PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kedi ve motosiklet

Sayfa : [1] 2

shooter1
24 Eylül 2015, 01:43
Dün akşam yağmurdan korunmak için kedinin biri benim motosiklet ev olarak kullanmış bunda sıkıntı ama sen gel egzoza işe bugün dışarıya çıktım egzoz sıcaklığı kedi sidiği ile birleşince mükemmel bir koku oluyor :P yanında duramıyorsun :) işte bu kokudan kurtulmak daha doğrusu kedilerden kurtulmak için ne yapmalıyız
Motosiklet bahçede duruyor üstünde branda var kapalı bir alana koyma imkanım yok

BatuhanK
24 Eylül 2015, 01:48
Kedi kovucu sprey tarzı ürünler vardı fakat ne kadar verimli bilmiyorum. Brandayı iyice kapatmak bir çare olabilir. Brandasız motosiklet selesi için de seleye naylon poşet geçirmek çözüm olabiliyor

beko12345
24 Eylül 2015, 02:01
Brandayı kedinin giremeyeceği kadar sıkı bağlamaktan başka seçenek yok gibi.

Veyahut kedilerin sevmediği bir koku varsa o konulabilir yanına. İnterntten araştırmak lazım.

Bizim Lucky adında tatlı bir alman kurdumuz var, hiç kedi derdimiz olmuyor. :P

shooter1
24 Eylül 2015, 02:04
Kedi kovucu sprey tarzı ürünler vardı fakat ne kadar verimli bilmiyorum. Brandayı iyice kapatmak bir çare olabilir. Brandasız motosiklet selesi için de seleye naylon poşet geçirmek çözüm olabiliyor
seleye çöp poşeti koyuyorum onda sıkıntı yok ama egzoza işemesi kötü oluyor ışıklarda durmaya tahammül edemiyorum o kadar kötü kokuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Brandayı kedinin giremeyeceği kadar sıkı bağlamaktan başka seçenek yok gibi.

Veyahut kedilerin sevmediği bir koku varsa o konulabilir yanına. İnterntten araştırmak lazım.

Bizim Lucky adında tatlı bir alman kurdumuz var, hiç kedi derdimiz olmuyor. :P
topcaseden dolayı egzoz dışarıda kalıyor
ben de kangal alayım bir tane :)
sevmedikleri koku ile alakalı geçen sene araştırma yaptım ama hiç biri işe yaramıyor

shruikan
24 Eylül 2015, 04:27
Motoru bıraktığın yere akşamdan sen işe. kedi-köpek zaten hazırda biri işememişse işiyo. kokarsa da kendi sidiğini koklarsın hiç olmazsa.

sandıkçı
24 Eylül 2015, 06:29
Kedi olayı çok can sıkıcı.Brandayı açtığında çok farklı şeylerle karşılaşabilirsin.açık yer bırakma .Kopçalı brandalardan alıp bağlayacaksın.Yoksa bağlama yeri terzide yaptır..alışırsa sürekli girer..!

okan kömür
24 Eylül 2015, 08:55
Kedi yemlerinden alın motorun uzağına koyun büyük bi ihtimal gelmezler yemeğin olduğu yerde dururlar

SuleymanE
24 Eylül 2015, 09:06
Bırakın hayvancıklar 2-3 saat motorun selesinde uyusun rahatça, sevaptır elleşmeyin hayvanlara :) sabahleyin yarım litrelik pet su şişesiyle gel motorun yanına, dök eksozun üzerine, tamam bitti gitti.

Havaların soğuduğu bu günlerde hayvanları dışlamayalım, yardımcı olalım. Hem motorunuzu böcek ve farelerden korurur gece fena mı? :)

Yada motorunuzun yanına ufak bir kapısı olan üzeri muşambayla çevrilmiş ev yapımı ufak bir kedi evi koymak da çözüm. Motor yerine orada yatsın, hedef şaşırtın, daha iyi olmaz mı? :P

Buda bonus olsun:

http://www.catster.com/wp-content/uploads/2015/06/8-cats-motorcycles-meme-by-anomalous4.jpg

something123
24 Eylül 2015, 09:11
Motoru bıraktığın yere akşamdan sen işe. kedi-köpek zaten hazırda biri işememişse işiyo. kokarsa da kendi sidiğini koklarsın hiç olmazsa.

o bölgenin kime ait olduğunu göster ona! :)

oluroyle
24 Eylül 2015, 10:55
Merhaba,

Bizim mahallede bir şapşik var, benim topcasenin üzerinde yatmaya bayılıyor. Daha kendilerini göremedik ama ... Patileri topcasenin üzerinde pek bir şirin yahu :mrgreen:

RAMİREZ
24 Eylül 2015, 11:05
Hiçbirşey yapamazsın. Her durumda o kedi oraya gelir ve gider. Yani kedinin insafına kalmış. Branda, sprey, koku falan hikaye. Motorun yanında sen beklemedikçe yada etrafta bir köpek olmadıkça o kedi oraya gelecek...

something123
24 Eylül 2015, 11:38
Merhaba,

Bizim mahallede bir şapşik var, benim topcasenin üzerinde yatmaya bayılıyor. Daha kendilerini göremedik ama ... Patileri topcasenin üzerinde pek bir şirin yahu :mrgreen:

Ayak izlerini balistige gondermeyi teklif ediorum :D o kedi bulunacak :D

shruikan
24 Eylül 2015, 13:49
Ben, vaktiyle 20 küsür kediyle aynı evi paylaşmış biri olarak ciddi bi şekilde cevap vereyim bu sefer.

Kedi çok olunca yediği, uyuduğu afedersin işediği-s.çtığı yeri sen değil o seçiyor! Yani o kedi oraya bir kere girdiyse, devamı kesin gelir. İşediyse işer, s.çtıysa gene s.çar, uyuduysa da orda yavrular bile, sabah bi bakmışsın 4-5 tane kedi eniği! Zaten bu sıralar tam azgınlıklarının geçtiği zamanlar. Sağda solda nur topu gibi kedi enikleri görünür yakına.

Çare ne? Motorun yerini değiştir :)

essegesse
24 Eylül 2015, 14:03
Motorun etrafına biraz kara biber ekin.faydasını görürsünüz.

kızıl şeytan
24 Eylül 2015, 14:08
Evcil hayvan malzemeleri satan işkolundayım. Kedi kovucu yada uzaklaştırıcı adı altında satılan hiç bir ürün ev dışı mekanlarda işe yaramaz evde de uzun süre işe yaramaz boşuna para vermeyin ben satmıyorum mesela işlevsiz bu tarz ürünleri

BatuhanK
24 Eylül 2015, 14:38
Kedi bırakın uyusun diyen arkadaşın motoruna hiç kedi çıkmamış anlaşılan. O kedilerin tırmalama huyu kurusun, kevgire dönüyor sele

Romedon
24 Eylül 2015, 14:47
Yola çıkmadan su dök egzoza

dejavoo
24 Eylül 2015, 14:57
Kedi bırakın uyusun diyen arkadaşın motoruna hiç kedi çıkmamış anlaşılan. O kedilerin tırmalama huyu kurusun, kevgire dönüyor sele

Fare gelse daha kötü, kemirmediği kablo, hortum kalmaz :)

oluroyle
24 Eylül 2015, 15:33
Fare gelse daha kötü, kemirmediği kablo, hortum kalmaz :)

mümkün, forumda biri buna dair bir konu da açmıştı.. Un ufak etmiş minik şeyler,resmen..

Morphin
24 Eylül 2015, 16:28
Dostum hayvanlar işedikleri yeri sahiplenir. Geçmiş olsun artık o motor bir kedinin :queen:

hakikiteker
25 Eylül 2015, 10:18
Kızılötesi alarm var, kedi gelince ışıkları yanıp sönmeye başlıyor. Genelde işeyip kaçıyorlar ama alarm açıkken becerebileni görmedim :D

frosen
25 Eylül 2015, 10:50
ekzosu yada motoru sırke ıle sılın kedıler alkol kokusunu veya sırke kokusunu sevmezler hemde ıdrar kokusundan kurtulursunuz :). not evde bir kedim eşim ve benim de birer motorumuz var sıkıntı yasamadık. ayrıca evımızın onunde mutlaka mama kabı ve su bulunur.

mozgur
25 Eylül 2015, 11:46
Dün akşam yağmurdan korunmak için kedinin biri benim motosiklet ev olarak kullanmış bunda sıkıntı ama sen gel egzoza işe bugün dışarıya çıktım egzoz sıcaklığı kedi sidiği ile birleşince mükemmel bir koku oluyor :P yanında duramıyorsun :) işte bu kokudan kurtulmak daha doğrusu kedilerden kurtulmak için ne yapmalıyız
Motosiklet bahçede duruyor üstünde branda var kapalı bir alana koyma imkanım yok

Dostum seni kedi motoru satın almış sahiplenmiş haberin yok. Dikkat et seni kovmasın (:

Bu arada çok fazla birşey yok yapabileceğin. Ne branda ne sprey işine yarıyor. Heleki brandanın altına girip orada işerse bak sen rezilliğe. (:

gurkanerkan
25 Eylül 2015, 13:31
Kedilerin yatabileceği güzel bir klübe yapıp, yapım aşamasını fotoğrafladıktan sonra güzel bir anlatımla foruma başka bir konu açsanız belki de güzel bir projenin ilk adımını atmış olup pek çok insanın takdirini kazanabilirsiniz. Tabi kedi kovucu spreyler de belki işe yarayabilir.

aquarist4
25 Eylül 2015, 13:45
Motoru güzelce yıkayıp tüm kokulardan arındırıp öyle bırakın. Branda ile kapatmadan önce kuyruktan başlayıp, depo bitimine kadar serip kaymaması için bağlayacağınız bir örtü kedinin motora zarar vermesini önleyecek ve sağlamış olduğunuz kuru sıcak ortam sayesinde kediciklerin duasını alacaksınız. (Ben bu şekilde bırakıyordum, yer kavgasına bile başlamışlardı.)

porsuk80
25 Eylül 2015, 15:05
Orta kalınlıkta bir ip bulun
Brandayı örttükten sonra ipi ön far altından geçirip, arka stop lambasının altından sıkıca bağlayın.Kediler seleye ulaşamayacaktır.
Hem böylece yağmurdan veya soğuktan korunmak için yine brandanın altını kullanabileceklerdir.

shooter1
27 Eylül 2015, 12:36
sele ile sıkıntı yok ama egzoz yada motor bloğuna işerse sıkıntı büyük o koku istediğin kadar su dök çıkmıyor illa detaylı temizlik yapılacak ve kokuda ısındıktan sonra belli oluyor, çözümü yok gibi görünüyor
en iyisi yarın notere gideyim kediyle motosikleti devredeyim :)

ulassal
27 Eylül 2015, 13:58
nasil hayvan sevdigimi cevremdeki herkes bilir. fakat ne zaman motora binecek olsam selenin deponun pisliginden midem bulaniyor. uzerine bez ortsem bez pisleniyor bidaha elimi surmek istemiyorum. tiksindim iyice. herturlu hastalik bulasir . insan motoru silse eli pisleniyo, silmesem ustum pisleniyor. motordan sogudum iyice

shooter1
27 Eylül 2015, 14:29
hayvan dışkılarında kist olma ihtimali de oluyor ve vücudumuza girerse durum kötü

okoca
27 Eylül 2015, 14:42
bence motora bir hareket dedektörü doğrult, siniperini, havalıda olabilir hazırla, soteye yat..
totosundan vurursan bi daha yaklaşmaz, muhtemelen alışkanlık haline getirmişdir..

scooboy
27 Eylül 2015, 14:57
Kardeşim sorunun cevabı kedi spreyi.
Aldım kullandım portakal gibi keskin kokuyor kedi nefret ediyor.

ee_ee
27 Eylül 2015, 18:55
Kardeşim sorunun cevabı kedi spreyi.
Aldım kullandım portakal gibi keskin kokuyor kedi nefret ediyor.

marka fiyat nereden aldınız???

Ygz
27 Eylül 2015, 19:17
Bence yakına biryere kum koyun kediler kuma çişini vs yapıyor en azından motora yapmazlar

Yine iyi sizin birde kapalı virajda
Virajın ortasında birden belirenleri var

Sokollu
28 Eylül 2015, 00:16
Bence motoru yak :queen:

Yahu ne gerek var spreye,köpeğe, kızılötesi alarma filan.

Karabiber ,kimyon satılıyor 1 tl paketlerde alıp dökün bi köşeye gelmezler.

Birisi çıkıp Sniper kiralayın diyecek mi merak ediyorum :)

shooter1
28 Eylül 2015, 00:28
kedi artık gelmiyor kanuni rahat gelmedi kendine bmw buldu galiba :)

something123
28 Eylül 2015, 00:31
kedi artık gelmiyor kanuni rahat gelmedi kendine bmw buldu galiba :)

Disimiydi acaba? Kizlar lüksü sever ;)))

MotorKafa
28 Eylül 2015, 01:48
Bunun ne yazık ki bir çözümü yok.
Alttan kilitli branda kullanıyorum.
Son noktasına kadar sıkıyorum brandayı. Hatta boşluk kalmasın diye hem sürücü hem artçı peglerini kapatıp öyle sıkıyorum.
Bunlar yetmezmiş gibi bir de brandaya terzide cep diktirdim. Cebe limon kabuğu, naftalin, oda parfümü falan koyuyorum.
Ama sabah brandayı açarken paldır küldür kedi çıkıyor içerden.
Ve malesef kötü yanı çamur olması değil, bıraktıkları koku.
Çiş de değil o, attırıyor mu napıyorsa ibn*ler yapış yapış bir şey oluyor ve çıkmıyor o yıkayana kadar.

Bir ara da, "bu iş böyle olmuyor. Hem onlar rahat etsin hem ben rahat ededyim" dedim ve branda kullanmayı bırakarak motorun üstünü battaniye gibi birşeyle örtmeye başladım.
Bu sefer de hem motor bloğuna attırmaya başladı şerefsizler hem de pirenlenmeye başladı serdiğim battaniye. Öyle olunca brandaya geri döndüm.
Velhasıl bunun çözümü yok agalar.
Sizin motorunuzdan daha keyifli bir yer bulana kadar onları kabul etmek zorundasınız :)

bulut59
28 Eylül 2015, 08:50
benim motor maxi sele de baya geniş malum. resmen motorun üzerinde grup yapıyo namussuzlar. ben çok azıttıkları zaman brandayla kapatıp içeri wc lere konulan ernetlerden atıyordum baya işe yarıyor. ama son zamanlarda genelde ellemiyorum. zaten canları burnunda yaşıyo dışarda bu keretalar. seleye zarar vermedikleri sürece bırakın iki üç saat rahat uyusun hayvancıklar.

ZümeR
28 Eylül 2015, 09:13
Depomu çırmalayıp çiziyorlar, bereket seleyi parçalamıyorlar bunada şükür deyip yine bırakıyorum aynı yere.
Tankped taktım onuda yaralamışlar..

savinelli
28 Eylül 2015, 09:25
bizim kediler uysal sanırım. ben motorumu sokağa bırakıyorum ama biraz korunaklı bir yer. kaldırıma çıkarıp komşumun tuvalet camına demirlediğim için motora yağmur falan değmiyor. kediler öyle üstünde uyuyorlar anca. sabah ben gelip kaldırıyorum. şimdiye kadar bir zararları olmadı. sadece üstüne örttüğüm sele örtüsünde ufak tırnak izleri var. oda ben kediyi kaldırırken ayrılmak istemediği için yaptı sanırım :) velhasıl çok zarar veriyorsa bence motorun yakınına bir yere kedi için bir alan yapın. kumu falan olsun. 1-2 sefer oraya süt mama su vs de koyun. yatacak yeri maması suyu kumu olunca motoru bırakacaktır. hem de sevap yahu :)

Gökhan_Aygün
28 Eylül 2015, 09:45
Kediler istikrarlı hayvanlar.Motorum brandasız iken selede yatıyor,motor brandalı yine sele de yatıyor.

İşte bu istikrar alkışlanır.:cat:

Not:Bazen brandanın içine girmiş ve eksozun üstüne konumlanmış vaziyette aniden kendini göstererek şakalar da yapabiliyorlar.

http://i.hizliresim.com/b2OadV.jpg (https://hizliresim.com/b2OadV)

shooter1
28 Eylül 2015, 10:07
kum diyen arkadaşlar var da koskoca bahçe var o yüzden sıkıntı yok
benim hiç seleye işeme durumu olmadı ama artçı selesi topcaseden dolayı orada boşluk oluyor geçen sene orada bir halt yemişler temizlemesi de dert
işeme işini ya egzoza ya da motora yapıyorlar

...garip...
21 Ekim 2016, 15:15
az evvel google store dan bir iki tane kedi kovucu ya da anti cat uygulaması indirdim. Maksat kediye fiziksel bir zarar vermeden artık seledeki çamurlu pati izlerinden o cana nispeten en az hasarla kurtarmayı deniyim dedim. Bizim kedi dayı hiiç oralı bile olmadı, bi zaman sonra elimde frekans çalıyor arkadaş indi motordan geldi ayağıma dolanıyor sev diye. Bu işten tatlı bir çözüm bir app uygulama bişey olmayacak mı :(

Erhan Tosun
21 Ekim 2016, 15:36
Buda benim baş belası, ünlülerin paparazi lere saldırması gibi ne çekiyorsun lan dedi sanki :queen:, sokak kedisi 4 kardeşler sadece bu yatıyor sele de, ölmesinler diye sütle besledim büyüttüm şimdi nankörlük yapıyor, kedi bana şiddet uyguluyor yanlış anlamayın sakın :mrgreen:.
http://i.hizliresim.com/mEA9V0.jpg (http://hizliresim.com/mEA9V0)

Kübra006
21 Ekim 2016, 16:42
Bana sokak hayvanları çok temiz geliyor nedense.Belki mesleğimden dolayı,kan,idrar,dışkı,kusmuk,vücut sıvısı çok gördüğüm içindir:cherry:
Bırakın otursun,yatsın,siliverirsiniz.Hepimiz ölmicezmi.Son belli, çok titiz olmaya lüzum yok.

Hatta ben böyle yaşlı,hasta,gençlik hastalığına yakalanmış tüysüz kedi, köpek görünce daha bir üzülüyorum.Normal sağlıklı kedi köpekten daha çok sevesim gelir.

Onlara antibiyotik enjeksiyonu yapıyorum,miadı dolmasına az süre kalmış hasta mamalarından veriyorum ama yeterli olmuyor.Gençlik hastalığı hayvanların kabusu denilebilir.

DKN
21 Ekim 2016, 16:50
Bana sokak hayvanları çok temiz geliyor nedense.Belki mesleğimden dolayı,kan,idrar,dışkı,kusmuk,vücut sıvısı çok gördüğüm içindir:cherry:
Bırakın otursun,yatsın,siliverirsiniz.Hepimiz ölmicezmi.Son belli, çok titiz olmaya lüzum yok.

Hatta ben böyle yaşlı,hasta,gençlik hastalığına yakalanmış tüysüz kedi, köpek görünce daha bir üzülüyorum.Normal sağlıklı kedi köpekten daha çok sevesim gelir.

Onlara antibiyotik enjeksiyonu yapıyorum,miadı dolmasına az süre kalmış hasta mamalarından veriyorum ama yeterli olmuyor.Gençlik hastalığı hayvanların kabusu denilebilir.

bir anda kedi olasım geldi :P

okoca
21 Ekim 2016, 16:52
kendi; ooo abime bak benim alanımda mekanımda, bana yatak getirmiş, çok kıral adammış doğrusu, kışın totom üşüyordu süper oldu. DEDİ. :)))

al beni eve götür diyor, her gün burada nöbet tutuyorum bekliyorum sen bir ciher bile almadın bize diyor.. ortalığı yıkıyor..

freewill
21 Ekim 2016, 17:05
kedi besleyen biri olarak yapacağınız çok basit :) genişçe bir kutunun içine 15cm en az yükseklik olacak şekilde kum koyun. 60 cm genişliğe sahip olması yeterli olacaktır. Büyük bir ihtimal motosikleti koyduğunuz yer de kum yok o yüzden motosikletinizi hedef seçmiş. Yanına bir parça yemek koyarsanız kolay kolay da üstüne çıkmaz :)

Salurbey
21 Ekim 2016, 17:32
Çok tatlılar, bende 1 tane vardı seleye dadanmis. Otursun bisi demiyorum ama çiziyor tırnaklarıyla. Neyse son haftalarda gelmiyor rahat nefes aldım.

shooter1
21 Ekim 2016, 17:52

ben de hemşirim ama bu kedi idrarı ayrı bir şey egzoz ısındığında yanında duramazsın
yine bir kedi dadandı ama bu sefer işemiyor rahatım inşallah işemez yoksa yine yandım