PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorumu satamıyorum

alihan2144
13 Ekim 2015, 02:11
Arkadaşlar scooter'dan vitesli motora geçmek istiyorum bundan dolayı da motorumu satmak istiyorum fakat fiyatı çok dusuk tutmama ve motorun da cok temiz olmasına ragmen satamadım.tavsiyeleriniz nelerdir.sizin çevrenizde scooter arayan varsa siz belki yardımcı olursunuz. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-acil-sym-symphony-2700-km-odtu-ogrencisinden-228982765/detay/

A.Türker
13 Ekim 2015, 03:50
ODTÜ ibaresini kaldırman hayrına olur zira insanlara antipatik geliyor. Tıpçıdan boğaziçiliden mühendisten kıldan tüyden olunca sanki beygir ekleniyor. Sende para verip alıyorsun başkası da. İmza İÜ öğrencisi.

mhmtesk
13 Ekim 2015, 03:52
Satmasına satarsında... Satmak için yanlış ayları seçmişsin ilkbahar falan olsaydı çabuk giderdi.

Kışa doğru işin zor beklemen lazım alıcı çıkar elbet.

Karalı
13 Ekim 2015, 06:30
İkinci el piyasası çok sıkıntılı bu aralar acele etme yaza doğru satarsan daha iyi fiyatlara satarsin

Darkcity2000
13 Ekim 2015, 07:10
Jantlar harbiden ne kadar buyuk..

Mamba09
13 Ekim 2015, 08:23
Odtü öğrencisi olunca ne oluyor? Farkı ne yani dostum? :)

solmyr
13 Ekim 2015, 08:23
ODTÜ ibaresini kaldırman hayrına olur zira insanlara antipatik geliyor. Tıpçıdan boğaziçiliden mühendisten kıldan tüyden olunca sanki beygir ekleniyor. Sende para verip alıyorsun başkası da. İmza İÜ öğrencisi.

türker haklı. akp'li adam almaz bunu. ülkenin yarısı da onlardan oluşuyor :P

ZümeR
13 Ekim 2015, 09:05
Hele bir de kemal imzalı 5-6 ok felan varsa katiyyen.. ::merkez::

kurubuz
13 Ekim 2015, 09:38
Arkadaşlar haklı. Cahil korkar ODTÜ'den. Satamazsın. Eğer ilanına "ilkokulu zor bitirmişten motor" diye yazarsan hedef kitlene fazladan %40 potansiyel alıcı eklersin. Bence denemeye değer.

GP500-1st
13 Ekim 2015, 09:46
1) kış aylari geliyor. alim satim cok yavas.

2) scooter bakarken kac kisi oncelikle sym ariyor. pcx125 olsa uyguna biraksan simdi satmistin. 2. eli zayif bir model

3) 125cc japon olmayan ve karburatorlu bir scootere gore sifiri pahali bi motorun var. 2. elde bu yuzden fiyati dusuk tutsanda bu fiyata alternatifler cok ulasimini scooter le cozecekler icin

turkish39
13 Ekim 2015, 10:10
Bunu da siyasete bağlamışsınız ya daha ne deyim yaw:queen: Kesin Tayyb ilânı görmüştür,alacak olanlara engel olmuştur diyelim de tam olsun...

Gerçeğe dönecek olursak çok tutulan bir marka olmadığı için hemen satılmaz.E malum önümüz de kış zaten.Fiyatı fazla öldürme derim.Tabi motor senin,karar senin yine de.Allah (C.C.) gönlüne göre versin.

bozok_54
13 Ekim 2015, 10:55
Diplomalı scooter

draggy
13 Ekim 2015, 10:58
motor temiz ama fotoların değil, profesyonel makinası olan bir arkadaşından yardım al, parçalar eskiymiş gibi duruyor :)

EthanHunt
13 Ekim 2015, 11:12
Sıfır fiyatı 5.5 civarı üzerine plaka ruhsat çanta masrafı. Satış fiyatın 3800. Hemde kışın satmak istiyorsun. Ne gerek var bu kadar zarar etmeye. Bin biraz daha yazın satarsın, yada paran çoksa al vitesli motorunu. Bunuda müşterisi çıkınca satarsın.

Olcay Avşar
13 Ekim 2015, 11:39
çantayı sök, odtüyü başlıktan kaldır, ilan açıklamasında yazabilirsin kampüste kullandım diye.

draggy nin dediği gibi fotoğraflar kalitesiz, ışık ve yansıma hataları var. güneşli bir havada düzgün bir yerde güzel fotoğraflar çek, çayır çimen olursa tadından yenmez :)

spil
13 Ekim 2015, 11:40
kışın sukuter daha iyi olur paçaların ayakların çamur olmaz hem bence bin hiç uğraşma vitesle mitesle

snappy x
13 Ekim 2015, 11:45
2 bin vereyim

oguzhan6161
13 Ekim 2015, 11:59
Adam motoruna abartmadan bir fiyat koymuş bunu bile fırsat bilip 2 bin vereyim diyenler var ya ! Sıkma canını kardeşim her malın bir alıcısı vardır sabırlı ol.

memer
13 Ekim 2015, 12:42
o model benim ilk motorum du ve sıfır almıştım 2012 yılında 2011 model di , 4400 e almıştım ve satarken 12000 km de 2013 yılında 2750 ye vermiştim zannedersem , o modelin fazla kullanıcısı yoktur nedense ama kendisi çok güzel bir scooter dır bana göre :) zarar edeceksen bence satma her işine yarar , inan o kalite de motor zararına satılmaz, benim satma nedenim bana çok ufak geliyordu :) etrafımda ki herkes sat diyordu, belli bir süre sonra artık tamam deyip satmak zorunda kalıyorsun. Sen sakın satma.

SuleymanE
13 Ekim 2015, 12:45
Bu havada alacak varsa da almıyor. Neden mi? adamın kapalı garajı yoksa kış başında motor alıp yağmurda çamurda hırsız riskiyle motorunu açıkta bırakmak istemiyor çoğu insan. O nedenle sonbahar ve kışın motor piyasası ölü olur.

İlkbahar ve yaz motor satmak ve almak isteyenler için en uygun zamandır bu yüzden.

Alisilin
13 Ekim 2015, 13:09
4-5 ay sonra olsaydı kaçırmaz alırdım. Babama scooter almayı düşünüyorum fakat bu ara alma durumum yok. Seneler önceki halim geldi aklıma. Tertemiz bi motorum var çizik bile yok Cbr çakması bi çinli, satılığa çıkardım fakat satamıyorum bir türlü, güzel bi motor buldum adamı bekletiyorum satma kardeşim, motorumu bi satayım ben alacam diyorum fakat satılmıyor, Biara yeminlen köprüden atmayı düşünmüştüm :)

n0y4n
13 Ekim 2015, 13:15
1) Çanta var. Kurye çantası gibi paket serviste çalıştıysa hor kullanmıştır zaten grenajda çizikte varmış
2) Öğrenci. Memur,mühendis,doktor vs dese bunlar takıntılıdır falan ilgilenir düzgün kullanır gibi bir algı var toplumda ne kadar doğru olduğu tartışılır orası ayrı da öğrenci dediğin fakirdir arabası olsa bile fakirdir bakımını yaptırmaz, motoruda kim bilir nasıl kullandı.
3)Önümüz kış

**Bu ilk 2 maddeden dolayı bir algı olup insanlar uzak duruyor olabilir. Satamıyorum dediğin için tahmin yürüttüm.