PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsiklet icin abs ne kadar onemli ?

Sayfa : [1] 2

gokberk6426
14 Ekim 2015, 19:53
merhabalar :) . bugun ktm bayisine gittik banamla bahara dogru alicaz . ktm duke 200 ve 125 e baktik sanirim 200 alicaz . abs olsunmu diye sordular ben ilk basta istedim ama 17.500 fiyat cikardilar absiz 4 bin daha az . ordaki saticilarda kendi fren sistemi olsugu icin gerek yok dedi . ama frene abaninca teker kitlenmesini onluyomus galiba . bunu yasamamam icin ne yapmam lazim . abs cok onemli ise biraz kiycaz paraya ama oyle hiz yapmiyacagim sehir ici kullanicam zaten max 70 otoyola cikarsam 90 i gecmem .

MetinK.
14 Ekim 2015, 20:13
Bence Motosiklette Kask Ne Kadar Önemli İse,Absde O Kadar Önemli.

Mamba09
14 Ekim 2015, 20:15
ABS gerçekten önemli dostum.

important22
14 Ekim 2015, 20:16
https://www.youtube.com/watch?v=zoB3nzZ0OUE

https://www.youtube.com/watch?v=2j32751P1tQ

Darkcity2000
14 Ekim 2015, 20:17
yil olmus 2016 turkiyeye abs siz motorlari habire gazliyorlar...birde kendi fren sistemi var falan nedemek seni aptal yerine koyuyorlar dikkat et..

shruikan
14 Ekim 2015, 20:21
Duke 250 16750 tl iken 200'lük olanı nası oluyoda 17500 oluyo? Tam soyguncuya denk gelmişiniz.

gokberk6426
14 Ekim 2015, 20:23
arkadaşlar teşekkürler . abssiz 14.800 absli olan 5.500 euro dediler . gerçekten kazıkcı bıyermı ya ? . abs önerisi için teşekkürler ilk motorum olcağı ıcın abs li alıcaz artık bu kadar onemli oldugunu bılmıyordum ordaki satıcı oyle dedi çünkü. çok teşekkürler :)

shruikan
14 Ekim 2015, 20:26
Yav git 250'lik al; abs, kaydırmalı debriyaj standart: 16750 lira. Spormoto'nun sitesinden bak fiyatlara.

gokberk6426
14 Ekim 2015, 20:30
Yav git 250'lik al; abs, kaydırmalı debriyaj standart: 16750 lira. Spormoto'nun sitesinden bak fiyatlara.
yeni baslayana 250 lik biraz fazla degilmi hocam buyuzden cbrden vaz gectim

Mamba09
14 Ekim 2015, 20:35
yeni baslayana 250 lik biraz fazla degilmi hocam buyuzden cbrden vaz gectim

yok dostum 250likle 125lik arasında öyle dağlar kadar fark yok. 250'likle başlayabilirsin. cbr 250'den vazgeçme çünkü cbr250, duke250'ye göre daha uysal.

gokberk6426
14 Ekim 2015, 20:39
yok dostum 250likle 125lik arasında öyle dağlar kadar fark yok. 250'likle başlayabilirsin. cbr 250'den vazgeçme çünkü cbr250, duke250'ye göre daha uysal.

duke onermiyormusunuz yani ? ben cok sevdim hemde babam pek onaylamadi cbryi sanirim hiz motoru oldugu icin

shruikan
14 Ekim 2015, 21:07
cbr'in 600'lüğünde bile abs yok.

bilginozi
14 Ekim 2015, 21:29
cbr'in 600'lüğünde bile abs yok.
Benimki abs li. Turkiyeye getirmiyorlar sadece.

A.Türker
14 Ekim 2015, 21:36

benimkininde bagaj filesi ve jant şeridi var ama Türkiyeye getirmiyolar.

Abs önceden çok tartışıldı. Kesinlikle ama kesinlikle normalden iyi ama o kadar farkı ona vereceğime lastik+ekipman alırım. 200 cc motor sonuçta. Cbr 250 öyle seri bir motor değil duke 200ü sürüp onu süremeyecek kadar bir fark yok.

turbocharge
14 Ekim 2015, 21:47
Duke 200(ABS'siz) 12.900 idi 13.900 yapmışlar:pr:
Bi yanlışın var 14.800 olamaz:sunny:
Sitede hala 12.900 yazan ilanlar var sıfır km. Onları da bir ara sor derim.

Levent
14 Ekim 2015, 21:47

Bilgin senin absnin nası çalıştığını biliyoruz :)

oktay33
14 Ekim 2015, 21:50
Motora çıplak bin ama ABS'siz BİNME.

gokberk6426
14 Ekim 2015, 21:51
arkadaşlar yorumlar için teşekkürler . videoları ızleyınce absli almak istiyorum sonuçta bu motorlarda 100-120 ye rahat çıkabılıyorlar ve bu hızlarda ani fren yapmak kotu sonucları olabılır . ben o kadar hıza cıkarmıyım bilmiyorum ama 40-50 yle bile düşen insanlar var kaza başlığı altında gördüğüm kadarıyla 2-3 bin benim hayatımdan kolum bacağımdan onemli değil gerekirse geç alırım ama abs bu kadar fark yaratıyorsa absli alırım . bu arada demin motorsiklet teorisi almaya gittim kalmamış d&r da sipariş verdim faydası olurmu sizce acemiligimi hamligimi atmamda ? . yorumlar için çok teşekkür ederim :)

bilginozi
14 Ekim 2015, 22:23
Bilgin senin absnin nası çalıştığını biliyoruz :)
Eyvallah. Tartismaya girmiycem.

Levent
14 Ekim 2015, 22:26
Eyvallah. Tartismaya girmiycem.

Aşk olsun Bilgin,, tartışma için söylediğimi mi düşünüyorsun?

bilginozi
14 Ekim 2015, 22:39
Aşk olsun Bilgin,, tartışma için söylediğimi mi düşünüyorsun?
Estagfirullah. Senin oyle bir niyetim olmadigini biliyorum. Sadece forum uzerinden yazarak calisip calismadigini kanitlayamam. Forumdan birkac arkadas sirf merak ettikleri icin Bursaya kadar gelip motoru incelediler. Keske onlar burda olsada biseyler yazsalar.

something123
14 Ekim 2015, 23:00

duke naked bir motor, cbr ss bir motor sürüş farkı var, birazda tercih meselesi,
ama benim ktm rc 200 abs'siz eğer kilitlemeyse mesele, 5 6 kez kilitlenme yasadım, ama bu suruşlede ilgil acemilikte daha sık oluyor,
Sen genede abs'li al..

Selamlar..

gokberk6426
14 Ekim 2015, 23:09
duke naked bir motor, cbr ss bir motor sürüş farkı var, birazda tercih meselesi,
ama benim ktm rc 200 abs'siz eğer kilitlemeyse mesele, 5 6 kez kilitlenme yasadım, ama bu suruşlede ilgil acemilikte daha sık oluyor,
Sen genede abs'li al..

Selamlar..

benim tercihimde absden . sonucta cok bilgili olmıyacağım hart dıye asılabılırım frene . zaten ders alıcam orda sorucam nasıl frenlenır gosterirler heralde cunku arkamı onmu ne kadar oranda arka ne kadar oranda on fren kullanılır vsvs bunları hıc bılmıyorum kitaptanda birkaç şey kaparım umarım forumları takıp edıyorum boyle teknik bilgi klavuzu tarzı birşey olsa çok faydalı olur zamanla oğrenirim inşallah :)

toseabul
14 Ekim 2015, 23:14
benimkisi akf :D

_engin_
14 Ekim 2015, 23:22
bir motorda bence ABS bir kenarda durmalı, belki bir sefer lazım olur ama onda da yoksa işin kötü

something123
14 Ekim 2015, 23:27
benim tercihimde absden . sonucta cok bilgili olmıyacağım hart dıye asılabılırım frene . zaten ders alıcam orda sorucam nasıl frenlenır gosterirler heralde cunku arkamı onmu ne kadar oranda arka ne kadar oranda on fren kullanılır vsvs bunları hıc bılmıyorum kitaptanda birkaç şey kaparım umarım forumları takıp edıyorum boyle teknik bilgi klavuzu tarzı birşey olsa çok faydalı olur zamanla oğrenirim inşallah :)

Ben egitimle ogrendigim kadar, motor suren insanlardan da cok sey ogrendim.. hep tsk etmisimdir herkesten bir iki kelimeyle, biraz bak bunu boyle yap demeyle,surmeye basla yavas yavas yardimci oluruz da;)) sıkıntı yapma ;))

caglar48
14 Ekim 2015, 23:39
En yakın arkadaşım motorumda abs oldugu için şuan hayatta bence absnın ıyı olup olmadıgına en guzel orneklerden birisi abs her zaman kaydırma rıskınızı azaltır 1000 lıra az verıp hayatınızı zora sokmayın

porsuk80
15 Ekim 2015, 00:06
Abs belki ayda,belki yılda, belki 10 yılda 1 kez işinize yarar. Ama o an yoksa maddi manevi akıl almaz yaralar bırakır.

Buna en paralel örneği serbest dalış(zıpkınla) yapanlar bilir. Yanınızda mutlaka bıçak olmalı. Hayatınız boyunca binlerce kez dalarsınız. Belki 1 gün işinize yarar. Ama o gün yanınızda yoksa zaten bir daha ihtiyacınız olmaz, çünkü ya bir balıkçı ağına denk gelirsiniz, ya da dolanmış bir misinaya takılırsınız. Geçmiş olsun...

gokberk6426
15 Ekim 2015, 00:18
Ben egitimle ogrendigim kadar, motor suren insanlardan da cok sey ogrendim.. hep tsk etmisimdir herkesten bir iki kelimeyle, biraz bak bunu boyle yap demeyle,surmeye basla yavas yavas yardimci oluruz da;)) sıkıntı yapma ;))

tesekkurler artık sık sık burlardayım tecrübelilerden duyduğum her türlü tecrübeyi yazıyorum bir yana. sizlerinde dediği gibi absli alıcam belki 1 kere lazım olur ama tam lazım olur gene normal abs siz motor gibi frenlememı limon tekniği ile yapıcam ( ne kadar becerebilirsek artık :D ) yorumlar için tekrar hepinize teşekkür ederim

schumacher__
15 Ekim 2015, 09:56
Hızın önemi yok, şekil 1-a da ABS'nin faydasını görebilirsin (Gelen takır tukur ses ABS'nin sesi). böyle bir durumla karşılaştığında ne kadar eğitim almış olsan da ne kadar pratik yapmış olsan da o anda frene olması gerekenden biraz daha fazla bastığın zaman yerdesin. Kaldı ki sadece seninle ilgili bir durum da değil, yerde kum olur, başka birşey dökülmüş olur frene dokunduğun anda hiç farkedemeyeceğin şekilde yerde bulabilirsin kendini. Birkaç kez başıma geldi, ABS olmasa kesin yerdeydim. O nedenle ABS bence olmazsa olmazdır, hele de motora yeni başlayacak biri için.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/151743-yine-bir-kasap-yine-direkten-donme.html

kurubuz
15 Ekim 2015, 10:00
Şu andaki motorum ilk abs li motorum. Arada çok fark var. İmkan meselesi elbette, ama eğer imkanların elveriyor ise fark verip abs li almanı tavsiye ederim.

ZümeR
15 Ekim 2015, 10:05
https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

Kullanmak nasip olmasın ama belki bir kere lazım olacak o zaman da olmaz ise herşey bitmiş demektir.

Olay olduktan sonra 3-4 binlik fark yerine 30-40 verseniz de olan olmuştur.

something123
15 Ekim 2015, 10:42
https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

Kullanmak nasip olmasın ama belki bir kere lazım olacak o zaman da olmaz ise herşey bitmiş demektir.

Olay olduktan sonra 3-4 binlik fark yerine 30-40 verseniz de olan olmuştur.

süper video,

gokberk6426
15 Ekim 2015, 10:51
Hızın önemi yok, şekil 1-a da ABS'nin faydasını görebilirsin (Gelen takır tukur ses ABS'nin sesi). böyle bir durumla karşılaştığında ne kadar eğitim almış olsan da ne kadar pratik yapmış olsan da o anda frene olması gerekenden biraz daha fazla bastığın zaman yerdesin. Kaldı ki sadece seninle ilgili bir durum da değil, yerde kum olur, başka birşey dökülmüş olur frene dokunduğun anda hiç farkedemeyeceğin şekilde yerde bulabilirsin kendini. Birkaç kez başıma geldi, ABS olmasa kesin yerdeydim. O nedenle ABS bence olmazsa olmazdır, hele de motora yeni başlayacak biri için.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/151743-yine-bir-kasap-yine-direkten-donme.html

ya o degilde attigin linkteki arabaya sinir oldum umarim hatasini almistir . aslinda bunlar icin motorda levye felan tasicaksin normalde sakin bi insanim ama izleyince bile sinirlendim motorsikletleri trafikten saymiyorlar . bu arada bu kameralari nerden bulabilirim motordan sonrali hayalim bu motordan alip kaskimin tepesine takmak :))

schumacher__
15 Ekim 2015, 10:58
Ülkemizde ne yazık ki bunlardan çok var ve işin kötüsü kimse hatasının, olayın büyüklüğünün farkında bile değil, o yüzden yeni başlayacak biri olarak böyle durumlara karşı da hazırlıklı olmalısın. Kamera işi en kolayı, en pahalısından (gopro) en ucuzuna kadar (sj4000) çok çeşit var önce bir motoru al, sonra yapacağın ilk iş kamera almak olsun.

bilginozi
15 Ekim 2015, 11:19
ABS bu kadar önemli. Gittiğiniz yol hafiften viraj alıyorsa. Karşınıza bişey çıktığında başınıza bu gelebilir. Herşey 1 saniyeden kısa sürede gerçekleşir. Ne olduğunu bile anlamazsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=P1Ck7GHv4Pg&index=1&list=PLpUXh5uFHDkKUFSm7cUZISP_Zz1zG93jw

UNdocab
15 Ekim 2015, 11:52
ABS en çok ıslakta iş yapar.

ABS bu kadar önemli. Gittiğiniz yol hafiften viraj alıyorsa. Karşınıza bişey çıktığında başınıza bu gelebilir. Herşey 1 saniyeden kısa sürede gerçekleşir. Ne olduğunu bile anlamazsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=P1Ck7GHv4Pg&index=1&list=PLpUXh5uFHDkKUFSm7cUZISP_Zz1zG93jw

Bu dediğini en yeni ve üst düzey motosikletlerdeki viraj abs si engeller diğerleri engelleyemez.

arslan0770
15 Ekim 2015, 11:55
kardeşim burdada sana fikir olarak yardımcı olabilirim içinde ABS li ve ABS siz fren testi var

https://www.youtube.com/watch?v=bSWXQ7pZC0k

DKN
15 Ekim 2015, 11:59
acemiler için önemli sayılır

kurubuz
15 Ekim 2015, 12:20
acemiler için önemli sayılır

Türkçesi" Abs'li motorum yok. Aslında ihtiyacım da yok çünkü ben tecrübeli bir sürücüyüm. ABS acemiler içindir. "

Bütün bu absli araçlar aslında acemiler için üretiliyor. Abs nin standart olduğu tüm üst düzey motorların hepsi acemi motoru değil mi ? :mrgreen:

bilginozi
15 Ekim 2015, 12:57
ABS en çok ıslakta iş yapar.

Bu dediğini en yeni ve üst düzey motosikletlerdeki viraj abs si engeller diğerleri engelleyemez.

Hafif eğimde sıkıntı yok, hepsi korur, şu paylaştığım videodaki durumdan tüm absler korur. Ama motor yatık iken fren yapmak gerekse o zaman dediğiniz gibi viraj kontrollü abs gerekir.

something123
15 Ekim 2015, 13:05
Hafif eğimde sıkıntı yok, hepsi korur, şu paylaştığım videodaki durumdan tüm absler korur. Ama motor yatık iken fren yapmak gerekse o zaman dediğiniz gibi viraj kontrollü abs gerekir.

evet video abs değilde biraz anlık telaş ile yatma sorunu gibi... ama kesinlikle ilk videodaki abs olayı ile birleştirirsek daha rahat toplardı belki.. ben bu tarz videoları izleyince korkuyorum ya nedense..
izlemiorum o yüzden.. eğitimsel olanlar daha katkı sağlıyor sürüşe..

gokberk6426
15 Ekim 2015, 13:18
Ülkemizde ne yazık ki bunlardan çok var ve işin kötüsü kimse hatasının, olayın büyüklüğünün farkında bile değil, o yüzden yeni başlayacak biri olarak böyle durumlara karşı da hazırlıklı olmalısın. Kamera işi en kolayı, en pahalısından (gopro) en ucuzuna kadar (sj4000) çok çeşit var önce bir motoru al, sonra yapacağın ilk iş kamera almak olsun.

ehliyetim çıkmadı daha 2016 başında alıcaz kredi vsvs herşeyi hallettik babamla ehliyeti bekliyoruz 2.5 aylık o süredede ekıpmanımı eğitimimi bilmem gereken şeyleri öğrenmeye çalışıyorum . motorsiklet teorisi nide dün d & r dan sipariş verdim forumda sürekli başlık okuyorum bulduğum her bilgiyi biryere yazıyorum bakalım hayırlısı :)

something123
15 Ekim 2015, 13:21
ehliyetim çıkmadı daha 2016 başında alıcaz kredi vsvs herşeyi hallettik babamla ehliyeti bekliyoruz 2.5 aylık o süredede ekıpmanımı eğitimimi bilmem gereken şeyleri öğrenmeye çalışıyorum . motorsiklet teorisi nide dün d & r dan sipariş verdim forumda sürekli başlık okuyorum bulduğum her bilgiyi biryere yazıyorum bakalım hayırlısı :)

akıllı bıdık ::facepalm::::facepalm::

gokberk6426
15 Ekim 2015, 14:58
akıllı bıdık ::facepalm::::facepalm::

:cherry: :cherry: :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

konu kirliliği yapmamak için yoruma yazıyım dedim . 2 kasktan hangisini önerirsiniz veya başka önericeğiniz naked tipi motora güzel gorunen ve iyi koruyan kask varmi ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-ktm-orjinal-dynamic-fx-helmet-14-enduro-motocross-kask-231865843/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-airoh-cr901-linear-enduro-motocross-turuncu-kask-227316044/detay

kaskı alakoyiyim biyerde dursun diyorum elime nakit geçicek yakın zamandada :)

berkaye
15 Ekim 2015, 15:32
Abs den fark etmiyor o 4 bin tl :) abs li alacaksanız duke 250 oluyor.. Abs siz alacaksanız duke 200 var onun için 4 milyar kadar fark ediyor biri 26 beygir diğeri sanırım 32 beygir.

Nikkfurie
15 Ekim 2015, 15:51
.........cok bilgili olmıyacağım hart dıye asılabılırım frene . zaten ders alıcam ...........

çok bilgili adamlar hatta motor üstünde 375 bin km devirmiş ve hatta sana ders verecek adamlarda aynen senin gibi hart diye sıkıveriyorlar maneti panikle :)

abs lı al ama mutlaka !!!

gokberk6426
15 Ekim 2015, 16:21
çok bilgili adamlar hatta motor üstünde 375 bin km devirmiş ve hatta sana ders verecek adamlarda aynen senin gibi hart diye sıkıveriyorlar maneti panikle :)

abs lı al ama mutlaka !!!

absli alıcam . peki birşey daha sorabılırmıyım başlangıc ıcın duke 250 abs fazla gelirmi yoksa tam kıvamındamıdır ? teşekkür ederim tavsiyeniz için

Nikkfurie
15 Ekim 2015, 17:01
absli alıcam . peki birşey daha sorabılırmıyım başlangıc ıcın duke 250 abs fazla gelirmi yoksa tam kıvamındamıdır ? teşekkür ederim tavsiyeniz için

uygundur...

gokberk6426
15 Ekim 2015, 17:02
uygundur...

tesekkur ederim :)