PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meksika Açmazındayım

pompei
15 Eylül 2015, 14:08
Selam Arkadaşlar

Şimdi ben bu hafta içinde scooter alıcaktım tvs jupiter ancak çevremden acayip bi vaz geçirme kampanyası yapıldı ulan acele etmeden bi düşüneyim dedim sizede bir danışayım.

Vaz geçirme nedenleri

-Kışın pek motora binmemem iş güç nedeniyle toplasan 2000 KM anca yaparım, yazında festivaldir vs gezmem 5000 km.
-Altımda kullana bileceğim bir araba ve babamla ortak kullandığımız bir cub motor sağ sola gitmek için olması 2. küçük motoru gereksiz bulmaları.
-Çok istiyorsam cbf150 al ikinci elde zarar etmezsin demeleri
-110 cc için vergi verdiğine değmez demeleri

Benim alma nedenim
-Altımda küçük sağlam bir motor bulunsun satmayı düşünmeden uzun süre kullanmak.

Şimdi hal böyle benimde aklıma bir kaç fikir geldi

-Plan A Bu kışı motorsuz geçirip elimdeki parayı tutmak kışında para biriktirip yaza 15 bin ile girmek ama 250 cc ye o paraları vermekte istemiyorum o yüzden biraz daha kasıp 18 bine filan ikinci el mt07 di olur xj6 olur nc 700-750 s olur o tarz bir motor almak.Ölü yatırım olarak görenlerde var bu fikri ya nabıcan o kadar parayı basıp alıcan kullanmayacağım bi köşede duracak yada çok az kullanacan.

-Plan B Tvs jupiteri bu hafta içinde almak yine kışın çok kasmadan bir para biriktirip crf 250 klx 250 olur duke 200 olur 10 bin civarına bir motor almak.2 motoru fazla görenler var evrak işlemleri filan bakımları ayrı yapacağına tek motora yap diyenler var cc farkı çok yok, gereksiz diyenler.

-Plan C başlarım motoruna almıyom diyip bu sevdayı rafa kaldırmak.

Bu yüzden kendimi meksika açmazında görüyorum.:mrgreen:

http://adminkardes.com/uploads/entry/meksika-acmazi.jpg

Bir yol gösterin ağalar...

Tequ
15 Eylül 2015, 14:18
En iyi motor ulasabildigin motordur dostum. Aklinda kalacagina garajinda kalsin. Istedigin motoru al yine cok para ekleyemezsen yenisini alirken biraz zararla satar nakte cevirirsin.

Hatta yazin gel, sana 750-800 cclik bi cafe racer yapalim. Scooteri da fiyattan duseriz :P

avici
15 Eylül 2015, 14:25
http://i.hizliresim.com/rV7j1B.jpg

YouSuffer
15 Eylül 2015, 14:29
ne istiyosan onu yap takılma çevreye

mhmtesk
15 Eylül 2015, 15:13
tecrüben varsa xj6

A.Volkan
15 Eylül 2015, 15:26
Meksika açmazının ne olduğunu şu an detaylı olarak öğrendim!

pompei
15 Eylül 2015, 17:03
http://i.hizliresim.com/rV7j1B.jpg

Durumum o kadar vahim mi yahu doktor bey yapmayın :cyclopsan

ne istiyosan onu yap takılma çevreye

Gönlümde 600 lük geçiyor

tecrüben varsa xj6

Tecrübe idare eder, kaç zamandır erteliyordum makineyle birlikte eğitimde alıcam

Meksika açmazının ne olduğunu şu an detaylı olarak öğrendim!

Ya işte hocam katkımız olsun

ömerky
15 Eylül 2015, 17:38
Ben de Meksika açmazının ne olduğunu değil ama durduk yere bu açmaza nasıl girilebileceğini öğrendim.. Geçmiş olsun. Bu arada "avici" kardeşim duygularıma tercüman olan bi caps paylaşmış bile :cherry:

cbf 150
15 Eylül 2015, 17:43
bende bir şeyler anladığmı düşünüyorum ::baaas::

iptaluyelik01
15 Eylül 2015, 18:35
Scooter istiyorsanız temiz bir daelim hem ucuz hem kaliteli köşede dursun Bws de olabilir.