PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çucuki vs KTM vs Kawasaki öneri vs.

medyumketo
13 Ekim 2015, 12:37
Selamlar, forumu sürekli takip ederim, ama hesap açmayı, motosiklet alacağımdan ötürü yeni akıl ettim. Kafamda belli başlı motosikletlere karar verdim. Fekât bu motosikletlere sahip olan tanıdıklarım yok. Deneyim paylaşımı ve önerileri sürekli takip ederim ama böyle bir platformda forum ahalisininde görüşlerini de almak isterim.

Öncelikle seçim yapmamdaki kriterler, fiziksel yapısı ve vücudumla bütünleşik olması ve fiyat/performans olması. Karar verdiğim marka/modellerde fiyatlar aşağı yukarı aynı en fazla 2-3k ₺ oynuyor.

Motosikletler: KTM RC 250
KTM DUKE 250 ABS
Kawasaki Z250SL
Kawasaki KLX250
Suzuki GW250F Inazuma

Racing naked ve enduro bir arada bulunuyor evet. Kullanma alanı için eğitim diyebilirim. Yeni başlayacağımdan ötürü ve fiyat/perf ve cc bakımından bu motosikletlere karar verdim Fekât :cherry: KLX250 nin trafikte kullanımı, ne kadar dual purpose yazsada düşündürüyor.

Fiziksel olarak 1.86cm boy ve 96 kg ağırlığındayım. Gönlüm Inazuma'dan yana olsada acaba KTM mi alsaydım demekte istemiyorum.
Fikirlerinizi ve görüşlerinizi almak isterim.
Teşekkürler.

medyumketo

tlgylc34
13 Ekim 2015, 13:08
Boyuna kilona gore Z250SL sankim kucuk kalcak ustune binip test etmelisin. En azindan kullanici yorumlari videolarinda bunu gordum. Boyuna kilona gore inuzuma en rahatı olur herhalde motor agir ama kontrol edersin bu fizikle 😉

berkcigdem
13 Ekim 2015, 13:29
boyuna göre duke 250 de ufak kalabılır. istersen showroomda bir test edebilirsin. klx250 de bunlardan baya ayrı bir sınıfta ama o boya en uyabilcek motor neredeyse. inazumada güzel bir motor fakat bence gerektiğinden fazlaca ağır bir motor. ve kendi şahsi fikrim ben tipini çok sevmem ama aralarındaki en rahat en konforlu motor inazumadır. duke250 ile trafikte oyuncak gibi oynarsın hem hafif hemde gayet güçlü bir motor. bu listede yazan her motor aslında gayet güzel olan motorlar. ama hepsinin sınıfları birbirinden farklı bence öncelikle hangi tarz motor istediğine karar ver. eğer ileride enduro falan kullanıcaksan. duke 250 - z250 - klx den şaşma derim ama diyorsanki ss kullanıcam rc 250 yi yazmışssın zaten. inazumayı elememin sebebi bence çok ağır bir motor ve dediğim gibi ben tipini beğenmiyorum fakat artçılı ve artçısız en rahat motor inazumadır aralarında. seninde boya kiloya gayet uygundur zorlanmazsın o ağırlığı taşımakta.

medyumketo
13 Ekim 2015, 13:39
boyuna göre duke 250 de ufak kalabılır. istersen showroomda bir test edebilirsin. klx250 de bunlardan baya ayrı bir sınıfta ama o boya en uyabilcek motor neredeyse. inazumada güzel bir motor fakat bence gerektiğinden fazlaca ağır bir motor. ve kendi şahsi fikrim ben tipini çok sevmem ama aralarındaki en rahat en konforlu motor inazumadır. duke250 ile trafikte oyuncak gibi oynarsın hem hafif hemde gayet güçlü bir motor. bu listede yazan her motor aslında gayet güzel olan motorlar. ama hepsinin sınıfları birbirinden farklı bence öncelikle hangi tarz motor istediğine karar ver. eğer ileride enduro falan kullanıcaksan. duke 250 - z250 - klx den şaşma derim ama diyorsanki ss kullanıcam rc 250 yi yazmışssın zaten. inazumayı elememin sebebi bence çok ağır bir motor ve dediğim gibi ben tipini beğenmiyorum fakat artçılı ve artçısız en rahat motor inazumadır aralarında. seninde boya kiloya gayet uygundur zorlanmazsın o ağırlığı taşımakta.

Evet, sınıf farklılıkları var, fakat 250 cc oldğundan her biri ile alıştırma yapılabilir :). İleride FAZER 8, sport touring kullanmayı düşünüyorum. Yamaha XJ6DF tarzı tasarım olarak BMW'ye benzeyen motosikletleri istiyorum. RC250 incelemeleri ve üstünde kullanılmış malzemelerin kalitesinin de göz önünde bulundurduğumuzda gayet alınası bir makine :). Inazuma mı KTM mi yine ikilem.. teşekkürler

berkcigdem
13 Ekim 2015, 13:44
Evet, sınıf farklılıkları var, fakat 250 cc oldğundan her biri ile alıştırma yapılabilir :). İleride FAZER 8, sport touring kullanmayı düşünüyorum. Yamaha XJ6DF tarzı tasarım olarak BMW'ye benzeyen motosikletleri istiyorum. RC250 incelemeleri ve üstünde kullanılmış malzemelerin kalitesinin de göz önünde bulundurduğumuzda gayet alınası bir makine :). Inazuma mı KTM mi yine ikilem.. teşekkürler

yıllarca ktm kullandım. duke 125- 200- 390 - 690 serilerinin hepsi vardı. duke inanılmaz bir motordur fakat sende boy ve kilo olduğu için gözümde pek canlandıramadım o yüzden git dene derim. boy kilo olayından dolayı inazuma sırıtmayabilir altında ama duke sırıtabilir. fakat duke - inazuma dersen ben gözüm kapalı duke derim tabikide. ki ileride touring tarzı motorlar kullanıcam diyorsun. inazumada duke de bunlara uygundur başlamak için. rc 250 de duke 250 gibi neredeyse aynı malzemelerin vs kullanıldığı bir motor. valla daha fazla birşey diyemem açıkcası hangisi hoşuna gidiyordur hangisi içine daha çok siniyorsa onu al. ama sonuçta boy ve kilonuda unutma :) fakat bu kadar boy kilo dediğimede bakma ben 2 metre 130 kg duke kullananda gördüm :D sadece pek rahat değildi :D

medyumketo
13 Ekim 2015, 13:52
Evet Inazuma gerçekten ağır, fakat ağır olması motor performansından pek ödün vermiyor gibi gözüküyor, negatif şeyler çok söylenmemiş. Ağır olması ister istemez bir yol tutuşu sağlamış sanki :) Kawasaki sele yüksekliği düşük, doğru diyorsun ama fiyatı da fena değil hani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Evet, bende 2m cbr 250 kullanan gördüm, öldürün beni diye gözleriyle konuşuyordu adeta xD, acı çekiyordu..
KTM'ler için sele yüksekleri 810 ve 800mm yazıyor sitesinde rahat ederim gibi, gidip denemek istedim bayiisinde, sipariş üstüne getiriyoruz dediler.Deneyebilme fırsatım olmadı ,İstanbul'a da gittiğimde bi bakacağım, ama şu civcivli dönem geçsin bir an önce.. RC250'yi 17-20 yaş arası yarışlarda kullananları gördüm o yüzden de DUKE tercihim olabilir, ama SS de şekilli hani D: Inazuma'nın dizaynı en başta çok eski gözüküyor diye düşündürsede biraz bakınca fotojenik olmadığına karar verdim, baya yakışıklı alet aslında :) ama ağır olması avantajda olabilir dezavantajda diye düşünüyorum :)

Birde Yamaha WR125X düşünüyordum, sana olmaz dediler 250lik al. Ben Suzuki VANVAN'a da razıyım yeterki acemiliği attırsın, attırırkende komik gözükmeyeyim dışarıdan tabiki :D

akjenas
13 Ekim 2015, 14:12
Duke un sikintisi zaten peglerin konumu. Selenin yuksekligi kisa boylular icin sikinti cikartirken peglerin konumu da uzun boylular icin sikinti olur. 170 180 cm arasi boy icin ktm duke ideal ama uzun boylular sikinti cekebilir sanki surerken. Ben 160 cm oldugundan surerken hic sikinti cekmiyorum lakin durdugum zamanlarda da pek kendime guvenemiyorum bazen :)

medyumketo
13 Ekim 2015, 14:23
Duke un sikintisi zaten peglerin konumu. Selenin yuksekligi kisa boylular icin sikinti cikartirken peglerin konumu da uzun boylular icin sikinti olur. 170 180 cm arasi boy icin ktm duke ideal ama uzun boylular sikinti cekebilir sanki surerken. Ben 160 cm oldugundan surerken hic sikinti cekmiyorum lakin durdugum zamanlarda da pek kendime guvenemiyorum bazen :)

Duke 250 gerçekten başarılı olduğunu düşündüğüm bir makine fakat spiderman gibi olmakta var işin sonunda
http://static4.businessinsider.com/image/536a581669bedd725bd1b081/this-deleted-amazing-spider-man-2-end-credits-scene-gives-a-huge-hint-at-the-next-sequel.jpg

Uğraşmayıp CRF250L almakta var ama keşke 2 3k daha koyup daha süper bişi alsaydım, inazuma alsaydım demekte var :(

keremkrmn
13 Ekim 2015, 14:28
Merhaba benim boyumda 2.04 :) bundan önceki motorum cbr 250 idi şuan da ninja 636 kullanıyorum bu boyla :queen: Dışarıdan komik gözükmek yada gözükmemek gram umurumda değil, olamazda. Motorumu kullanırken başkasının beğenmesi yada beğenmemesi neden umurumda olsun ki? Ben onunla mutlu mesut yaşıyorum her kmsinde dahada artıyor ona olan hazzım. Sırf başkaları beğenmeyecek diye belki gülecek diye onların zevkini kendi hayatıma idam ettireyim, bence sende etrafındaki insanların tabi ki görüşünü al ama seçimi yaparken asıl ben ne istiyorum hangisini alsam bana daha fazla keyif verir diye düşün.

http://i.hizliresim.com/o9gDlQ.jpg (http://hizliresim.com/o9gDlQ)

DKN
13 Ekim 2015, 14:28
cucuki ne ? şımarıklık olarak sezdim bunu görüş bildirmicem

cıbırlover1
13 Ekim 2015, 14:35
Ktm RC 250 Abs en donanımlı ve kaliteli motor bana göre iclerinde ... Ayri bir kawasaki sevgim olsada ne yazik ki bunun kazanani benim gözümde ktm rc 250 abs ...

Mexico
13 Ekim 2015, 15:06
Boyum 1.86 kilom 88 civarı. Duke 200 kullanıyorum. Motor altımda kısmen küçük kalsa da ben sığıyorum. Başkalarının ne dediği de açıkçası ilgimi çekmiyor. Bir naked sever olarak bahsedilen motorlardan Duke 250 ve Z250'yi tavsiye ederim.

medyumketo
13 Ekim 2015, 15:17
cucuki ne ? şımarıklık olarak sezdim bunu görüş bildirmicem

cuçuki, şujugi iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Merhaba benim boyumda 2.04 :) bundan önceki motorum cbr 250 idi şuan da ninja 636 kullanıyorum bu boyla :queen: Dışarıdan komik gözükmek yada gözükmemek gram umurumda değil, olamazda. Motorumu kullanırken başkasının beğenmesi yada beğenmemesi neden umurumda olsun ki? Ben onunla mutlu mesut yaşıyorum her kmsinde dahada artıyor ona olan hazzım. Sırf başkaları beğenmeyecek diye belki gülecek diye onların zevkini kendi hayatıma idam ettireyim, bence sende etrafındaki insanların tabi ki görüşünü al ama seçimi yaparken asıl ben ne istiyorum hangisini alsam bana daha fazla keyif verir diye düşün.

http://i.hizliresim.com/o9gDlQ.jpg (http://hizliresim.com/o9gDlQ)

Haklısınız hocam fakat, belim kaykılsında istemiyorum, bacaklarımda komik dursun istemiyorum.görüntüden kastım o, yorucu olmaması anlayacağIN. Keyif ve işimi görmesi benim için önemli :)

A.Türker
13 Ekim 2015, 15:40
Nickin çok iyimiş :D ktm rc 250.

caglar48
13 Ekim 2015, 16:39
Dukeları unutun bence sızın fızıksel ozellıklerınızdekı arkadasımda cok ufak ve nahos gozukuyordu

fedos
13 Ekim 2015, 17:20
ilk motor, yatırı kaldırı olabilir. Daha uygun fiyatlı bir motorla mı başlamak iyi olurdu ?

Ezio41
13 Ekim 2015, 17:23
Kawasaki z 250 sl'i unut . Boy ve kilondan dolayı sığamazsın kawaya. :)

shruikan
13 Ekim 2015, 17:40
Al cross'u geç derim ben. Farkın olsun; her yerde ss, naked... Hatta git, 2. el supermoto al.

Ben de Duke hayalleri kuruyodum, gittim bayiide üstüne bi oturdum, 1.82 boyla dizlerim deponun tam o köşeli yerlerine dayandı. Dizlik taksam falan oraya daha da sığamam.

caglar48
13 Ekim 2015, 17:43
Al cross'u geç derim ben. Farkın olsun; her yerde ss, naked... Hatta git, 2. el supermoto al.

Ben de Duke hayalleri kuruyodum, gittim bayiide üstüne bi oturdum, 1.82 boyla dizlerim deponun tam o köşeli yerlerine dayandı. Dizlik taksam falan oraya daha da sığamam.

1.87 boyla cok rahat yerlesıyorum :S

shruikan
13 Ekim 2015, 17:56
Bacak boyum mu fazla acaba? Ya dizlikle rahatsızca binerim, ya dizliksiz artık Allah'a emanet binerim, ya da gider cross/supermoto alırım.

Sokollu
13 Ekim 2015, 18:42
O boy ile her motor sürülür ama viraj dönerken sığmıyorum ulan ben bu makineye dersiniz, Duke ve Z250 tavsiye etmiyorum o yüzden.

Ben aynı boydayım ama daha zayıfım sizden. Inazuma 183 kg evet ama debriyajı bıraktığınızda unutursunuz o ağırlığı.

Benim şimdiki aklım olsa direk enduro girip enduro devam ederdim. Cbr ve Inazuma'dan bir yere kadar tat alırsınız. Klx kısmet olmadı bana, alıp 1 sezon sürüp Tenere'ye geçecektim.

İstanbul içi selesi rahat motor değil, yüksek ve uzun süspansiyonlu makine lazım diye düşünüyorum.

Supermoto yazanlar olmuş ben size şimdiden söyleyeyim ;

-Bulamazsınız :)

MD.Murat
13 Ekim 2015, 18:46
Cbf al.....

ataykaan
13 Ekim 2015, 19:27
180 e 80 kg gibiyim z 250 sl sıkıntı yaratmıyor.

medyumketo
13 Ekim 2015, 19:45

Aynen supermoto sınıfı hoş fakat wr125x ten başka alternatifleri pahali , wr125x ise 125cc:( aslinda crf250l alınası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

İstanbul Eskişehir arası yapacağım yol konforlu yol olsada klx250 o yolu kaldırır mı bilmiyorum. Cbf250 kaldırır mı bilmiyorum. 2side hoş makineler,o yolu inazuma rahat rahat kaldırır gibi duruyor. Çift silindir olması da cabası. Uzun yolda
Ktm rc250
Honda Crf250 ve Kawa klx250 ne yapar ne eder aydınlanmak istiyorum. 400 500 km'lik yollarda pismanlik ,kara büyü ve türevlerini kullandirtir mi bu makineler? Deneyimlerinizle cevaplarsaniz memnun olurum.
Teşekkürler.
MEDYUMKETO

AliCem Yener
13 Ekim 2015, 21:04
Benim tavsiyem cbr250 yada r25 almanız olur. Para benim olsa ama crf250l alırdım. Diğer endurolara göre biraz daha rahatmış ve jant lastik takarak bile azda olsa sm yapabiliriz. Fakat uzun yol bu motorlarla her yiğidin harcı değildir. Bu yüzden kendinize güveniyorsanız alın ist. Trafiğine gidecek en iyi motor tipidir. Ben yapamam derseniz cbr 250 ve r25e bakın. Motorların özelliklerine kullanıcı başlığından bakabilirsiniz. İyi akşamlar.

berkcigdem
13 Ekim 2015, 21:18
Aynen supermoto sınıfı hoş fakat wr125x ten başka alternatifleri pahali , wr125x ise 125cc:( aslinda crf250l alınası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

İstanbul Eskişehir arası yapacağım yol konforlu yol olsada klx250 o yolu kaldırır mı bilmiyorum. Cbf250 kaldırır mı bilmiyorum. 2side hoş makineler,o yolu inazuma rahat rahat kaldırır gibi duruyor. Çift silindir olması da cabası. Uzun yolda
Ktm rc250
Honda Crf250 ve Kawa klx250 ne yapar ne eder aydınlanmak istiyorum. 400 500 km'lik yollarda pismanlik ,kara büyü ve türevlerini kullandirtir mi bu makineler? Deneyimlerinizle cevaplarsaniz memnun olurum.
Teşekkürler.
MEDYUMKETO

uzun yol yapıcaksan naked motorlara bulaşma. aralarında en iyisi inazumadır uzun yolda. popon rahat eder :)

medyumketo
16 Ekim 2015, 10:04
O boy ile her motor sürülür ama viraj dönerken sığmıyorum ulan ben bu makineye dersiniz, Duke ve Z250 tavsiye etmiyorum o yüzden.

Ben aynı boydayım ama daha zayıfım sizden. Inazuma 183 kg evet ama debriyajı bıraktığınızda unutursunuz o ağırlığı.

Benim şimdiki aklım olsa direk enduro girip enduro devam ederdim. Cbr ve Inazuma'dan bir yere kadar tat alırsınız. Klx kısmet olmadı bana, alıp 1 sezon sürüp Tenere'ye geçecektim.

İstanbul içi selesi rahat motor değil, yüksek ve uzun süspansiyonlu makine lazım diye düşünüyorum.

Supermoto yazanlar olmuş ben size şimdiden söyleyeyim ;

-Bulamazsınız :)

CBF250 alıp supermotoya çevirsem, uzun yolda (200-300km) sıkıntıya girer miyim ? Motosiklet üstünde taklaya gelir miyim?
http://i.imgur.com/z3gr1Xn.jpg
Inazuma almaktan vazgeçtim. 186 kg ile başa çıkamam. Başlangıç için biraz daha hafif olmalı.

R25 RC250
KLX250 CRF250 ==> supermoto'lamaca

Karar veremiyorum. Inazuma çok ağır, gönlüm her ne kadar ondan olsa da. Klx ve crf'in otoban videolarını gördüm fakat uzun soluklu videolar degildi. 5dk videodan sonra o motosiklet durdu mu yola devam etti mi bilmiyorum. Supermotoya dönüşse de dönüşmesede bu aletler bayılmadan yolda gider mi ki?
MEDYUMKETO

Erdost
16 Ekim 2015, 11:36
Çucuki ve medyumketo iyiymiş :D

medyumketo
16 Ekim 2015, 12:50
http://www.hondamotorsa.co.za/wp-content/uploads/2013/05/MOTORCYCLES-CRF250M-Supermoto-3.jpg
Türkiye'ye gelse de alsak :(.

Ayrton_SENNA
16 Ekim 2015, 12:57
Motoru sırtınızda taşımayacaksınız. Hareket ettikten sonra o ağırlığı hissetmezsiniz. Uzun yoldada ağırlığın avantajını görürsünüz.

medyumketo
16 Ekim 2015, 13:03
Motoru sırtınızda taşımayacaksınız. Hareket ettikten sonra o ağırlığı hissetmezsiniz. Uzun yoldada ağırlığın avantajını görürsünüz.

İvmelendikten sonra evet. Çok ağır ama yine de. Aslında ağır olması iyi, zor çalınır :D
Uzun yolda faydasını göreceğimi söylemişsiniz, Inazuma'nızda var. Motosikletinize 100 üzerinden puan verecek olsaydınız kaç verirdiniz?

medyumketo