PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım Farları yakınca sigorta atıyor

ganay
14 Ekim 2015, 21:18
Tvs Apache kullanıyorum iki hafta önce farlarımı değiştirdim led far taktım.iki hafta sorunsuz kullandım.fakat bugun birden farlar gitti sinyal verebiliyorum stop yanıyor ama farlar yanmıyor kontrol ettim sigorta atmıştı hemen sigortasını degiltirdim içerisindeki metal iletken kopmuştu yeni sigorta taktım farlar az yandı sonra sigorta tekrar attı napmam lazım acil yardım lütfen

oguzhan6161
14 Ekim 2015, 21:31
Bir yerde kısa devre vardır . Dikkat et yakma motoru. Servise göstermen gerekiyor.

ganay
14 Ekim 2015, 21:42
Kendim arasam Nasıl bulabilirim o kısa devreyi

toseabul
14 Ekim 2015, 21:50
koltuğu sök. aküden kırmızı olan kabloyu takip et o kırmızı kablo diyota gidiyordur. diyotunu bul ordaki kabloları takip et. tahminimce oda power menegemnet yazan bir kutuya cıkıyordur.. o kutuyu bulursan epey karmasık bir kablo yapısı karsına cıkacaktır o kabloları takip etmen gerekecek hangisi fara gidiyor.. veya sök kafa grenajını grenajdan kabloları takip. açık kesik herhangi bir demire temas eden küflenen paslanan bir kablo varsa kesip tekrar yapıştır. genellikle motor yıkamalardan dolayı küflenme paslanma olur... benim hurdada öle yapıyordu bi açtım akünün ucları küflenmişti :D yapamayacaksan bir ustaya götür..

ganay
14 Ekim 2015, 21:52
Şimdi yapmaya başlıyorum :) çok teşekkür ederim üstad

Levent
14 Ekim 2015, 21:53
Ampullerini orjinali ile değiştirip bir denesene..

07DFB18
14 Ekim 2015, 22:02
Ampullerini orjinali ile değiştirip bir denesene..

Bence bu nokta atışıdır.

ganay
14 Ekim 2015, 22:06
Şimdi kullandığım led ampulleri kolay değiştirebilir miyim ? Sadece başlık mı değişiyor ledlerde de ?

Levent
14 Ekim 2015, 22:07
Bence bu nokta atışıdır.

Kuvvetle muhtemel taktığı ampul sigortanın taşıyabileceğinden fazla akım çekiyor ve ısınınca atıyor..

ganay
14 Ekim 2015, 22:13
Ama ilk iki hafta gerek uzun gerek kısa far ile kullandım herhangi bir problem yaratmadı sadece bugun böyle bişey oldu

Levent
14 Ekim 2015, 22:17
Taktığın ampullerin değerlerini kontrol ettin mi ? Cıkan ampul ile karşılaştırsana cok zor bir durum değil bu?:pr:

ganay
14 Ekim 2015, 22:19
Taktığın ampullerin değerlerini kontrol ettin mi ? Cıkan ampul ile karşılaştırsana cok zor bir durum değil bu?:pr:
Çıkan ampüller bende değil ki

Levent
14 Ekim 2015, 22:23
Çıkan ampüller bende değil ki

:) müdür bu durumda önce ben ne yaptım diye sorgulaman daha doğru olacak :) Farkına vardığın an sorun çözülecektir güven bana...:)

berkcigdem
14 Ekim 2015, 22:57
değiştirdiğin ampuller bir yere değip kısa devre yapıyordur oda sigorta attırıyordur. kendi kendine kontrol edebilirsin. al eline bir tane voltmetre farların oraya giden kablolarda ölçüm yapmaya başla. zaten 0 volt yazan yeri bulabilirsin.

ganay
14 Ekim 2015, 23:05
Tamam çok saol 0 volt mu yazıcak problemli olan yer

berkcigdem
14 Ekim 2015, 23:26
Tamam çok saol 0 volt mu yazıcak problemli olan yer

evet çünkü oraya elektrik gelmiyor akım yok yani. kırmızı ve siyah uçları vardır + - yani onları doğru değdirdiğine emin ol ama yoksa sabaha kadar hep 0 yazar :D

alihankvrckk
14 Ekim 2015, 23:28
sa hocam motosiklet devrelerınden anlamam ama duz elektrıkcıyım :D sole soylyım az yanıp attı dedıgıne gore ya kablo zayıf gelıyor taktıgın lede gore yada taktıgın sıgortanın amperı cok düşük sole yap bi tane yuksek amperli cok degil tabi azcık yuksegını al dene oda olmazsa kabloyu degiştırırsın boşa servıse para verme

toseabul
15 Ekim 2015, 00:42
şuan kullandıgın led ampulun değerlerini bi yazarmısın. tvs apachenin normal ampül değerleri elbette bulunur

ganay
15 Ekim 2015, 01:09
şuan kullandıgın led ampulun değerlerini bi yazarmısın. tvs apachenin normal ampül değerleri elbette bulunur
İlgin icin çok saol hocam ama su an motorum garajda yarın sabah iletsem sana yardımcı olur musun

toseabul
15 Ekim 2015, 19:32
tabiki olur. neden olmasın.. bu arada yanlış hjatırlamıyorsam tvs apache 12v / 35w ampül kullanıyordu.

ganay
15 Ekim 2015, 22:10
Babalar problem led ampulden kaynaklanıyor onu soketinden döktükten sonra hiç bir problem olmadı ama farsız kaldım duy ile satılan farlardan alsam kendim rahatlıkla takabilir miyim ?