PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cin Malı motorumu Benzin Dokup Yakacagım

Sayfa : [1] 2 3 4 5

fly
07 Haziran 2006, 11:51
Yıllarca BMW BSA HARLEY ve biraz da kalitesiz deneyim diye KAWASAKI kullandım:P Derken benzin fiyatlarının 2ytl ye ulaştığı ilk dönemlerde de iş-ev mesafem uzak olduğu ve ekonomik olması amacı ile ÇİN motorsikletlerine ilgi duymaya başladım:pr: ve diğer motorlarımı otoparka çektim gittim ASYA 125t aldım:pr:
Amacım şehir trafiğinde rahat ve ekonomik bir motordu. Vitesli motorlardan sonra bu motor bana müthiş rahat geldi. Buraya kadar ok.:rendeer:
Bu motoru ilk iki ay sorunsuz kullandım.
İkinci ay dan itibaren sorunlar başgösterdi. Derken 6 ay sonra 1700ytl e aldığım motorumun bana servis paralarıyla birlikte 2700 e geldiğini farkettim.
Ve hala motorumun saymakla bitmez sorunları var.
iki kez yolda giderken farı düştü :queen:
4 kez çamurluğu düştü:queen:
6 kez ateşleme bobini yandı 5 kez de konjektör:queen:
jant yamuldu marş takılı kaldı benzin deposu düştü koltuğu yerinden çıktı vs..vs..vs..:)
Haa bir kez de motoru parkederken direksiyon sakız gibi yamuldu:queen:
Yaptığım kazaları saymıyorum.
Neyse şunu farkettim ki; Çin malı motorlar aslında çok pahalı (ekonomik ömürü düşünülürse).
Ben harleye yılda ortalama 700 ytl bakım masrafı yaparken çin malı motoruma 2000 ytl ye yakın masraf yaptım(tabi bunun içinde yaptığım kilometrenin yüksek olması da yatıyor).
Bu yüzden hep söyledim söylüyorum çin malı motor alırken 2 kez hatta 5-10 kez düşünün. Çünkü motor satın alırken servisini ve sağlamlığını da satın alıyorsunuz. Motor dediğin meret evladiyelik olmalı-kendini amorti edebilmeli.:rendeer:
Ben ya bu bu motoru yakarım. Yada motor işini bırakırım.:cat:
Amaaaaaaaaan boşver derseniz içelim güzelleşelim:rendeer:

mostwanted_57
07 Haziran 2006, 11:55
aman yakma. yakacağına gel motoru bana ver de boşa gitmesin :cherry:

dostdark
07 Haziran 2006, 11:56
Amannn boşver içelim güzeleşelim:queen:

fly
07 Haziran 2006, 11:58
Amannn boşver içelim güzeleşelim:queen:
NAZDROWYEEEEEEEE:queen:

serkankiyak
07 Haziran 2006, 11:59
fly:Yıllarca BMW BSA HARLEY ve biraz da kalitesiz deneyim diye KAWASAKI kullandım:P
sen şu cümleyi bir daha kursana ben anlayamadım da...

fly
07 Haziran 2006, 12:00
fly:Yıllarca BMW BSA HARLEY ve biraz da kalitesiz deneyim diye KAWASAKI kullandım:P
sen şu cümleyi bir daha kursana ben anlayamadım da...
Yıllarca BMW BSA HARLEY ve biraz da kalitesiz deneyim diye KAWASAKI kullandım:rendeer:

titanic
07 Haziran 2006, 12:04
fly kardeş

yaw sen ve senin gibi arkadaşlar beni çok güldürüyor yaw

yani o motoru uçurumdan aşağı atsan belki bu kadar sorun çıkarmaz

sorunu bence kendinde aramalısın sen en iyisi motor kullanmayı bırak arkadaş.

sana honda yamaha suzuki bile dayanmaz gibime geliyor

TÜM BU MESAJI OKUYANLARI YANILTIYORSUN BENCE KENDİNE BENZİN DÖKÜP YAK.

Ayrıca çevremde yüzlerce çin malı motor görüyorum ve nerdeyse sorun yaşayan kimse görmedim. Çin malı motorunu manyak gibi kullananları görüyorum çevremde, tabiki sorun yaşarlar o zaman.

arkadaşım biraz sinirlendim kusura bakma ÖZÜR DİLERİM seni rencide ettiysem ama ne yapim tutamadım kendimi.

fly
07 Haziran 2006, 12:07
yaw sen ve senin gibi arkadaşlar beni çok güldürüyor yaw :D

yani o motoru uçurumdan aşağı atsan belki bu kadar sorun çıkarmaz

sorunu bence kendinde aramalısın sen en iyisi motor kullanmayı bırak arkadaş.

sana honda yamaha suzuki bile dayanmaz gibime geliyor

SAMİMİ DEĞİLSİN VE TÜM BU MESAJI OKUYANLARI YANILTIYORSUN BENCE KENDİNE BENZİN DÖKÜP YAK.

çok gördük senin gibileri. ayrıca çevremde yüzlerce çin malı motor görüyorum ve nerdeyse sorun yaşayan kimse görmedim.

arkadaşım biraz sinirlendim kusura bakma ÖZÜR DİLERİM seni rencide ettiysem ama ne yapim tutamadım kendimi.
Beni sen deyil çin malı motorlar RENCİDE ediyor :rendeer:

guclumotor
07 Haziran 2006, 12:09
doğrudur biraz adidir ama sende biraz dikkat et kardeş kazalar filan

mostwanted_57
07 Haziran 2006, 12:10
aman yakma. yakacağına gel motoru bana ver de boşa gitmesin :cherry:

vericekmisin :silent: :P

fly
07 Haziran 2006, 12:12
vericekmisin :silent: :P
Senden daha yakışıklısını mı bulucam kardeş. Veriyim bari :cherry:

f-ender
07 Haziran 2006, 12:12
usta bence sakin ol sen bursaya gel bi ara biz sana bira ısmarlayalım buz gibi manzaralı bi yerde:) içelim güzelleşelim en iyisi yakma motoru...

Arvasi3
07 Haziran 2006, 12:18
Hocam kışın yakta hiç olmazsa evde ısınırsın yakıt problemin hallolur.:mrgreen:

fly
07 Haziran 2006, 12:23
Motoru Dostdark gecesinde yakıcam. 10 Haziran da kamp ateşi olur üstünden atlarız. Apaçi oluruz. Haydeeeeeee evlere şenlik:queen:

Rahmi&Halime
07 Haziran 2006, 12:25
Nediiim Gülmekten Yerlere Yattım FLY. Herzaman UCUZ MAL EN PAHALI MAL derler büyüklerimiz...:queen:

Onur Levent
07 Haziran 2006, 12:31
Hondanın kırılan gösterge paneline 500 ytl istiyorlar.Bu mudur kalite ? Çin malı dediğiniz motordan kullanıyorum bildiğimiz motor işte 150 cc daha ne olacakki senelerdir kanuni çin malı satıyor kimsenin sesi çıkmıyordu 3-4 milyara çok scooter satmadımı ? piyasada rekabet için fiyatları şimdi düşürdü 1500 ytl lik motor daha ne yapsın arkadaşlar sizi anlayamıyorum cidden gidin o zaman bmw 1200 nebileyim 1000 lik honda falan alın 22 milyara o da sizi memnun etsin ;)

serkankiyak
07 Haziran 2006, 12:31
Sence kawasaki kalitesiz yani.
Anladım teşekkür ederim.
Başka sorum yok..

mavimerdiven
07 Haziran 2006, 12:32
Arkadaşım kusura bakma ama mantıksız bir şikayette bulunmuşsun. Madem BMW, Harley gibi motorlara sahip olabilecek gücün var neden Çin malı bir motor alıyorsun ki? Al bir Vespa bütün sorunların çözülsün hem şehir içinde her işini görür hem de 10 sene hiç masraf yapmadan kullanırsın... Ayrıca çok da az benzin yakar. Ben de 2 yıldır ucuz motor kullanıyorum Önce Ramzeyin 125 lik scooter ını şimdi de 250 lik cruiser ini kullanıyorum ciddi anlamda hiç bir sorun yaşamadım. Hatta 2 ker kaza yaptım birinde ön kople değişti ve 200 YTL ödedim. Bu mudur pahallı? Yap bakalım Harley le BMW ile ya da Japon motoruyla da görelim masrafı. Adi dediğiniz Kawasaki nin sadece sinyali 150 YTL. Saygılarımla:)

Onur Levent
07 Haziran 2006, 12:35
Arkadaşım kusura bakma ama mantıksız bir şikayette bulunmuşsun. Madem BMW, Harley gibi motorlara sahip olabilecek gücün var neden Çin malı bir motor alıyorsun ki? Al bir Vespa bütün sorunların çözülsün hem şehir içinde her işini görür hem de 10 sene hiç masraf yapmadan kullanırsın... Ayrıca çok da az benzin yakar. Ben de 2 yıldır ucuz motor kullanıyorum Önce Ramzeyin 125 lik scooter ını şimdi de 250 lik cruiser ini kullanıyorum ciddi anlamda hiç bir sorun yaşamadım. Hatta 2 ker kaza yaptım birinde ön kople değişti ve 200 YTL ödedim. Bu mudur pahallı? Yap bakalım Harley le BMW ile ya da Japon motoruyla da görelim masrafı. Adi dediğiniz Kawasaki nin sadece sinyali 150 YTL. Saygılarımla:)
seni tebrik ederim aynı fikirdeyim

trenox
07 Haziran 2006, 12:35
başlıkta gülmeye başladım okuyunca koptum zaten :queen: :mrgreen:
yannız yannış bişey yazmısın ki ;
"Yıllarca BMW BSA HARLEY ve biraz da kalitesiz deneyim diye KAWASAKI kullandım" yerine; "yıllarca BMW BSA HARLEY kullandım daha sonra daha kaliteli diye KAWASAKI ye geçtim" diycektin herhalde. orda bir yanlışlık olmuş sanırım elin sürçmüş :cherry:

macrol 500
07 Haziran 2006, 12:38
ya bu topıc komık seyler ıcerıyomusda ben gormemısım yaa hehe:queen:
abı motoruda yakma bana ver olurmu bana cok lazım ok:cat:

mostwanted_57
07 Haziran 2006, 12:39
başlıkta gülmeye başladım okuyunca koptum zaten :queen: :mrgreen:
yannız yannış bişey yazmısın ki ;
"Yıllarca BMW BSA HARLEY ve biraz da kalitesiz deneyim diye KAWASAKI kullandım" yerine; "yıllarca BMW BSA HARLEY kullandım daha sonra daha kaliteli diye KAWASAKI ye geçtim" diycektin herhalde. orda bir yanlışlık olmuş sanırım elin sürçmüş :)

yoo doğru yazmış. kawasaki, Bmw ve harley den dahamı kaliteli sanki :mrgreen:

fly
07 Haziran 2006, 12:39
Vespam da var zaten :cherry:

ARMAGEDON
07 Haziran 2006, 12:40
at sahibine göre kişner

fly
07 Haziran 2006, 12:43
at sahibine göre kişner
Kovboylar da ATA binmeli EŞEĞE deyil :queen:

onderugur
07 Haziran 2006, 12:44
Motoru Dostdark gecesinde yakıcam. 10 Haziran da kamp ateşi olur üstünden atlarız. Apaçi oluruz. Haydeeeeeee evlere şenlik:queen:
motoru yakmadan once depoyu kontrol etmeyi unutma,bos olsun.tam ustunden atladigin bi sirada patlarsa:pr: :pr hic iyi olmaz heralde.

motoru yakmadan once depoyu kontrol etmeyi unutma,bos olsun.tam ustunden atladigin bi sirada patlarsa:pr: :pr: hic iyi olmaz heralde.

ErbayXP
07 Haziran 2006, 12:48
Vespam da var zaten :cherry:

ama sende su kaçırmışsın :rendeer:

trenox
07 Haziran 2006, 12:52
yoo doğru yazmış. kawasaki, Bmw ve harley den dahamı kaliteli sanki :mrgreen:
bak seninde elin sürçmüş yaaa.
ilginç herkesin eli sürçüyö ya da ben de mi sorun var :P :queen:
fly senin de her marka motorun varmış bu arada.
şöyle yapalım;
mademki motorları garaja koydun yazık onlara;
harleyi bana ver,
kawayı serkankıyak a ver,
çin malını isteyen dğer arkadaşa ver,
vespayla idare et artık.
sonra da içelim güzelleşelim :cherry:
BMW yi de sat gitsin :P

aslı_
07 Haziran 2006, 12:55
yaaaa!mondiallere sağlam dilll diolar!ben oyski motorumu seçtim,beğendim,pazarlıııda yaptımmmmmmmmm ki millet açtı aaazını.yok efenndim fenaaa şöle böle!varmı bilen bi cvp alsam pls!

fly
07 Haziran 2006, 12:58
yaaaa!mondiallere sağlam dilll diolar!ben oyski motorumu seçtim,beğendim,pazarlıııda yaptımmmmmmmmm ki millet açtı aaazını.yok efenndim fenaaa şöle böle!varmı bilen bi cvp alsam pls!
Hepsi çin istan da yapılır bu meretlerin :)

trenox
07 Haziran 2006, 13:01
bismillah aslı bi selam sabah deseydın... :)
mondiallere ait bi topink olcaktı orda herşeyı bulursun.bi de tanısma yerınde kendını tanıt. zira tanıtmadan yazdıkların gorunmez forumda.:mrgreen: :P

aslı_
yaaniii değişcek bişeyy yok
al hangisini alırsan mı demek istiosunnnnnnn?

Onur Levent
Ben mondial kullanıyorum taş gibi bilmiyorum akrobatik hareketler falan yapmayacaksan nebileyim 200 km le gitmeyeceksen :) alabilirsin bu arada bu Çin malı motorların çoğu aynı fabrikada üretiliyor o yüzden asya ,mondial ... servisi sana en yakınını almanda fayda var

aslı_
07 Haziran 2006, 13:03
hımmm!
ok ok
mrb!
accaaaaip kafa karışştı tanışşşırızzz ok:)

trenox
07 Haziran 2006, 13:05
ok şöyle yapalım;
fly senin vespayı da aslı ya verirsin.artık naaapalım.:mrgreen:

Onur Levent
07 Haziran 2006, 13:07
:queen: :queen: :queen: :queen: :queen: :queen: :queen: :queen: :queen:

fly
07 Haziran 2006, 13:07
Kawasaki VN800 ümle Kartla marka arabaya arkadam vurdum ve motor içine girdi. Motoru da olduğu gibi kartalın içinden çıkardılar. Deyil kırılma boyası bile çizilmedi. Tamamen çelik yığını!. Allah korusun çin malı bir motorla böyle bir kazada minimum 500 ytl lik bir masraf olurdu. Neyse sonuçta sen 200 ytl vermişsin. Ben 0 ytl. Kazaların hepsi kötü yaa boşver allah korusun...:rendeer:

aslı_
07 Haziran 2006, 13:08
Ben mondial kullanıyorum taş gibi bilmiyorum akrobatik hareketler falan yapmayacaksan nebileyim 200 km le gitmeyeceksen :) alabilirsin bu arada bu Çin malı motorların çoğu aynı fabrikada üretiliyor o yüzden asya ,mondial ... servisi sana en yakınını almanda fayda var
ya işte dün gittim mondiale beğendim ama millet hep laf yaptı kafa karışşştı işteeeeeeeeeeee:)

tigermbz
07 Haziran 2006, 13:08
ilginç bir topic

soru- cevap:

motorumu benzin döküp yakayımmı - benzine yazık, bir fakire vermen daha iyi olur(uygun fiyat karşılığında tabi)
kawasaki mi iyidir bmw mi - enduro alacaksan bmw chopper alacaksan harley race alacaksan kawasaki(benim görüşüm)
içersek güzelleşirmiyiz - ben yıllardır içerim bi adım ilerleyemedim güzellik konusunda(laf by müslüm baba)
kowboylar eşeğe binmelimidir - con wayne daha iyi bilir(aslında binebilir çünkü kovboylar yürümez)
mondial iyimidir - mondial çin malıdır (sağlam çıkan çinli varmıdır bilinmez)

mostwanted_57
07 Haziran 2006, 13:09
topic tavan yaptı. bu ne yaa :mrgreen:

Konuyu Toplam 29 üye okuyor. (22 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)
mostwanted_57, 22somer22, ashes, aslı_, aythakan, deamon, DORUKALP, dostdark, fly, H.Eylem Sağkan, hvarol, murat1558, Naci63, okan4037, Onur Levent, serkankiyak, SKYKAPTAN, Tenere600, tigermbz, TysonPit, vedo, zekt1

fly
07 Haziran 2006, 13:10
yaaniii değişcek bişeyy yok
al hangisini alırsan mı demek istiosunnnnnnn?
mümkünse çin malı alma. Git 700 800 daha fazla ver honda yamaha nın çin malı muadilleri var. onlardan al. Derim ben şahsen :cherry:

Onur Levent
07 Haziran 2006, 13:12
Al gitsin fazla kurcalama ne kadar çok sorarsan o kadar kafan karışır zaten 1700 ytl lik motorlar parcalarıda ucuz al bin daha buyuyune gerek yok kullanımıda cok kolay

mostwanted_57
coştunuz yauw

Konuyu Toplam 33 üye okuyor. (24 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)
mostwanted_57, 22somer22, ashes, aslı_, aythakan, deamon, DORUKALP, dostdark, fly, H.Eylem Sağkan, hvarol, insominci, murat1558, Naci63, okan4037, Onur Levent, optik1907, paris, serkankiyak, SKYKAPTAN, Tenere600, trenox, vedatarpacı, zekt1

Konuyu Toplam 34 üye okuyor. (24 Kayıtlı üye ve 10 Misafir)
mostwanted_57, ashes, aslı_, aythakan, deamon, DORUKALP, dostdark, fly, H.Eylem Sağkan, hvarol, insominci, murat1558, Naci63, okan4037, Onur Levent, optik1907, paris, serkankiyak, SKYKAPTAN, Tenere600, trenox, vedatarpacı, xxxxx, zekt1

dostdark
ya işte dün gittim mondiale beğendim ama millet hep laf yaptı kafa karışşştı işteeeeeeeeeeee:)

aslı bende de mondial var ve bütün gezilere gidiyorum şile,silivri,sapanca
herkezin gitiği yere gidebiliyorum
özellikle acemiysen acemiliğini bir çin malıyla atmanı tafsiye ederim eee düşmeden motorcu olunmuyor:queen:

fly
07 Haziran 2006, 13:16
aslı bende de mondial var ve bütün gezilere gidiyorum şile,silivri,sapanca
herkezin gitiği yere gidebiliyorum
özellikle acemiysen acemiliğini bir çin malıyla atmanı tafsiye ederim eee düşmeden motorcu olunmuyor:queen:
AAAAAAAAAAAAA Resimde ne kadar güzel çıkmışsın. :queen: Yanağımda sivilce çıktı ne önerirsin:queen:

dostdark
07 Haziran 2006, 13:18
AAAAAAAAAAAAA Resimde ne kadar güzel çıkmışsın. :queen: Yanağımda sivilce çıktı ne önerirsin:queen:
:P git eczaneden çin kremi al :P sür geçsin:P

fly
07 Haziran 2006, 13:19
:P git eczaneden çin kremi al :P sür geçsin:P
Çin malı kremimi benzin döküp yakacağım:queen:

Onur Levent
07 Haziran 2006, 13:20
coştunuz yauw

Konuyu Toplam 33 üye okuyor. (24 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)
mostwanted_57, 22somer22, ashes, aslı_, aythakan, deamon, DORUKALP, dostdark, fly, H.Eylem Sağkan, hvarol, insominci, murat1558, Naci63, okan4037, Onur Levent, optik1907, paris, serkankiyak, SKYKAPTAN, Tenere600, trenox, vedatarpacı, zekt1

Konuyu Toplam 34 üye okuyor. (24 Kayıtlı üye ve 10 Misafir)
mostwanted_57, ashes, aslı_, aythakan, deamon, DORUKALP, dostdark, fly, H.Eylem Sağkan, hvarol, insominci, murat1558, Naci63, okan4037, Onur Levent, optik1907, paris, serkankiyak, SKYKAPTAN, Tenere600, trenox, vedatarpacı, xxxxx, zekt1
çok eylenceli bir hal aldı halen kawasaki ye takıldım, şöyle en adisinden en kalitesizinden kawasaki zx-14 r alabilsem 1350 cc lik :) ah ahhhh

trenox
07 Haziran 2006, 13:20
Kawasaki VN800 ümle Kartla marka arabaya arkadam vurdum ve motor içine girdi. Motoru da olduğu gibi kartalın içinden çıkardılar. Deyil kırılma boyası bile çizilmedi. Tamamen çelik yığını!. Allah korusun çin malı bir motorla böyle bir kazada minimum 500 ytl lik bir masraf olurdu. Neyse sonuçta sen 200 ytl vermişsin. Ben 0 ytl. Kazaların hepsi kötü yaa boşver allah korusun...:rendeer:
bi çizik bile mi yoktu?kawa işte yaaa çizilmez :P
bu arada arabalara arkadn carptıgına gore senın kullanısında bır sorun olabıler mı acaba???
Allah korusun kazalardan.

Çin malı kremimi benzin döküp yakacağım:queen:
koparttınız yaaaa :queen: :queen: :mrgreen:

vedatarpacı
07 Haziran 2006, 13:23
nette arabalıda her yerde bu muhabbet var ..

çin malı motor alınır veya alınmaz diye..

ben ağustos ayında mondial zat 150 aldım.3000 ytl ye, acemiliğimide o motorda attım. 45 gün önce 2000 ytlye sattım ve yerine burgman 400 aldım dört katı fiyata..

kelimenin tam manasıyla kuş serisi araçlardan şahinden inip, mercedese binmiş gibi oldum..

demek istediğim bu motorda aynı araba gibi .. siz hiç şahin parasına mercedes alındığını gördünüzmü..?

mercedese binen insan uzun vadede konforuyla güvenliğiyle attığıda havasıyla parasını amorti eder ..

peki kim alır şahini mercedese parası yetmeyen.. bu kadar basit ..

3000 ytl olmasaydı ben hayatta bu hastalığa bulaşmazdım.. o yüzden sağolasın mondial diyorum.. herkese kazasız belasız kullanma dilerim