PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SJ4000 Gece çekimi testi

akbird
15 Ekim 2015, 09:23
Sj4000 gece çekimi denemesi yaptım. Madem çekiyoruz o zaman konuşalım aynı zamanda demi diye düşündüm :) iyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=b9DYxs3nuk0

keremkrmn
15 Ekim 2015, 09:44
Biraz daha detaylı bilgi verir misiniz? Yazlık kabı mı kullandınız kışlık mı? Video çekim 1080 mi 720 mi? belki almayı düşünen varsa daha fazla yardımınız dokunur.

akbird
15 Ekim 2015, 10:06
Standart sj4000 kabı ve hava girişi olmayan arka kapağını kullanıyorum çekimlerde. Kameranın ışık ayarı hep bulutlu çekim modunda. çünkü diğerlerinde ışığa göre görüntünün rengi kayabiliyor. ses kaydını telefona yapıp daha sonra birleştiriyorum. song vegas pro 13 kullanıyorum video düzenleme işinde. video çekimi 1080p de ama videoyu düzenlerken sony vegasta 720- 30p modunda ayarlıyorum. Sormak istediğindaha detay varsa yardımcı olabilirim. aklıma gelen bunlar.

Darkcity2000
15 Ekim 2015, 11:51
720p ye sonradana almayin kaydi 720p yapin boylece sd kart uzerinde az yer kaplar kopyalama isleri daha kisa surer hemde kamera batarya omru uzar

cıbırlover1
15 Ekim 2015, 12:03
Çekimleriniz,sohbetiniz,motor sürüsünüz gerçekten çok hoşuma gitti :)
Aslında böyle motorcu çekimlerinden sıkılıp,kapatirim çoğu zaman (tabi bunda internetimin kotalı olmasida bir etken) ama sizinki çok güzeldi hepsini izledim. Ayrıca bana göre Türkiyenin en güzel şehrinin sokaklarinda , bizi biraz gezdirmis oldunuz .. Cok tesekkurler :)

gurkanerkan
15 Ekim 2015, 13:01
Mevcut aparatların malzeme kalitesi hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyiz ?

pompei
15 Ekim 2015, 13:15
sj4000 de otometik modda çok renk atlaması oluyor bende mustaribim bu konuda en iyisini yapmışsınız belli bir moda alarak.Mikrofon girişi olsaymış gopro gibi tadından yenmezmiş.

keremkrmn
15 Ekim 2015, 13:24
Standart sj4000 kabı ve hava girişi olmayan arka kapağını kullanıyorum çekimlerde. Kameranın ışık ayarı hep bulutlu çekim modunda. çünkü diğerlerinde ışığa göre görüntünün rengi kayabiliyor. ses kaydını telefona yapıp daha sonra birleştiriyorum. song vegas pro 13 kullanıyorum video düzenleme işinde. video çekimi 1080p de ama videoyu düzenlerken sony vegasta 720- 30p modunda ayarlıyorum. Sormak istediğindaha detay varsa yardımcı olabilirim. aklıma gelen bunlar.

Bilgiler için çok teşekkür ederim aynı kameradan bende de var wifi modeli zamanında bi hevesle aldım ama pek kullanmıyorum. Yaptığın çekimi baya beğendim kazasız cezasız sürüşler diliyorum.

akbird
15 Ekim 2015, 14:26
sj4000 de otometik modda çok renk atlaması oluyor bende mustaribim bu konuda en iyisini yapmışsınız belli bir moda alarak.Mikrofon girişi olsaymış gopro gibi tadından yenmezmiş.

evet keşke bi mic girişi yapsaymış çin li abiler ablalar bizi tlf la uğraştırmayacaklarmış ama sağlık olsun. bunada şükür :). sj4000 nin renk atlaması çok bariz belli oluyor gerçekten. sabit modda kullanılması gerekli bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Mevcut aparatların malzeme kalitesi hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyiz ?

aparatlarından sıkıntım yok. verdiğin praya göre iyi sayılır. zaten parçaları gopro ile aynı olması lazım. 2 adet gorponun kaska yapıştırılan oval parçasını aldım. kaska onları taktım hem yada hem tepeye o şekilde kullanıyorum. sj kutusundakiler düz. Gene oluyor kaska ama ben oval olsun tam otursun kaskıma istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Çekimleriniz,sohbetiniz,motor sürüsünüz gerçekten çok hoşuma gitti :)
Aslında böyle motorcu çekimlerinden sıkılıp,kapatirim çoğu zaman (tabi bunda internetimin kotalı olmasida bir etken) ama sizinki çok güzeldi hepsini izledim. Ayrıca bana göre Türkiyenin en güzel şehrinin sokaklarinda , bizi biraz gezdirmis oldunuz .. Cok tesekkurler :)

teşekürler yorumlarınız için. Anladığım kadarıyla ya antalyalısın yada antalya merakın var :) ÇEkimlerde bundan sonra şehrin farkı yerlerinden yapacam zaten. Şehrimizide göstermiş olalım :)

cıbırlover1
15 Ekim 2015, 15:10
Yok aslinda aslen Aydınlıyım ancak Denizli de yaşıyorum Antalya ile tanışmam bundan 2 yıl önce oldu :)... Büyük şehir olmasına rağmen sizler gibi kültürlü bireylerin olması beni Antalya yı sevdirdi..
Istanbul'a Izmir'e Ankara'ya defalarca gittim ama ne yazik ki yozlasmis insan yapisi saygisiz insanlarin cok olmasi beni o sehirlerden soguttu..
Antalya da insanlarin trafikteki saygısı , falezlerin üzerinde spor yapan balik tutan insanlar, havası, yollarin genisligi, çok kalabalik olmamasi kısın bile bir bosluk buldugum zaman Antalya'ya gideyim dedigim bir sehir haline getirdi .. Bilmiyorum belki bunda benim gittigim semtlerinininde etkisi olabilir(muratpaşa ,lara ,kundu ,kemer ,kaşda ve kalkanda bulundum ) ama genel olarak Antalya insanin sosyo-kültur duzeyinin cok yüksek olmasi kendimi Avrupa da hissetmeme yardımcı olduğu icin de seviyor olabilirim o kenti :) Umarim Antalya da diger buyuk sehirlerimizi kaybettigimiz gibi yozlasmaz..

Diger videolarınizı merakla bekliyorum :)

Ms_TunC
15 Ekim 2015, 15:23
Hocam bılmedıgım ıcın soruyorum. Mazur görün. kamera dısarda ve kaskın ıcınde konusuyosunuz nasıl kayıt oluyo ne yapıosunuz ruzgar sesı falan da gelmıo fazla.

Muhammed911
15 Ekim 2015, 15:38
Bu sj4000lerde ses kayıt olayını nasi hallediyorsunuz ? Telefondan ses kaydı açamam çünkü intercom ile müzik dinliyorum yok mudur bunun başka bir yok yordamı ?

iptaluyelik01
15 Ekim 2015, 15:55
Özlemiştim Antalya yı iyi oldu.

akbird
15 Ekim 2015, 15:59
Hocam bılmedıgım ıcın soruyorum. Mazur görün. kamera dısarda ve kaskın ıcınde konusuyosunuz nasıl kayıt oluyo ne yapıosunuz ruzgar sesı falan da gelmıo fazla.

tlf na kayıt alıyorum sonra görüntüyle birleştiriyorum. görüntünün sesini videoyu düzenlerken tamemen kapatıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Bu sj4000lerde ses kayıt olayını nasi hallediyorsunuz ? Telefondan ses kaydı açamam çünkü intercom ile müzik dinliyorum yok mudur bunun başka bir yok yordamı ?

intercoomdan müzik dinlerken kameraya ses kaydı yapmayı nasıl planlıyorsun :) Alttan müzik çalsın fon yapsın gibi bi düşüncen varsa olmaz o iş. kayıt yaparkende müzik dinlemeyiver :)

gurkanerkan
15 Ekim 2015, 16:20

Para üstünü alan arkadaşın şaşkınlığı ile okuyorum sizi.

http://www.topukluhaber.com/wp-content/uploads/2015/02/minib%C3%BCs-%C5%9Fof%C3%B6r%C3%BC_232434.jpg

Muhammed911
16 Ekim 2015, 08:32
Ne alakası var kamera zaten interkomun müzik sesini duymuyor ki.Kameranin mikrofonu ise küçük bi islik sesinden başka bir şey kaydetmiyor bende mi problem var ? Bence gayet düzgün bir sey sordumda yanlış anladiniz sanırsam.

polo34
16 Ekim 2015, 09:24
maşallah bu marka model iyi tuttu, gece gündüz güzel çekimleri var ...

Hakan bilgin
17 Ekim 2015, 09:05
uygun fiyatlı kamera bakıyorum. Sj4000 inceliyorum bi süredir. Artık alacaz heralde. Videodaki yoldan çıkan arkadaşınız durduğunda nasıl tepki verdi merak ettim :) Benzer bi olay benimde başıma gelmişti. Durdum bi sigara yaktım. 15 dk kendime gelmedim.

DusenAdam
17 Ekim 2015, 23:29
@akbird, anlattıklarınız da güzel, kameranın gece çekimi de bence güzel.. Paylaşımınız için teşekkürler..

viper17
17 Ekim 2015, 23:33
biri sağımdan biri solumdan, haykırdım:mrgreen::mrgreen::mrgreen::queen:

Enes Bakır
18 Ekim 2015, 04:30
arkadaşlar ne kadar bu sj4000 ler ve istanbulda nerde bulabiliriz ?

akbird
19 Ekim 2015, 09:05
@akbird, anlattıklarınız da güzel, kameranın gece çekimi de bence güzel.. Paylaşımınız için teşekkürler..

eyvallah saol :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

arkadaşlar ne kadar bu sj4000 ler ve istanbulda nerde bulabiliriz ?

Ben ebaydan almıştım ama yanlış hatırlamıyorsam Kaanelektronik diye bi firma Türkiye ye getirmeye başladı sj4000 leri. 2 yıl garantili satıyor. türkçe menüyle beraber.