevit guzel evet guzel ama kaliplar ciddi erkek kalip iste bende ondan sıkıldım.. evet yaz kisligi ayirmaya basladim doğru soluosun arkadaşım.
Bide balaklava ile simsiyah... kis zor iste..

berkcigdem
16 Ekim 2015, 00:29
Spidi kislik pantolon aldim, mont takim spidi alicam takim olsun.. yaz icinde dainese donucem, tevit guzel evet guzel ama kaliplar ciddi erkek kalip iste bende ondan sıkıldım.. evet yaz kisligi ayirmaya basladim doğru soluosun arkadaşım.
Bide balaklava ile simsiyah... kis zor iste..

valla bence revitten devam et derim. merak etme bir süre dönmezsin dainese e :) çünkü üzerindekiler yeticektir. ama dainese farklıdır yazlık montum dainesee. kışlık ve yazlık ayakkabılarda dainesee.
balaklavaya alışınca yazında takıcaksın ben yazında takıyorum :) onlardan 2-3 tane al ama istersen zamanla o lastikleri baya nanay oluyor git gelle uğraşmazsın :D
kışın motor kullanmak özellikle yağmurda kullanmak en zevklisidir ama.

something123
16 Ekim 2015, 00:44
valla bence revitten devam et derim. merak etme bir süre dönmezsin dainese e :) çünkü üzerindekiler yeticektir. ama dainese farklıdır yazlık montum dainesee. kışlık ve yazlık ayakkabılarda dainesee.
balaklavaya alışınca yazında takıcaksın ben yazında takıyorum :) onlardan 2-3 tane al ama istersen zamanla o lastikleri baya nanay oluyor git gelle uğraşmazsın :D
kışın motor kullanmak özellikle yağmurda kullanmak en zevklisidir ama.

Yok yok baya eksigim var ;)
O balaklava ki bence baklava ;) agzimi yuzumu iyi koruo ama cikartip atasim gelio ;)) ninja gibi sadece gozler gozukuo..
Yağmurda ole az deneyimim var trafik deilse keyifli ;)) istanbul kopru yağmur trajedi ;))

berkcigdem
16 Ekim 2015, 00:46
Yok yok baya eksigim var ;)
O balaklava ki bence baklava ;) agzimi yuzumu iyi koruo ama cikartip atasim gelio ;)) ninja gibi sadece gozler gozukuo..
Yağmurda ole az deneyimim var trafik deilse keyifli ;)) istanbul kopru yağmur trajedi ;))

hem ağzını yüzünü korur. hemde saçının öne gelmesini engeller ki sizde daha büyük bir sorun bu. hemde terini emer. o yüzden bol bol yıkarsın zaten.

alışırsın köprüyede yağmurada merak etme :)

UNdocab
16 Ekim 2015, 01:29
arkadaşlar herkese iyi akşamlar öncelikle, yaz kış motosiklet kullanıyorum kışın özellikle soğuğa karşı aldığınız önlemler nelerdir windstopper içlik ve kışlık motosiklet pantolonu almayı düşünüyorum özellikle bu ürünleri kullanlar görüşlerini ve marka tavsiyesinde bulunulursa çok memnun olurum, genelde uzun yol yapıyorum, aldığım termal içlikler bir işe yaramadı...

Termal kelimesinde "Termo"dan yani sıcaklıktan gelen birşey olunca insanlar ne yazıkki yanılıyor.
Eski bir izci olarak kullandığımız termal içliklerin amacı dağ yürüyüşlerinde terlediğimizde bu içlikler teri emerek vücuttan uzaklaştırır.
Böylece esen rüzgar veya soğuk hava ile birlikte vücudun ciddi sıcaklık kaybetmesini engeller.

NOT: Eski toprak testiler suyu böyle soğutur. Gözeneklerinden çok çok minik suyu terletirler.Güneşle birlikte su buharlaşırken(su her sıcaklıkta buharlaşabilen ilginç bir sıvıdır) testinin yüzeyinden ısıyı alır böylece içindeki su soğur.

Gelelim konuya :D
İçine termal giymen ince bir katman içlik giymen kadar etki yapar.
Windstopper olarak bende Jack Wolfskin mont var yaya olarak çok da güzel iş yapıyor. Ama senin çözümün daha basit birşey. Yağmurluk.

Uzun yolda yağmurluğu üst alt giy. Konforunun inanılmaz arttığını göreceksin.
İstanbul-Fethiye gezimde hava Yağmurlu ve rüzgarlıydı. GoraTex Montum olmasına rağmen montun dış yüzeyi ıslak kalmasın diye yağmurluklarımı giymiştim. Yağmur durduğunda yağmurlukları çıkarınca rüzgardan çok rahatsız oldum. ve Rüzgardan rahatsız olmamak için tekrar giydim yağmurlukları. Rüzgara rağmen kulağımda müzikle inanılmaz mutlu mesut bi yolculuk yaptım

xawa
16 Ekim 2015, 09:39
4 yıldan beri COLD KILLERS SPORT PANT kullanıyorum,kısa mesafede evet işe yarıyor ama hava çok soğuk olduğu zaman yinede soğuğu hissediyorum altına thermal içlik giymeme rağmen.
o yüzden bu yıl pantolon aldım.

aranel
16 Ekim 2015, 09:54
üstü bilmem de altı ben tech90 yağmur rüzgar geçirmez dört mevsimle çözdüm. Şu havalarda terletiyor kışın en fazla bir içlikle hamam gibi gezeceğimi düşünüyorum.

ilker a.
16 Ekim 2015, 10:40
Ben alt taraf için şunu kullanıyorum: https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-gamma-iclik-alt/288/2540
Şimdilik memnunum ama kışın test etme imkanım olmadı henüz.

Üst taraf için ise şunu kullanıyorum: http://www.ascycles.com/detail.aspx?ID=140989

Ama şunu da alıp denemeye karar verdim: http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-top-pmu3177

kamandes
16 Ekim 2015, 16:01
Termal kelimesinde "Termo"dan yani sıcaklıktan gelen birşey olunca insanlar ne yazıkki yanılıyor.
Eski bir izci olarak kullandığımız termal içliklerin amacı dağ yürüyüşlerinde terlediğimizde bu içlikler teri emerek vücuttan uzaklaştırır.
Böylece esen rüzgar veya soğuk hava ile birlikte vücudun ciddi sıcaklık kaybetmesini engeller.

NOT: Eski toprak testiler suyu böyle soğutur. Gözeneklerinden çok çok minik suyu terletirler.Güneşle birlikte su buharlaşırken(su her sıcaklıkta buharlaşabilen ilginç bir sıvıdır) testinin yüzeyinden ısıyı alır böylece içindeki su soğur.

Gelelim konuya :D
İçine termal giymen ince bir katman içlik giymen kadar etki yapar.
Windstopper olarak bende Jack Wolfskin mont var yaya olarak çok da güzel iş yapıyor. Ama senin çözümün daha basit birşey. Yağmurluk.

Uzun yolda yağmurluğu üst alt giy. Konforunun inanılmaz arttığını göreceksin.
İstanbul-Fethiye gezimde hava Yağmurlu ve rüzgarlıydı. GoraTex Montum olmasına rağmen montun dış yüzeyi ıslak kalmasın diye yağmurluklarımı giymiştim. Yağmur durduğunda yağmurlukları çıkarınca rüzgardan çok rahatsız oldum. ve Rüzgardan rahatsız olmamak için tekrar giydim yağmurlukları. Rüzgara rağmen kulağımda müzikle inanılmaz mutlu mesut bi yolculuk yaptım

spidi marka yağmurluğum var onuda giyiyorum ama çok etkili olmadı soğuğa karşı, tavsiyen için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

4 yıldan beri COLD KILLERS SPORT PANT kullanıyorum,kısa mesafede evet işe yarıyor ama hava çok soğuk olduğu zaman yinede soğuğu hissediyorum altına thermal içlik giymeme rağmen.
o yüzden bu yıl pantolon aldım.

ne marka aldınız, memnun musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Malzemesi neopren miydi

something123
16 Ekim 2015, 16:31
bilmiorum 4000 mebran su geçirmez. ve ruzgarda etkili iyi.

kamandes
03 Ocak 2016, 15:51
arkadaşlar aldığım ekipmanları almayı düşünenlere faydalı olması amacıyla paylaşıyorum.. ben genellikle uzun yol da motosiklet kullandığım için termal içliklerin soğuklarda işe yaramadığınıda özellikle belirteyim. termal içlikler kısa mesafe kullanımında belki yeterli gelebilir bilemiyorum.
aldığım rüzgar kesici içlikler 10 dereceye kadar başarılı ve memnunum linkler:
üst http://www.hondamototal.com/chchp~u~tucano-urbano-upload-windbreaker-ust-31312
alt http://www.hondamototal.com/chchc~u~tucano-urbano-upload-windbreaker-alt

hava daha da soğuduğunda 10 derece altında özellikle, yukarıdaki rüzgar kesiciler yetersiz kaldığında bu ürünü aldım ve çok memnun kaldım alt içliğini de en kısa zamanda alcam.

üst: http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-wind-buddy-pmu3209