PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dosya ve sertifika ücreti diye bişey varmı?

avici
13 Ekim 2015, 13:34
Arkadaşlar kuzenim geçen pazar direksiyon sınavına girdi kursu mesaj atmış; "sınavı geçtiniz dosya ve sertifika ücreti 50 tl ödeyerek dosyanızı alabilirsiniz" diye. Ben böyle bir tutar ödememiştim? Bilgisi olan varmı?

SercanG
13 Ekim 2015, 13:37
Arkadaşlar kuzenim geçen pazar direksiyon sınavına girdi kursu mesaj atmış; "sınavı geçtiniz dosya ve sertifika ücreti 50 tl ödeyerek dosyanızı alabilirsiniz" diye. Ben böyle bir tutar ödememiştim? Bilgisi olan varmı?

Böyle bir ücret yok, en başta ücrette anlaşırken böyle bir para talep ettilerse yapacak bir şey yok ama sonradan çıktıysa bu sakın vermeyin, milli eğitim bakanlığına şikayet edeceğinizi söyleyin.

avici
13 Ekim 2015, 13:45
Böyle bir ücret yok, en başta ücrette anlaşırken böyle bir para talep ettilerse yapacak bir şey yok ama sonradan çıktıysa bu sakın vermeyin, milli eğitim bakanlığına şikayet edeceğinizi söyleyin.

Aradık şimdi şikayet etmek isterseniz numara şu diye numara veriyor, ne günlere kaldık ya.

ayzek
13 Ekim 2015, 14:42
Aradık şimdi şikayet etmek isterseniz numara şu diye numara veriyor, ne günlere kaldık ya.

sertifikaya ücret alamazlar onu vermek zorunalar zaten ama trafik dosyası ücrete tabi olabilir bulundugunuz ilçenin söförler odasına giderek kendiniz çok daha uyguna alabilirsiniz

seraps
13 Ekim 2015, 15:36

Benden de 15 lira dosya ücreti istediler. Keyfi gibi duruyor miktar tutarsızlığını göz önünde bulundurunca. Belki de il/ilçeyle ilgilidir fark.

ergunbilgeha
13 Ekim 2015, 15:47
Kurstan sana evraklari versin zaten o dosya soforler odasinda 8 tl falan kendilerince ucret cikariyor serefsizler

Emre Öztürk
13 Ekim 2015, 16:19
Beyler böyle bir ücret yok. Ödemeyin. Bende bugün alacağım sertfikayı öyle bir ücret talep etmediler.

avici
13 Ekim 2015, 17:25
Ortalığı birbirine katıp beş kuruş vermeden aldım. Şerefsiz adamlar.

Onurhan D
13 Ekim 2015, 22:57
Benim kurs benden zorla 30 TL aldı.O dosya şoförler odasında 2 TL diyince de biz o dosyaların vergisini veriyoruz falan dedi.Ellem etti gullem etti aldı yani.

A.Türker
13 Ekim 2015, 23:25
dosyayı aldıysanız da yinede şikayet edin uğraşıp dursunlar.