PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşme durumunda egzozdan korunmak için tavsiyeleriniz ?

2SALLA1BAĞLA
25 Eylül 2015, 21:54
Merhabalar, herhangi bir kayıp düşme, kaza durumunda ayaklarımızda egzoz yanığı oluşmasını engellemek için ne tavsiye edersiniz ?

Arda_Karaca
25 Eylül 2015, 21:57
Motosiklet pantalonu

2SALLA1BAĞLA
25 Eylül 2015, 22:09
Teşekkür ederim Arda bey.

cbf 150
25 Eylül 2015, 22:57
kaza anında zaman bir anda akıp geçiyor 3-5 saniye öceden kaza yapacağınız belli olmuyor, kaza saniyelik olay bir anda oluyor ben şahsen kaza yaptığımda aklıma motoru nereye yatırsam hesabı yaptım egsoza zaman kalmıyor bence önceliği egsoza değilde en az zararla nasıl kurtuluz hesabını yapmak lazım ha vakit buldun diyelim oraya odaklanıp kendine daha fazla zarar verme riskide var

seta34
25 Eylül 2015, 23:44
Bana kalirsada ilk kazamda yapamadim ama ikinci kazamda yapmistim.
Carpacagimi anlayinca (malum kafadan carpilan motorlar zor satiliyor) on freni kizaklayip motoru yatirdim ilk kazamda sadece gidon yamuldu arka tampona carpip bende yatirdigim an attim zaten ustunden kendimi arabaya vucudumu vurmamak icin
Ikinci kazamda yine vuracagimi anladim arka freni kokleyerek motor yan durusta arabaya carpti cbfti motor koruma demirleri arabanin arka sol kapisina girdi bende kalcami vurarak takla attim.
En iyisi motoru yatirip ustunden atlamak allah korusun bir vurma aninda ha duvara carpmissin ha arabaya, ic kanama vs riski cok yuksek

Green Arrow
26 Eylül 2015, 00:57
Egzoz carbonsa ve ısı yalıtımına sahip ise el ayak yakmaz :D. Daha ucuza çözüm güzel bir motosiklet pantolonu.

Darkcity2000
26 Eylül 2015, 07:40
Dustugunde tek derdin egsoz yanigi olsun biladel :)