PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor fiyatına sigorta??

f terapist
05 Ekim 2015, 19:05
baylar motorumun devir işlemlrini bugün tamamladım. ruhsat çıkartmak için önce zorunlu trafik sigortası yapmam gerektiğini biliyordum ama sigorta şirketlerinin 2000 liraya aldığım motor için 1200 lira civarı sigorta ücreti çıkartacağını tahmin edememiştim

abi neler oluyor en uygun teklif 670 lira geldi onu da yaptırmadım henüz, bu yüzden büyük ihtimalle yarın o fiyatı da bulamayacağım. izmirde yaşıyorum insan gibi fiyat veren sigorta şirketi bileniniz var mı şu günlerde?

Levent
05 Ekim 2015, 19:09
Sigortalar malesef bu yıl itibarı ile resmen zıçtı.. o yüzden yapaibilecek pek bir şey yok, yaş genç, ve ilk poliçe ise malesef fiyatlar cort..

shruikan
05 Ekim 2015, 19:19
sen git 1200'e yaptır o sigortayı sonra sigortacının camekandan dal içeri. fren tutmadı de, kendi düşünsün.

Zeronix
05 Ekim 2015, 19:48
plaka 34 ise malesef fıyattlar bole

f terapist
05 Ekim 2015, 23:15
plaka 35, fahiş fiyata sigorta yaptırmak yerine plaka değiştirip memleketin (67) plakasını almak istesem o iş kaça patlar acaba bana?

Levent
05 Ekim 2015, 23:17
plaka 35, fahiş fiyata sigorta yaptırmak yerine plaka değiştirip memleketin (67) plakasını almak istesem o iş kaça patlar acaba bana?

100 TL oynar oynamaz diye düşünüyorum...

solmyr
05 Ekim 2015, 23:20
plaka 64, ruhsat valide hanım üzerine, sigorta 40tl :bounce:

köyünüzden bir akraba bulup plakayı değiştirin.

westwint
05 Ekim 2015, 23:25
Yıllık Kapalı garaja bıraksan daha ucuza gelir ☺

Onurhan D
05 Ekim 2015, 23:31
Demir sigortaya bakın bide.

wehwetoz
05 Ekim 2015, 23:38
benımde cbr var ya sıgortaya gıttım kadın dediki 870tl :D sonra 110tlye yaptırdım ama bajaj bılmem ne adına . Kadın trafikte felan asla sorgun olmaz olursa sıgorta sırketı motosıklet modelını bulamadı dersın dedi.

mesut hoca
05 Ekim 2015, 23:45
Dediğiniz gibi sigorta işinden soyuyorlar bizleri, bu işe bir çare bulunması gerek,ben devlete motoruma sigortaya verdiğim kadar vergi ödemiyorum.zorla sigortasız pindirecekler motora,saygılar. . .

Macit250
05 Ekim 2015, 23:51
Oy verin ,,,ler yeni slogan ,verin abi oy verin .siz vermeyin aileniz versin sonra ağlayın .Sadece sigortadan ağlayın.Daha ananız çok ağlar .Ambele hükümetin ambele uygulamaları .125 ybr ye 280 tl verdim 15 gün önce ,ondan önce 2008 1300 hayabusaya 154 tl ,kawasaki er5 138 tl sigortam.netten.

Onu bunu geç her ay 150 tl zorunlu gss ödüyorum bir senedir.Bir senedir 1 tl devlete sağlık yönünden zararım olmadı.Haram zıkkım olsun.Ölünce Allah köşkler, yakuttan s 1000 rr versede almayacağım geri hakkımı .Sırf bu cahil kesimin yüzünden nefret ediyorum düzenden hükümetten ve bu ülkeden.Müstahak hepsi müstahak yansın dünya umrumda bile değil.

f terapist
05 Ekim 2015, 23:55
Oy verin ,,,ler yeni slogan ,verin abi oy verin .siz vermeyin aileniz versin sonra ağlayın .Sadece sigortadan ağlayın.Daha ananız çok ağlar .

hiç sorma dostum her geçtiğimiz gün yeni bir sebep buluyorum ağız dolusu küfür etmek için bu çomarlara

%40 oyu veriyor ceremesini biz çekiyoruz anasını satayım günahım kadar sevmiyorum bu y..şakları da bunlara oy vereni de, öteki taraf var ise ve eğer bize anlatıldığı gibi ise hakkımı helal etmiyorum hiçbirine

mstr88
06 Ekim 2015, 00:18
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'dan satın aldığımız sıfır motoru İç Anadolu(Nevşehir - Kayseri vb.) plaka alabilmek için neler yapmak gerekir?
Motorun o ile gitmesi gerekli mi ? Detaylı bir açıklama yapabilir misiniz?

yasin.
06 Ekim 2015, 00:57
arkadasım demir sigortadan yaptırdı 1 ay once ilk policesi ve istanbul ve 20 yasında 180 cc motor 400 tl en uygunu oydu digerleri senin dedigin fiyatlar bende ergo dan yaptırdım annemin üstüne aynı motor 140 tl :D

shruikan
06 Ekim 2015, 10:05
Ya ben de yakında alacağım motosiklet; ama adres meselesi var. Ben şimdi Kilis'teyim, ikamet adresi burası; ama plaka için memleketim Bursa/Orhangazi'ye ikamet kaldıracak ya da babamın adına alacağım. Sigortacıya geçen gittim hazırda plaka yokken fiyat vermiyorlar. N'apayım ben?

EthanHunt
06 Ekim 2015, 10:35
Oy verin ,,,ler yeni slogan ,verin abi oy verin .siz vermeyin aileniz versin sonra ağlayın .Sadece sigortadan ağlayın.Daha ananız çok ağlar .Ambele hükümetin ambele uygulamaları .125 ybr ye 280 tl verdim 15 gün önce ,ondan önce 2008 1300 hayabusaya 154 tl ,kawasaki er5 138 tl sigortam.netten.

Onu bunu geç her ay 150 tl zorunlu gss ödüyorum bir senedir.Bir senedir 1 tl devlete sağlık yönünden zararım olmadı.Haram zıkkım olsun.Ölünce Allah köşkler, yakuttan s 1000 rr versede almayacağım geri hakkımı .Sırf bu cahil kesimin yüzünden nefret ediyorum düzenden hükümetten ve bu ülkeden.Müstahak hepsi müstahak yansın dünya umrumda bile değil.

Öğrencilik varsa gss borçlarını siliyorlar. 150tl çok çıkmış neden acaba hiç soruşturdun mu? 35 diyor millet.

enxdesign
06 Ekim 2015, 10:46
Arkadaşlar ilk motorumu aldığımda yüksek fiyata sigorta yaptırdım eşe dostun sigorta firmasına sorgulattırıp.

Sonrasında bu motoru satıp ikinci motoru aldığımda sigorta için farklı araştırmalara girdim. www.sigortasepeti.com (0 216 574 0444) dahil olmak üzere 4-5 tane firmadan teklif aldım. En düşük teklifi burası verdi. Araba dahil, sonradan 3 kere daha motor aldım, hepsinde acayip ucuz fiyatlara sigortamı yaptırdım. Buradan mutlaka teklif alın.

Firmayla bir ilgim alakam yok. Sadece sadık ve memnun bir müşteriyim.

ertano
06 Ekim 2015, 15:41
mstr88 Motosikletin gitmesi gerekmiyor ama senin ikamet adresinin gitmesi gerekiyor :) ikamet değiştirince nakil yaptırabiliyorsun aracına.

SuleymanE
06 Ekim 2015, 16:07
Öğrencilik varsa gss borçlarını siliyorlar. 150tl çok çıkmış neden acaba hiç soruşturdun mu? 35 diyor millet.

35TL diye bir rakam yok, en düşük borç 50,94 TL. GSS de sadece senin maddi durumuna bakılmaz ailenin toplam gelirine bakılıyor. Kabaca hızlıca izah edeyim: anne ve baban sağ ve sadece babanın emekli maaşı var eve giren; 1500TL diyelim. 3 kişi yaşıyorsun 3e böl kişi başı 500TL düşüyor.
Asgari ücretin 3'te 1'inden daha fazla gelirin var sayılıyor ve GSS ye tabisin, geçmiş olsun.

genel sağlık sigortası prim tutarları:

(60/G-1): 50,94 TL,
(60/G-2): 152,82 TL,
(60/G-3): 305,64 TL’dir

Ha bu arada İranlı milyoner işadamı falansan GSS ye tabi değilsin, ayrıca bir telefon edip hediye kol saati vererek tüm vergi borçlarını da sildirebilirsin.

İyi forumlar dilerim.

seta34
06 Ekim 2015, 16:36
benımde cbr var ya sıgortaya gıttım kadın dediki 870tl :D sonra 110tlye yaptırdım ama bajaj bılmem ne adına . Kadın trafikte felan asla sorgun olmaz olursa sıgorta sırketı motosıklet modelını bulamadı dersın dedi.

Senin iyi dostum.
Benim motorum cbr250 yeni kasa sigorta kagidinda mondial 50tt diye birsey yaziyor. Goturup duzelttiricem madem 390 lira para aliyor zike zike degistirecek

mozgur
06 Ekim 2015, 16:51
Yatın kalkın halinize dua edin. Adamlar sgk yı adam ettik diyorlar, devlet memuru kuzenimin ilaç paraları sgk kapsamı dışında her ay minumum 3000 TL ilaç giderini cebinden karşılıyor. 120.000 TL içerdeler şu anda.

Kolay kolay beddua etmem ama açık ve net yazayım. Kuzenimin çocuğunun boğazından çaldıkları lokmalar, inşallah bu adamların ve göz göre göre bu adamlara oy verenlerin çoluk çocuklarından çıkar.

A.Volkan
06 Ekim 2015, 16:52
Senin iyi dostum.
Benim motorum cbr250 yeni kasa sigorta kagidinda mondial 50tt diye birsey yaziyor. Goturup duzelttiricem madem 390 lira para aliyor zike zike degistirecek

Beyler beni yanlış anlamayın ama acentenin bu yaptığı eğer kasıtlı ise sahteciliğe girmiyor mu? Yanlışım varsa düzeltin!

plegus
06 Ekim 2015, 17:17
Evet değer kaybından ceplerinden çıkanları yeni primlerle diğer ceplerine koyuyorlar. Ne bekliyorsunuz, zararına iş yapmalarını mı?

Kaldı ki her sene en iyi ihtimalle sadece 1 şirket trafik sigortasından kar edebilir ki o şirket de bir önceki sene en çok zarar edendir (burada bazı dinamikler var girmeyim). Yani zaten trafik sigortasından kar eden yok, devasa zararları engellemeye çalışıyorlar. Sigorta fiyatları ne yazık ki hükümetle cart curtla ilgili değil ve aşağıya da gitmeyecek.

Motosiklet sahibi olan ve/veya olmak isteyenler yıllık devasa masrafların (lastik, vergi, bakım, benzin) yanına bunu da hesaplayarak bu külfetin altına girsin.

Not: İlla hükümete bağlayalım dersek, kur ile araç (dolayısıyla sigorta bedeli) ve yedek parça (dolayısıyla prim) artmaktadır. Ama değer kaybının rolü bu zamlarda çok daha fazla. Aklınızda bulunsun.

linkinpark20
06 Ekim 2015, 18:02
13 sene önce herşey çok daha güzeldi.

halisakal
06 Ekim 2015, 18:34
1 yıl boyunca sigorta yaptırmasak ikinci yıl tekrardan yaptırsak ne oluyor arkadaşlar, motor garajda yatıcak mesela trafige çıkmıcak.

AH MEN
06 Ekim 2015, 19:32

başta chp olan yılları bilmiyorsun sanırım :)
gss yi savunmuyorum heray 288 tl ödüyordum 305 tl ye yükseldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

1 yıl boyunca sigorta yaptırmasak ikinci yıl tekrardan yaptırsak ne oluyor arkadaşlar, motor garajda yatıcak mesela trafige çıkmıcak.

ceza ödüyorsun birşey farketmiyor

mozgur
07 Ekim 2015, 01:23
başta chp olan yılları bilmiyorsun sanırım :)
gss yi savunmuyorum heray 288 tl ödüyordum 305 tl ye yükseldi.

Mesela en son ne zaman tek başına iktidara gelmiş CHP? 1949 da. Şaka mı yazdıkların ? Çünkü bilebilmesi için yaklaşık olarak 75 yaşında olması gerekiyor. ((:

Ha ama şunu net olarak biliyorum 1950 den beri hep AKP kafasındaki iktidarlar baştaydı. Sonuç ortada...

shooter1
07 Ekim 2015, 22:15
89 model arabamız var 500 liradan 410 a düştü bir de hasarsızlık indirimi ne halta yarıyorsa

lepistes
07 Ekim 2015, 22:51
merhaba forumda yeniyim. motosiklette de yeniyim :)
geçen hafta ben de 06 plakalı tvs rtr apache'me sigorta yaptırdım. evden çıkmadan önce 2 tane internet sitesinden ortalama fiyat öğrenmeye çalıştım. 2sinden de internet sayfasından bilgi alamadım. teki sonrasında mesaj attı bizi arayın fiyat öğrenin diye. diğeri de aradı direk bakalım mı sizin için dedi. tamam dedim 1073 lira mı ne dedi şaka gibi. dedim motor zaten kaç para ne diyonuz :D işte yaştan falan sanırım beyfendi dedi(bu arada 22 yaşındayım ve ilk aracım(genç yaştan ve ilk araçtan dolayı da yüksek çıkıyomuş sigorta fiyatı)
daha sonra emniyet müdürlüğünün altındaki sigorta acentelerinden birine gittim. orda 4-5 tane sigorta şirketinden fiyat aldılar. adamlar hepsinin şubesi gibi mi ne çalışıyodu tam çözemedim o olayı :) velhasıl kelam 4-5 tane fiyat çıkarttılar bana farklı farklı sigorta şirketlerinden 1400 ile 273 lira arası değişen :) tabiki 273 liralık olan şirkete yaptırdım sigortamı(demir sigorta). demem o ki farklı farklı fiyat çıkıyo sigorta acentelerini gezmende fayda var. bu dediğim gibi bi yere denk gelirsen hepsinden fiyat alıyolar en uygun fiyatı söylüyolar başka yere de gitsen değişmiyo..
bu arada sigortacının dediğine göre 1400 lira falan isteyen şirketler o sene motosiklet sigortası yapmak istemedikleri için yüksek fiyat çekiyolarmış..

burak1990
07 Ekim 2015, 22:57
Çanakkale Bayramiç'te Bajaj boxer motorumun sigortasını dün itibariyle 205 tl'ye hallettim. gelin halledin burda :queen:

f terapist
07 Ekim 2015, 23:25
izmir için bulabildiğim en uygunu demir sigorta oldu 350 lira tuttu

shruikan
08 Ekim 2015, 01:02
bu demir sigorta da ya iflas edecek ya da köşe olacak bu gidişle.

berkay3212
08 Ekim 2015, 01:04
Demir bana 2200 dedi valla.

Mehmet_SIRLI
08 Ekim 2015, 12:01
çok fena artmış sigorta fiyatların. Geçen sene 350 falandı bu sene 780 tl ye falan yaptırdım.

mozgur
08 Ekim 2015, 12:20
izmir için bulabildiğim en uygunu demir sigorta oldu 350 lira tuttu

KT sigorta acentesini bir arayıp fiyat alsana eğer hala yaptırmadıysan...

shooter1
08 Ekim 2015, 12:46
Ergo sigorta araba için 369.9 TL çıktı model 1989 yaş 45 plaka 45
Martta motosikletten ne kadar çıkacak göreceğiz