PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yzf R125 Benzin Pompası Arızası

Mranderson
07 Ekim 2015, 17:20
Arkadaşlar motorum YZF R125 2011 model çalışmıyor.Arada sırada çalışıyor.Sabah 7-9 arası çalışıyor.Kontağı çevirdiğimde depodan gelen ses gelmiyor.Benzin pompalanmıyor sanki.Alttaki videodaki arkadaşınki gibi çalışmıyor.B

https://www.youtube.com/watch?v=uxDnPW5ik4w

Sorunu epey araştırdım.Kimiside benzin filtresi tıkanmıştır diyor,kimisi buji de sorun var dedi.Oturduğum yerde yamaha servisi yok.Burada mobiletçi,skuter tamircileri var.Onlarda bugun ver yarın gel olayı yapıyorlar.Bende antalya merkezdeki servisi aradım.Olayı anlattım.Sorunun benzin pompası arızasından kaynaklandığını söyledi.Pompanın değişmesi gerektiğini bununda 450-550 tl tutacağını söyledi.Benim bu miktarı karşılayacak durumum yok.Motoru para biriktirerek zor aldım.Alternatif yöntemler araştırıyorum.İnternette yzf r125 benzin pompaları var satılık get ile alma şansım var.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-yamaha-yzf-125r-r125-benzin-pompasi-223747755/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-yzf-r-125-benzin-pompasi-r125-benzin-pompa-217945428/detay

Bunlardan birini alıp kendim takabilir miyim acaba.Yada skuterci ustalara mı götürsem.Bu sorunu yaşayan başka biri yada bana yardımcı olabilecek biri var mı?

cbf 150
07 Ekim 2015, 17:49
direk pompadan demek doğru olmaz bence yapacağın en doğru karar bulunduğun yerdeki en iyi ustaya baktırmak olacak

astrofizik
07 Ekim 2015, 19:16
Bence sorun hemen benzin pompası demeyin ,
Aynı durum bendede oldu ,
Bujiye ,buji kablosuna baktık,karbüratör temizliği yaptık ama fayda etmedi
Sonradan dikkatli bakınca yeni taktığım buji'nin başı gevşekmiş fabrikasyon bir hata, o böyle döndürmeli vidalı gibi birşey,buji yerinden çıkarıp iyice sıkıştırdık ve çalıştı,
Sorundan önce buji değişimi yaptırdınız mı?

Mranderson
08 Ekim 2015, 09:55
Bence sorun hemen benzin pompası demeyin ,
Aynı durum bendede oldu ,
Bujiye ,buji kablosuna baktık,karbüratör temizliği yaptık ama fayda etmedi
Sonradan dikkatli bakınca yeni taktığım buji'nin başı gevşekmiş fabrikasyon bir hata, o böyle döndürmeli vidalı gibi birşey,buji yerinden çıkarıp iyice sıkıştırdık ve çalıştı,
Sorundan önce buji değişimi yaptırdınız mı?

Yok hocam buji değişimi yaptırmadım hiç.Ustanın birine götürücem bugün ada yarın bakalım ne olacak.

Karalı
08 Ekim 2015, 10:03
Benzin pompasının içinde ufak bir motor var değiştirmen gerekiyor yanlız sadece motoru satmaz heralde yamaha pahalı bir parça sadece motoru bulup değiştirebilirsiniz

acemi60
08 Ekim 2015, 10:49
Eğer kontak çevrildiğinde benzin pompasından gelen inleme sesi yoksa yeni bir benzin pompası lazım demektir. Aynı arızayı yakın zamanda yaşadım. 350 TL. tuttu. Bence hiç uğraşma. Para biriktir. Yetkili serviste değişimi yaptır. Garantisı olur.Tekeriniz düz bassın.

BatuhanK
08 Ekim 2015, 11:53
R125 lerde çok duydum bunu, benzin pompası ister

Mranderson
09 Ekim 2015, 18:31
R125 lerde çok duydum bunu, benzin pompası ister

Eğer kontak çevrildiğinde benzin pompasından gelen inleme sesi yoksa yeni bir benzin pompası lazım demektir. Aynı arızayı yakın zamanda yaşadım. 350 TL. tuttu. Bence hiç uğraşma. Para biriktir. Yetkili serviste değişimi yaptır. Garantisı olur.Tekeriniz düz bassın.

Benzin pompasının içinde ufak bir motor var değiştirmen gerekiyor yanlız sadece motoru satmaz heralde yamaha pahalı bir parça sadece motoru bulup değiştirebilirsiniz

Peki beyler benzin pompası neden arızalanıyormuş.Başka bir parça onun arızalanmasına sebep oluyorsa onu da değiştiricem.

Karalı
09 Ekim 2015, 18:37
Peki beyler benzin pompası neden arızalanıyormuş.Başka bir parça onun arızalanmasına sebep oluyorsa onu da değiştiricem.

Benzin pompasının arizalanmasini istemiyorsan 15-20bin km arası benzin filtreni değiştir ve benzinsiz gezme pompayi benzin soguttuğu için fazla ısınıp yanıyor yani az benzinle fazla dolaşma