PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stajer ehliyet hakkında bir soru

Emre Öztürk
13 Ekim 2015, 16:10
Arkadaşlar adamı trollemeyin, saçma cevaplar vermeyin lütfen.

Kursa 28 Martta yazıldım.
Yazılı sınavı 29 Ağustos'ta yaptılar ve geçtim.
Direksiyon sınavına 3 Ekimde girdim ve bugün sertfikamı alacağım.

Yaklaşık 1 hafta sonra başvuracağım emniyete. Stajer ehliyet mi olacak yoksa her türlü motosikleti kullanabilecek miyim?

mertovski11
13 Ekim 2015, 16:20
bildigim kadariyla, 01.01.2016 tarihinden itibaren alinan ehliyetler icin gecerli stajyerlik, oncesi icin herhangi bir sorun yok. fakat siz yine de ehliyeti alip nasil olsa musade var diye r1 almayin =)

syg.

Emre Öztürk
13 Ekim 2015, 16:27
bildigim kadariyla, 01.01.2016 tarihinden itibaren alinan ehliyetler icin gecerli stajyerlik, oncesi icin herhangi bir sorun yok. fakat siz yine de ehliyeti alip nasil olsa musade var diye r1 almayin =)

syg.

Yok dostum o konuda bilinçliyim. Scooterla bi 10.000 yapmayı düşünüyorum ama insan yinede stajer olmasını istemiyor tabiki :)

mertovski11
13 Ekim 2015, 16:33
Yok dostum o konuda bilinçliyim. Scooterla bi 10.000 yapmayı düşünüyorum ama insan yinede stajer olmasını istemiyor tabiki :)

estagfurullah takiliyorum tabii ki =) eskisi kadar bilincsizlik yok bana gore. benim de evraklar gelirse eger randevu isini halletmeyi planliyorum =)

Emre Öztürk
13 Ekim 2015, 16:38
estagfurullah takiliyorum tabii ki =) eskisi kadar bilincsizlik yok bana gore. benim de evraklar gelirse eger randevu isini halletmeyi planliyorum =)

Eskiden insanlar direksiyon sınavına 600lük makineyle giriyormuş videosunu falan izlemiştim :D Şimdi hiç olmazsa biraz araştırınca başlangıç olarak düşük hacimli motor tercih ediyorlar. Ben evrakları bugün alacağım yarına randevu aldım aynı gibiyiz. Motosiklet camiasına yeni girdiğim için pek bilmiyorum ama tekerin düz bassın dostum