PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun aradan sonra pişmanlıkla geri döndüm tavsiye için

EsesLifan
15 Ekim 2015, 10:44
Merhabalar arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyordum bi süre önce hyosungmu daelimmi diye konu açmıştım ucuza daelim denk getirdim ve aldım kısa bi süredir biniyordum ancak motorun mekaniksel bi arıza olarak yağ pompalamamış ve sübob kesti beyin arızalandı vs vs 2500-3500 arası masraf çıktı o şekilde satabilmeyi becerdim motorlarımı sıralıcak olursak lifan cup-mondial mcx-asya major-yamaha ybr-honda cbr2010 ve en son daelim alarak motordan soğumuş durumdayım 4500-5500 arası ortalama bi motor arıyorum tarzı modeli farketmez sorunsuz olsun yeter 125 cc küçücük ybr bile ağrısız tasasız biniyordum bidaha koreymiş falan aman aman bildiğimden şaşmıcam bu fiyatlara ne alabilirim şeytan diyor 4000liraya tertemiz az kmli ybrler var al bitane tısır tısır binde işte ne yapayım bilmiyorum temiz bi honda cbf 250 denk gelse oda yok kmler uçmuş hepsinin bi akıl verin haftalardır çok çektim motordan...

UNdocab
15 Ekim 2015, 10:50
Haklısın Kore falan ne öyle.
Japondan şaşma bence arkadaş burada memnuniyetini çok güzel anlatımış. Bi bak bence

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/154527-cbr250r-2-binde-blok-patlamasi.html

EsesLifan
15 Ekim 2015, 11:08
biriside altına Yine şanslıymışım benim CBR 25bin kilometrede patladı yazmış gerçekten yorumsuz :/ Gerçekten türkiyeye alt sınıfmı getiriyorlar dahamı kalitesiz gelen modeller ya en mantıklısı ybr galiba ya dertsiz tasasız

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Mondial mcxim bile 12bin km eşşeğe biner gibi binmiştim en ufacık bi sorun yaşamadım aldıktan sonra sübob ayarı bile yaptırmamıştım yağ değiştirdim sadece tık demedim motor hayvan gibi gidiyordu sattığım gün bile

quattromeb
15 Ekim 2015, 13:42
sahibi apaçi olmayan bi tvs apache al... ömürlük bin...

josepth_o6
15 Ekim 2015, 13:48
scooter düşünürsen al pcx bin. 93.000 km de satanı görmüştüm. Düzenli bakımları yapıldıysa korkma al bin.

dalangıç
15 Ekim 2015, 13:50
Boy uygunsa al bi xtreme Max 150 bakma arkana ben alalı 2 yıl oldu nerdeyse, benzin koymayı unutmak dışında yolda kalmadı, parça falan da değişmedi lastik hariç 15000 kusur km yaptım hep uzun yol... Ne olur ne olmaz diye zincir almıştım çantada gezdirmekten bıktım da taktırdım gitti en son yağmur çamur bodrumdan çıkıp istanbula geldim yine tık yok he ama yağını sadece motul kullanıyorum tek lüks o sayarsak bide arada yıkıyorum üstüm başım batmasın diye :)

bulut59
15 Ekim 2015, 14:45
bence markadan veya üretim yerinden ziyade, motosiklet bakımında bihaber yurdum insanı yüzünden yaşanıyor bu olaylar.

caglar48
15 Ekim 2015, 14:59
Kesinlikle eski kasa pcx oneririm

Iron&Road
15 Ekim 2015, 15:10
Geçmiş olsun, ne almayı düşünürseniz düşünün unutmayın ki her marka motosikletin motoru bitebilir. Markaya yönelik pozitif veya negatif ön yargıya gerek yok bence. TVS veya YBR düşünün derim ben.

Japondan şaşma bence arkadaş burada memnuniyetini çok güzel anlatımış. Bi bak bence

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/154527-cbr250r-2-binde-blok-patlamasi.html

:)

Sadece ve sadece bakım... Ne olursa olsun, otomobil, kamyon, motosiklet fark etmez. bakılmayan makine ölür. Ben de anlam veremiyorum, ülkemizde öyle bir algı var ki etiketi bilinen bir şey olmayan her ürün çöp, kaka. Ondan sonra biz bu Honda'nın Yamaha'nın fiyatlarından memnun değiliz, servisi ilgisiz vs vs yürüyüp gidiyor. Tamam Japon belli bir kalibrede mal üretiyor, ama bu arızaların benzerleri Japon motosikletlerinde de oluyor. Sadece motosikletine 3 bin tl veren adam bu bozuldu demekten çekinmiyor, 30 bin veren adam da bu bozuldu diyemiyor.

Yani ben neler neler duydum bir bilseniz, elektro gitardan kıvılcım çıkmış, neden? Çin malıymış. Hani deli saçması. Derdim Çinlileri övmek değil ama ayrım yapamıyoruz, kıyaslama hiç yapamıyoruz.

wehwetoz
15 Ekim 2015, 15:16

yahu saga sola sallıyorsunda kardeşim senin motosıkletının ne parcası var nede muhattab olunacak bir servisi . ayrıca götü başıda ayrı oynuyor hergun arkadasımda var 2014 model aldı meraklıysan onuda sana satabılırız :D

DKN
15 Ekim 2015, 15:27
madem pişmanlıkla geri döndün pişmanlıkla tekrar geri gitme. yamaha al

UNdocab
15 Ekim 2015, 15:34
yahu saga sola sallıyorsunda kardeşim senin motosıkletının ne parcası var nede muhattab olunacak bir servisi . ayrıca götü başıda ayrı oynuyor hergun arkadasımda var 2014 model aldı meraklıysan onuda sana satabılırız :D

Muhtemelen 250liktir.Teşekkür ederim onu yeterince kullandım. Bende vardı 30.000km kullanıp Türkiyenin heryerine gittim. Gezi kısımlarında bakabilirsin. Sonra arkadaşıma verdim. Şuan onda.
Motorun bi tarafı oynamıyor. Ama görecelik var. Mesela sen gidiyorken diğer araç durduğunda sana o gidiyormuş gibi gelir öyle bişey :)

Artık 650cc olanını kullanıyorum yılda 30bin km yol yaptığım oldu bir sıkıntısı yok. Artık proje motoru oldu. Forumun DIY bölümünden takip edebilirsin
http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/152305-hyosung-gt-650-modifiye.html

Şimdide RT 125 aldım. 10 günde 1000km civarında bi yol yaptım. Ne hikmetse onunda bi tarafı oynamıyor.

Servis olarak Uniteks motora gidebilirsin. Her türlü parçasını telefonla sorabilirsin.
Aslında japonlarda olmayan online olarak parçaları tek tek görme ve sipariş edebilme imkanı var da yeni distribütör sayfasını bitirmedi daha. Lazım olur falan ;)
Birde parçaları aylarca beklemezsin en fazla 20 günde yurtdışından getiriyor distribütör .

Türkiye fiyatlarını beğenmediğinde
www.hyosungsource.com
www.hyohive.com
www.hyosungwholesale.com
www.koreanbikeparts.com

vs gibi adreslerden sipariş veriyorsun en fazla 20 günde elinde oluyor.
Hani japoncular genelde 3-4 ay çamurluk bile bekliyor falan oluyor.

EsesLifan
15 Ekim 2015, 22:03
bajaj pulsara bütçeyi zorlasammı diye düşünüyorum kullanıcılardan negatif düşünce yok gibi

UNdocab
15 Ekim 2015, 22:04
Kuryenin kullandığından korkma :-)

Bthndmrl
15 Ekim 2015, 22:47
Amacınız hondayı karalamaksa sana şunu söyliyim:
Mağazamızda duran bakkala bankaya maliyeye eve işe gitmek için kullandığımız doğru düzgün bakımı bile yoktu 70 bin km bindik ve sorunsuz sattık. Grenajda ise küflenme yoktu sadece çiziklerimiz vardı. Dediğim motor 102cc 7 hp yokuş aşşağı 95 lerde gezmesine rağmen ki yokuş bayağı uzundu. Bir sıkıntısı çıkmamıştı şimdi milyon tane cbr den 1 i blok çatlattı diye tüm honda mı bitiyor? Mesela şuan kullandığım pcx150 110 da kesiyor elektronik olarak ama ben biliyorum ki 120 de yapar fakat motor ömrü açısından sıkıntılı olur o sistemi iptal edersem. Yani buda kul yapısı 1 tane bozuldu diye tüm hepsi kötü olmaz. İstisnalar kaideyi bozmaz.
İyi sürüşler.

Tige-R
15 Ekim 2015, 23:40
5500e sıfır apacheler mondial 180z one s ve ybr var onlardan bakabilirsiniz

Macit250
16 Ekim 2015, 00:43
Sen ne sıkıntılı bir ergensin yaw.Bütün gün caddede fiyuv fiyuz abdsürd absürd geziyorsunuz.Türlü türlü işler peşindesiniz.Aklınız kıt paranız kıt.Sonra la lü

EsesLifan
16 Ekim 2015, 11:27
Macit250 yazı yazmak için yazma tamammı muhattabım değil sen ve sen gibiler seni ilgilendiren giren çıkan bişey varmı yok oazaman terket konuyuda.