PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor Spyder mi? Daytona mı?

hayko5
15 Ekim 2015, 12:06
Arkadaşlar chopper'a geçiş yapıyorum kısmet olursa bir mk üye olacam chopper istiyorlar şu anda da gelebileceğimi söylediler fakat ben motorumu değiştirmeden gelemeyeceğimi söyledim, Kulüpte bir adet real Raptor Spyder kullanan var ivmelenmesi sesi ve özellikle duruşu çok hoşuma gitti ama daytona da güzel 2013 model buldum bir adet ama Spyder al dedi kulüpteki çocuk kendi motorunu övmek için mi yoksa birşey bildiğinden mi bilmiyorum sizlere danışmak istedim sizce hangisini almalıyım yeri geldiğinde uzun yol yapacam parça bakım olarak beni pişman etmeyecek sorunsuz olacak mümkün olabildiğince

eek
15 Ekim 2015, 12:33
Motor ve şanzıman aynıdır, ses ve performans bu nedenle aynı olur. Tip olarak Spyder daha aykırı ama görsel olarak Daytona bana daha çekici geliyor. Spyder ile dönüşlerde ilk başta zorlanırsınız ama alışınca sorun olmaz. Yani tipini beğendiğini alabilirsin bu iki model arasından. Ha dersen ki 250cc bu tarz ne alayım forumda belki yüzlerce konu vardır okuyup tüm motorların eksisini artısını görürsün. Genelde Regal gömülüp Hyosung övülür, şahsi olarak bu tarzda başlangıç için alacağım tek motor yine Daytona olur (ki satmaya kıyamadım, arkadaşıma sattım güya ama parasını alıp devrini vermeye elim gitmiyor :)). 2013 modellerde şanzıman sorunu yaşayanlar oldu, kış gelmişken uygun fiyata 2014 bulabilirsin diye düşünüyorum. Bu fiyatlardaki her motorda olduğu gibi alır almaz düzgün lastik edinmeni tavsiye ederim, ölçülerinden dolayı Regal için bu masraf 1000TL üzerinde olacaktır bilgin olsun.

pompei
15 Ekim 2015, 12:54
Titreşimle aran nasıl bilmiyorumda bu motorlar titriyor be aga alıcak olsam keeway veya rks land cruiser 250 alırım.Ben kullandım memnundum.

hayko5
15 Ekim 2015, 20:40
Titreşimle aran nasıl bilmiyorumda bu motorlar titriyor be aga alıcak olsam keeway veya rks land cruiser 250 alırım.Ben kullandım memnundum.

Regal dışında Çine girmem hocam teşekkürler güzel tavsiyeniz için

deprogadias
15 Ekim 2015, 21:16
raptor riders klübüyle birlikte sürüyorum iki motorun 250 liğini de 350 liğini de denedim şöyle anlatıyım. performans olarak ses olarak titreşim olarak ikiside aynı. fakat spyder ın ön maşaları daha uzun olduğu için alışmak daha zor. özellikle dar alanlarda dönerken veya sıkışık trafikte araç aralarında giderken biraz daha zorluyo biraz daha fazla dikkat istiyo. alışınca kullanırsın tabi ama söylediğim gibi biraz daha fazla zaman ve tecrübe istiyo. ayrıca uzun olduğundanmıdır nedir spyderın ön maşaları daytonanın ki kadar güven vermedi bana. ayrıca daytonada ters maşa kullanılmış. görüntü göreceli bişey tabi ama ikisinin arasında uzun süre kalmış biri olarak kullanım ve görünüm olarak ben daytonaya daha sıcağım.

anchorman
05 Mayıs 2016, 13:14
Spyder... Karizması yeter arkadaşlar.

hayko5
05 Mayıs 2016, 13:37
Spyder... Karizması yeter arkadaşlar.

Hocam motor aldım ilk chopper/cruiser olarak SL200 tercih ettim masrafsız olması kıvrak olması ve bobber yapılınca çok tatlı olduğu için. V motor pişmanlığı yaşadım ama üstündeyken hiç pişman etmedi. Regal almadım iyi ki de almamışım o kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum kardeşlerimden 2si kullanıyor ve kronik şanzıman sorunu var 1 ve 2 den boşa çekiyor kendi kendine. Şimdi satıyorum 1 sene kadar motorsuz kalma durumum var işim gereği fakat 1 sene sonra Iron883 veya BOLT alacam nasip olursa. Fakat şunu söylemeden edemeyeceğim şimdi ki aklım olsa Borelli Ledow alırdım.

isfa67
05 Mayıs 2016, 13:38
Arkadaşlar chopper'a geçiş yapıyorum kısmet olursa bir mk üye olacam chopper istiyorlar şu anda da gelebileceğimi söylediler fakat ben motorumu değiştirmeden gelemeyeceğimi söyledim, Kulüpte bir adet real Raptor Spyder kullanan var ivmelenmesi sesi ve özellikle duruşu çok hoşuma gitti ama daytona da güzel 2013 model buldum bir adet ama Spyder al dedi kulüpteki çocuk kendi motorunu övmek için mi yoksa birşey bildiğinden mi bilmiyorum sizlere danışmak istedim sizce hangisini almalıyım yeri geldiğinde uzun yol yapacam parça bakım olarak beni pişman etmeyecek sorunsuz olacak mümkün olabildiğince

tavsiyem motor olarak regal alma.ama illede alacaksan spyder al.arkadaşımın vardı bi gün vitesi takılı kaldı.söktük garajda bi baktık ki kalem içindeki yaylar var ya öyle bir yay parçası yerinden çıkmış.yolda görsen tenezzül etmeyeceğin bir parça seni yolda bırakır.kendin yapamazsan vatandaş o zaman için 850 tl istedi bizden.yay olup olmadığını bilmeden.diğer taraftan katılacağın klüp türkchoppersa katılma arkana bakmadan git.ıspartadaki olayda üyelerine sahip çıkmayan çıkamayan bir klüp.benden uyarması gerisi sana kalmış.
edit: konunun hortlatıldığının farkına varmadan cevap yazmışım.

hayko5
05 Mayıs 2016, 13:43
tavsiyem motor olarak regal alma.ama illede alacaksan spyder al.arkadaşımın vardı bi gün vitesi takılı kaldı.söktük garajda bi baktık ki kalem içindeki yaylar var ya öyle bir yay parçası yerinden çıkmış.yolda görsen tenezzül etmeyeceğin bir parça seni yolda bırakır.kendin yapamazsan vatandaş o zaman için 850 tl istedi bizden.yay olup olmadığını bilmeden.diğer taraftan katılacağın klüp türkchoppersa katılma arkana bakmadan git.ıspartadaki olayda üyelerine sahip çıkmayan çıkamayan bir klüp.benden uyarması gerisi sana kalmış.
edit: konunun hortlatıldığının farkına varmadan cevap yazmışım.

Kardeş diye geçinip yarı yolda bırakan kulüple ne işim olur çok şükür oralara düşmedik düşmeyiz dostum.