PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çinden japona giden uzunnn yol :)

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 08:37
Merhaba arkadaşlar azcık kendimden bahsedeyim ben öğrenciyim ve bir çok arkadaş gibi motor sevdalısıyım hal böyle olunca 2010 yılında 2006 model kanuni popcornla başlayan sevdamız cg 100, kt 125 ,mondial 150 MC ve son olarak ybr ye geçişimi size kısa olarak anlatıcam ve neden milletin ybr cbf tutturup gittiğini yeni başlayan arkdaşlar görür inşaallah :)
Popcorn da başıma gelenler kısaca elektrik aksaamının komple yanması beğin dahil ,el marşi arızalanırmı lan duran motorda ama olur olur buda olur ampul tak 5 dakıka sonra ampül yok :pr: neyse az daha geçti motor yatak sardı ! yeter lan anamı ağlattın tek çare sat ben motorsiklet tamirini bu motorda öğrendim :)
Kt 125 yolda giderken parça düşermi lan anaaa bunuda satmak lazım kurtul kurtul :)
2013 model cg wouw 3000 km muazzam köylü tipi falan vergiside yokmus süper neyse aldık bi 3000 km de biz yaptık ulen bu durmuyor arkama okula giderken arkdaş aldığım zaman ibrede 80 i geçince arkdaş bana bildiğin vurdu basma lan gaza yeter :) neyse durmuyo dedik ya durmadğı için 2 kaza birden yaptık ama motor cok güzel kayıyor be baba ya hakkını vermek lazım :)
Derken bi tane Mondial 150 mc 162 cc motor daha 7000 km de temizmiş fiyatta makul kaçmaz zaten japon motoru alıcak para yok mecbur alıcaz derken yiğidi öldür hakkını yeme bu motor iyidi yaklasık 20.000 km yaptık tabi otobanda giderken uyuyan ibişin teki arkdan tapa gaz bana çarpınca feleğim şaşti derken 970 lira hasar kaydı wouw motor zaten 1.500 lira lan :) demeden Ankarada mustafa kemal mah. orası tarla kardeş yol var şerit yok ulen herkes kafasına göre gidiyor mesela cepa arkası gidiş yönü bir baktın 4 şerit aynı yönde gidiyor 1 şerit geliyor bazende sana yol yok o tip garip bu ulen bu ankara derken gene böyle bir yolda taksici ile kafa kafa girdik ve mondiali de en son satmak zorunda kaldık :)
Ve artık japona hazırız ybr aldık enee bu motor gitmiyor cansız falan ama oda nesi motor titremiyor az yakıyor üstünden inmiyorum derken ilk hafta 1000 km yol yaptım :) civata sık gevşedi yok oyle oldu ampul patladı keçe patlamış o olmuş bu olmuş yok kardeş bişe olmuyor ben mondial 150 mc ile tek seferde 700-800 km yol yaptım ama 1 hafta pert :queen: ulen ybr ile 550 km yaptım kardeş 2 saat uyudum kalktım hiç birşey yok arkdaşlar diyeceğim o ki ybr 130-140 gitmeyebilir ama başın ağrımaz be kardeşim şu çinliye gidipte 5 6 bin lira vermeyin yazık paranıza keyfinizi kaçırıp motordan soğuturlar ben tamirden zevk aldığım için çok sorun teşkil etmiyor benim için ama yeni başlayan arkadaşları soğutur valla :)
dipnot :Arkadaşlar ben hem öğrenci aynı zamanda part kuryeyim küçümsenmiyecek kilometreler yaptım hepsinden zevk aldım fakat japondan daha fazla zevk alıyor insan. yok macar yok ingiliz bilmem ne başınızı ağrıtmayın valla :)

avici
24 Eylül 2015, 08:50
Superlight 200 kullanıyorum 2 aydır en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Vida falanda sıkmadım hiç hepsi sağlam durumda şuan.

Bthndmrl
24 Eylül 2015, 09:02
Superlight 200 kullanıyorum 2 aydır en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Vida falanda sıkmadım hiç hepsi sağlam durumda şuan.

Kuba ar ge geliştirmiş onu , kuba sürüş sistemi var. Seninki istisnadır.
Not: sen nasıl bakarsan motorunda öyle bakar

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 09:51
Arkadaşlar öncelikle hepinizin bayramını kulatrım benim yazımdaki amacım marka karalamak vs değil sadece kullanıcı yorumu tamam 2 aydık sıkmamış olabılırsın de 2 ayda kaç km yol yaptın ? ben şunu söylüyorum bu motorlarla 50 bin km üzeri gören varmı ? tabi bakarsan bağ olur hesabı ama gel görki aptal aptal arızalar verince soğutuyor valla misal 150 mc de uzun yanıyor kısa yanmıyor bazen ikiside yanmıyordu :) bazende sadece kısa yanıyordu

F54
24 Eylül 2015, 10:00
Ybr ye o parayı vermem diyen Çin malı kullananlar eğer çok kısa bi süre ybr kullansa kullandığı Çin malı motoru hayır kurumuna bağışlamazsa bende be olayım
Bende Çin malı cub ile 15000 yapınca ybr aldım bu kadar fark olacağını bilseydim hiç Çin malı almaz gider ybr alırdım

actros1
24 Eylül 2015, 10:03
küba sürüş sistemi akıllara zarar ziyan bir sistem....

avici
24 Eylül 2015, 10:17
Ybr'nin kaydırmalı debriyajı, çekiş kontrol sistemi, sürüş modları, ters maşası, abssi, quickshifter'ı, hava yastığı, elcik ısıtması, rosso2 lastikleri ve son olarak geri vitesinin yanında kubanın sürüş sisteminin esamesi okunmaz sayın kurye arkadaşlar.

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 10:49
Güzel kardeşim bizim amacımız zaten ybr yi ,cbf i övmek diğer markaları gömmek değil değişik polemiklere yol açılmasın! Bak ybr nasıl motor ben sama söyliyeyim temel bir motorsılet karburatorlü yani eski tip içten yanmalı sadece temel özellikleri barındırıyor yani A noktasından B noktasına sorunsuz götürecek keza cbf de öyle lakinn ülkemize bajaj , hero gibi dev firmalar daha yeni girdi piyasaya daha kalitelisin girsin ybr, cbf kalıyormu yahu 2014 model ybr start stop butonu yok 2011 model mondial de vardı ! ama su konuda tartışılmaz parça kalitesi,konfor ,markaya sahip çıkma olayı bunlarda var senin distrübütörün senin motorunu satamasın bak bakalım parça bulabiliyormusun ! Millet 90 model honda parçaları bulabiliyor gelki ben honda düşmanıyım oda ayrı ya 1000 rr da abs yok vay anasını !

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

http://www.kubamotor.com/new5/product/touring/ravan.html kubayı merak edip sitesini kurcalarken bunu buldum zaten hiç ybr ye benzememiş :)

Seko
24 Eylül 2015, 10:51
Aldığın ilk üç motor zaten çöp motorlar. Bedava verseler binilmeyecek motorlar ama işte şartlar insanı zorlayınca binmek zorunda kalınıyor. MCX fena motor değildir, kendin de söylemişsin. Bana sanki motorları sıkıştırarak kullanıyormuşsun gibi geldi.

Birazdan YBR de Çin malı diyecekler çıkacaktır fazla takılma.

Tİme_shİft42
24 Eylül 2015, 10:52
Çinlilerde plastik aksam yok kiyat gibi :)

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 11:16
Yok abi nereye sıkıştırıyon Mcx i bilirsin fazla sıkıştırırsan 20 kurusdan fazla yakar eksik yakmaz :) ben MC den memnundum fakat ybr ye binince fırsatım olsaydı da buna binseymişim dedim yani :)

Mertcan39
24 Eylül 2015, 11:30
Ybr ye o parayı vermem diyen Çin malı kullananlar eğer çok kısa bi süre ybr kullansa kullandığı Çin malı motoru hayır kurumuna bağışlamazsa bende be olayım
Bende Çin malı cub ile 15000 yapınca ybr aldım bu kadar fark olacağını bilseydim hiç Çin malı almaz gider ybr alırdım

2014 model ybr kullandım 1. viteste drift kadar atik değil ikimizinde ön dişlileri 1 numara büyüktü titreşimde abartı değil ama vardı yok diyemem ee beni 50 bin km sorunsuz götüren driftimi neden bi yere atayım

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 11:40
Kardeş sen ne diyosun 50.000 km yi drift mi gördü :sunny:? Hemde sorunsuz :salut: ben mc ile 2 kere yolda kaldım :santa: ! Beyler benim ybr satılıktır ilgilenen varsa 5.000 e veriyorum daha 8 binde yol yakınken vaz geçeyim drift alıcam 2 tane alırım 50.000 birinde yapar satarım sonra gene bir tane daha alır satarım :).Senin o 50.000 km ni ben spacy de yapıyorum honda dağılıp gidiyor drift sağlammış vayy dominosa diyelimde artık drift kiralasın :queen:

Bthndmrl
24 Eylül 2015, 11:45
Kardeş sen ne diyosun 50.000 km yi drift mi gördü :sunny:? Hemde sorunsuz :salut: ben mc ile 2 kere yolda kaldım :santa: ! Beyler benim ybr satılıktır ilgilenen varsa 5.000 e veriyorum daha 8 binde yol yakınken vaz geçeyim drift alıcam 2 tane alırım 50.000 birinde yapar satarım sonra gene bir tane daha alır satarım :).Senin o 50.000 km ni ben spacy de yapıyorum honda dağılıp gidiyor drift sağlammış vayy dominosa diyelimde artık drift kiralasın :queen:

Spacy mi dağıldı 72 binde sattığım activa geldi aklıma.

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 11:56
Normal kullanıcıda 80.000 km görenler var kardeşim ben ona birşey diyemem adam iyi kullanmıştır .Amma gel gör ki ben oraya dominosa söyleyelim de drift kiralasın dedim yani bunlar şirket motoru sen km sine dikkat etmişşindir mesela benden oncekı kurye motorun canını almış keza bujisi 32.000 de değişmiş olması lazım

Mertcan39
24 Eylül 2015, 12:37
Şuan motorum 47 bin km ye geldi foto eski 1 kez yolda kaldım oda km göstergem garantiden değişti devir saati çalışmafı beyin değişelim dedi tamam dedim değiştik 100 mt gittim stop etti oda yolda kaldı denebilirse tabi dalga geçmeden önce bi daha düşünün birde yazınızda aşşağılamak filan değil demişsiniz

http://i.hizliresim.com/VLkbPj.jpg (http://hizliresim.com/VLkbPj)

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 14:42
Güzel kardeşim şimdi sen bu motorla 47.000 km yaptın ve hiç motor kapağı vs açılmadan MAASALLAH :rendeer: ben eminim benim mc max 10.000 daha gidip patlatacaktı .Ben 5 bini boşa verdim haklısınız ulen biri gelio kuba biri gelio mondial ben hepsını kullandım işte 5 para etmez motorlar insanların parası olur olmaz elden cıkarmaya çalısma çabaları boşa zaten :)

Mertcan39
24 Eylül 2015, 14:52
Güzel kardeşim şimdi sen bu motorla 47.000 km yaptın ve hiç motor kapağı vs açılmadan MAASALLAH :rendeer: ben eminim benim mc max 10.000 daha gidip patlatacaktı .Ben 5 bini boşa verdim haklısınız ulen biri gelio kuba biri gelio mondial ben hepsını kullandım işte 5 para etmez motorlar insanların parası olur olmaz elden cıkarmaya çalısma çabaları boşa zaten :)

motor kapağım açılmadı 2 kez ustada subap ayarı yaptırdım sonra zaten subap ayarımı ben yaptım hatta bilmediğim halde subaplarını karıtırdım forumda birden fazla konu açtım 2 kez zincirim değişti 2 kezde lastiklerim arka sinyalimde 2 kez kırıldı gerisi benim hatam kaza vs yaptım topladım motorumu hiç düşünmeden 200 300 km yollara çıkabiliyorum yoldada bırakmadı Allahıma şükür siz gelip benim üstüne bindiğim alete çöp filan diyemezsiniz kusura bakmayında tamam ybr kadar uzun ömürlü değil parça kalitesi ybr kadar değil parça istediğimde 3 gün içinde elimde parçası ucuz bana yetiyor işimide görüyor

Mexico
24 Eylül 2015, 15:02
Şuan motorum 47 bin km ye geldi foto eski 1 kez yolda kaldım oda km göstergem garantiden değişti devir saati çalışmafı beyin değişelim dedi tamam dedim değiştik 100 mt gittim stop etti oda yolda kaldı denebilirse tabi dalga geçmeden önce bi daha düşünün birde yazınızda aşşağılamak filan değil demişsiniz

Takılma boş ver. Herkesin malı kendine göre iyidir. Bende geçen 3 pulsar kullanıcısıyla sohbet ederken duke'u yerden yere vurup, pulsarın ne derece iyi olduğundan bahsettiler. Aynen deyip geçtim. Alışıyor insan, sende alışırsın :)

avici
24 Eylül 2015, 15:10

Sorun motorlarda degilde sende olabilir mi acaba? Kubadan öncede çinlinin kralı ramzey star diye skuterim vardı. (Hala var gerçide)

Bu skuterin motor bloguna anahtar değmeden 70.000 km kullandım. Bi kaç plastik parça sele filtre ayna vs dışında hiçbir masraf çıkarmadı. Fakat motor bloguna anahtar değmedi. En son motor kapalı vaziyetteyken iş olsun diye üzerine 5 kişi oturunca(ben yoktum o gün) şase tam ortadan kırıldı ve jübilesini yaptı. Motor hala "abi bırak ben daha giderim" dercesine tek marşta çalışıyor, ama kullanmıyorum.

Sen eşşek gibi binersen motora oda ona verdiğin değerin aynısını sana verir, o japonda senin elinde muhakkak arıza verecektir. Son olarak Japon motorların çinlilerden iyi olduğunu zaten inkar eden yokta, herkesi kendin gibi hoyrat sanmam biraz abes kaçıyo.

Kurye, lütfen.

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 15:14
kardeşim siz haklısınız ben japonu eşşek gibi biniyorum 80-90 binleri görüyorum sizde kral gibi binin 70.000 leri görün:)

scarfac3
24 Eylül 2015, 16:01
Kardeşim öncelikle motorun hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Uslübun yanlış tamam ağzın yanmış olabilir çinlilerden fakat burda kişinin ihtiyacını karşılıyan motorlarda mevcut arkadaşın dediği gibi drift işini görüyo beklenti meselesi AMA milletle alay eder gibi konuşman hoş değil uslubunu düzeltirsen gayet faydalı bilgiler edinebilirsin.

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 17:29
Teşekkür ederim hocam fakat açıkçası arkadaşların bindikleri motorlara lafım yok adamın parası ona yetmiş onu almıştır orda problem yok zaten yargılama kimsenin haddine de değil lakin bizim arkadaşlar bu ürünleri kaliteli vay ybr den iyi vay ondan:queen: iyi havasında anlatınca ister istemez alaya alınıyor bak benim 150 mc kaza sonucunda arka artçı ayaklıklarım(2 side) kırıldı neyse siparişi verildi oda ne fabrikada yokmus defalarca fabrika arandı şikayet dilekçesi vs vs benim gibi binlerce kişi var şimdi ne olacak benim maduriyetim ? vel hasılı kelam kötü kardeşim yahu inatla neden iyi demeye çalışılıyor onu çözemedim ben ! zaten o motorlar iyi olsa 5-6 bin ybr ye,cbf ye verilmez diğer alternatiflere bakılır ama yok daha yeni bajaj ve hero motor geldi bakalım :) hadi selametle bu kadar yazdım yeter son lafım arkdaşlar yeni başlayanlar almayın kardeşim adamı motordan soğuturlar :farao:

AliCem Yener
24 Eylül 2015, 17:31
İlk önce hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin. Şimdi konumuza gelelim. Siz bir adamın gücünün yetip aldığı motora çöp diyemezsiniz. O motor berbat olsa bile adam çalışıp didinip alıyor yani siz öyle derseniz insanın gücüne gider. Mesela bende zamanı gelince derbi stx 150 almayı düşünüyorum piaggio ve zonshen yapımı ama sonuç olarak çinli. Ybr ve cbfnin o berbat tasarımı değişmediği sürecede alınacak hir motor değil. Motor kalitesi nasıl değişiyorsa kullanıcı kaliteside değişir. Her şeyin karşılığı var nede olsa. Her neyse iyi günler.

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 17:47
Kardeş bu benim fikrim yargılamak ne senin nede senin gibilerinin haddine düşmez:bounce:!!!Adamın motoruna sövdüğümüz falan yok marka kötü yahu!! şu sitenin tartışmlarının % 60-70 çinliyi aklamaya çalısanlarla dolu sonra aradan zaman geçiyor oda nesi adam satmış aa ne oldu mükemmeldi :salut: biz motoru forumda övüp 2. elde sahibindene koyanıda gördük hadi beyler hadi :rendeer: siz haklısınız :king:

Mertcan39
24 Eylül 2015, 17:50
Teşekkür ederim hocam fakat açıkçası arkadaşların bindikleri motorlara lafım yok adamın parası ona yetmiş onu almıştır orda problem yok zaten yargılama kimsenin haddine de değil lakin bizim arkadaşlar bu ürünleri kaliteli vay ybr den iyi vay ondan:queen: iyi havasında anlatınca ister istemez alaya alınıyor bak benim 150 mc kaza sonucunda arka artçı ayaklıklarım(2 side) kırıldı neyse siparişi verildi oda ne fabrikada yokmus defalarca fabrika arandı şikayet dilekçesi vs vs benim gibi binlerce kişi var şimdi ne olacak benim maduriyetim ? vel hasılı kelam kötü kardeşim yahu inatla neden iyi demeye çalışılıyor onu çözemedim ben ! zaten o motorlar iyi olsa 5-6 bin ybr ye,cbf ye verilmez diğer alternatiflere bakılır ama yok daha yeni bajaj ve hero motor geldi bakalım :) hadi selametle bu kadar yazdım yeter son lafım arkdaşlar yeni başlayanlar almayın kardeşim adamı motordan soğuturlar :farao:

bak gene iyi göstermeye çalışıyor demişsiniz önceki mesajlarımda ybr daha uzun ömürlü dedim parça kalitesi daha iyi dedim ama titreşimde yok değil dedim ben bu motoru öğrenciyim 2800 tl ye aldım yolda bırakmadı usta hatasını saymassak oda 1 kere saçma sapan düşen civatası olmuyor aynam gevşemiyor titreşim alt seviyede balansörlü üstten egzantrikli daha ne yapsın sizin çöp diye tabir etttiğiniz motor bana her parçasını bulabilirim arka peg 16 tl tanesini plastik dediğiniz kısımlar en iyisi 50 tl yi geçmez benim anlatmak istediğim ybr driftten tabikide iyi kötü diyen yok ama şimdiki aldığınız motoru göğe çıkarıp benim kullandığım çinliyi yere gömmemeniz

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 18:02
bak gene iyi göstermeye çalışıyor demişsiniz önceki mesajlarımda ybr daha uzun ömürlü dedim parça kalitesi daha iyi dedim ama titreşimde yok değil dedim ben bu motoru öğrenciyim 2800 tl ye aldım yolda bırakmadı usta hatasını saymassak oda 1 kere saçma sapan düşen civatası olmuyor aynam gevşemiyor titreşim alt seviyede balansörlü üstten egzantrikli daha ne yapsın sizin çöp diye tabir etttiğiniz motor bana her parçasını bulabilirim arka peg 16 tl tanesini plastik dediğiniz kısımlar en iyisi 50 tl yi geçmez benim anlatmak istediğim ybr driftten tabikide iyi kötü diyen yok ama şimdiki aldığınız motoru göğe çıkarıp benim kullandığım çinliyi yere gömmemeniz

Bak güzel kardeşim benim eski motorsikletim 150 MC idi plaka 06 VAK 74 sorgula hasar kaydı 970 ben 3 ay ayak basamağı bekledim egzoz takamadık daha sonra uydurma bir demirle kaynattık motoru yürüttük Benim mondial da bir ton şikayettim var !!! şimdi benim yerimde sen veyahut başkası olsa bir ton maduriyet yaşamışken bu motor wouw çok süper mi dersin ? yoksa ne ise onu mu dersin kardeşim adam daha motorun ayaklığını getirmiyor hadi diğer aksaamları diğer motorlardan uyduruyoruz ucuz ucuz dıyorsun ön hıdrolık kutusu 50 lira + kargo bedeli Ankara ben bulamıyorum zorluk çekiyorum sevisi ise tam at hırsızı diye tabir edilen heriflerle dolu adam bana yağ değişti abey diyor çırağa soruyosun yok diyor ikisini karşılastırıyosun he ben öyle sandım gibi salak salak konuşmalar benim motorum kitlese veya başka birşey olsa kim verecek hesabını ? yine bana kaçacak
He bak şu söylenebilir kardeşim zaten ben 1 2 yıl kullanıp adam gbi birşey alıcam bunu anlarım ama gerçekten baş ağrıtıyor arkdaşım bu arada ben mondialı 1.800 liraya alıp 1500 e sattım 2 yıl kullandım ama titreşimi olsun elektrik tesisatı olsun pek hoş zamanlar yaşatmadı ayrıca mc de balansörlüydü bende öğrenciyim bizde kazıya kazıya aldık kolay alınmadı emeğine yada başka birşeyine sözüm yok lakin mondial gerçekten malına sahip çıkmıyor madur ediyor istersen müşteri hizmetlerini ara dene gör

Mertcan39
24 Eylül 2015, 18:08
Geçmiş olsun yaşadığınız hoş değil kim olsa aynısını der fakat ben istediğim parçayı 3 gün içinde bulabiliyorum nette drift yede kparça diye aratırsanız motor akasamından kablo tesisatına herşeyi var neyse konuyu bağlayalım ybr driftten iyi uzun ömürlü parça kalitesi iyi anlaştıysak ne mutlu

Hamza Toruk
24 Eylül 2015, 18:13
Eyvallah kardeşim benim kimseyi bastırmak aşağılamak gibi bir amacım yok ben sadece Kendi fikrimi ve yaşadıklarımı yazdım :king:
Tekeriniz düz bassın :flower:

saidsaglam
24 Eylül 2015, 20:40
Konunun özeti ; Görmemişin ybrsi olmuş .....