PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooterda Beli Ağrıyan Biri Ne Tarz Motor Almalı?

modifix
14 Ekim 2015, 19:56
Merhaba arkadaşlar, ilk motorum scooter tercih ettim ancak 15 dklık kısa mesafelerde bile indikten sonra bel ağrısı çekiyorum. Sizce belimin ağrımaması için öne yatık olarak sürdügümüz ss motorlarmı yoksa nakedlarmı daha rahat olur? Biliyorum halk gözünde naked her zaman daha konforludur ancak ondada nispeten dik oturdugumuz için gene belim agrırmı diye düşünüyorum. Hangi tip motor beli zorlamaz kısaca?

unvrld
14 Ekim 2015, 20:11
Merhaba arkadaşlar, ilk motorum scooter tercih ettim ancak 15 dklık kısa mesafelerde bile indikten sonra bel ağrısı çekiyorum. Sizce belimin ağrımaması için öne yatık olarak sürdügümüz ss motorlarmı yoksa nakedlarmı daha rahat olur? Biliyorum halk gözünde naked her zaman daha konforludur ancak ondada nispeten dik oturdugumuz için gene belim agrırmı diye düşünüyorum. Hangi tip motor beli zorlamaz kısaca?

Cruiser/Chopper tarzı motorlarda sissy bar diye bi eklenti vardır. Sirtın arkasında olur. Sırt dayama yeri kısaca. Mobilde olduğum için resim vs. atamıyorum ama googleda aratirsan çîkar.

MetinK.
14 Ekim 2015, 20:11
sport touring,Enduro,Naked

Berkec.
14 Ekim 2015, 20:16

yeni motosiklete bile gerek yok bu dik sürdüğünüz için oluyor hafif kambur, dirsekler gidona paralel sürmelisiniz Altın Elbiseli Adam ı takip edin daha sorunsuz sürersiniz

oyunageldim
14 Ekim 2015, 20:21
Siz önce beliniz neden ağrıyor onu öğrenmelisiniz,scooterdan rahat daha ne olabilir

Evrenalpar
14 Ekim 2015, 20:27
İlk scooter motorunuz hangi marka modeldi? Xmax gibi bir motorsa, ondan kaynaklanmış da olabilir.

modifix
14 Ekim 2015, 20:29
Aynen dediginiz gibi yaptım zaten aea hemen hemen bütün videolarını izlemişimdir ve tamda onun dedigi gibi gayet rahat şekilde omuzlar düşük bel kasmadan hafif kambur şekilde sürüyorum. Vücütgeliştirmeylede ilgileniyorum belimi ordada zorlamıştım biraz o yüzden hassas olabilir. Bundan sonra 250 lik bir makine alınca hangi tarz daha az bele yük bindirir, bunu ögrenmek istiyorum.

İlk motorum asya nostalji arkadaşlar .

freewill
14 Ekim 2015, 20:46
bence en kısa zaman da belinizi kontrol ettirin Allah korusun fıtık olabilir. Zira skuter kadar oturuş pozisyonuna sahip pek motor bilmiyorum :) En azından benim denediklerimin arasında :) uzat bacakları kolları ohh mis :mrgreen:

evural
14 Ekim 2015, 20:58
Bel rahatsızlığı olanlar için scooter yanlış bir tercihtir. Zira vitesli motorlar gibi peglere basarak bacakları ikinci bir süspansiyon yapma şansı yoktur. SS yine rahatsızlık verir. Mümkün olduğunca dik oturulan bir motor tercih edin. Başlangıç için en konforlusu inazumadır. Bel fıtığıma rağmen uzun yolda bile hiç ağrı hissetmedim.

A.Türker
14 Ekim 2015, 21:21
15 dkda bile sorun yaşıyorsanız siz önce doktora gidin ciddi bir sorun vardır. skuter sandalye gibi birşey belini ağrıtması normal değil.

oguzhan6161
14 Ekim 2015, 21:23
Scooterda oturuş pozisyonun hafif kambur mu ? Eğer bu sebeple belin ağrıyorsa chopper daha çok belini ağrıtacaktır. Racing tarzı motor seni yatıracağı için problem yaratacağını sanmıyorum.

modifix
14 Ekim 2015, 21:23
Bel rahatsızlığı olanlar için scooter yanlış bir tercihtir. Zira vitesli motorlar gibi peglere basarak bacakları ikinci bir süspansiyon yapma şansı yoktur. SS yine rahatsızlık verir. Mümkün olduğunca dik oturulan bir motor tercih edin. Başlangıç için en konforlusu inazumadır. Bel fıtığıma rağmen uzun yolda bile hiç ağrı hissetmedim.

Evet hocam işte bekledigim bir cevaptı, bende çok önceden böyle birşey okumuştum direk çukurdaki hoplayıp zıplamaları bel emiyor gibisinden sandalye gibi oturdugumuzdan.

josepth_o6
14 Ekim 2015, 22:07
Merhaba , öncelikle geçmiş olsun.Eğer scooterde beliniz ağrıyorsa size önerim otomobildir.

Levent
14 Ekim 2015, 22:12
250 cc'ye kadar olan racingler tercih edilebilir, ne yatıyorsunuz, ne de dik oturuyorsunuz, ama 600 ve üzeri Racing Replika motosikletlerde, o ağrılar 3 ile çarpılıyor, mesela ben gazladıktan sonra, bacaklarım, kalçalarım, belim, sırtım, ve en dandiği de boynum inanılmaz ağrıyor. Düşünmenize gerek yok evde uygulayın, oturduğunuz yerde depoya yatar gibi eğilin, ve yattıktan sonra boynunuzu yola bakmak için kaldırın bes dk sonra karar verin. Arkadaş vucut eğilirken kafanızı kaldırmanız gerekiyor, yani ters hareket yapıyorsunuz ve ağrılar carpı 2 oluyor :) Rezalet..

cool113
14 Ekim 2015, 22:28
motosiklet belliği takmayı deneyin. yine aynıysa bence bir doktora görünün. omurilikte problem olabilir. bu şekilde probleminiz varsa hangi tarzda olursa olsun motosiklet sakıncalı olabilir.

furkanuc
14 Ekim 2015, 22:34
Aynı şey benimde başıma geliyor 1.90 boy olunca scooter kullanırken belim kaskatı kesiliyor. Ağrı yapıyor. :pale:

Darkcity2000
14 Ekim 2015, 22:34
Yumusak suspansiyonlu yol endurolari dik oturus pozisyonlari ve yol kusurlarini emmeleri sebebi ile tavsiye olunur

Mexico
14 Ekim 2015, 22:56
Seni iyi anliyorum dostum. Bugune kadar bel agrisi yasamayam ben pcx kullanirken bel agrisi cekmeye baslamistim. Ama ne zaman scooterdan, nakeda gectim o zaman bel agrim gecti. Cok tuhaf.

berkcigdem
14 Ekim 2015, 22:59
ya naked yada enduro. hatta sert bellikler var onlardan takarsan hiç bir şekilde eğilemeceğin için bel ağrın olmicaktır.

yeknet
14 Ekim 2015, 23:05
125 lik scooterdan daha rahatı 250cc maxi scooterdır. başka macera aramaya gerek yok. racing enduro cruiser bunların hiçbiri şehiriçi motoru değil.